Folikuli

odgovora

Objavljeno

treba mi svako ko je prosao sa ovim iskustvom da napise svoje misljenje,

ja bez klomifena nisam imala ovulacije(proverili smo samo jedan mesec) sledeci sam uzimala klomifen i taj mjesec sam dobro odreagovala, imala sam folikul od 24mm koji je puko i ovulacija je bila(i naravno odnosi u tim danima)

ima li neko kome je uspjela oplodnja od prvog mjeseca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko vidim na forumima, ima.

Ja sam stimulisala protekli mesec, imala sam dva fol. od 22, medjutim ni ovaj ciklus nista. :mellow:

Koliko sam ja razumela, stimulise se tri meseca, onda mora pauza.

Kako si podnela hormone?jesi primila pregnil?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko iskustva sa ovim folikulima jer ja nista nerazumem, nekih pet meseci pokusavam da ostanem u drugom stanju. I pre neki dan sam otisla na pregled, dr me je pogledala na ultrazvuku i rekla ovaj mesec nema ovulacije folikul je 26m a do 24m se racuna kao zdrav folikul. Znaci nema ovulacije ovaj mesec, meni to nista nije jasno. Nikada nisam imala problem sa ovulacijom, imam redovne cikluse. Ali ona me je poslala na neku folikolumetriju mislim da se tako zove. Kako ovaj mesec nema ovulacije? Jel to samo ovaj mesec ili inace?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko iskustva sa ovim folikulima jer ja nista nerazumem, nekih pet meseci pokusavam da ostanem u drugom stanju. I pre neki dan sam otisla na pregled, dr me je pogledala na ultrazvuku i rekla ovaj mesec nema ovulacije folikul je 26m a do 24m se racuna kao zdrav folikul. Znaci nema ovulacije ovaj mesec, meni to nista nije jasno. Nikada nisam imala problem sa ovulacijom, imam redovne cikluse. Ali ona me je poslala na neku folikolumetriju mislim da se tako zove. Kako ovaj mesec nema ovulacije? Jel to samo ovaj mesec ili inace?

Ana imenjakinjo ;) , i ja sam isla na folikulometriju, to ti je pregled ultra-zvukom na kome se prati razvoj folikula u jajnicima, u zavisnosti od duzine ciklusa pocinje se oko 10 dana ciklusa, moze i ranije, prati se svaki drugi dan, mere se folikuli, obicno jedan bude najveci to je takozvani vodeci folikul i od njega se ocekuje da u jednom trenutku pukne i oslobodi jajnu celiju. E sad tu postoje neke granice do koje velicine je folikul dobar, ja ne znam mnogo o tome, ali ako ti je dr rekla da folikul od 26 cm nije zdrav onda je verovatno prezreo tj nije pukao na vreme. Najnormalnije je da 1-2 ciklusa godisnje kod svake zene budu anovulatorni tj da nema ovulacije. U svakom slucaju ne bi bilo lose da jos 1-2 ciklusa sve to ispratite folikulometrijom.

Pridruzi nam se na temi "cekamo plusice" i na "bazalnoj temperaturi" to je jos jedan od nacina za odredjivanje ovulacije, nazalost ne moze da ti pomogne da odredis ovulaciju unaprted ali moze da ti sa sigurnoscu potvri da li je bilo ovulacije ili ne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko iskustva sa ovim folikulima jer ja nista nerazumem, nekih pet meseci pokusavam da ostanem u drugom stanju. I pre neki dan sam otisla na pregled, dr me je pogledala na ultrazvuku i rekla ovaj mesec nema ovulacije folikul je 26m a do 24m se racuna kao zdrav folikul. Znaci nema ovulacije ovaj mesec, meni to nista nije jasno. Nikada nisam imala problem sa ovulacijom, imam redovne cikluse. Ali ona me je poslala na neku folikolumetriju mislim da se tako zove. Kako ovaj mesec nema ovulacije? Jel to samo ovaj mesec ili inace?

Anchy ti je sve fino rekla, mogu samo da dodam, da nema svakog meseca ovulacije. Moze da preskoci neki mesec i to je potpuno normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko iskustva sa ovim folikulima jer ja nista nerazumem, nekih pet meseci pokusavam da ostanem u drugom stanju. I pre neki dan sam otisla na pregled, dr me je pogledala na ultrazvuku i rekla ovaj mesec nema ovulacije folikul je 26m a do 24m se racuna kao zdrav folikul. Znaci nema ovulacije ovaj mesec, meni to nista nije jasno. Nikada nisam imala problem sa ovulacijom, imam redovne cikluse. Ali ona me je poslala na neku folikolumetriju mislim da se tako zove. Kako ovaj mesec nema ovulacije? Jel to samo ovaj mesec ili inace?

To se dešava tokom svakog menstrualnog ciklusa. Taj folikul naraste do nekih 25 mm i prska pri čemu sa folikularnom tešnošću izlazi i zrela jajna ćelija. Taj događaj se zove ovulacija. Ovo se odigrava na površini jajnika žene koja je u reproduktivnom periodu i koja ima ovulacije.

Ovo sam nasla na netu.Mada mislim da to sve zavisi od organizma,nekom puca i sa 20,mora puci i sa 26 jer se u suprotnom stvara cista.Ja da sam na tvom mestu otisla bih na uz i ako nema ciste znaci da je bila ovulacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke mnogo na odgovorima ohrabrile ste me, ja vas redovno pratim na temi cekamo plusice i radujem se crticama :rolleyes: . Divna ste podrska, stalno citam vase postove ali retko pisem. Veliki poljubac od mene i jos jednom hvala :rolleyes: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka od zenica ima iskustva sa femara tabletama za stimulaciju ovulacije??? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka od zenica ima iskustva sa femara tabletama za stimulaciju ovulacije??? :unsure:

Iskreno, nikad cula, znam za klomifen ali za ovo ne znam, valjda ce neko da se javi ko zna malo vise ;) Jel ih ti koristis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko iskustva sa ovim folikulima jer ja nista nerazumem, nekih pet meseci pokusavam da ostanem u drugom stanju. I pre neki dan sam otisla na pregled, dr me je pogledala na ultrazvuku i rekla ovaj mesec nema ovulacije folikul je 26m a do 24m se racuna kao zdrav folikul. Znaci nema ovulacije ovaj mesec, meni to nista nije jasno. Nikada nisam imala problem sa ovulacijom, imam redovne cikluse. Ali ona me je poslala na neku folikolumetriju mislim da se tako zove. Kako ovaj mesec nema ovulacije? Jel to samo ovaj mesec ili inace?

Neke žene nemaju svaki mesec ovulaciju,moja sestra je baš imala problema,više od dve godine pokušavanja,ovulaciju jednom u šest meseci,znam samo da je na kraju kad je išla na "produvavanje"jajnika u NF sledeći mesec ostala trudna i evo čekamo Vuka za koji mesec :lol: Ja ti sad ovako laički pričam,mogla bih da je pitam kako,šta pa da vam javim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, nikad cula, znam za klomifen ali za ovo ne znam, valjda ce neko da se javi ko zna malo vise ;) Jel ih ti koristis?

malo sam citala i ima dosta pozitivnih ali i negativnih iskustava, kao i za svaki drugi lek... nadam se zaista da ce se neko javiti! ja treba sad za koji dan da pocnem da pijem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka od zenica ima iskustva sa femara tabletama za stimulaciju ovulacije??? :unsure:

Ej, meni dr. rekla da ako ne mogu da nadjem klomifen počnem sa tom femara.

Kostaju oko 3.000 (ona mi reče) ali ih bar ima.

Ne znam, ja uvezla klomifen iz BIH (sto i vama preporučujem, izadje oko 500 rsd)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej, meni dr. rekla da ako ne mogu da nadjem klomifen počnem sa tom femara.

Kostaju oko 3.000 (ona mi reče) ali ih bar ima.

Ne znam, ja uvezla klomifen iz BIH (sto i vama preporučujem, izadje oko 500 rsd)

3.570 din (valjda 30 tableta) je u irisu... a citala sam malo po netu i cini mi se da je bolji od klomifena, tj ima manje stetnih dejstava tipa smanjenje endometrijuma, brze se izbacije iz organizma i samim tim manja je verovatnoca uticaja na plod...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3.570 din (valjda 30 tableta) je u irisu... a citala sam malo po netu i cini mi se da je bolji od klomifena, tj ima manje stetnih dejstava tipa smanjenje endometrijuma, brze se izbacije iz organizma i samim tim manja je verovatnoca uticaja na plod...

Nadam se da je bolji. Ja se ne zalim ni na klomifen (uzimam estrofem za endometrijum od 7dc, pa pratimo na UZ, kad dostigne zeljenu debljinu prekidamo)

Jel se i kod njega dobija nesto za izazivanje O? I koliko se to dugo pije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da je bolji. Ja se ne zalim ni na klomifen (uzimam estrofem za endometrijum od 7dc, pa pratimo na UZ, kad dostigne zeljenu debljinu prekidamo)

Jel se i kod njega dobija nesto za izazivanje O? I koliko se to dugo pije?

isto se pije 5 dana, pocinjem 3dc, a dobicu bocu pregnila posle jer moj problem i jeste sto ne pucaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isto se pije 5 dana, pocinjem 3dc, a dobicu bocu pregnila posle jer moj problem i jeste sto ne pucaju!

Ma moji pucaju, al ovako ih kontrolisemo :blink:

Ti pratiš ovaj mesec?

jesi nasla pregnil?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma moji pucaju, al ovako ih kontrolisemo :blink:

Ti pratiš ovaj mesec?

jesi nasla pregnil?

dr mi je samo za ovo rekao da kupim, valjda oni imaju pregnil... bem li ga... jel znas ti gde ima za slicaj da mi zatreba? a sad pocetkom aprila mi rade stimulaciju!

da vidis kad se obe do kraja aprila obradujemo lepim testicima... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dr mi je samo za ovo rekao da kupim, valjda oni imaju pregnil... bem li ga... jel znas ti gde ima za slicaj da mi zatreba? a sad pocetkom aprila mi rade stimulaciju!

da vidis kad se obe do kraja aprila obradujemo lepim testicima... ;)

idi u onu apoteku sto sam ti rekla na pp.

ako ima na stanju, dobijes odmah tj. kupis, ako ne onda naruče pa te zovu kad stigne. (jer i mojoj dr. nestalo-kad NEMA)

Moj savet je da nabaviš ranije (ja isto imam od pre, drzim u frizu, rok upotrebe je bas dug, par godina, tako da moze)

Mada ne znam, mozda i sad ima neka zamena i za to,pa je ima u apotekama. Ja očekujem da će sl. nedelje mi rade IUI.

Pa ćemo videti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

idi u onu apoteku sto sam ti rekla na pp.

ako ima na stanju, dobijes odmah tj. kupis, ako ne onda naruče pa te zovu kad stigne. (jer i mojoj dr. nestalo-kad NEMA)

Moj savet je da nabaviš ranije (ja isto imam od pre, drzim u frizu, rok upotrebe je bas dug, par godina, tako da moze)

Mada ne znam, mozda i sad ima neka zamena i za to,pa je ima u apotekama. Ja očekujem da će sl. nedelje mi rade IUI.

Pa ćemo videti :rolleyes:

Javljas na vreme kad tacno ides pa da drzim fige!!!!

Hvala puno za savet i informacije!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljas na vreme kad tacno ides pa da drzim fige!!!!

Hvala puno za savet i informacije!!!

Javiću naravno.

Sta god treba, tu sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sad imam pet folikula, znaci imam sanse za petorke? :D ufff bila bih zadovoljna i sa jednom bebom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ada,sigurno imas vece sanse nego da je jedan folikul. E sad pitanje da li su svi zreli,jer moze neki biti i prazan. U svakom slucaju,srecno.

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tome se i nadam.. I da nisu svi u isto vreme pukli.. Mada nisu ni bili iste velicine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da,uvek se najvise nade polaze u vodece folikule. Mada se nikad ne zna sta se u folikulu nalazi. A zato se i daje stimulacija,da bi bilo vise folikula a samim tim su i vece sanse nego da je samo jedan.

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure el znate na koliko se daje pregnil bez stimulacije klomifenom i kada puca folikul od primanja istog

neko kaze 30 a neko 36-38 sati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.