Zivot u zajednici...

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Izvini, trudna si, ali moram ti reci da je skoro sigurno da to nece na dobro izaci. Zajednica sama po sebi ne mora da bude losa, kada ljudi dele obaveze i prava. Ali samim tim sto ti nemas obaveze, nemas ni prava.

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuj, dobro ste vi pod takvim uslovima i napravili bebu... Da ti uzme dete, hej pa zamisli da uopste tako nesto pomisli, a tek da kaze.

Ih, da kaze, vjeruj da neki i urade... Znam zenu kojoj nisu dali da doji, vec izmuzala se i oni davali na flasicu... beba spavala kod njih u sobi... ima tih "bolesnih ljubavi"... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To da ti uzme dete moze samo da sanjari o tome... ako mozete idite, muzu objasni, on sad treba da misli na prvom mestu o svom detetu i tebi, vi ste mu porodica sad, pa posle o roditeljima.... i sto neko rece ne treba ti stres... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem te potpuno,mi ne zivimo u dve sobe ali smo u zajednici 7 god i ja jos ne mogu da se naviknem,muz je vezan za njih nece da idemo iz kuce,jos hoce da uzme veliki kredit da nasu kucu(mi smo posebno)prosiri,a za te pare moze kupiti kucu,ali dzaba sto posebno spavamo kada kuvamo zajedno,kupatilo je kod njih...Svekar mi nije los ali svekrva je haos i jedva ceka kada nema muza i svekra kuci da se svadja bas je zivcana dosta,ja ne cutim ali ne vredi,i kada kazem mm-u uvek imam osecaj da je na njenoj strani,a baba mi je svedok da sam u pravu jer i nju urnise,i tako se vrtimo u nekom krugu a psihicki je jako tesko sve to istrpeti.Gradite kucu i idite dok ti je muz za to da idete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To da ti uzme dete moze samo da sanjari o tome... ako mozete idite, muzu objasni, on sad treba da misli na prvom mestu o svom detetu i tebi, vi ste mu porodica sad, pa posle o roditeljima.... i sto neko rece ne treba ti stres... 

 

rekla ja :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam po kome cu, kazem ja njemu sve sta mi smeta kod njih i da im skrene paznju, ali oni ne reaguju na to, dok ja kada bih rekla njima nesto ispao bi haos i svi bi se naljutili. Mozemo mi i sada da odemo u stan, ali oni su takvi da samo prete kako ce umreti od tuge, svekar bi da proda sve ako mi odemo i tako su svog sina vezali za sebe da ne moze nigde da mrdne od njih. Izgubili su jednog sina devedesete u ratu i previse su vezani za mog muza. Trudim se da ih razumem bas zbog toga i da ne budem bezobrazna, ne daj Boze nikom to sto im se desilo, ali nisam ja za to kriva i vrv zbog toga nam ne daju vazduha i sve moraju da se pitaju, a i malo su postali labilni sa zivcima, tako da ne bih zelela da odemo, a oni nesto urade, jos na dusi da ih nosim, ne mogu da se pomire ni sa tim sto cemo biti 2 metra od njih. Znam da ce nju unuka jedino sada da cini srecnom, a bas zato se pomalo i plasim da ne pretera u svemu tome kao sto je vec pocela.

ma nece oni nista da urade, ne boj se!!stariji ljudi vole tako da ucenjuju, da drze paznju...ih molim te kad bi sve to tako bilo...misli na svoje zivce dok ih imas!!znam primer zene koju je svekrva tako maltretirala, da kad je ova ostarila ponasala se isto tako prema svojoj snaji.nakupe se ljudi te gorcine i zajedljivosti- ono u fazonu " meni je bilo lose, bice i tebi".ne dozvoli da se to desi ama ni po koju cenu.

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih, da kaze, vjeruj da neki i urade... Znam zenu kojoj nisu dali da doji, vec izmuzala se i oni davali na flasicu... beba spavala kod njih u sobi... ima tih "bolesnih ljubavi"... 

Uzas. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam po kome cu, kazem ja njemu sve sta mi smeta kod njih i da im skrene paznju, ali oni ne reaguju na to, dok ja kada bih rekla njima nesto ispao bi haos i svi bi se naljutili. Mozemo mi i sada da odemo u stan, ali oni su takvi da samo prete kako ce umreti od tuge, svekar bi da proda sve ako mi odemo i tako su svog sina vezali za sebe da ne moze nigde da mrdne od njih. Izgubili su jednog sina devedesete u ratu i previse su vezani za mog muza. Trudim se da ih razumem bas zbog toga i da ne budem bezobrazna, ne daj Boze nikom to sto im se desilo, ali nisam ja za to kriva i vrv zbog toga nam ne daju vazduha i sve moraju da se pitaju, a i malo su postali labilni sa zivcima, tako da ne bih zelela da odemo, a oni nesto urade, jos na dusi da ih nosim, ne mogu da se pomire ni sa tim sto cemo biti 2 metra od njih. Znam da ce nju unuka jedino sada da cini srecnom, a bas zato se pomalo i plasim da ne pretera u svemu tome kao sto je vec pocela.

Moram da pitam koliko imas godina, nemoj da mi zameris na pitanju..

Tvoje je da budes kulturna i da mislis na sebe i da postavljas granice. Ko ce da se ljuti...znas kako ide dalje narodna izreka ;) 

A da se besi nece niko - srecom. Tako vecina posesivnih roditelja preti. Da ce da se obese, da ce im srce puci. Tako vezuju decu, tako ih emotivno ucenjuju itd. Nece niko tu dizati ruku na sebe...sve su to fore da se tvoj muz zadrzi blizu njih. Cesto bude tako sa decom koja su jedinci ili koja su jedina ostala u kuci.

 

Voljena, paper_moon i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupi svekrvi tv i stavi u njihovu sobu da nema izgovor da se gura kod vas dvoje,posle polako smisljaj plan kako da se iselite.ako ste u kuci nadogradite sebi prostorije za zivot ili sta god vec.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzas. :angry:

jeste uzas... ni ja nisam mogla vjerovati da takvo nesto moze postojati u danasnje vrijeme, ali eto, desava se... isto tako ne mogu vjerovati da zena sebi moze dopustiti da dodje u takvu situaciju... jbg, valjda nismo svi isti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao kako je to tuzno i strasno u isto vreme. Ne mogu da verujem da danas tako nesto postoji.

Moje misljenje je da se mora zauzeti stav, kulturno ali mora. Ako preteraju onda pokazati zube dok ne ustuknu tek da znaju da granica postoji. Nije mi zao sto o meni nemaju vise onako lepo misljenje kakvo su mozda nekad imali. Drago mi je zbog toga. Sad su sve karte na stolu i svako zna sta od koga moze da ocekuje. Nemoj da ceo zivot ides na prstima da nekoga ne bi uvredila. Procice ti zivot, vreme brzo prolazi videces po deci kad ih dobijes. I nije ok da ti prolazi uzalud. Pretvorices se u tuznu zenu i neces biti dobra ni sebi ni svojoj deci. Nemoj da se ljutis. Ja bih ovo i sestri svojoj rekla da je imam.

Voljena i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam, i ne razumem, zasto samo u nasoj drzavi (verovatno i u nekim zemljama okruzenja), roditelji imaju potrebu da zadrze decu uz sebe i kad oni osnuju sopstvene porodice? 

Slazem se sa ekonomskim razlozima, ali ovo drugo mi je nepojmljivo... 

Mnogo je lepse kad se posecujemo, cujemo svakodnevno, pomazemo jedni drugima.

 

merima, Fox i Strelac84 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, ovo je veoma slozena tema... A uzroci su razliciti. Pre svega ekonomski i organizacioni. Cak i kad imate dovoljno para, ako npr radite po smenama, opet vam trebaju babe i dede, ili   dadilja, a to je jos para.. ili da majka / otac ne radi dok deca ne porastu, cega ima dosta na zapadu... A onda ima i tradicije i naucenog ponasanja, obrazaca kroz koji su i sami roditelji prosli kada su bili mladi. I nije zivot u zajednici karakteristican samo za nas. Tu su Grci, Italijani, skoro citava Azija, da ne idem dalje... To sve naravno nije opravdanje za malteriranje mladog bracnog para niti mesanje u brak. Ali da bi sveze vencani par bio samostalan, mora za to i da se pobrine. Da ne dozvoli nikakvo mesanje - i tacka. I to oboje, svako prema svojim roditeljima... Po meni, tu nema kompromisa. Mi smo tako i radili uvek, pa mi zajednica i ne smeta :D... Inace zivimo sa svekrvom.

 

broccoli, Strelac84 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene sam ja morala da budem babaroga sa muzevim roditeljima . Posto njega ne zarezuju pet posto onda me on zamolio da ne glumim plavi slem i mirotvorca nego da zauzmem i ja stav jer njega ne slusaju. Sad znaju da samnom nema rasprave. Ako kazem da je beo zid crn ,takav je i kraj price

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene sam ja morala da budem babaroga sa muzevim roditeljima . Posto njega ne zarezuju pet posto onda me on zamolio da ne glumim plavi slem i mirotvorca nego da zauzmem i ja stav jer njega ne slusaju. Sad znaju da samnom nema rasprave. Ako kazem da je beo zid crn ,takav je i kraj price

nemam vise lajkova, ali LIKE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko imas godina i imas li babu,dedu,roditelje gde bi mogla da zivis sa m u bebom dok ne izgradite kucu?

Ja bih mozda kupila neku useljivu kucu i malo renovirala ako niste u stanju tj ako nemate gde da budete dok ne izgradite...ili prosto pusto glas i stavi njegove roditelje na mesto,ali ovo me moras da trpis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam ja nista protiv zajednice, koja lepo funkcinise na obostrano zadovoljstvo kao sto je to opisala Majat.

Smeta mi ta tradicija da se tako mora... ne daj Boze da sin ostavi "stare" roditelje... taj osecaj medjusobnog zrtvovanja bez preke potrebe. 

Moja sveki je recimo mnogo dobra osoba, nista nam se ne mesa, i uvek je tu da pomogne i stvarno je iskreno volim. 

Ipak, kad smo se vencali u kuci mm ziveli su jos i svekar, njegov brat i sestra tinejdzerka... bila bi stvarno prevelika guzva, bez obzira sto je kuca velika. Vise bi zapravo smetali mi njima...

I tako smo mi uzeli svoj stan, uz punu podrsku obe porodice.

Ali, eto, mnogi su se zacudili (rodbina i komsije), sto se mi to odvajamo, da se nismo zamerili, kako meni smetaju tako fini ljudi... sto se to pravimo vazni :o 

Hocu da zivim normalno, necu da budem ni babaroga, ni manja od makovog zrna. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Broccoli, ovo si sve bas bas lepo rekla (napisala:wub:)...

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

:-(

Izmenjeno od strane RiS
:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.