Folikuli

odgovora

Objavljeno

ja mislim da zavisi od velicine folikula kad se daje pregnil. Ja sam pregnil primila u nedelju ujutro u 10h a odredio mi je odnose u ponedeljak posle 20h i utorak posle 20h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je folikul jutros bio 18,9 pa sam pregnil primila oko 6popodne

moja dr kaze da bez klomida kad bude 20 omda se daje stop inekcija i vec posle dvanaest sati moze doci do ovulacije...hmmm

ada mene je jako bolelo ovog puta ubadanje igle...tebe??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim na davanje inekcije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene je prosli mesec bolelo, sad sam zamolila mamu da mi da inekciju i rekla joj da pregnil jako pece pa je ona extra polako mi davala :) nisam nista osetila. Ali zato uvece sam imala jak pritisak u stomaku i bolove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam proslog ciklusa imala jace bolove u predelu jajnika pa sad po tvojoj prici mozda prosla inekcija nije bila dobra...ova je pekla i jedva sam ustala da odem iz ordinacije...e sad malopre sam imala gomilu ovulacione sluzi sto nije bio slucaj u zadnjih godinu dana

ne nadam se i iskreno mislim da ce opet vestica da bude tacna...hmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da ti je do "davanja inekcije"  do sada sam 3 puta primila pregnil inekciju i u dva slucaja kad su mi brze ubrizgavali peklo je ko ludo, sad zadnji put mi je jako dugooo davala inekciju i nisam ni osetila...

E vidis, ja sam samo prvi mesec imala dosta ovulacione sluzi, drugi mesec onako, ovaj mesec ga nisam ni primetila :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma samo trebamo biti rasterecene...meni je dr rekla da sam stvorila blokadu u glavi i da se opustim e tada ce biti...lako je to reci

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas to. Meni drugarica stalno govori opusti se, nemoj se opterecivati.. Lako je to reci, ne kazem da non stop razmisljam o tome ali zaista bih vec volela da se nesto desi... I naravno da kada dodje ovulacija ili dan ne dobijanja da cu da razmisljam o tome.. protiv toga ne mogu

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni jako tesko padne kad vidim na face-u ova se porodila ona se porodila pa tako i ne pratim desavanja da se nebi samopovredjivala...kako bude bice sta da se radi...samo zivci skacu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ada izvini sto pitam jesi li do sada imala neku trudnocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Danas sam bila na ultrazvuk i receno mi je da se u lijevom jajniku vjerovatno nalazi folikul vecilicine 21mm  da je desni prazan. Inace danas mi je 22-i dan od zadnjeg ciklusa (ako sam dobro izracunala zadnji ciklus mi je bio 27-og jula). Sta mislite kolike su sanse da mi ovaj folikul pukne, posto muz i ja zelimo bebicu bas dugo radimo na tome? :wub: Hvala unaprijed. :babycrib:

Izmenjeno od strane Bebicica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,ja sam nova ovde,pa vas molim za odgovor.Danas sam bila na ultrazvuk i doktorka mi je rekla da imam folikul na desnom jajniku 15mm.Ciklusi su mi na 25-26 dana,a danas mi je 13.dan.Muž i ja pokušavamo da dobijemo dete.Zanima me kada puca folikul? I da li postoji šansa da ostanem trudna? Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage ženice,

Naime, radim u jednoj zdravstvenoj ustanovi gde me doktorica ginekolog malopre pregledala tj uradila folikulometriju i levi jajnik je veličine 30mm (što je veliko), ali kaže da je normalno i da je kod svakoga drugačije. Obzirom da želimo bebu, očekujemo ovulaciju. Rekla je da budemo vredni danas i sutra a u ponedeljak će me ponovo pregledati na UZ.  Međutim dr kaže da možda pukne danas/sutra, i da bude O, a postoji mogućnost da uopšte ne pukne pa da se sledeći mesec stvori nov i da ga pratimo. Međutim, nije spominjala ništa za stimulaciju za pucanje folikula. Pa me zanimaju Vaša iskustva, da li je neko bio u sličnoj situaciji pa da mu je pukao na kraju folikul u toj veličini ili ste ga “prenele” u naredni mesec? Ili pak stop injekciju primile? Hvala unapred na odgovorima. 

I

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.