Recepti za torte

odgovora

Objavljeno

KAFENA TORTA

3 kutije piskota

5-6 zumanaca

4 kasike secera + solja secera

100gr cokolade za kuvanje

1 margarin

3 slaga

2 dl jake hladne kafe (crne ili nes,ja sam pravila sa nes)

piskote se umakaju u kafu,i redjaju.zumanca se pomasaju sa 4 kasike secera,100 gr cokolade i 50 gr margarina.to se istopi i kad pocne da se zgusnjava,skine se sa vatre i prohladi.Ostatak margarina se penasto izmuti sa soljom secera i doda ohladjenoj smesi. 1 slag se umuti sa 1 dl h;adne kafe i to se umesa u smesu.

filuje se rd piskota,red fila,dok se se ne potorsi.Od gore ide slag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BM ti si prava zver u kuhinji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA.,HVALA :D

ja sam zena koja voli da jede,pa samim tim i da spremam.. :) inace,spremanje kolaca mi je najbolja terapija kad sam nervozan ili dokona :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KAFENA TORTA

3 kutije piskota

5-6 zumanaca

4 kasike secera + solja secera

100gr cokolade za kuvanje

1 margarin

3 slaga

2 dl jake hladne kafe (crne ili nes,ja sam pravila sa nes)

piskote se umakaju u kafu,i redjaju.zumanca se pomasaju sa 4 kasike secera,100 gr cokolade i 50 gr margarina.to se istopi i kad pocne da se zgusnjava,skine se sa vatre i prohladi.Ostatak margarina se penasto izmuti sa soljom secera i doda ohladjenoj smesi. 1 slag se umuti sa 1 dl h;adne kafe i to se umesa u smesu.

filuje se rd piskota,red fila,dok se se ne potorsi.Od gore ide slag.

Samo jedno pitanje:"Kako ti nije zao da mene,zenu od 80kg,podevas ovako lepim i ukusnim receptima za torte?" :lol::lol::lol: A ovu cu da pravim uskoro bas mi ide voda na ustaaaaaaaaa :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha... Sanja, luda si 100%! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo jedno pitanje:"Kako ti nije zao da mene,zenu od 80kg,podevas ovako lepim i ukusnim receptima za torte?" :lol::lol::lol: A ovu cu da pravim uskoro bas mi ide voda na ustaaaaaaaaa :lol::lol::lol:

Ima nas jos koji smo se opasno priblizili toj brojci 80 tako Sanja ne brini se previse bicemo drugarice debeljanke hahahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokicina mikice a koliki je otprilike kalup,tepsija za tortu od cokoladnih bananica?

To me uvek buni :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokicina mikice a koliki je otprilike kalup,tepsija za tortu od cokoladnih bananica?

To me uvek buni :blink:

to mozes da stavis i u plicu serpu srednje velicijne..(gledas da ti stane sva masa u nju,a da iz nje lako mozes da je prevrnes kada se stegne)... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok thaks :) sutra je na tapetu,mm se unapred raduje :D

Inace ne bi bilo lose da se ubace i neke slicice...cisto da znamo cemu da tezimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nikad nisam slikala to sto pravim(da budem iskrena nemam pojma da dekorisem)..ovo ti je jednostavna smesa,sve smutis zajedno,ne treba da redjas keks vec ga samo izlomis i umutis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da kapiram,zato mi se i svideo,ocas posla :)

Mislim na slicice generalno

(mada...koliko malo mesta imamo za iste... :( )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Torta uspesno napravljena i skoro pojedena juce.Svi zadovoljni :)

Mm predlaze da sledeci put dodam i malo jafe.U svakom slucaju to mu nije smetalo da pojede pola torte.

Thanks na receptu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ću za vikend...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Torta uspesno napravljena i skoro pojedena juce.Svi zadovoljni :)

Mm predlaze da sledeci put dodam i malo jafe.U svakom slucaju to mu nije smetalo da pojede pola torte.

Thanks na receptu ;)

mmmm,kafa nije losa ideja!!! ili mozda,malo ruma.... muz ti ima ,,istancano nepce`` :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ću za vikend...

probaj! neces se pokajati,em je brza,nije skupa,a ultra je ukusna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jedne lepe i izdasne torte,doduse nije letnja,ali proverena i lepa :)

BAJADERA TORTA

I FIL

300gr mlevenog plazma keksa se prelije sa 1 casom soka od narandze,doda se 100 gr prah secera,150 gr margadina.secer i margarin se zajeno izmute,pa se doda 100gr toplnjene cokolade i sve se smuti u gustu smesu.To ide kao prvi fil na dno tacne.

II FIL

250gr mlevenih oraha/lesnika(ako imate) se popari sa 2 soljice vrelog mleka i 8 kasika secera(znaci NE KUVATI VEC ZAGREJATI MLEKO ,PA PRELITI ORAHE).kada se to ohladi(izbaciti visak tecnosti) i izraditi sa 150gr margarina.to ide preko prvog fila.

IIIFIL

skuvati 2 pudinga od vanile u 1/2l mleka,normalno ih zasladiti i izraditi sa 150gr margarina.ovo je polsednji fil.

preko idu 2 slaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmmm,kafa nije losa ideja!!! ili mozda,malo ruma.... muz ti ima ,,istancano nepce`` :)

nema on istancano nepce,da ima ne bi se ubijao od trbusnjaka da skine stomak.Mislio je na jafa keks :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedne brzinske letnje,danas sam je prvi put pravila.Na istu foru kao ova sa bananicama

BRZA MALINA TORTA :)

250gr keksa

500gr malina

2 jaja

250gr secera u prahu

1 margarin

3 slaga

keks izlomiti i pomesati sa malinama (ostaviti malo da puste sok i keks omeksa)

secer,jaja i margarin izmutiti i pomesati sa keksom i malinama.Oblikovati po zelji i nafilovati slagom (ja stavila u usku duguljastu tacnu,onu za "srneca ledja")

Trebalo mi i da malo odstoji u frizideru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve mi voda ide na usta od ovako lepih torti...ko me terao da u ove sate citam recepte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve mi voda ide na usta od ovako lepih torti...ko me terao da u ove sate citam recepte...

micika,daj nam i ti neku ideju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedno pitanjce... DA LI JE NEKA OD VAS PRAVILA FONDAN?? to je ona lepa glatka masa kojom se ukrasavaju torte,a sluzi i za oblikovanje.ja sam nasal neki recept,pa bih volela da uporedim i sastojke i nacin izrade,pre nego sto probam da eksperimentisem.

molim vas da mi postavite vase recepte.hvala! koga interesuje ,postavicu i ja ovaj sto imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bm nemam pojma stvarno,ali moja zaova koja ga bas cesto koristi kupuje gotov...

Ja danas pravila citana tortu...koja je danas nastala zbog cinjenice da nam se breskve vec danima vuku u frizideru jer sem Lee nema ko da ih pojede...a ni ona mukica ne moze sve...

"kora" klasicna plazma torta

300g plazme, 250g margarina, 250 ml soka(ananas), 2jaja,200gr secera u prahu

fil- u 900ml soka(ananas) skuvati tri pudinga od vanile,6-7kasika secera i dodati iseckane breskve(kolicina po zelji)

Kada se malo prohladi,preliti preko plazma kore(u kalupu,tepsiji),zatim umutiti 3 slaga sa 250ml mleka (po meni najlepsi "C" braon kesica) i premazati preko pudinga.Nakon sto malko odstoji u frizideru preliti cokoladnom glazurom :D

post-4876-1280091189_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bm nemam pojma stvarno,ali moja zaova koja ga bas cesto koristi kupuje gotov...

Ja danas pravila citana tortu...koja je danas nastala zbog cinjenice da nam se breskve vec danima vuku u frizideru jer sem Lee nema ko da ih pojede...a ni ona mukica ne moze sve...

"kora" klasicna plazma torta

300g plazme, 250g margarina, 250 ml soka(ananas), 2jaja,200gr secera u prahu

fil- u 900ml soka(ananas) skuvati tri pudinga od vanile,6-7kasika secera i dodati iseckane breskve(kolicina po zelji)

Kada se malo prohladi,preliti preko plazma kore(u kalupu,tepsiji),zatim umutiti 3 slaga sa 250ml mleka (po meni najlepsi "C" braon kesica) i premazati preko pudinga.Nakon sto malko odstoji u frizideru preliti cokoladnom glazurom :D

Uh, kako ovo dobro izgleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bm nemam pojma stvarno,ali moja zaova koja ga bas cesto koristi kupuje gotov...

Ja danas pravila citana tortu...koja je danas nastala zbog cinjenice da nam se breskve vec danima vuku u frizideru jer sem Lee nema ko da ih pojede...a ni ona mukica ne moze sve...

"kora" klasicna plazma torta

300g plazme, 250g margarina, 250 ml soka(ananas), 2jaja,200gr secera u prahu

fil- u 900ml soka(ananas) skuvati tri pudinga od vanile,6-7kasika secera i dodati iseckane breskve(kolicina po zelji)

Kada se malo prohladi,preliti preko plazma kore(u kalupu,tepsiji),zatim umutiti 3 slaga sa 250ml mleka (po meni najlepsi "C" braon kesica) i premazati preko pudinga.Nakon sto malko odstoji u frizideru preliti cokoladnom glazurom :D

mmmmm Citana, posla mi je vodica na usta jos dok sam citala recept. pravi letnji... a kad sam videla sliku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice slatke :)

Ajde svratite... pun pleh vas ceka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.