Školske torbe naših đaka

odgovora

Objavljeno

Koliko je teška đačka torba vaše djece?

Koliko knjiga nose u školu?

Šta još pored knjiga moraju da nose?

Mene stvarno ovo nervira, Anina torba je toliko teška da je to za ne povjerovati :angry::angry:<_<

Nema teoretske šanse da je sama nosi, kada bi morala definitivno bi joj se iskrivila kičma!

Pored svih stvari tri puta sedmično mora da nosi trenerku i patike. Vidjela sam kod nekih curica u školi da im se školska torba vrlo lako transformiše u putnu torbu tj ima onaj dodatak što se izvlači i točkiće pa je bukvalno vuku u školu. Za mene je to apsurdno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim pocne tema o skoli iznerviram se. Moji su vec veliki tako da o tezini torbe vise i ne razmisljam, ali sin moje drugarice posao je u skolu i ona se zali na isto. Imaju po dve ili tri knjige iz matematike, srpskog... Strasno, u svakom slucaju ovde se dogovore sa uciteljicom pa im ona kaze koju knjigu za sutra da ponesu, cisto da ne bi teglili sve. Imamo li ovde prosvetnih radnika? Volela bih da cujem, procitam, i njihovo misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Knjige za drugi razred, spisak:

Srpski jezik:

1. početnica 2

2. Čitanka

3. Slovarica

4. Radna sveska za početno pisanje

5. Radna sveska za početno čitanje

6. likovna kultura

7. Muzička kultura

Priroda i društvo:

8. moja okolina

9. Radna sveska za prirodu i društvo

10 Pravoslavna vjeronauka

11. Matematika

12. radna sveska iz matematike

+ sveske uz gotovo svaku knjigu

Neka mi djete u jednom danu ima Srpski jezik, Matematiku i fizčko i suuuuuper, ima da joj kicma otpadne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh nani, strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ih na stolu, ispred mene .... gledam ih cijeli dan i ne mogu da vjerujem svojim ocima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jos nismo dobili knjige,zeljno ih iscekujem ovih dana da vidim kako ce biti kod nas prvaka.Imam srece sto nam je skola na 100m i sto sam ja na bolovanju pa cu mu pomagati u nosenju ako za treba.

A jos ovo sa cuvanjem i vracanjem knjiga u neostecenom stanju na kraju godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili smo mi razmazeni roditelji ili ovo nije normalno

Ja se sjecam, imala sam ovoliko predmeta ali mi torba nikada nije bila toliko teska

I da, nikada nismo imali toliko teskih predmeta u jednom danu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je torba teška jeste...ali učiteljica uvek kaže koje knjige da ponesu, tako da ne nose sve knjige za određeni predmet. Meni se dopada njihova ideja da korišćene knjige vraćaju i da se sa njima đaci koriste u školi...tako bi nosili samo sveske i pernicu...ali treba dočekati da se taj plan sprovede u delo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim pocne tema o skoli iznerviram se. Moji su vec veliki tako da o tezini torbe vise i ne razmisljam, ali sin moje drugarice posao je u skolu i ona se zali na isto. Imaju po dve ili tri knjige iz matematike, srpskog... Strasno, u svakom slucaju ovde se dogovore sa uciteljicom pa im ona kaze koju knjigu za sutra da ponesu, cisto da ne bi teglili sve. Imamo li ovde prosvetnih radnika? Volela bih da cujem, procitam, i njihovo misljenje.

I ja :angry: ...a tek što se ja iznerviram....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja :angry: ...a tek što se ja iznerviram....

A što se nerviraš...tvoji su već veliki i samostalni.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što se nerviraš...tvoji su već veliki i samostalni.......

Tek se sada nerviram...malo sam piskarala na temi 'kutak za jadanje'...videćeš....6.,5. i 3. razred....koliko gradiva.....a torbe su im svima preteške..posebno Anastasiji...ona je kao čačkalica....prve dve godine je imala ranac na točkiće,ove godine se penje na 2. sprat pa smo joj kupili drugi ranac...kako god okreneš torba je teška skoro koliko ona,mrvica mamina.....gradivo+pubertet i razne priče i pričice i događaji iz škole...pa ti sad vidi kako da se ne nerviram.....njbezbrižnije je kada su meli....definitivno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros moja sestričina i ja idemo na stanicu, i ja joj uzmem ranac da ponesem - pošto žurimo za prevozom, da ne tegli. QQ dete peti razred a ranac meni pritiska kičmu da se sagnem do zemlje?! Težak ko tuč. Ja je pitam, jel tako svaki dan, kaže NIJE, SREDOM JE NAJTEŽI. :unsure::blink: Majko mila, ja sam za 50 metara tri puta menjala "rame" jer mi je bio težak... Jel moguće da ne mogu da organizuju da knjige ostaju u školi...? Ili bar da ne moraju sve da nose?

Još ako dete ide par stanica autobusom, pa mu se svaki starac obesi na leđa jer ne može da prođe od ranca... Ne smem ni da mislim kako opterećuju decu... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

strasno teske torbe su a sto stariji sve teze i kazu deci kriva kicma .....

Ma strašno, još kažu da je od kompjutera... Kakav komp, ranac da im svali leđa... Ja sam se zaprepastila....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.