Porodiljsko bolovanje i bolovanje radi nege deteta

odgovora

Objavljeno · Prijavi zloupotrebu

Zanima me moze li mi neko pojasniti razliku izmedju porodiljskog bolovanje i bolovanja radi nege deteta...Tacnije sta mene interesuje jeste kada se predaju obrasci na refundaciju koliko traje porodiljsko bolovanje...Moja poslednja doznaka koju sam dobila kada sam bila na komisiji glasi na 03.07. pa do daljnjeg, planirani datum porodjaja je bio 31.07. a ja sam se porodila 18.07....znaci zanima me koji datum stavljam na njihovom obrascu za porodoiljsko pocetni je 03.07. a krajnji? e to mi nije jasno... Molim vas ako neko moze da mi da tacan odgovor da bi mogla da predam obrasce na refundaciju...

Zahvlana unapred... :unsure:

Zanima me moze li mi neko pojasniti razliku izmedju porodiljskog bolovanje i bolovanja radi nege deteta...Tacnije sta mene interesuje jeste kada se predaju obrasci na refundaciju koliko traje porodiljsko bolovanje...Moja poslednja doznaka koju sam dobila kada sam bila na komisiji glasi na 03.07. pa do daljnjeg, planirani datum porodjaja je bio 31.07. a ja sam se porodila 18.07....znaci zanima me koji datum stavljam na njihovom obrascu za porodoiljsko pocetni je 03.07. a krajnji? e to mi nije jasno... Molim vas ako neko moze da mi da tacan odgovor da bi mogla da predam obrasce na refundaciju...

Zahvlana unapred... :unsure:

Porodiljsko odsustvo i odsustvo sa rada radi nege deteta

Član 94.

(1) Zaposlena žena ima pravo na odsustvo sa rada zbog trudnoće i porođaja (u daljem tekstu: porodiljsko odsustvo), kao i odsustvo sa rada radi nege deteta, u ukupnom trajanju od 365 dana.

(2) Zaposlena žena ima pravo da otpočne porodiljsko odsustvo na osnovu nalaza nadležnog zdravstvenog organa najranije 45 dana, a obavezno 28 dana pre vremena određenog za porođaj.

(3) Porodiljsko odsustvo traje do navršena tri meseca od dana porođaja.

(4) Zaposlena žena, po isteku porodiljskog odsustva, ima pravo na odsustvo sa rada radi nege deteta do isteka 365 dana, od dana otpočinjanja porodiljskog odsustva iz stava 2. ovog člana.

Dakle početak porodiljskog ti piše na doznaci u gornjem levom uglu "za potpunu sprečenost za rad od....." pa piše datum (verovatno 03.07.2011) e to ti je početak a kraj porodiljskog ti je 18.10.2011.

Odsustvo sa rada radi nege deteta počinje od 19.10.2011 pa do 02.07.2012.(zaključno sa tim datumom)

Draga Ana,

Hvala VAm puno na informaciji, puno ste mi olaksali. Bilo mi je bitno da dobijem tu informaciju kako bi pravilno popunila njihov obrazac da me ne bi slali nazad u firmu na ispravku.

Hvala od srca

verovali ili ne ja sam se sokirala danas kada su mi u dy vracar produyili bolovanje samo mesec dana.jos uvek ne mogu da dodjem sebi....pa kako ja da upisem dete u obdaniste kada ne mogu deca do godinu dana,rodjendan mu je 26.11 a meni bolovanje istice 10.12,strasno.znaci tek od 5.12 moze da podje u obdaniste .ceo dan me boli gflava,poludecu......ja sam bila ubedjena da ce mi dati bar tri meseca ali nista od toga.kakva su vasa iskustva

verovali ili ne ja sam se sokirala danas kada su mi u dy vracar produyili bolovanje samo mesec dana.jos uvek ne mogu da dodjem sebi....pa kako ja da upisem dete u obdaniste kada ne mogu deca do godinu dana,rodjendan mu je 26.11 a meni bolovanje istice 10.12,strasno.znaci tek od 5.12 moze da podje u obdaniste .ceo dan me boli gflava,poludecu......ja sam bila ubedjena da ce mi dati bar tri meseca ali nista od toga.kakva su vasa iskustva

Poštovana Nensika, nešto više o produžetku bolovanja možete pročitati na temi "Produžetak porodiljskog" Klikni

verovali ili ne ja sam se sokirala danas kada su mi u dy vracar produyili bolovanje samo mesec dana.jos uvek ne mogu da dodjem sebi....pa kako ja da upisem dete u obdaniste kada ne mogu deca do godinu dana,rodjendan mu je 26.11 a meni bolovanje istice 10.12,strasno.znaci tek od 5.12 moze da podje u obdaniste .ceo dan +Zname boli gflava,poludecu......ja sam bila ubedjena da ce mi dati bar tri meseca ali nista od toga.kakva su vasa iskustva

Ja sam dobila 4 meseca i to na jedvite jade jer mi dete ide na terapije u Dr.Dragiše Mišovića i tamo i ma karton kod fizijatra...imali smo na porodjaju ocenu 6 , asfiksiju, reanimaciju, obmotanu pupčanu vrpcu i doneta je na svet uz pomoć vakuum ekstraktora,bila je u inkubatoru na oksigenoterapiji i pitanje je bilo kako će se sve završiti (mada je sve posle bilo, na svu sreću, ok)...zbog toga smo svakog meseca u razvojnom savetovalištu, kontrole kod neurologa i fizijatra tra tra...

Medjutim, u Sokobanjskoj je jedan idiot odbio da mi da preporuku iako idemo kod njega od početka, pa sam manje od mesec dana pre isteka bolovanja dobila uput za fizijatra u Mišoviću koji me je pride poslao kod neurologa u Tiršovu, šifra f83 i glat su mi dali preporuku, jer dete ne puzi. Sad, ove kvočke iz DZ kažu da ne priznaju to nego samo Sokobanjsku i jedva mi dadoše uz pridiku od pola sata kako sam mogla da dete prebacim tamo, te, nisu kompetentni, na šta je moj odgovor bio da je za mene lekar lekar, i da je Dragiša Mišović klinički centar a ne poslastičarnica, i posle malo svadjanja su popustile.

Znači, Sokobanjska jedino pali...šta god da je u pitanju kad vide izveštaj odande, produžavaju odmah.Samo ne znam koji im je to fazon.Kao da imaju dogovor sa njima. A ja sigurno drugi put neću moći da produžim, sve i da hoću, jer moj andjelak super napreduje a sve to zahvaljujući tretmanu na koji redovno idemo..

Pozdrav!

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Drugi trimestar
      Započeo/la MarijaMara · Objavljeno
      Ma.za.m dobro nam dosla u drugi trim. Nisam radila te testove al  kazu da su veoma pouzdani. Da imam novce radila bih ga. Prikljucujem se glavoboljkama. Tacno kako sam usla u drugi krenule su glavobolje. Isto kao sa cerom. Pijem panadole. Sta cu kad ne trpim bol. Ovaj bebac je dosta mirniji od seke koju sam osetila u 16. Nedelji i od tad nije stajala. Ovog maleckom jesam osetila negde oko double testa al cenim jos je bila matetica u maloj karlici pa je sve bilo tesno. Onda kad je materica izasla jedan period ga nisam osecala pa bas retko. Sad se poslednjih par dana javlja svaki dan al bas je nekako nezan. Mala ako vec mozes da biras 4d radi ga u 23. Nedelji. Taja nam u petak ide i vec sam tuzna i rasplacem se kad pomislim kako je brzo proslo. Uh kako hormoni rade to nije normalno.
    • Drugi trimestar
      Započeo/la ma.za.m · Objavljeno
      Drage moje, evo mene kod vas Danas sam 12+1 i bila sam na prvom ekspertnom.  Zatrudnela sam vantelesnom, iz drugog puta, u 39-toj godini. Moj dr ne preporucuje amniocentezu, zbog toga sto smo jedva dosli do trudnoce, vec neki od onih neinvazivnih testova. E sada, ako i skrpimo pare, ja sam u nedoumici koliko su ti testovi pouzdani u poredjenju sa amniocentezom? Da li neko ima iskustva?  U nedoumici sam, ne znam ni sama sta cu...
    • kada dodje drugo dete
      Započeo/la snowhite · Objavljeno
      Andjelita, otvaraj temu kad dodje trece dijete Jest OT al cu da te utjesim malo...najstarije dijete nece biti ljubomorno na najmladje (jer je jelte sva ljubomora otisla na drugo dijete A kod nas ljuboomore i dalje ima izmedju sestrica....toliko da cu da siznem nacisto:) Starija cak i ne podnosi mladju
    • VTO - procesi
      Započeo/la Majabeba · Objavljeno
      Polako, zavrsices sve :-) samo napred ;-) pa se mozda i sretnemo u Jevremovoj ;-)
    • Drugi trimestar
      Započeo/la malagarava · Objavljeno
      hello! nije me bilo 10ak dana i bas ste ispisale. -juce smo se vratili s mora sami V i ja, mm ostaje jos mesec dana da radi. bice nam nezgodno no sta je tu je.  Ime jos nemamo, izgleda da je decak pa nam je izbor oko imena jos tezi. Kad se radi ekspertski -UZ okvirno? vidim pise i od 20-24, ali i od 22-24 pa sad ne znam. Ja sam 19 nedelja sad. Oke se osecam, malo bolucka, zateze al nista dramaticno sad. juce sam odmah isla do DZ po nalog za fragmin, dr mi cak ni pritisak nije izmerila a kamoli nesto drugo, valjda joj se zurilo da ide kuci iako joj je radno vreme jos sat vremena a ja poslednja na redu. jos nijednom nisam bila na uz u domu zdravlja, je l znate koja je procedura? Odes jer imas bolove npr? Prime te odmah na uz ili zakazujes nesto unapred?
  • Teme