Inseminacija

odgovora

Objavljeno

Privatnog ili drzavnog?

Privatnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mi moze neko reci koliko je potrebno u ciklusu da imas folikula da bi se uradila inseminacija? Da li je istina da je i kod inseminacije kao kod vto moguca blizanacka trudnoca?

Inseminacija se svuda placa jel da? Nema drzavno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mi moze neko reci koliko je potrebno u ciklusu da imas folikula da bi se uradila inseminacija? Da li je istina da je i kod inseminacije kao kod vto moguca blizanacka trudnoca?

Inseminacija se svuda placa jel da? Nema drzavno?

pa ovako, ja sam pre cetiri god ostala u drugom stanju inseminacijom, u drugom ciklusu nam uspelo. U prvom sam imala jedan folikul ali je bio na desnoj strani a meni d jajovod zapusen. U drugom sam imala na oba jajnika po jedan i tada je uspelo. Ins nisam placala ali klomifen i pregnil sam morala da kupim. Rodila sam devojcicu. God dana posle moja kuma je iz treceg pokusaja ostala u drugom stanju i ima blizance, decaka i devojcicu. Isto nije platila. Obe smo radile na uput od gin u Betaniji. Blizanci su jaaaaako redak slucaj. Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj. I da, ja sam radila ciklus za ciklusom tad jos nije bila takva guzva a ona je izmedju ins cekala dugo. Ponude ti, ako hoces besplatno cekas red a ako hoces odma platis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel znas mozda koliko je cekanje?

Ne znam, ja sam iz Subotice i meni niko nije spominjao besplatnu inseminaciju... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel znas mozda koliko je cekanje?

Ne znam, ja sam iz Subotice i meni niko nije spominjao besplatnu inseminaciju... 

mislim da nema veze ko je odakle, kuma je iz Sombora, tada je cekala sest meseci. Jeste li odradili neke analize? Oni traze da se kod njih odradi spermogram a ne privatno. Zena odradi par hormona i jednodnevnu dijagnostiku, posle po potrebi operacija, ja sam imala polipe i endometriozu, pa je morala operacija, tri ciklusa sam pila cikloproginovu zbog neredovnih ciklusa i krenuli sa iui. A kuma nije imala operaciju jer je kod njih sve bulo ok ali je cekala po sest m izmedju inseminacija, ali joj je ponudjeno da plati. Imas pravo i na refundaciju putnih troskova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odradili smo ja mislim sve analize, spermogram sa spermokulturom, briseve, hormone, amh, stitnu, secer, prohodnost... Sve u svemu nemam ovulaciju a imam policisticne jajnike, ovo mi je treci mesec kako primam terapiju za stimulaciju ovulacije. Prvi put bio 1 folikul, drugi put 1, sad sam ranije bila na ultrazvuku sad kaze ovaj mesec imam 4 kom na levoj strani i 4 kom na desnoj ali naravno ko zna koliko ce zapravo da se razvije..

pitao me da li sam razmisljala o inseminaciji ako bude bilo 2-3 folikula, ali je rekao da kod nas nema drzavno vec samo privatno i da kosta oko 280 evra.

ne znam... Razmisljam se da li da jos ovaj put pokusamo prirodnim putem ili da idemo na inseminaciju. Ali.. Bojim se blizanacke trudnoce :( nije da ne zelim ali ne znam kako cu se snaci i dal cu moci sa dve odjednom.. Ako me shvatas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odradili smo ja mislim sve analize, spermogram sa spermokulturom, briseve, hormone, amh, stitnu, secer, prohodnost... Sve u svemu nemam ovulaciju a imam policisticne jajnike, ovo mi je treci mesec kako primam terapiju za stimulaciju ovulacije. Prvi put bio 1 folikul, drugi put 1, sad sam ranije bila na ultrazvuku sad kaze ovaj mesec imam 4 kom na levoj strani i 4 kom na desnoj ali naravno ko zna koliko ce zapravo da se razvije..

pitao me da li sam razmisljala o inseminaciji ako bude bilo 2-3 folikula, ali je rekao da kod nas nema drzavno vec samo privatno i da kosta oko 280 evra.

ne znam... Razmisljam se da li da jos ovaj put pokusamo prirodnim putem ili da idemo na inseminaciju. Ali.. Bojim se blizanacke trudnoce :( nije da ne zelim ali ne znam kako cu se snaci i dal cu moci sa dve odjednom.. Ako me shvatas...

naravno da te shvatam.... Blizanacke su jaaako retke ali eto kumi se desilo. I imaju pravo svi na besplatno ali bi morala u Betaniju. Jedino da ih nazoves i pitas. Nebitno je koliko ima folikula vazno je da su kvalitetni i da nisu prazni. A dok cekate red pokusavajte prirodno. I da, i ja sam imala policisticne pila glukofaz i vise ih nemam. Ja nisam dobijala i po nekoliko meseci. Posle prve trudnoce sve se vratilo u normalu i evo cekamo vec trece dete i to prirodno zacete!

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok hvala. Sad jos samo da vidimo hocemo li jos ovaj mesec da pokusamo jos prirodno ili cemo ici odma na inseminaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prošla sam kroz inseminaciju ovih dana (27. i 28.04.2017.). Kao i svi iščitavala sam forume,ali čini mi se da su se stvari malo promenile pa bih da podelim svoje iskustvo, možda nekom zatreba.

Imam 43 godine. Sve to je odrađeno u Narodnom frontu u Beogradu.

  • Nemam nekih velikih zamerki na Front, ljubazni su oni koliko im to mogućnosti dozvoljavaju. Iako piše na vratima da u Savetovalištu za sterilitet radi nekoliko lekara, to nekoliko je oko 10, zaista je prisutno troje. Verovatno i ostali "uskoče" ali ih treba juriti po odeljenju. Nasuprot tome dosta je nas iz unutrašnjosti, tako da nije fizički izvodljivo posvetiti svakom pacijentu dovoljno pažnje. Sve je vrlo brzinski i treba se dobro informisati pre početka svega jer neke stvari vam iserviraju u minut do 12 i onda sledi šok za šokom.
  • Da bi se uopšte radila inseminacija potrebno je imati urađenu prohodnost jajovoda (HSG). I za one koji nisu iz Beograda, treba imati overen uput. Uput važi 6 meseci od dana kada vam je vaš ginekolog napisao (znači ne od dana kada je overen). Drugi problem je što kartoteka i informacije ne funkcionišu baš usaglašeno pa vam po jednima uput važi po drugima ne. Ja sam uvek išla preko šaltera informacije, tamo se prijavim pa u savetovalište. Ako niste ranije radili HSG (ja nisam) onda vam taj stacionarni uput važi mesec dana i zapravo preko njega odradite i inseminaciju. 
  • Tražili su mi hormonski status, to je bilo više reda radi jer da ga sama nisam pokazala niko me ništa ne bi ni pitao. Spermogram i ostalo niko mi ništa tražio nije. Mnogo je to turbo :)
  • Nakon toga sledi folikulometrija na koju se ode 10 dana. Meni je promaklo da pitam (jednostavno očekujem da je to njihov posao i da će mi reći) da li je potrebno uzimati nešto od lekova za stimulaciju pre folikulometrije. Znači to pitati odmah kada se planira čitav proces.
  • Postojala su dva folikula, jedan 18 mm a drugi 16 mm što je ok i zakazali su mi drugu folikulometriju odmah sledećeg dana (11 dc), a narednog dana (12 dc) će biti inseminacija. 11 dc postojao je jedan folikul veličine 23 mm i više manjih (nije greška u pisanju već prvi put mi je rečeno još jedan manji, a drugi put da ima više manjih). Tada mi je kao grom iz vedra neba rečeno da treba da primim injekciju PREGNYLA 5000 uz naglasak da je nestašica i da je cena 5000 dinara. Šok!!! Ima sigurno naroda koji sa sobom nosi dosta novca, ali ima i onih koji nisu zaposleni i sa sobom ponesu samo koliko je potrebno za kupiti nešto od hrane i vodu i to je to, a i odlazim tamo na par sati. Sve u svemu krenem po apotekama, oko Narodnog fronta. U jednoj su me baš šokirali rečenicom "imali smo ga prošle godine poslednji put, mi dobijamo najveću količinu, ali nema ga i neće ga uskoro ni biti". Nastavim dalje i u nekoj maloj apoteki pronađem. Fazon je u tome da je u kutiji po 5 ampula i da je cena kutije zaista 5000,ali prodaju i na komad što se uklopilo u moj budžet. Kupila, otišla do fronta tamo primila i to je bilo to.
  • Prva inseminacija, olazak supruka u andrološku ambulantu, čekanje ispred wc-a, kao na autobuskoj stanici.
  • Odrađeno to i dali su ni da pijem progesteron 2x1 ne rekavši da li od tog dana ili sledećeg. Sestrani je rekla "pa kreni od sutra", toliko o objašnjavanju.
  • Sve isto i sledećeg dana uz srdačan pozdrav lekara "kod mene nemaš šta više da tražiš". Ništa o tome kada uraditi betu, šta ako ne uspe... Inače inseminacije je rađena kada je samo na desnom jajniku bilo folikula bez obzira na to što desni jajovod nije najprohodniji (slabije prohodan je dijagnoza sa HSG). 

Sve je besplatno i imaju prava i žene starije od 42 godine. Vrlo je haotično, oseća se nemaština, prebukirano. Mada u privatnoj praksi sem slatkorečivosti ne dobija se puno toga više. Lekari koji su dobri su i privatno prebukirani tako da se dolazi na isto.

Nisam često ovde ali potrudiću se da s vremena na vreme bacim pogled pa ako nekom treba još neka informacija pitajte.

Srećno, puno sreće ko prolazi kroz ovo....trebaće vam.

 

pupsik i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva su vam iskustva sa inseminacijom?

Ja sam imala jedan missed a vec 7 meseci ne mogu da zatrudnim...Razmisljam o inseminaciji...Sta vi mislite?

pozdrav,zadnja menstruacija 09.06. Radili su mi inseminaciju 22.06 beta hcg 04.07.<1,2.dali to znaci da nije uspelo?inace prvi pokusaj.radila sam hsg sve ok i suprugovi rezultati ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost,nije uspela...

Da li radite inseminaciju kao pripremu za vto ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo dete sam dobila insemenacijom. Radjena u Frontu. Kako stvari stoje i za drugo cu morati ponovo, ali...gde kupiti Pregnil u Bg? Nema ga nigde, u cellom Novom Sadu ga nema! Zna li neko gde mogu da ga nabavim u Bg? Za zene iz Leskovca i okoline, znam da ima u Lili apotekama, eto ako nekome znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Emina541 Da li je uspela inseminacija? 

Ja se ovih dana pripremam za HSG u Frontu. Čekam ciklus da bi mi zakazali termin? Zanima me da li je moguce raditi inseminaciji odmah u tom istom ciklusu? I koje analize je potrebno ponoviti pred inseminaciju ako se radi u narednom ciklusu? Da li ove analize za HSG važe i za naredni ciklus?

Inače imam 30 godina, suprug 36. Svi nalazi su nam dobri, osim što je meni ustavnoljena blaga insulinska rezistencija pre tri meseca (i to isključivo nakon mog samostalnog istraživanja i ispitivanja). U domu zdravlja samo ponavljaju da je sve u redu... 

Moja vrlo bliska drugarica je nedavno radial inseminaciju u Frontu i uspela je iz prve, iako je njen suprug imao loš spermogram i veoma slabu pokretljivost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,odlucila sam da vam se pridruzim  :).Muzic i ja radimo na bebcetu vec 2 ipo godine.Konkretan problem ne postoji.Od lekova nema sta nisam pila,trenutno pijem samo caj od virka.Pre par dana sam uradila u NF Hsg i rezultati su dobri.Ja bih sl mesec da uradim inseminaciju,ali se dvoumim da li da radim u NF ili privatno u specijalistickoj bolnici za sterilitet u Bg kod dr Marijane Sasic(posto sam za nju cula da je srecne ruke).Ali me zanima sta sve treba za inseminaciju u NF I da li se ceka ili mogu da odem i zakazem za sl mesec i koja je cena otprilike za inseminaciju privatno? Unapred zahvalna na odgovoru i uz vas sam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav Akice, 

Zar ti u Narodnom Frontu nisu zakazali inseminaciju odmah posle HSGa? Meni je doktor koji me je primio u savetovalistu rekao da cemo uraditi HSG i onda videti da li cemo inseminaciju ili VTO. Ja sam pretpostavila da odmah nakon HSGa zakazuju, mada pretpostavljam da mozes ponovo da odes u savetovaliste kod nekog od lekara i zakazes inseminaciju. Inseminacija u Jevremovoj je 50 000 dinara. Ja lično ne bih radila privatno jer mnogo košta a ništa ti nisu veće garancije. Mislim da to rade dobro i u Frontu! S obzirom da su vam rezultati u redu, meni je moj ginekolog preporucio ASA test u Torlaku koji moze da se radi na uput ali mozes i direktno tamo da platis, taj test utvrdjuje postojanje nekih antispermatozoidnih antitela koja takodje mogu biti prepreka oplodnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima,imam pola kutije femare 15tableta ukoliko nekome treba neka se javi 069/519-22-32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.