Recepti za torte

odgovora

Objavljeno

Gustin je,pise ti u 3. koraku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super su vam ovi receptici,bas mi treba jedna tortica za "kucni" rodjendan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste gustin je mada moze i puding sa ukusom slatke pavlake..probala i jedno i drugo dobro je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje drage, treba mi vasa pomoc...vase iskustvo.

Vjerujem da je svaka od vas nekada pravila Kinder tortu pa bih vas zamolila da podijelite svoj recept sa mnom;-)

Najvise me zapravo zanima kora. Nisam vicna tim korama sa bjelancima. Nekako mi uvjek splasnu.:-(
Vidim da negdje u koru idu samo bjelanca i secer(pored sjeckanih oraha koji se slazu po plehu).
Negdje dodaju i brasno. Pa i mljevene orahe. Negdje se pece tj susi sat i vise vremena, negdje 10tak min.
U cemu je zapravo caka?
Kako da dobijem 'finu, normalnu' koru? :-) Ne zivu;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajte neki fin receptic isproban ako imate, ja nemam pojma da pravimnista slatko a treba da razmisljam polako o tome... 

I da, jel ima negde da se uzme mozda fondan u bojama a da su manje kolicine u pitanju ili da sama pravim pa dodajem boje? Ne znam da li cu se upustati u tako nesto...razmisljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeklice na poslu sam pa nemam trenutno ni jedan recept kod sebe ali bih ti predlozila vezano za dekoraciju da ako nisi probala ne prekrivas tortu fondanom. Mi smo imali fondan ali iskreno, sad i vise nikad kad vidim koliko torte sa tako baci... nego lepo slag/slatku pavlaku i kupis figurice od fondana mozes cak i da porucis bas kakve zelis da ti neko izradi i ekstra,ne boli te glava. Nije neka filozofija prekriti tortu fondanom ali treba prakse a i malo spretnosti...

A imas predivnih torti na coolinarika.com pa ukucaj kljucne reci i svasta zanimljivo izadje. Odmah imas i komentare pa mozes da procenis da li je nesto ok ili ne. 

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa fondanom nije lako raditi nimalo. Ima da se kupe kantice fondana raznih boja a i beli pa da sama dodajes boje. Ja licno ne volim fondan. I kad jedem tortu sa fondanom njega ostavim sa strane. Odvratan mi je. Lepo izgleda ali lepo izgledaju i tortice ukrasene slagom u boji pa sa figuricom. Iskrenk mislim da je fondan dobar samo za detaljcice. Prekrivanje sa.njim mi se ne svidja. Pritom torta mora da bude cvrsta ,ne previse socna jer u suprotnom neces moci da.je oblozis fondanom.

svejedno, snowhite i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obozavam da jedem fondan. :rolleyes:

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fondan moze da se kupi na kg. Oko 60pdin je kg. Ali ja ti ne bih  preporucila da pravis sama ako nemas iskustva. :D 

imas da kulis gotovoe figurice recimo... :) a sto se recelata tice zavisi kakvu tortu zelis... imas mnogo recepata. Meni je suler student. To je stara tj starija torta. Tri kore koje se suse i krem. I na vrh ide krem ne ide slag . Preko nje moze fondan jer je cvrsca. 

A sto ne das ne kome da ti samo ukrasi tortu? Ako zelis neku lepsu za 1rodjendan. 

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fondan moze da se kupi na kg. Oko 60pdin je kg. Ali ja ti ne bih  preporucila da pravis sama ako nemas iskustva. :D 

imas da kulis gotovoe figurice recimo... :) a sto se recelata tice zavisi kakvu tortu zelis... imas mnogo recepata. Meni je suler student. To je stara tj starija torta. Tri kore koje se suse i krem. I na vrh ide krem ne ide slag . Preko nje moze fondan jer je cvrsca. 

A sto ne das ne kome da ti samo ukrasi tortu? Ako zelis neku lepsu za 1rodjendan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeklice, i ja bih izbjegla fondan, prvo sto mislim da ga nije jednostavno raditi a drugo sto je to goli secer i rijetko ga ko voli(pa uglavnom ostane na tanjiru) Posto ces ti to da pravis oces da gledas neku zdraviju varijantu zbog bepca ili ti je svejedno? Meni se npr svidjela ona sto je Zone pravila, nesto kao cizkejk koji je lagan i ukusan....ako ti je pak bitna i dekoracija, koju god da izaberes ne mozes da pogrijesis...i moj savjet je da dekorises slagom.

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo sa tortama za rođendane je takvo da decu baš briga koliko je torta fensi i lepa, sve dok je šarena, dok duvaju svećice i dok na njoj ima junaka koje vole. Prve godine sam pukla neke lude pare na torticu sa fondanom, drugi i treći rođ je proslavio sa domaćim tortama sa šlagom, koje su bile lepo išarane i u oblicima koje je on želeo, bio je presrećan, svima su se dopale, a i lepo se slikaju te kičerica torte sa gomilom šlaga. Ove godine želi Munju iz crtaća Cars i planiram da na običnu tortu sa šlagom stavim figurice, njemu će se dopasti, a meni je em ušteda em stvarno na kraju bude lepa tortica. 

Mislim, žena lepo pitala gde da nađe fondan, a ja sad odoh dalje u filozofiju, ali vidim da se potegla tema pa da prokomentarišem. Jer meni iskreno nije normalno da dajem po 1000 dinara samo za figurice od fondana, a gde je tu torta, a gde sve ostalo?

zeklica, Jecy i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo tako, Marg! Mislim da se danas roditelji mnogo opterecuju time(djecu i nije mnogo briga samo sto kazes nek je sarena) i daju velike pare na te sa fondanom(a jos ih dobro i zeznu ovi sto rade torte pa u kilazu uracunaju i masu fondana i onda ti platis i to a realno niko ga ne jede).
Ja sam cerkama pravila domace torte(par puta je to radila moja majka), ukrasila ih slagom i odozgo stavila ili sliku iz omiljenog crtaca ili izvodila neke kerefeke sa slagom. I one svaki put bile srecne i zadovoljne.
I sad sam, za rodjendan Lazov i krstenja narucila tortu sa slagom, i trazila najjednostavniju dekoraciju. I svima se svidjela. I sto je meni jos bitnije, bila je jako ukusna!

Odoh i ja sad daleko...uglavnom zeklice, ne opterecuj se puno izgledom, mislim i da sa slagom mozes da obavis sjajan posao, al se potrudi da bude ukusna;)

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obožavam da sinku pravim torticu za rođendan :wub:, odn mi to zajedno pravimo. 

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nemam je iskustva sa slatkim i ukrasavanjem ali mislim da imam smisla za neke stvari, pa mislila da probam. Ma ne daju se ni meni pare, zato sam htela sama da probam. A necemo praviti neko slavlje, uzi krug samo, rucak neki i tortica ali mi je fora zbog uspomene. A. bi se verovatno najvise obradovao kada bi torta bila u obliku sike :D 

Nasla sam na fb-u odlicne torte i jako lepe,profi, , pravi neka zena ovde kod nas. Fantasticne su ali 1100 din po kg i figurice 300male i 500 velike... pa mi to sve nesto puno, ili sam ja skrta, haha. Mada koliko ce me izaci materijal... sigurno ne toliko... 

Ne mislim naravno da on jede tu tortu, to je za nas, a njemu bih eventualno napravila mafin neki ili kao fazon-torticu od grica i voca :)

 

Izmenjeno od strane zeklica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj Marg izvinjavam se, nije mi namjera bila da bilo.koga vrijedjam. Samo sam se malo zaletjela pa kako ja ne volim fondan mislim da ga niko ne voli hahaha
Vise je mene potaklo da se tako izrazim (lose, priznajem)to sto poslasticari forsiraju fonda jer je navodno bolji od slaga(meni je cak jedna sto pravi torte, kad sam je pitala cime je bolje da ukrasim, rekla bolje fondan jer ce slag da se istopi na ovim vrucinama..wtf?!...a kao fondanu ne moze nista biti a-ha...) a zapravo se njima bolje isplati.
I neka to, jos se meni rodjena sestra cudi sto.nisam za sinovljev rodj. izabrala neku sa f.
Nekako se danas vise gleda taj vizelni efekat, a za ukus malo ko haje...
I na kraju, Marg, jedi ti fondan bez grize savjesti...po sastavu su tu nedje on i slag :-)))

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marge ja jedem fondan. Na žalost, nekada to bude najbolji deo torte :huh:

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeklice, Minjina kuhinjica ima dobre i jesnostavne torte. Mozes da ukrasis tako sto ces okolo poredjati one deblje stapice punjene cokoladom i uvezati tortu nekom lepom trakom a odgore stavitu puno sarenih bombonica, poput onih m&m, ima ih raznih. Ili da prelijes glazurom od cokolade kao da je iscurela pa odgore stavis neke slatkise kao ukras. A bebanu skuvaj jabuke, dodaj malo zelatina i smedjeg secera i sve izlij u malu okruglu ciniju. Kad se stegne prebaci na tanjir i ukrasi cokoladnim mrvicama...tako ce i on moci da copa svoju torticu...

 

svejedno, Zone*, Tackicca i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja saram torte-jednom u 250 godina kada ih pravim-cokoladom,ili narendam cokoladu,ili bojom ofarbam kokos,ili sipam one sarene mrvice,ma ima bezbroj ideja za one koje ne zele ili ne vole fondan.

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima odlicnih recepata gde mozes da koristis sastojke koje si bebanu uvela a i da velikima bude ukusna. Ja sam probala neku u koju idu tikvice i banana u koru i odlicna je. Nisam htela da jedem nezdravo lad sam bila trudna pa sam eksperimentisala (dok nisam usla u deveti i prozdirala eurokrem kao da mi zivot od toga zavisi).:lol:

zeklica i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fondan i ja obožavanam. Da nema možda razlicitih pa da je to u pitanju? :) 

i ja se definitivno mogu sloziti da je to nekad ipak najbolji deo torte.

meni se i torte sa fondanom i najviše svidjaju po izgledu, ali profesionalci od svega znaju da naprave nesto vau... tako da mislim da je fondan za neprofesionalce možda i bolji :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo od svega sto se gore pominjalo.

Tortica je po sastavu kao medeno srce, presecena i filovana dzemom, prelivena cokoladom za kuvanje. Oblozena posnom plazmom. Trebala mi je posna torta, a prilika je bila rodjendan mm-a. Prisutni samo mi i deca. Prasice nisam stigla da napravim za detetov rodjendan, pa su zavrsili na tatinoj torti. :)

3praseta_zps2pcdbmaa.jpg

Kupila sam beli fondan u kantici i sama bojila. Jako se lako oblikuje, kao plastelin. Ne bih nikada oblagala celu tortu sa njim, samo bih se igrala sa figuricama.

I evo jos jedna torta, cija dekoracija nije skupa. Dete je dobilo na poklon bicikl i tortu.

Screenshot_2016-08-23-09-54-12_zpsustwx0

bepce, zeklica, Zone* i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.