Isplata (refundiranje) porodiljskog bolovanja

odgovora

Objavljeno

Ako stvarno ne planiraš tamo da se vraćaš onda slobodno se obrati inspekciji za rad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da jesam, sve sam zivo sto je trebalo od papira odradila, i predala u firmu, ako na to mislis... I potpisala resenje sa firmom da sam na bolovanju...

Treba da dobijes resenje poslodavca o pravu na porodiljsko i odsustvo sa rada radi nege deteta i resenje od opstinske ili gradske uprave (koje se radi na osnovu dokumentacije koju predaje poslodavac njima, ako nije predao, ili ti jos uvek iz nekog razloga nemas njihovo resenje, onda dzaba ovde pisemo o refundaciji...)

Svakako bih se obratila inspekciji rada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da dobijes resenje poslodavca o pravu na porodiljsko i odsustvo sa rada radi nege deteta i resenje od opstinske ili gradske uprave (koje se radi na osnovu dokumentacije koju predaje poslodavac njima, ako nije predao, ili ti jos uvek iz nekog razloga nemas njihovo resenje, onda dzaba ovde pisemo o refundaciji...)

Svakako bih se obratila inspekciji rada.

Imam ja to resenje iz firme, a to od opstine nemam... Uzas... Bojim se samo da se on ne zainati i zagorca mi zivot ako mu posaljem inspekciju, jer takav je covek, sujetan do bola... A inspektore sve redom je do sada vrlo podmicivao, ili sta vec, jer na milion prijava za raznorazne stvari, od mobinga pa nadalje, nikad nije odgovarao... Ma ja bih volela da imam nekog provereno dobrog advokata, pa da mu oderem kozu sa ledja, i za ovo i za mnogo drugih stvari... Ni sama vise nisam pametna... Prosto nemam poverenja u ovaj sistem, ni u inspektore ni u nikog...ali ocigledno nemam drugu opciju... Hvala, pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel neko bio u inspekciji i prijavio poslodavca? ja bih išla, pa me zanimaju iskustva onih koji su bili i prijavljivali? kad oni izađu na teren, šta se desi, jel im blokiraju račun dok ne isplate plate ili kako? ili će ih samo opomenuti i dati neku kaznicu od 10-20 hiljada?

ja još nisam primila ni jednu platu sa porodiljskog, i tako...

i šta se dešava kada istekne porodiljsko, oni mi duguju 6 plata? jel imaju neku obavezu da mi isplate ili kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel neko bio u inspekciji i prijavio poslodavca? ja bih išla, pa me zanimaju iskustva onih koji su bili i prijavljivali? kad oni izađu na teren, šta se desi, jel im blokiraju račun dok ne isplate plate ili kako? ili će ih samo opomenuti i dati neku kaznicu od 10-20 hiljada?

ja još nisam primila ni jednu platu sa porodiljskog, i tako...

i šta se dešava kada istekne porodiljsko, oni mi duguju 6 plata? jel imaju neku obavezu da mi isplate ili kako?

Ne verujem da ih blokiraju, verovatno neka kazna bude.

A sta ti kaze poslodavac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel neko bio u inspekciji i prijavio poslodavca? ja bih išla, pa me zanimaju iskustva onih koji su bili i prijavljivali? kad oni izađu na teren, šta se desi, jel im blokiraju račun dok ne isplate plate ili kako? ili će ih samo opomenuti i dati neku kaznicu od 10-20 hiljada?

ja još nisam primila ni jednu platu sa porodiljskog, i tako...

i šta se dešava kada istekne porodiljsko, oni mi duguju 6 plata? jel imaju neku obavezu da mi isplate ili kako?

Ti si u istoj gabuli kao ja...Meni do sada duguje 7 isplata, uzas blagi. Ja znam da je jedino mog ujaka prijavila bivsa radnica jer joj nije uplatio bolovanje, jer je prodao firmu, a novi poslodavac je nije preuzeo, pa je on dobio nalog od inspekcije da isplati sve zaostatke i kaznu od 800 000 din, koja naravno ide u drzavni a ne tvoj budzet... Ni ja ne znam sta i kako da odradim...uzas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas išla u inspekciju ali kod nas rade od 8-9h tako da sam zakasnila... ići ću sutra ili prekosutra opet pa vam javim šta sam saznala... moj poslodavac je nezainteresovan i sve prepušta knjigovođi, ona je tek pre 10 dana predala 3 meseca na refundaciju koja će biti isplaćena oko 20. juna... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas išla u inspekciju ali kod nas rade od 8-9h tako da sam zakasnila... ići ću sutra ili prekosutra opet pa vam javim šta sam saznala... moj poslodavac je nezainteresovan i sve prepušta knjigovođi, ona je tek pre 10 dana predala 3 meseca na refundaciju koja će biti isplaćena oko 20. juna... :angry:

Muko moja, pa tebi pare niko ne da :huh::o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muko moja, pa tebi pare niko ne da :huh::o

:lol: šta da ti kažem... :lol: :lol: al zato kad dođe 20.06. pa kad legnu tri plate i 4 roditeljska dodatka... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, ja sam na porodiljskom od 2. februara 2012. Pre nekoliko dana mi je stiglo resenje o porodiljskom bolovanju. Doprinosi su redovno uplacivani u firmi. Sta mislite, za koliko ce mi stici prva "porodiljska" plata? :D Iz Beograda sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako sam dobro razumela radiš u firmi (nisi samozaposleni-preduzetnik) u tom slučaju kada firma isplaćuje platu ostalim zaposlenima tada bi trebalo i tebi da pusti platu. U većini firmi to je ili krajem meseca, ili jedna polovina krajem a druga polovina, sredinom meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zna li se kada će biti refundacija ovog meseca? meni su konačno uplatili platu za novembar i decembar, predali smo sve šta treba za refundaciju u junu... poslodavac mi je rekao da čim legne refundacija on je meni prosleđuje, pa sad ne znam da li da se nadam da će to biti sad u julu ili jok? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čoveče..ovde za sve treba da moliš i podsećaš one kojima bi to trebalo da bude obaveza..i moja koleginica na porodiljskom, pa svaki mesec zove gazdaricu da je podseti da pusti platu...haos... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zna li se kada će biti refundacija ovog meseca? meni su konačno uplatili platu za novembar i decembar, predali smo sve šta treba za refundaciju u junu... poslodavac mi je rekao da čim legne refundacija on je meni prosleđuje, pa sad ne znam da li da se nadam da će to biti sad u julu ili jok? :D

QQ, kakve procedure... Ja to ništa nisam imala, sve mi je teklo kao i da radim, i ništa se nismo čuli za novce, samo sam ih zvala da mi daju neki poso da radim....

Strašno kakvih poslodavaca ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma... užas... a on mi je inače drugar... znamo se 20 i kusur godina... dakle razočarenje onoliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zna li se kada će biti refundacija ovog meseca? meni su konačno uplatili platu za novembar i decembar, predali smo sve šta treba za refundaciju u junu... poslodavac mi je rekao da čim legne refundacija on je meni prosleđuje, pa sad ne znam da li da se nadam da će to biti sad u julu ili jok? :D

Seljačina jedna(izvini)!

E pa takvima treba zabraniti da rade! Treba sve takve idiote pustiti da vide kako je to kad te ostave bez primanja u trenutku kad ti najviše treba! Ma sve se vrati, sve se plati!!!

Refundacija je obično bila u ovom periodu, oko 20-og ali ne mogu da tvrdim precizno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, refundacija je bila, još sredinom prošle nedelje... ali meni opet nisu ništa uplatili jer nešto, bogati, računaju.... užas jedan, čekam kao neki jadničak bedni minimalac od januara... užasan osećaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, refundacija je bila, još sredinom prošle nedelje... ali meni opet nisu ništa uplatili jer nešto, bogati, računaju.... užas jedan, čekam kao neki jadničak bedni minimalac od januara... užasan osećaj

Strašno.... :(:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opet ja :D

ne mogu da nađem temu kutak za jadanje, pa ću ovde da raspalim... inače, legla mi danas plata za januar... nju su isplatili od refundacije za novembar, ali pošto sam na porodiljskom od 4, novembra, pa mi je tada plata bila manja za tih par dana, pa je i refundacija bila manja od januarske plate, ladno me zove da mu vratim 4000 dinara, jer je on kao iz svog džepa dodao :D

da li da se smejem ili da plačem :D

sutra idem kod prijateljice za pravni savet, pa u inspekciju, možda i tužba padne... izvestiću vas B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molio bi Vas za pomoć, naime moja žene je na porodiljskom bolovanju primanje ne kasni ali pojavio se jedan drugi problem, naime njena plata je koncipirana iz dva dela fiksni (minimalac) i promenljiv (u zavisnosti od učinka) na platnom listiću su uredno prikazana oba, minimalac(fiksni deo) i naknada (promenljivi deo u zavisnosti od učinka) na oba dela su uredno plaćeni svi mogući porezi i doprinosi ali ona kao nadoknadu za porodiljsko prima samo minimalac. E sad ja bi vas pitao da li će ona do kraja porodiljskog odsustva primati samo minimalac ili ce možda kada dođe rešenje iz socijalnog doći do ponovnog obračuna nadoknade za porodiljsko odsustvo a samim tim i njenog uvećanja???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.