Kako povecati plodnost prirodnim putem

odgovora

Objavljeno

Nisam videla da ima ovakva tema, bar ne na ovom pdf-u..

Evo na sta sam sve naisla citajuci sve i svasta sta mozemo uraditi da na prirodni nacin damo sebi vecu sansu..

Za oboje:

1.prestati sa pusenjem, smanjiti unos alkohola, kofeina, ( za drogu se podrazumeva valjda da niko ne uzima dok pravi bebu :o )

2. jesti hranu bogatu proteinima, povrce, voce, cele zitarice, izbaciti masnu hranu, brzu hranu i slicno

3. Doterati tezinu..previse ili premalo kilograma moze da produzi proces

4. Piti dovoljno vode

5. Dobar san

6. pokusati izbeci stres

7. biti fizicki aktivan

8. izbegavati lubrikante tokom seksa

9. unosi vitamine : gvozdje, cink, vitamini c i b, za muskarce je i selenium bitan

Za zene:

- posle odnosa ostati ne ustajati odmah iz kreveta, nego ostati u lezecem polozaju bar 15 minuta

- Ne tusirati se od dole (ispirati)

Za muskarce:

- izbegavati kupanje sa vrucom vodom

- nositi bokserice pre nego slip gacice

Eto ovo je sve sto sam skupila..sigurno i vi imate neke informacije, pa podelite sa nama :)

Jos jednu stvar sam procitala koja kobajagi negativno utice, ali odbijam da verujem u to :angry: deluje mi kao bapska prica

Kobajagi i pljuvacka ima stetno dejstvo po spermice pa bi trebalo izbegavati oralni seks dok se pravi beba..

Ivonica, Kiki92 i Muri volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec pisala u temi "cekamo plusice" ali evo ponovicu pa ako nekom pomogne bice mi drago.

Meni je davno doktorka rekla da imam jajnike nalik na policisticne,i kada budem planirala trudnocu da cu morati kod nje na stimulaciju jajnika ili sta vec.

Nisam mnogo obracala paznju na to sto je rekla jer bih se samo opterecivala i time odmagala sebi.

pre otprilike dve godine pocela sam da pijem caj od nevena i haducke trave,svako jutro na prazan stomak...u januaru ove godine smo krenuli da prvimo bebui u martu sam zatrudnela.Verujem da mi je samo taj caj pomogao,jel od njega i jajnici su mi se iscistili.

Znaci kasicica nevena i kasicica haducke trabe stave se u prokuvanu vodu,poklopi se 1o-ak minuta,procedi i pije na prazan stomak.

Meni je to postao ritual...i sada cim budem smelopet da ga pijem nastavljam sa njm.

Zbog njega vise nisam imala ginekoloskih problema.

I jos nesto,mislim da ne treba planirati sex,vec da se ljubav vodi onda kada zaista to zelite :)

Palčica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E za sve sto si navela sam cula i znala - ali ovo nisam! :blink:

Zar je moguce??? :blink::unsure::lol:

Da, moguće je. Pljuvačka na neki način predstavlja prirodni lubrikant, a i povećava rizik za pojavu gljivica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jednu stvar sam procitala koja kobajagi negativno utice, ali odbijam da verujem u to :angry: deluje mi kao bapska prica

Kobajagi i pljuvacka ima stetno dejstvo po spermice pa bi trebalo izbegavati oralni seks dok se pravi beba..

:o :o :o

<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E za sve sto si navela sam cula i znala - ali ovo nisam! :blink:

Zar je moguce??? :blink::unsure::lol:

:o :o :o

<_<

http://www.justmommies.com/articles/tryingtoconceive.shtml

KAze:

Don't have oral sex prior to intercourse. There is some evidence that the bacteria in the mouth can cause damage to male sperm

MIslim, ja odbijam da verujem u to.. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam negde procitala da posle zena posle polnog odnosa treba da podigne noge, kolenima ka bradi i ostane par min u tom polozaju.

Negde sam nasla kako zene, takodje, hvale Macinu travu, to je pretpostavljam neka vrsta biljnog caja.

Ako se setim jos neceg napisacu.

Ja sam je pila mesecima i nista :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam je pila mesecima i nista :(

I ja sam pila macinu travu, citav prosli mesec i nista se nije desilo... :( Moj ginekolog uvek ponavlja da stres i deca ne idu zajedno... sad koliko mu je verovati, ne znam...U danasnje vreme, malo je potesko ziveti bez stresa :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A od to da deca i stres ne idu zajedno-najezim se!!!!!!!!!!!!!

Kad samo vidim i cujem za silne zene koje zive pod konstantnim stresom:nema para,nema posla,problemi u porodici i imaju,u svom tom stresu copor dece,kako da ne budem besna :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo sam OT,ali tako mi naislo :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam u "plusićima" al' evo i ovde, vitamin E je jako bitan za mušku i žensku plodnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I suprug i ja smo pili peruvian Macu moze da se poruci preko neta dobra je za plodnost i kod zena i muskaraca . Vitamin E i selen su isto tako dobri , cink ,med. ako se setim jos neceg pisem vam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos nesto,mislim da ne treba planirati sex,vec da se ljubav vodi onda kada zaista to zelite :)

potpisujem..nije lako,ali je tako bolje

NakiV voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ми пијемо онај олигогал са селеном и неку мућаклицу што сам направила. ево и овде рецепт.

100 гр ораха

100 гр бадема

100 гр кикирикија-несланог

100 гр лешника

100 гр кокоса

100 гр сусама

100 гр ољуштених семенка бундеве

100 гр ољуштених семенки сунцокрета-несланих

100 гр сувог грожђа

100 гр сувих смокава

100 гр сувих шљива

100 гр сувих кајсија

све се насецка или иблендира и помеша са 1кг меда, пије се супена кашика ујутру и увече. Као бонжита је, супер укус.

I moj suprug je jeo nesto slicno bez kokosa kajsije sljiva smokava naci cu recept pa cu ga napisati uglavnom secam se da je zbog meda bilo jako tesko sve promesati i jeo je dva puta na dan i pio cini mi se vitamin b i jos nesto naci cu ga pa pisem.Dosta mu je popravilo spermogram koji je bio katastrofalan dala sam ga i bratovoj zeni jos nije pojeo turu pa neznamo rezultate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam u "plusićima" al' evo i ovde, vitamin E je jako bitan za mušku i žensku plodnost.

Uz muckalicu (Jekic je navela recepturu, a nasa je sve samo bez voca) obavezan tokoferol tj vitamin E - za muskarce, naravno.

Za nas macina trava i zdravac (caj od istih). Macina pre obroka a zdravac i to crveni izmedju obroka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nesto razmisljam, kakve su u stvari ovo budalastine..

Kao direktno nacin zivota, ishrana i tako to utice na plodnost.. hmm

Pa uzmimo za primer rome(veci deo njih) ..mislim nemam nista protiv njih, al realno kakve crne oni vitamine unose, pa pushe kao deca vec, zive u nehigijenskim uslovima, a o zdravoj ishrani da ne pricam, pa opet imaju dece koliko 'oces..

Nesto mi se tu ne poklapa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nesto razmisljam, kakve su u stvari ovo budalastine..

Kao direktno nacin zivota, ishrana i tako to utice na plodnost.. hmm

Pa uzmimo za primer rome(veci deo njih) ..mislim nemam nista protiv njih, al realno kakve crne oni vitamine unose, pa pushe kao deca vec, zive u nehigijenskim uslovima, a o zdravoj ishrani da ne pricam, pa opet imaju dece koliko 'oces..

Nesto mi se tu ne poklapa...

Ej, za ovo si skroz u pravu, jes cudno majku mu <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nesto razmisljam, kakve su u stvari ovo budalastine..

Kao direktno nacin zivota, ishrana i tako to utice na plodnost.. hmm

Pa uzmimo za primer rome(veci deo njih) ..mislim nemam nista protiv njih, al realno kakve crne oni vitamine unose, pa pushe kao deca vec, zive u nehigijenskim uslovima, a o zdravoj ishrani da ne pricam, pa opet imaju dece koliko 'oces..

Nesto mi se tu ne poklapa...

Е ово мм и ја стално говоримо-они ни не знају шта су плодни дани,овулација,витамини,здрав начин живота,па их опет има као ситних светаца..а ми што се више удубимо у проблематику прављења бебе то су мање шансе да успемо,зар не?Е зато ја више не знам кад су ми плодни дани,не рачунам више ништа,нема 'леба од тога.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nesto razmisljam, kakve su u stvari ovo budalastine..

Kao direktno nacin zivota, ishrana i tako to utice na plodnost.. hmm

Pa uzmimo za primer rome(veci deo njih) ..mislim nemam nista protiv njih, al realno kakve crne oni vitamine unose, pa pushe kao deca vec, zive u nehigijenskim uslovima, a o zdravoj ishrani da ne pricam, pa opet imaju dece koliko 'oces..

Nesto mi se tu ne poklapa...

Ja mislim da je to zato sto su oni od rodjenja naviknuti na bakterije i sl. tako da im je organizam stekao imunitet odmah, a mi sto smo rasli pod staklenim zvonom zto nas sve dotice <_< Zato i imamo mnogo vise problema sa zdravljem :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znas ... I ne samo oni, vec pogledajte na primer Indiju. Ljudi moji, kakva je to zemlja, deca grade kule i gradove na sred ulice ali ne od peska nego od ljudskih govana (svojim ocima videla) ... a njih ima preko bilion ... :blink:

Ma ne moramo uopste da gledamo druge rase ili nacije - pogledajte oko vas koliko ima devojaka kao sto smo mi, pa slucajno se desi, jedan odnos i bum, a koliko nasih devojaka takodje pusi, pije, jede svakakve gluposti, po celu noc visi negde u zadimljenom prostoru, oblace se oskudno cak i zimi, itd. ... a opet bez problema zabebe ...

Sve nesto mislim da se to desi onda kada je sudjeno, a ne kada bi mi htele ili ne htele ... Kao i sve ostalo u zivotu ...

:blink: :blink: :lol: :lol: Gospode!

Tačno, slažem se. Dodala bih još nešto o Romima. Tačno je da oni žive tako kako žive, nezdravo do bola, slinavi, upišani, u leglu bakterija, itd... žene ostaju trudne bez problema, radjaju jedno za drugim, mi im svi "zavidimo"..... ali, da li znate koliko je u proseku životni vek Roma? Kratak. Sve su to posledice upravo lošeg načina života. Tako da, nemojmo im previše "zavideti" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znas ... I ne samo oni, vec pogledajte na primer Indiju. Ljudi moji, kakva je to zemlja, deca grade kule i gradove na sred ulice ali ne od peska nego od ljudskih govana (svojim ocima videla) ... a njih ima preko bilion ... :blink:

Ma ne moramo uopste da gledamo druge rase ili nacije - pogledajte oko vas koliko ima devojaka kao sto smo mi, pa slucajno se desi, jedan odnos i bum, a koliko nasih devojaka takodje pusi, pije, jede svakakve gluposti, po celu noc visi negde u zadimljenom prostoru, oblace se oskudno cak i zimi, itd. ... a opet bez problema zabebe ...

Sve nesto mislim da se to desi onda kada je sudjeno, a ne kada bi mi htele ili ne htele ... Kao i sve ostalo u zivotu ...

Ja bih rekla da ti je poslednja recenica zlata vredna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ми пијемо онај олигогал са селеном и неку мућаклицу што сам направила. ево и овде рецепт.

100 гр ораха

100 гр бадема

100 гр кикирикија-несланог

100 гр лешника

100 гр кокоса

100 гр сусама

100 гр ољуштених семенка бундеве

100 гр ољуштених семенки сунцокрета-несланих

100 гр сувог грожђа

100 гр сувих смокава

100 гр сувих шљива

100 гр сувих кајсија

све се насецка или иблендира и помеша са 1кг меда, пије се супена кашика ујутру и увече. Као бонжита је, супер укус.

Ja upravo napravila ovu tvoju KURU! :P Slatko je-ubija! :blink: Ali ti si dokaz da stvarno radi! :D

Mada mislim da cemo mi uzimati po kafenu kasicicu. Supena ce nas dotuci! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja upravo napravila ovu tvoju KURU! :P Slatko je-ubija! :blink: Ali ti si dokaz da stvarno radi! :D

Mada mislim da cemo mi uzimati po kafenu kasicicu. Supena ce nas dotuci! :lol:

I ja se razmišljam da napravim :D neće da škodi a možda odma' završim pos'o :DB)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja upravo napravila ovu tvoju KURU! :P Slatko je-ubija! :blink: Ali ti si dokaz da stvarno radi! :D

Mada mislim da cemo mi uzimati po kafenu kasicicu. Supena ce nas dotuci! :lol:

Nece vam faliti nista ni od supene ;) Samo moram da napomenem da med i sve smese sa medom treba mesati i uzimati drvenom ili plasticnom kasikom, nikako metalnom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se razmišljam da napravim :D neće da škodi a možda odma' završim pos'o :DB)

Ja sam pravila i kad god me mm pita "jel ima nesto slatko?" ja mu kazem "ima" :D

Palčica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.