!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Tusiranje obavezno, zahladilo ili ne. Dusan je dobio komisione jer nismo mogli da mu spustimo tt par sati(i sirup i tusiranje nisu radili posao) i kad smo odlucili u hitnu da ga vodmo, ja sam krenula u majicici da ga posaljem, a svi (bio je muzu rodjendan pa je rodbina bila tu) oko mene skocili kako tako, hladno je, i obukli mu jaknu. Ispred zgrade je imao fras. U hitnoj prvo sto su uradili su rekli da se dijete skine. Kao sto leni rece, ako su hladne ruke i noge, dzaba sve, mora da se prvo ugriju pa tek onda moze tt da se spusti, a to mozete trljanjem pelenom mokrom, ne hladnom, ali ne ni vrucom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima!

Na kraju ispade dobro. Spala joj je tt i do 4 jutros se nije vracala. U pravu ste ovo za noge. Ledene su joj bile i tek kad su se ugrejsle dpala joj je tt. Posto je bila sva slomljena zaspala je obako obucena u dnevnoj. Bilo mi je zao da je msltretiram sa presvlacenjem u pizamu  pa sam je samo prenela u krevet i samo nogice pokrila cebencetom, tad su se noge i ugrejale.

Leni, ona ima 3 god. Pije imunotrofinu a verovatno cu i propolis da joj dajem. 

Sad joj je tt oko 37,5, izlomljena je i kenkava. Videcemo kako ce dan proci

In-Greed i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel zna neko šta bi ovo moglo biti,nisam mirna dok ne odemo sjutra kod dr?

14729125_394211820967205_607849892653917

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel zna neko šta bi ovo moglo biti,nisam mirna dok ne odemo sjutra kod dr?

14729125_394211820967205_607849892653917

 

ovo meni lici na boginje ,varicela. Jel ima jos negde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima na vratu..injednu na stopalu..

pogledaj u kosmatom delu da li ima. Ako ima i tamo nema dileme, boginje su

leni i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel zna neko šta bi ovo moglo biti,nisam mirna dok ne odemo sjutra kod dr?

14729125_394211820967205_607849892653917

 

I meni lici na boginje. Ako su boginje, ne brini, deca ih lako podnesu. Hipermangan i tecnost za boginjice ce sve resiti. 

Eh da hoce ova moja najstarija da dobije od nekog :( Samo da ne dobije kad i otac joj, u tridesetim.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pogledaj u kosmatom delu da li ima. Ako ima i tamo nema dileme, boginje su

da ima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko ih je fasovao Sofija ili Nenad? One obicno izbijaju 3-5 dana u talasima. Posle se povlace i suse kad se hvata krasta koja ce otpasti . Najsporije otpadaju te u kosi. Dete mozes da tusiras ali posle kupanja ne trljas vec tapkas da upijes vodu. Tecni puder mackaj cim vidis da se pojavila tackica jer se onda nece povecati. Ima i neki gel koji je skuplji , kazu da je dobar ali ja to nissm koristila.  Ja sam decu izvodila na vazduh( bilo je leto doduse) na 15-ak minuta i nisam ih izlagala drugim ljudima. Za drugo dete mozes ocekivati boginje ili odmah ili za 2-3 nedelje. Moji su dobijali na dve nedelje jedan za drugim. Mogu i ne moraju biti pracene temperaturom. Moj Laza nije imao tt, Elena je imala par dana pred izbijanje a Stefan dok su izbijsle. Najbolje je prosao L, uopste ih nije imao mnogo dok je najgore prosao S , bio je ceo istackan ali on je ostao bez oziljska jer je bio suvise mali da se ceska. E ima oziljak ispod oka i na obrvi a L na bradi ali se kod njega gotovo i ne primeti. 

Najbolje bi bilo da dete odvedes u dispanzer cisto da ti potvrde a i da vas uvedu u evidenciju zbog procene eventualne epidemije. U kolektiv ne saljes dete bar 3-4 nedelje. Imunitet slabi samo da znas pa bi bilo dobro da u ovom periodu a i naredno mozda ubacis neki preparat za jacanje imuniteta iako znam da si protiv ili da im na neki drugi nacin ojacas imunitet. 

Ajd naoruzaj se strpljenjem trebace ti :babymommy:

Ummu, leni i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena kraljica! 

Ja sam ih kupala(malo dete i veliko dete(oca porodice)) u vodi u kojoj je rastvoreno malo hipermangana. Dete mi nije imalo T iznad 37,5 i jako je lagano proslo, caca je imao T 40, siroma. 

Imunitet bas padne posle boginja, to je jedini pravi problem, ovo brzo prodje i zaboravi se :) 

Kikiriki i milena026 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete mi celo popodne povraca. tt nema. dijareja da. sve sto stavi u usta,makar I kap vode,povrati. kuka da je boli stomak.

Sad spava. budi se da grca.

Jel.mogu nekako da joj pomognem? olaksam?

Prvi put se susrecemo.sa povracanjem :( verujem da je viroza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada hara stomačni virus. M ga je isto podkačio, kod njega je samo kaka retka i imaonje sline. Ja sam prošla gore, bez stolice (koja bi bila baš kul) ali sa mučninom i temperaturom. Kažu mi drugari koji su ga isto pazarili da traje i po dve nedelje. Samo pijte probiotike,puno vode, lagana klopa (kuvana jaja, pirinač, hleb) i obavezno jogurt. Spuštanje temperature, i mora da se prečeka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja,stomacni virus.Nema tu mnogo sta da uradis.Kupi joj elektrolite,i znas kako ide - na svakih 5min po jednu kasicicu,da ne dehidrira.Nesto lagano da jede,ovi moji kad su skoro bili bolesni samo su pili caj i grickali keks,jedino to nisu povracali drugo sve jesu.Probiotike i ibuprofen,nama je za dan proslo.Nadam se da ce i vama :* nemoj da panicis,nista strasno.

leni i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete mi celo popodne povraca. tt nema. dijareja da. sve sto stavi u usta,makar I kap vode,povrati. kuka da je boli stomak.

Sad spava. budi se da grca.

Jel.mogu nekako da joj pomognem? olaksam?

Prvi put se susrecemo.sa povracanjem :( verujem da je viroza

Imas one praskove za nadoknadu tecnosti, nadjite neki sa finim ukusom. Posle povracanjs pola sata se ne daje tecnost a onda po kasicica na svakih 5 min, to je kao infuzioni rastvor oralno. Ako nece to, daj joj isparelu kiselu vodu, i tako moze da nadoknadi minerale. Dok povraca nece hteti da jede ali probajte pomalo :( Dr su u fazonu da je onaj stari princip-pirinac, banane, dvopek, kuvana jabuka zastareo, ali ja sam i dalje u tom fazonu kad se desi stomacni. I supe, uvek supe, bilo kakve. Bolje za pocetak iz kesice, ona sa petlom, a onda domace jer su masne.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena hvala na iscrpnom odgovoru!Hvala Leni!

Otići ću ujutru naravno do dispanzera.Ne samo da mi potvrdi,nego i da uzmem silnu papirologiju za vrtić i posao.

S ih je pokupila.Ja sam bila sedam dana na poslovnom putovanju kroz makedoniju,i danas kad sam videla bilo je kasno za dr.

U svakom slučaju bolje da odleži u ovom uzrastu nego kasnije.

Ne znam kako samo da joj saopštim da nema ništa od maskenbala za noć veštica jer ga željno iščekuje,ali biće toga još...

Sanja,da brzo ozdravite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da ti kazem da boginja itekako ima ovih dana, bas juce sretoh drugaricu moje starije cerkice i bijase sva istackana po licu. Kaze njena mama da je fasovala boginje iz vrtica. Njoj je temp isla i do 40 prvih dana, dok recimo moj brat od tetke(5god) je uopste nije ni imao. Znaci kao sto milena rece moze a ne mora biti povisene temp.
I da, bolje dok su mali da ih preleze. Moja mama ih je isto u tridesetim prelezala, vrlo mucno je bilo, sa jako visokom temp.
Je li moj bebac zasticen ako ih ove zime moje smizle pokupe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow, nazalost, dojenje nije zastita od boginja. Ali uvek postoji mogucnost da ih jednostavno ne dobije, kao i sa svim virusima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow moj bratanić ih je dobio sa osam meseci.Tako da mislim da se može  desiti.

Danas su joj baš u velikom broju iskočile,ali osim što je kenjkava nema temp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da ti kazem da boginja itekako ima ovih dana, bas juce sretoh drugaricu moje starije cerkice i bijase sva istackana po licu. Kaze njena mama da je fasovala boginje iz vrtica. Njoj je temp isla i do 40 prvih dana, dok recimo moj brat od tetke(5god) je uopste nije ni imao. Znaci kao sto milena rece moze a ne mora biti povisene temp.
I da, bolje dok su mali da ih preleze. Moja mama ih je isto u tridesetim prelezala, vrlo mucno je bilo, sa jako visokom temp.
Je li moj bebac zasticen ako ih ove zime moje smizle pokupe?

Pitala sam doktoricu,kaže bebe do šest meseci su zaštićene ukoliko je mama preležala boginje.

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Mare;-)
Sta vam.je rekla dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam kazem, moja mala je imala par meseci kad su deverovi klinci imali boginje. Bili su u kontaktu pre izbijanja al ona nije dobila. sisala je..

snowhite i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa,klasika-karantin,tečni talk,tuširanje..I da se ne češka..
Najgore što izbijaju na baš nezgodnim mestima i baš je iritiraju.

Ali,ovaj puder nam drži stvari pod kontrolom.Ima i anestetik u sebi,i cink.

14702513_394252397629814_913907059278873

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebam li se zabrinuti ako je kakica mog macica (ad nan ha 1) promjenjena u odnosu na prije. 

Prije je bila gusta i tamno zelena - bas gusta 

zadnjih dana je maaalo tecnija nego prije, i pooomalo sluzava - danas je u fazonu mekanija tj tecnija i kaoo bjelance ima dijelova takav je fazon + vec odavno ima kao zute tackice u stolici (nesvareno mlijeko?) 

 

danke! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je dijete mozda bilo prehladjeno, po tome sto opisujes zvuci kao da kaki i slajm izmedju ostalog?

Jedangram voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije 

ima 10 sedmica 

pljucka stalno i stavlja ruke u usta 

zvala sam dz kazu to je ok i normala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.