Porodiljsko bolovanje i bolovanje radi nege deteta

odgovora

Objavljeno · Prijavi zloupotrebu

Zanima me moze li mi neko pojasniti razliku izmedju porodiljskog bolovanje i bolovanja radi nege deteta...Tacnije sta mene interesuje jeste kada se predaju obrasci na refundaciju koliko traje porodiljsko bolovanje...Moja poslednja doznaka koju sam dobila kada sam bila na komisiji glasi na 03.07. pa do daljnjeg, planirani datum porodjaja je bio 31.07. a ja sam se porodila 18.07....znaci zanima me koji datum stavljam na njihovom obrascu za porodoiljsko pocetni je 03.07. a krajnji? e to mi nije jasno... Molim vas ako neko moze da mi da tacan odgovor da bi mogla da predam obrasce na refundaciju...

Zahvlana unapred... :unsure:

Zanima me moze li mi neko pojasniti razliku izmedju porodiljskog bolovanje i bolovanja radi nege deteta...Tacnije sta mene interesuje jeste kada se predaju obrasci na refundaciju koliko traje porodiljsko bolovanje...Moja poslednja doznaka koju sam dobila kada sam bila na komisiji glasi na 03.07. pa do daljnjeg, planirani datum porodjaja je bio 31.07. a ja sam se porodila 18.07....znaci zanima me koji datum stavljam na njihovom obrascu za porodoiljsko pocetni je 03.07. a krajnji? e to mi nije jasno... Molim vas ako neko moze da mi da tacan odgovor da bi mogla da predam obrasce na refundaciju...

Zahvlana unapred... :unsure:

Porodiljsko odsustvo i odsustvo sa rada radi nege deteta

Član 94.

(1) Zaposlena žena ima pravo na odsustvo sa rada zbog trudnoće i porođaja (u daljem tekstu: porodiljsko odsustvo), kao i odsustvo sa rada radi nege deteta, u ukupnom trajanju od 365 dana.

(2) Zaposlena žena ima pravo da otpočne porodiljsko odsustvo na osnovu nalaza nadležnog zdravstvenog organa najranije 45 dana, a obavezno 28 dana pre vremena određenog za porođaj.

(3) Porodiljsko odsustvo traje do navršena tri meseca od dana porođaja.

(4) Zaposlena žena, po isteku porodiljskog odsustva, ima pravo na odsustvo sa rada radi nege deteta do isteka 365 dana, od dana otpočinjanja porodiljskog odsustva iz stava 2. ovog člana.

Dakle početak porodiljskog ti piše na doznaci u gornjem levom uglu "za potpunu sprečenost za rad od....." pa piše datum (verovatno 03.07.2011) e to ti je početak a kraj porodiljskog ti je 18.10.2011.

Odsustvo sa rada radi nege deteta počinje od 19.10.2011 pa do 02.07.2012.(zaključno sa tim datumom)

Draga Ana,

Hvala VAm puno na informaciji, puno ste mi olaksali. Bilo mi je bitno da dobijem tu informaciju kako bi pravilno popunila njihov obrazac da me ne bi slali nazad u firmu na ispravku.

Hvala od srca

verovali ili ne ja sam se sokirala danas kada su mi u dy vracar produyili bolovanje samo mesec dana.jos uvek ne mogu da dodjem sebi....pa kako ja da upisem dete u obdaniste kada ne mogu deca do godinu dana,rodjendan mu je 26.11 a meni bolovanje istice 10.12,strasno.znaci tek od 5.12 moze da podje u obdaniste .ceo dan me boli gflava,poludecu......ja sam bila ubedjena da ce mi dati bar tri meseca ali nista od toga.kakva su vasa iskustva

verovali ili ne ja sam se sokirala danas kada su mi u dy vracar produyili bolovanje samo mesec dana.jos uvek ne mogu da dodjem sebi....pa kako ja da upisem dete u obdaniste kada ne mogu deca do godinu dana,rodjendan mu je 26.11 a meni bolovanje istice 10.12,strasno.znaci tek od 5.12 moze da podje u obdaniste .ceo dan me boli gflava,poludecu......ja sam bila ubedjena da ce mi dati bar tri meseca ali nista od toga.kakva su vasa iskustva

Poštovana Nensika, nešto više o produžetku bolovanja možete pročitati na temi "Produžetak porodiljskog" Klikni

verovali ili ne ja sam se sokirala danas kada su mi u dy vracar produyili bolovanje samo mesec dana.jos uvek ne mogu da dodjem sebi....pa kako ja da upisem dete u obdaniste kada ne mogu deca do godinu dana,rodjendan mu je 26.11 a meni bolovanje istice 10.12,strasno.znaci tek od 5.12 moze da podje u obdaniste .ceo dan +Zname boli gflava,poludecu......ja sam bila ubedjena da ce mi dati bar tri meseca ali nista od toga.kakva su vasa iskustva

Ja sam dobila 4 meseca i to na jedvite jade jer mi dete ide na terapije u Dr.Dragiše Mišovića i tamo i ma karton kod fizijatra...imali smo na porodjaju ocenu 6 , asfiksiju, reanimaciju, obmotanu pupčanu vrpcu i doneta je na svet uz pomoć vakuum ekstraktora,bila je u inkubatoru na oksigenoterapiji i pitanje je bilo kako će se sve završiti (mada je sve posle bilo, na svu sreću, ok)...zbog toga smo svakog meseca u razvojnom savetovalištu, kontrole kod neurologa i fizijatra tra tra...

Medjutim, u Sokobanjskoj je jedan idiot odbio da mi da preporuku iako idemo kod njega od početka, pa sam manje od mesec dana pre isteka bolovanja dobila uput za fizijatra u Mišoviću koji me je pride poslao kod neurologa u Tiršovu, šifra f83 i glat su mi dali preporuku, jer dete ne puzi. Sad, ove kvočke iz DZ kažu da ne priznaju to nego samo Sokobanjsku i jedva mi dadoše uz pridiku od pola sata kako sam mogla da dete prebacim tamo, te, nisu kompetentni, na šta je moj odgovor bio da je za mene lekar lekar, i da je Dragiša Mišović klinički centar a ne poslastičarnica, i posle malo svadjanja su popustile.

Znači, Sokobanjska jedino pali...šta god da je u pitanju kad vide izveštaj odande, produžavaju odmah.Samo ne znam koji im je to fazon.Kao da imaju dogovor sa njima. A ja sigurno drugi put neću moći da produžim, sve i da hoću, jer moj andjelak super napreduje a sve to zahvaljujući tretmanu na koji redovno idemo..

Pozdrav!

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Drugi trimestar
      Započeo/la Vuciguraj · Objavljeno
      Mene je negde u ovom periodu u prvoj trudnoci krenula da hvata panika,tako da je sve to skroz prirodno i svaka trudnjaca kroz to prodje... Inace,po nekim novijim istrazivanjima,kako sam bar ja cula,uz nije bas tako bezazlen kako se misli i nema potrebe da se radi cesce od jedanput mesecno,ako je sve o.k. Kupila jutros ljutu papriku u pavlaci,a ja ljuto ne podnosim...Eto,sad mi se prijelo 
    • Drugi trimestar
      Započeo/la bepce · Objavljeno
      Meni spavanje zavisi od toga koliko sam bila aktivna u toku dana. AKo sam ceo dan lezala i odmarala, onda teze zaspim, cesce se budim, ne mogu da se namestim....Ako se posteno izmorim tokom dana, kao sto je slucaj ove nedelje, probudim se jednom u toku noci, odem do wc-a i brzo nastavim dalje. Nocas, koliko sam bila uspavana, skoro promasih wc! Jednim guzom sela, a drugi pretegao u stranu, pa sam se skoro izvrnula! A tako Kiki? Nema nazad? Zasto mi to pre niko nije rekao? Hahahahhaa! Zezam se naravno. Ne bih menjala ovo iskustvo ni za sta na svetu, a kao sto kazes, ako su uspeli ostali i  ja cu!  
    • Drugi trimestar
      Započeo/la Kikiriki · Objavljeno
      Ehi, ja sam ga radila u GAK Višegradska Bepce, sad nema nazad  veruj mi kako su se svi snašli, i ti ćeš. Nećeš ga vratiti u porodilište uz reklamaciju
    • Drugi trimestar
      Započeo/la Ehinacea · Objavljeno
      Nira dobro je da si izvadila zub... Zene ne odgovoriste mi za ekspertski gde ste ga radile ili planirate da ga radite i da li ga je neka radila u Gradskoj? Ja fino spavam dok me mladja cera ne probudi da trazi vodu u pola noci, tom prilikom odem i ja do wc-a, pa nastavim da spavam. Ja ovih dana pocinjem sve vise da jedem, stalno sam gladna. Ne znam sta ce biti kada beba jos naraste. Merima draga tebi bi definitivno najbolje dosao jedan uz u spavacoj sobi da gledas bebu kadgod pozelis.
    • Drugi trimestar
      Započeo/la bepce · Objavljeno
      Ja sam u hiperaktivnom izdanju ove nedelje, u subotu mi dolazi drugarica iz Srbije, na nedelju dana i bas sam uzbudjena. Pa se sada trudim da pozavrsavam obaveze koje imam, malo sredim stan.... U glavi imam ideju kako cemo cele sledece nedelje negde da lunjamo i da uzivamo, ali kad pomislim kako ja padnem ponekad s nogu posle sat vremena setnje-pitam se dokle li cemo da doguramo!  A inace malo sam zalutala na temu za roditelje beba do 6 meseci....da malo dobijem realnu sliku sta me ceka za malo vise od 3 meseca, pa me malo uhvatila panika!
  • Teme