Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Nemoj ni da pomisliš, a kamoli da razmišljaš da bi nešto moglo da se desi što ne treba....tvoje raspoloženje utiče na bebaće...a veličina stomaka nije ista kod trudnica, biće onoliki koliko tvoje telo može da podnese, sve je priroda to uredila...izdržaćeš, a mi smo tu da ti dani, nedelje i meseci brže i spokojnije prođu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se javim ovde!

Imam dva prelepa dečaka od 5 meseci koje sam čekala 9 god i konačno dočekala!Nastali su vantelesnom oplodnjom,rodili se u 35.ned,carskim rezom i bili su super!Sad su veliki momci i svakog dana urade nesto novo!Mislim da su mame blizanaca najbogatije zene na svetu :D

srce78 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama!!trenutno sam u 12 nedelji trudnoce blizanacke i zbog problema u pocetku (krvarenja)moram strogo da mirujem tako da su mi forumi spas od pregleda do pregleda,na uz bebci su 56mm i 64mm ali kazu dr kaze da je to ok i da nije velika razlika.Kolike su bile vase bebice u tim nedeljama ikad je najbolje da se uradi 4d? ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokice ja sam na 4d isla tek sa 26 ned,bilo je up l bas guzva unutra!Krvarila sam 6 ned i mirovala strogo 20 nedelja!Posle je bilo ok al sam i dalje pazila!iMoji su u 12.ned bili 5.1 i 4.9mm tako da su tvoji super!Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama!!trenutno sam u 12 nedelji trudnoce blizanacke i zbog problema u pocetku (krvarenja)moram strogo da mirujem tako da su mi forumi spas od pregleda do pregleda,na uz bebci su 56mm i 64mm ali kazu dr kaze da je to ok i da nije velika razlika.Kolike su bile vase bebice u tim nedeljama ikad je najbolje da se uradi 4d? ^_^

Ja sam na kolor dopler isla u 12. nedelji (ili bese u 11?) - kazu mi da je to slicno kao 4d. Trazila sam da mi ovde na forumu objasne razliku izmedju 4d, kolor doplera i ekspertskog uz. Kazu - U nekom od gornjih postova sam navela kolike su mi bile bebe.

Mnogo sam srecna sto si i ti na forumu. Ja ovde blejim stalno...

Skoro stalno :)

Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAA... Sad sam se zaprepastila - moje bebe su u 11 ned i 5 dana bile velike 44 i 42 mmm. To je mnogo manje od tvojih...

?????

Ma necu da brinem, pocela sam da osecam kad mrdaju... Kakav osecaj radosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA vam zaista, puno mi znaci kad cujem misljenja buducih sadasnjih mama pogotovo duplih jer od samog pocetka samo brige.Da li je ovaj rezvultat ok?da li su bebe ok ?da li,da li........

Mama Bojana a u kojoj si nedelji?MRDANJE bebaca :wub: pozzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokice ja sam na 4d isla tek sa 26 ned,bilo je up l bas guzva unutra!Krvarila sam 6 ned i mirovala strogo 20 nedelja!Posle je bilo ok al sam i dalje pazila!iMoji su u 12.ned bili 5.1 i 4.9mm tako da su tvoji super!Pozdrav

ja mirujem od 7 nedelje i primala sam progesteron i pregmil injekcije,sada vise ne samo pijem utrogesten tablete 3 puta dnevno,setnja mi je do toaleta,ali kako vreme ide sve je bolje.da li si pila neke vitamine?pozzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA vam zaista, puno mi znaci kad cujem misljenja buducih sadasnjih mama pogotovo duplih jer od samog pocetka samo brige.Da li je ovaj rezvultat ok?da li su bebe ok ?da li,da li........

Mama Bojana a u kojoj si nedelji?MRDANJE bebaca :wub: pozzzzz

17. nedelja... Osecaj je neopisiv... Uzivaj u trudnoci i citaj forum. Ima sve i svasta zanimljivo da se nadje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da se pohvalim - cekam cerku i sina :)

Sin je sa leve strane, malo vise, a devojcica je sa desne strane i malo nize...

Poletecu od srece :) Veliki su po 13.5cm (to su mere za 17 punih nedelja). Zdravi su, imaju sve organe i lepo se razvijaju... Mrdaju...

Ja sam se dosada ugojila 3-3.5 kg. To je valjda taman koliko treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da se pohvalim - cekam cerku i sina :)

Sin je sa leve strane, malo vise, a devojcica je sa desne strane i malo nize...

Poletecu od srece :) Veliki su po 13.5cm (to su mere za 17 punih nedelja). Zdravi su, imaju sve organe i lepo se razvijaju... Mrdaju...

Ja sam se dosada ugojila 3-3.5 kg. To je valjda taman koliko treba...

O, Boze, pa to je prelijepo!!! g13005.gif

Srecice male! :)

Samo neka rastu, nista nije vaznije od njih! g13254.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno Bojana...predivno...Najlepsa kombinacija po meni

I...?Jel beba B devojcica? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hihihi

jeste

uvek prvo gleda levu bebu - to je beba A

pa desnu bebu - to je beba B

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub:

bingo! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam mama, to je divno. Neka je sa srecom ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da se pohvalim - cekam cerku i sina :)

Sin je sa leve strane, malo vise, a devojcica je sa desne strane i malo nize...

Poletecu od srece :) Veliki su po 13.5cm (to su mere za 17 punih nedelja). Zdravi su, imaju sve organe i lepo se razvijaju... Mrdaju...

Ja sam se dosada ugojila 3-3.5 kg. To je valjda taman koliko treba...

MAMA BOJANA ČESTITKE OD SRCA!!!g1605.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozzic svima mama Bojana to je divno cestitam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub::wub::wub:

bingo! :)

citas me k'o knjigu :lol:

poljubac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala miaa, hvala ruskinja i hvala B*o*k*i*c*a....

Dodje mi skroz da vas izgrlim sada

t4624.gif

Vi ste moje divne mame-koleginice .... Ja mu ovde dodjem k'o pripravvnica. Oko nove godine polazem strucni ispit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se ovde pojavi neka mama blizanaca, bila bih zahvalna da malo podeli iskustva o tome koliko su joj bebe bile nemirne u stomaku, koliko je dugo nosila, koje su joj bile najizrazenije tegobe tokom trudnoce...

1)Moje bebe non stop mrdaju (21. nedelja). Ako je jedna mirna, druga je nemirna.... Cak mi postaje cudno kad mi je stomak skorz miran.

2) Drugo... nekako su mi obe povucene ulevo (jedna je skroz levo, a druga s desne strane ali vise prema centru...)

3) Trece - nisu mi podjednako aktivne obe bebe - kako je bilo kod vas? Cini mi se da muska beba vise mrda od devojcice.

MNogo bi mi znacilo da se neka od mama bliza naca oglasi.

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javim sad smo 17 nedelja i MRDAMO :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javim sad smo 17 nedelja i MRDAMO :)

Samo cekaj da vidis kako ce tek da mrdaju! To u pocetku je tako slatko... Kao da te neko u vodi nezno golica po kozi... Mmmmm... Bas lepo.

Kako podnosis trudnocu? Imas li neke tegobe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sad sam super samo sto i dalje moram da mirujem.Juce sam bila na ultra zvuku i prednjaceci blizanac donji je decak a druga beba nije htela da vidimo pol :)

kako ste vi ? pozzzzzzzzzzzzicccccccccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto moras da mirujes? Nije ti valjda bilo nesto lose?

Ja sam u pocetku imala neke tegobice, nedelju dana sam imala blago krvarenje... Tada sam bila na bolovanju, mirovala i koristila Utrogestan...

To je sve bilo jos pre 11-12 nedelje trudnoce, kad se nije znalo hocce li se uopste odrzati obe bebe,,,

sada smo svo troje OK. Obe bebe i mama. Ja cak svaki dan iz Nisa putujem na posao u Leskovac... Nisam bas srecna zbog toga... Jos malo. Jako se uznemire od putovanja, probude se i pocnu da mrdaju... I mene to zna da uznemiri

Stomak mi je odjedanput skocio i nekako je ogroman. Mada koleginice znaju dapitaju: Gde ti stadose dve bebe? Ma tek ce on biti ogroman, meni je termin tek 10. januar.

Za deset dana ulazim u sesti mesec :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ijaooooooooooo hocu i ja blizanceeeeeeeeeee :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.