Epiduralna anestezija

odgovora

Objavljeno

Ja sam bila bas kod dr Bozica i ovaj out ako stignem idem ponovo! I mene je bio strah bockanja,ali bolje to pretrpim nego one jakw porodjajne bolove. Hahaha 

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam da je smešno i ja se sama sebi smejem al eto, ne znam ni sama. Da mi traju porođaji satima verovatno ne bih toliko razmišljala. Iako preklinjem sebe kad krenu bolovi što nisam uzela epidural. Uvek se porodim za najviše sat vremena od uključivanja indukcije. Ovaj put bih da izbegnem indukciju. Ja se samog bockanja ne bojim nego mi je zastrašujuća pomisao da mi bodu u kičmu iako je to igla tanka ko nit al eto mene blesave ne mogu to da zamislim. Ne mogu preko telefona da ubacim smajlije tako da verovatno moj post zvuči ozbiljno hahaha

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Decembar, sreća tvoja pa su ti porodjaji bili brzi. Ja sam posle više od 30 sati kontrakcija samo maštala o epiduralu, bockanje u ledja nisam ni osetila, u odnosu na kontrakcije kao ubod komarca. Epidural mi je bukvalno bio spas. Zavisi od dosta stvari, nekome se ne primi (tako sam čula) ali većina iskustva iz moje okoline su pozitivna, sve drugarice koje su se poradjale zadnjih par godina primile su epi I svaka bi se porodjaja još 5 puta ali uz epi. Ja bez epi na porodjaj više ne idem. :D

 

Bubu 2 i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni sam smesna ja...da si.me videla.kad je prestao.epidural da deluje a ja pred porodjajem.  Samo sam trazila da poveca dozu jer mi se povracalo od bolova....a kad je krenuo da bide plakala sam id straha hajaha...ali ubacivanje katetera se ne oseca jer pre toga daje lokalni anestetik gde ide kateter a to pecne kao vakcina.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo, ne moras unapred da se javljas anesteziologu za epi. Ne placa se. Prisustvo se placa 5000. Insistiraj da muz od pocetka bude s tobom, imaju neko glupo pravilo da se uvodi od pola porodjaja, ja nisam insistirala i pokajala sam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. Ako se neka mama uskoro porodila sa epuduralom u Nisu, zamolila bih je da mi napise svoje iskustvo. Da li imaju epidural, da li ga je odmah dobila kad su se stekli uslovi? Termin mi je uskoro, pa da znam sta da ocekujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.