Dijabetes kod dece

odgovora

Objavljeno

Drago mi je da je secer stabilan i kad skoci znas da je pojeo batin deo :P ... DA li si nabavila one elektrode?

E , pa u petak kupujemo to ... Uzecemo oko 150komada... sto mu izadje oko 100e.. al sta ces... Ne znam dal ima po BG to ? Insulin imamo dovoljno , iglice i sve to ..

Ja sam svojeveremeno spremala decu za prijemni za srednje...

I tako upoznam mamu koja se bori sa insulinom za dete koje je dijabetis dobilo sa 7 godina.

Spremala sam starijeg sina... A posle i njega.

Dete se bavilo sportom, a kažu da ga je dobio od stresa... I to od učiteljice... Brrr... 'žas... :blink:

On je imao problem sa čestim dnevnim oscilacijama šećera (do padanja deteta) i sve se regulisalo.

Elem,

otkrije ona preparat koji se zove HERBALIFE, učlani se i oduševi se.

Oni se nigde ne reklamiraju a imaju svašta.

Ja sam jednom išla na njihovo predavanje i slušala sam porodilje koje su izbegle insulin a dobijale su šećer u trudnoći.

Takođe sam čula i ljude koji su se posle dve godine i Herbalife-a, i niza godina insulina - skinuli sa insulina skroz.

Mali je porastao, sad je završio srednju, sportista je i zdravo dete.

Ne znam da li ovde još ko zna ili je čuo za HERBALIFE?

Skup je pre 6 godina je mesečna terapija bila 250eura, ali kad je dete u pitanju niko ne žali novce...

Tebi Čupava svaka čast!!!

Treba biti tako pozitivnog stava i odgovoran, i sa osemhom ići napred! :rolleyes:

Nisam cula za taj HERBALIFE... iskreno ,ja u sve to bas i ne verujem ...

Odo da spremam veceru ... samo .. ne znam sta ... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde da se javim u ovoj temi :)

Krecem od puta za Srbiju ... Putovali smo 25 sati ... Stajali najvise zbog njih i da bi se mali izjurcao i jeo kako treba da mu ne bi bio mnogo visok secer.... Super smo prosli .. Secer mu je bio super :)) U Srbiji smo malo poremetili navike .. -.- Kasno je isao na spavanje i kasnije ustajao .... No dobro , sve je proslo kako treba ... Baba i deda , a najvise deda ... su se sklanjali kad god bi ga bockala ... On nije zeleo ni da nauci kako se daju bocke .. Zao mu je .. jer mali je njegov miljenik ... Oboje su shvatili da nema zezanja sa hranom , u uvek me pitali dal smeju i kad da mu daju da jede i sta ... Kada bi njihovi klici trazili nesto slatko , poslali bi ih napolje da ih Strahinja ne bi gledao jer on ne bi smeo tad... Uglavnom bi mu uvece bio visok secer.... Al dobro ... Insulin je sve to popravio .. Uvece smo izlazili , on je jurio , jeo je sladoleeddd :)) i palacinke ... A jedini sok koji je mogao da pije jeste cola zero ... a nju vecina kafica nije imala :/ Ljudi kad cuju da tako mali ima secer... svi se rastuze ... Tako veselo dete sa takvom manom ... :( Hvala Bogu nismo imali nikakvih problema... Pred polazak , secer mu se digo na 28 ... -.- grrr..

Svako jutro , kad god mu je nizak secer, on bi se sam probudio u 6 ujutru - u 6 , al on ustane , i budi me i tiho kaze " ajde mama , ajde ...." ljubavv mojaaaaaa

:wub:

Ja mu odma izmerim secer i vidim da je nizak ... I ne mogu da vam opisem koje mi je olaksanje sto se on sam budi kad mu je nizak secer... Ponekad , kad vidi bocke , vice NEEE... nece da se bocka ... boli ga.. :( Al na kraju zna da mora.... da je obavezno .. I sam trazi .. Kad je gladan , pokaze na prst hehe .. Nocu je opet poce da se budi da bi pio vodu ...dooooosta vode....

Bili smo kod doktora , da vidimo za pumpicu ... On je poslao e-mail i ceka odogovr kad mozemo da idemo u Zenevu na sastanak ... Pohvalio nas , i malog naravno i , uradio neki test , iskreno nisam ni razumela za sta , to je isto uradio i kad smo prvi put bili kod njega, i kaze sad je super ... bas onako kako su ocekivali ...

On ima modrice na nogama i rucicama... Ume ponekad da se bas iscima kad mu dam bocku.. A najvise mrzim kad vidim krv :(

Inace , vise nista ne merimo ,sto se tice hrane , sad sam zapamtila koliko treba da mu dam bez vage :P

Usli smo u 13 nedelju ..... A kao da je juce bilo ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prosto ne mogu a da ne izrazim koliko me je Strahinja iznenadio svojom zrelošću i hrabrošću...tako malo biće a tako je sve ozbiljno shvatio. Ljubim ga u njegovu malu pametnu glavicu, i tebe mama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Strahinju, momak pravi :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste hrabar je ... JaKo ...i to mu non stop govorim ... maza moja ... Meni se ponekad smuci sve ... Al to brzo prodje .... Kad ga vidim ... nasmejanog... Ako on moze da izdrzi sve to , zasto ja ne bi mogla ... I Aki mi trazi da se bocka ....

Sad nema vise da ga ja uspavljujem ... Nego ga stavim u krevet , a on .. kad me zagrli ..joooooooooj ... ne mogu da opisem .... Koj je to osecaj ... U sebi razmisljam .. "zasto bas on" ... Tako umiljato , veselo dete.... MAZA prava... Hrabar i jak decko ...

Jednom je sam uzeo aparat za merenje seecera, otvorio bocicu sa tracicama , i stavio trackicu i trazi da se bocka .... uh ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Strahinju maloga, i za tebe isto.

Duša mala, ja se naježim čitajući.

Drgo mi je da je dobro, biće to još bolje!

:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

26.10. imamo zakazan sastanak u Zenevi na razgovor u vezi pumpice : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li će mu to nešto olakšati sadašnju terapiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa... onako .. nema vise bockanja u ruku i nogicu ... nema modrica... pumpica na stomacic .. videcemo ... ja se nadam da ce biti mnogo lakse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa... onako .. nema vise bockanja u ruku i nogicu ... nema modrica... pumpica na stomacic .. videcemo ... ja se nadam da ce biti mnogo lakse...

O, pa super,,,nadam se da će onda to dobiti.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirka, svaka ti čast i ljubi mi zvrkčiće

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miki, kako nam je drugar...šta bi za ovu pumpicu, jeste li bili u Ženevi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo u Zenevu ,sve je proslo super , i .. 21.11. idemo opet ja i Strahinja ostajemo u bolnici 5 dana da mu stave pumpicu : )

Kazu , dobro je dok je dete malo tako ce se navici ... ja jedva cekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super MIRO... :wub: ljubim Strahinju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se Miki javljala nekome...kako su, koliko ostaju u Ženevi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se Miki javljala nekome...kako su, koliko ostaju u Ženevi?

5 dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdravi nju i Strahinju i da nam dasa dobije taj aparatić, da mu bude lakše. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vratili se iz Zeneve, sve je oke , malo mi se cini komlikovanije , al dobro ... snacicemo se vec .. Strahinja je oke , naviko se na pumpicu , vec smo shvatili da to smeju da diraju samo mama , tata i tete : ) Sad imamo semu , po kojoj gledam koliko insulina treba da mu dam , primera radi ako mu je secer izmedju 5 i 10 ima tacna doza koliko treba, isto kao i za izmedju 10 i 15 . Sada insulin dobija i za vreme uzine , i tada merimo isto secer .. uh .. trebace mi malo vremena da se i ja priviknem na sve to .. DObili smo 2 para pidzamice koje imaju posebnu pregradu za pumpicu , na ledjima , i jednu duksericu koja imaju isto dzepic napred za pumpicu i tako mu ne smeta , niti mu pada ,niti se vidi ono cudo , ona cevica gde prolazi insulin .. Glava mi je prepuna svega i svacega , pa ako nepovezano pisem jbg, umorna sam bas .. Tamo je sve proslo oke , naucila sam kako da racunam koliko insulina treba ako je pojeo vise ili manje .. Za pravo cudo vise sam pricala fracuski nego engleski iako su svi tamo znali engleski , naravno , sta nisam znala da kazem na fr lepo sam objasnila na eng . Strahinju su svi zavoleli , ma bio im je miljenik tamo , nema ko nije stao da ga pogleda , on kad se nasmeje sve ih sarmira :P Pa cak i u restoranu gde smo bili da ja rucam , posto sam ja morala da kupujem hranu -.- 2 zamerke za bolnicu , nema hrane i za mene , nego moram da silazim i kupujem , i isto tako sam morala da silazim na prvi sprat da bi isla u wc .... Pa samo samo ujutru i uvece isla , stomak me uzasno boleo , skroz sam se poremetila ,al cim se vratila kuci vratila se malo u normalu :) Bilo mi malo dosadno tamo , niti sam imala kablovsku , vreme mi sporo prolazilo .. jedva da sam pricala sa nekim ... Po ceo dan jurila za Strahinjom koji je samo zvao lift i ulazio u njega ... Imao je veliki salu za igranje sa punoooo igracaka , ja citala malo stripove ,, al dosadno bre :D Stavili i meni , tj ja sam sama sebi stavila uz pomoc sestre ono cudo grrr ne znam ni kako se zove -.- sto on ima na ledjima , tu se prikaci kateter i tako dobija insulin , sve u svemu i ja to stavila cisto da vidim kako je njemu , malo me je bolelo , al posle sam i zaboravila na to . Prvo se stavlja jedna krema na to mesto , i posle sat vremena tu nista ne osecas :) Danas dolazi jedna zena isto spec. sestra za dijabaet , da mu promenimo i insulin i to cudo na ledjima .. Odo da jedem nesto , crkoh gladna a glava vec 5 dana ne prestaje da boli -.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub: Lepote moje bitno da ste i to zavrsili a ucicete u stos polako :). Ljubac za moju nutelicu milu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cupava,divno sto si se javila!

Ti i tvoji klinci ste veliki borci!

Taj tvoj gest sto si probala da stavis taj aparat da vidis kako je tvom detetu da se stavis u njegovu situaciju je za svako divljenje!

Odmori sada uz nutelu i tebi dragu neku muzikicu..pa pisi kako ide uhodavanje sa aparatom!

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cupava, svaka vam cast! Bravo za malog hrabrog decaka i njegovu dobru mamu! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdravčić i od mene...dok se ne naviknete biće malo Čupavo :D , ali sigurno da je lakše sa tim aparatićem. Ljubim vas!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedba sam cekala da se javis! Dobro, sad, kad se naviknete, valjda ce to biti konfornije nego da sto je bilo ranije. Ljubim te ja, velika majko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirka svaka ti čast,mlada predivna majko...i poljubi svog prelepog sina,hrabricu malu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.