Da li ste za to da su samo odredjene boje za odredjeni pol?

odgovora

Objavljeno

Ja posto ne volim roze boju, razlika izmedju decaka i devojcice bi mi bila ta sto bi devojcica nosila jedino ljubicastu boju vise od decaka. Sve ostale boje su mi i za decaka i za devojcicu. Inace, cak i da imam devojcicu ne bih je obukla ni u sta roze, jer jednostavno ne volim tu boju. Pa ako sama bude zelela kada poraste da nosi roze, ne bih imala nista protiv ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene pošto je dečak može sve sem roze i neke nežno ljubičaste :D a crvena i dr. su mi super, štaviše imamo i crvena kolica i jaknu pa nas često pitaju da li smo devojčica :blink: a roze i ljubičasto nosimo samo kao donja nasleđena garderoba, ili pidžama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni svi donose na poklon roze...danas kad sam prostrla ves sve je roznjikavo sem onog sto joj tetka kupuje...ona kupi od svake boje po nesto...sem crvene, crvenu mrzim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojcica je vecito obucena u tzv "muske boje" jer imamo starijeg brata od tetke koji joj prepusta garderobu, i to dobru garderobu, kvalitetnu, pa je sa zadovoljstvom nosimo.

Sto je najgore, to cak i nisu kompletno muske boje, ali valjda ljudi ocekuju ili ljubicasto ili roze na devojcici kao obavezno :) pa kad vide dete u crveno - bez - braon kombinaciji, odmah misle da je bata. Bas sam danas ispravila jednog starijeg gospodina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojcica je vecito obucena u tzv "muske boje" jer imamo starijeg brata od tetke koji joj prepusta garderobu, i to dobru garderobu, kvalitetnu, pa je sa zadovoljstvom nosimo.

Sto je najgore, to cak i nisu kompletno muske boje, ali valjda ljudi ocekuju ili ljubicasto ili roze na devojcici kao obavezno :) pa kad vide dete u crveno - bez - braon kombinaciji, odmah misle da je bata. Bas sam danas ispravila jednog starijeg gospodina.

I mene često pitaju da li je dečak ili devojčica, jer mu često oblačim kombinacije u kojima ima crvene, ljubičaste ili narandžaste boje. <_<

Bez predrasuda sam po ovom pitanju i mnogo mi je glupa ta podela na muške i ženske boje. Vasiliju jedino ne oblačim roze, jer je ni ja sam nešto ne volim. Da imam devojčicu, verovatno bih i tad izbegavala roze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojcica je vecito obucena u tzv "muske boje" jer imamo starijeg brata od tetke koji joj prepusta garderobu, i to dobru garderobu, kvalitetnu, pa je sa zadovoljstvom nosimo.

Sto je najgore, to cak i nisu kompletno muske boje, ali valjda ljudi ocekuju ili ljubicasto ili roze na devojcici kao obavezno :) pa kad vide dete u crveno - bez - braon kombinaciji, odmah misle da je bata. Bas sam danas ispravila jednog starijeg gospodina.

Pa to samo da poludis pa da pored takvih stvarcica kupujes nove samo zbog boje :D Ja sam sizila sto moja deca sve dobijaju roze i mislim da nema striktne podele, svi nose sve boje samo decaci bas ne moraju pastelne da forsiraju...mada dok su skroz male bebe, sta oni znaju...uglavnom kasnije bez rozikastih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene često pitaju da li je dečak ili devojčica, jer mu često oblačim kombinacije u kojima ima crvene, ljubičaste ili narandžaste boje. <_<

Bez predrasuda sam po ovom pitanju i mnogo mi je glupa ta podela na muške i ženske boje. Vasiliju jedino ne oblačim roze, jer je ni ja sam nešto ne volim. Da imam devojčicu, verovatno bih i tad izbegavala roze.

Ovo je, veruj mi, nemoguce! Za devojcice se sve pravi u roze boji, jako tesko je naci nesto druge boje. Od deset stvari u prodavnici, devet je roze a deseta je neka sarena sa roze tonovima! :lol: :lol:

Da poludis.... Ja cu uskoro poceti da sanjam u roze boji! :blink:

Pre neki dan sam se odusevila, starija cerkica je dobila predivnu kosuljicu zelene boje, ali ne one zelene pastelne, vec zelena-trava boja! Divna je, i nije roze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaista su najlepse stvarcice koje prave za devojcice uglavnom roze ili ljubicaste, mislim na kreaciju. Tu je najsiri izbor.

Mada, ja i volim roze. Do pre nekoliko godina to mi je bilo nezamislivo, posto sam se furala da sam neka darkerka :D pa mi je osim drecavo crvene kose, citav outfit bio crn. Pre izvesnog vremena sam pocela da volim neke nijanse roze, recimo neka ciklama, mesavina s crvenom. I zavisi naravno sta je u toj boji, detalj ili veca povrsina, i s kojim se bojama kombinuje.

Ja bas i nisam ljubitelj pastelnih boja za sebe samu, iz price se primecuje da volim jake, izrazene boje. Ali kad vec imam situaciju da bebu oblacim u skoro sasvim nove i kvalitetne stvari, koje god boje, zasto to ne bih radila, pogotovo sto bas i nemam situaciju da mogu da kupim sve sto mi se dopadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jesu roze stvacice lepe ali kad ti je detet uvek obuceno u roze jer je sve sto ima roze, onda te od boje postepeno pocnu boleti oci. A sto se kupovine tice, samo preusmeris pare koje bi otisle na garderobu u kasicu za letovanje, ili igracke, ili kulturni zivot deteta (pozoristance, igraonice, prirodnjacki muzej, zoo vrt), a mozes i da skupljas pa joj kupis sobicu neku lepu deciju...naravno roze boje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je, veruj mi, nemoguce! Za devojcice se sve pravi u roze boji, jako tesko je naci nesto druge boje. Od deset stvari u prodavnici, devet je roze a deseta je neka sarena sa roze tonovima! :lol: :lol:

Da poludis.... Ja cu uskoro poceti da sanjam u roze boji! :blink:

Pre neki dan sam se odusevila, starija cerkica je dobila predivnu kosuljicu zelene boje, ali ne one zelene pastelne, vec zelena-trava boja! Divna je, i nije roze!

Ja ne znam sta bih radila da imam devojcicu sto se stvari tice. Upravo smo dobili za naseg malog decaka roze komplet od muzeve sestre koja obozava roze. Sa duznim postovanjem vratila sam i zamolila da promeni u boju za decake (plava, zelena, narandzasta, crvena, zuta, bela, teget...), jer to sigurno nikad ne bih obukla svom decaku. Cak je imalo i karnirice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam dva decaka i ne drzim se striktno "muskih" boja,imaju bas lepih narandzastih i crvenih stvari koje nose.Kad sam bila s prvim detetom trudna sobu za bebu smo kupili u zutoj boji(mama me pitala sto nisam uzela u beloj ako sam vec htela neutralno,ali meni je bila prava steta kupovati bebi samo belo pored toliko divnih boja),posteljinu isto zutu i sarenu,sa svim bojama,odelca i bodici...sve sam gledala da bude u nekim univerzalnim bojama,poput zute,narandzaste,zelene,bez,braon,bele...imaju i plavih stvari,ali ne previse.Ako budem imala devojcicu,naravno da ce nositi ove bebi-stvari,ne pada mi na pamet da sve nanovo kupujem samo zbog boje,naravno uzela bih par novih odelca,ali nisam opterecena previse podelom na decak-devojcica,jedino ne bih sinovima oblacila roze-to ne volim ni na odraslom muskarcu da vidim i ne bih im oblacila garderobicu sa masnicama,sljokicama,cirkonima...Moje drugarice i sestre koje imaju devojcice imaju brdo roze garderobe,a ja sam se uvek trudila da odnesem neko odelce druge boje,jer mi se od roze dize pritisak vec...kao da druga boja ne postoji...uzasssss....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prilikom kupovine stvari za bebu gledala sam da kupujem odeću neutralnih boja: bele, žute, zelene, sive i braon stvarčice. Međutim, od drugih je nadobijao uglavnom plavu garderobu te ona sad preovladava. Ako bi drugo dete bilo devojčica naravno da neću ništa bacati jer su stvari uglavnom sve kvalitetne i ne baš previše korištene. Ono što mi se nije činilo kvalitetno sam i sama pobacala. Inače nemam ništa protiv crvene, narandžaste, bordo i ljubičaste boje za dečake, jedino mu roza ne bih obukla. Iskreno ne volim tu boju i mislim da ću je izbegavati koliko mogu i ako budem imala devojčicu.

Primetila sam da ovde u SAD ima dosta crne odeće za bebe, konkretno sam videla par bodića, doduše imaju neke natpise ali crno za bebu :huh::blink: Ne znam, ja sam odrasla pa gledam da sebi ne kupujem crne stvari izuzev obuće, čak i jakne i kapute više ne kupujem crne. Za decu ipak idu veselije boje, bar ja tako mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbližim prijateljima i članovima porodice sam rekla da ako Luki već budu kupovali garderobu u širokom luku izbegavaju plavu boju...Mrzim tu podelu za dečake plavo, za devojčice roze.Sve što sam mu ja do sada kupovala uglavnom je belo, žuto, zeleno, bež ili kombinacija boja. Ima i plavih stvarčica ali jako malo i naravno da neću izbegavati plavu boju ali ne želim uniformisanost po bojama :blink:

Pre neki dan sam mu kupila sivi džemperčić i sad sam u potrazi za rozom ili ljubičastom košuljicom ili bodićem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne volim te podele roze i plavo. Bitno mi je da mi se dopada dizajn, i da je praktično i udobno. Ali mi malo muka samo od roze stvari. Sve bebe mi nekako deluju isto.

Kupila sam mornarski kompletić za moju devojčicu, teget-belo, na pruge, sa bordo mašnicama. Imam i dosta sivih i belih stvari, i ponešto roze. I uvek pogledam sekciju za dečake, tamo ima stvari koje mi se svide, a mogu da prođu komotno i za devojčice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.