!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Nisam imala izbora, prestao je da sisa pre tri dana. Avodu nije hteo nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lulu, prati, raste tt kad se spava. Na oko 38.5 daj paracetamol i daj mu 45min da deluje. Vazno je da tt krene na dole a ne da se skroz spusti. Ja tusiranja i ostale metode primenjujem samo kad je dete budno i kad je ispod 38.5, ili kad brzo raste tt a nije jos vreme za novu dozu leka.

amorfati voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene brine i to sto sam trudna, 6. nedelja. Ako je virus ne znam kako to utice na trudnocu. Naravno necu se kriti od deteta, ali ne mogu da ne mislim na ovo u stomaku. Da li je neko bio u slicnoj situacij?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene brine i to sto sam trudna, 6. nedelja. Ako je virus ne znam kako to utice na trudnocu. Naravno necu se kriti od deteta, ali ne mogu da ne mislim na ovo u stomaku. Da li je neko bio u slicnoj situacij?

opusti se, nece bebi u stomaku nista biti. Dva puta sam kroz to prosla, i nikakvih problema nije bilo. Za tebe samu bi bilo nezgodno da zakacis neki virus iz prostog razloga sto bi te jos dodatno iscrpelo. U poslednjoj trudnoci skidala sam temperature dvoma starijima, onda jednogodisnjaku i dvogodisnjaku, pred porodjaj zakacila grlobolju i stomacni virus pa je sve ispalo kako treba. Sve tri trudnoce zapocinjsla virusnim prehladama. Samo se opusti , detetu si sad potrebna.

Apropo prvog pitanja, tt moze od zuba ali ne visa od 38. Ako prelazi i potraje verovatno pored zuba postoji i neki viruscic , a u prilog tome ide i ovo sasavo vreme. Dete isprati, ako primetis da mu je opste stanje lose, da je nakon pada tt letargicno,ako se pojavi jos neki simptom odvedi ga lekaru. 

Moja pesmica i andisam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na odgovorima. Nema vise tt, nije bilo potrebe za lekovima. Ipak su zubici u pitanju, osecaju se pod kozom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste mazale deci ovaj gel ,kakav je?

uFsMpj.jpg

Ja sam mazala cerkici i uvek je pomoglo (to je slično Vikovoj masti,relativno skoro se pojavilo).Možeš da mažeš na grudi i ledja,na taj način se pomaže deci,posebno maloj da ili kroz stolicu ili kroz dva povracanja izbace slajm.Ne preporučuje se deci mladjoj od godinu dana.

JEJA* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

R mi se prehladio za vikend,nema visoku tt(37,6)lnosic mu curi:(bili u dz.

Kupila sam ga,imali su i Fitobalm samo je skuplji.

Pavle mazemo veceras,valjda ce mu pomoci

crnobelamama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

R mi se prehladio za vikend,nema visoku tt(37,6)lnosic mu curi:(bili u dz.

Kupila sam ga,imali su i Fitobalm samo je skuplji.

Pavle mazemo veceras,valjda ce mu pomoci

ja se nadam da hoce 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo vec nekoliko dana starija cerka mi se zali da je svrbi guza i ribica. Ja pogledam, kad ono neki cudni ojed, jako crvenilo posebno u predjelu oko cmara i neke tackice...isto tako i u unutrasnjosti ribice, oko usnica...mazala sam pavlovicevom ali slaba vajda. Posto to traje vec nekoliko dana pocinjem da brinem i razmisljam da je povedem sjutra kod dr.

Sta to moze biti, od cega? Ja nemam pojma. Cime bih to mogla da tretiram, na svoju ruku?

Bas me brine, posebno dio oko cmara gdje je jako crvenilo, koza kao da se oljustila i nekako naborala...eh, vala ga objasnih, valjda me neko skontao.:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow, nama pomaže Jekoderm. Da li je jela ili pila nesto ovo? Neke citruse mozda? Mojoj L se to desi svaki put kad jede narandzu ili pije sok od naranze.  Izbegavamo naravno ali desi se da kad nismo kod kuce pojede, tipa u vrticu ili kad joj neko ponudi i sutradan vec krece ojed. Ako nije to i ako vam ni Jekoderm ne pomogne ja pretpostavljam da cete dobiti daktanol, dr obično prvo to ponude. Ispitaj je posle svake nužde i osuši dobro,da ne ostane vlažno. Trebalo bi da za par dana bude bolje...

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Amor, hvala! Nisam znala da treba da izbjegavamo pomo randzu...evo mi muz kaze da joj je on sinoc dao cijedjenu pomorandzu<_<

Vidjecu za taj jekoderm, ja sam joj jedno vrijeme mazala pavlovicevom, pa seba med kremom za ojede...pa poslednjih puta puderom u prahu i izgleda da on najbolje odradi posao jer isusi to.

Evo vidjecemo jos....hvala jos jednom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih vodila kod dr. Mozda je neka bakterija, a obicna krema nece pomoci. Nama je pomagao sudokrem kod manjih ojeda, a pavlovicevu izbegavaj da mazes u takvim situacijama. 

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Uf ljudi. Ne da sam se prestravila nego strasno. Cujem ja iz cerkice sobe kasalj kao da pas laje,srce mi je stalo na kratko. Prvi put sam se susrela sa ti kasljem. Potpuno zdravo dete,u sred noci ovako. Sad sam je podigla i stavila malo na inhalator. Ona je dobro,vesela,nema kaslja sada. Pretpostavljam da je u pitanju laringitis,ovaj kasalj je bas bio jeziv.

Da li je neko imao iskustva sa ovim? Nema temperaturu,na pocetku nije ni malo imala nikakvog sekreta,sad ima malo nakon inhalacije ali to je sigurno od nje.Vesela je,igra se. Mene strah da je stavim u krevet..Da,i prumukla je kad prica... ali joj je od inhalacije promuklost popustila,oseca se da joj je navlazeno grlo malo

A pre spavanje je sve bilo u redu:(

Izmenjeno od strane Earl Grey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ustvari ona nikako skoro ne kaslje nego se to vise cuje prilikom udisaja kad place. a nisam primetila skoro uopste da joj to izaziva kasalj..cekam sad ujutru pa cu da je vodim kod doktora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo,sad je malopre plakala i tacno se taj strasan zvuk,kao lavez cuje kada udahne. Tako mi se cini. Zaspala je sada i nadam se da je nece muciti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda nije za sos, al ovde ce neko videti nadam se.. koliko Aerius sirup moze stajati otvoren u frizideru, izgubila sam uputstvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rok upotrebe 2 godine. To pise u uputstvu. Dakle sme se koristiti do isteka roka....pozzzz

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Majat:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Broccoli mislim da su zakonski obavezni da i posle isteka roka trajanja nekoliko meseci moze da se koristi bez posledica. Procitala sam sta je neki advokat za to napisao

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Dendi, to kaze i mm;)

Ali na nekim sirupima pored redovnog roka trajanja stoji i da se smeju koristiti npr 15 ili mesec dana posle otvaranja. Konkretno kod antibiotika. A kod Aeriusa nije pisalo nista. To me bunilo. Mislim stoji u frizideru, jedva nacet, cuvam ga za svaki slucaj. Rok mu je do 2017.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja skoro uvek na lekovima napisem datum kada sam ga otvorila, posebno na Panadolbaby (paracetamol) i Nurofenu jer imaju ogranicen rok po otvaranju. Ovaj prvi samo mesec dana (pa ga skoro uvek bacim) a ovaj drugi 6 meseci (npr Galenikin brufen isto ima rok mesec dana).

Sada sam pocela da pisem i na kremama za suncanje jer traju godinu dana po otvaranju a uvek vratimo po nesto sa mora pa mi se to izmesa....

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, molim za savet. Stariji ima neku da kazem blazu dijareju vec 4-5 dana. Pije probiotik, ne.pomaze. Sta drugo bi mu.mogla dati? Da li su liobif kapsule probiotik isto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je isto probiotik. Ali mozda pomogne ako promenis vrstu (da nije bas isto po sastavu). Ali ako se ne pogorsava, ja bih samo pazila sta mu dajem da jede... meni je puno pomagao caj od lista dunje, svez ili susen svejedno...ali nisam davala deci... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je isto probiotik. Ali mozda pomogne ako promenis vrstu (da nije bas isto po sastavu). Ali ako se ne pogorsava, ja bih samo pazila sta mu dajem da jede... meni je puno pomagao caj od lista dunje, svez ili susen svejedno...ali nisam davala deci... 

Davala sam mu caj od kore nara i koka-kolu, pirincanu vodu... nista nije pomoglo:(

Sinoc ga je ipak tata poveo da primi infuziju, valjda ce biti danas bolje. Rekose mu da virus tako traje 5-6 dana, i nista ne pomaze, dok sam ne prodje. Videcu danas ima li taj caj u zdravoj hrani. 

Hvala;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.