Infekcije bradavica

odgovora

Objavljeno

Malena je dobila stomacni virus, ne ja, da ne bude konfuzije. Povraca mi cijelo jutro, povracanje je probudilo jutros u 5 :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni pade na pamet, kad već tako dugo ne prolazi, da se nije neka bakterija naselila tamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena, postavila bih sliku ovdje al sramota me :mellow:

uglavnom pola bradavice(sa svim okruznim dijelom) mi je crveno i blago nateceno a gornja polovica je normalna. Druga je znatno manje al ima pukotina. Sinoc je dojila ovu goru i povracajuci se jadna probudila. Danas je cijeli dan povracala i proljev imala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Mazo,obavezno ti kod lekara.Ako imas nistatin nakapaj nekoliko kapi na bradavicu na toj bolnijoj dojci.Ne vjerujem da ce ti mala htjeti silikonske velika je ona za to,meni je sa prvim djetetom i pored njih krv tekla iz bradavica.Nastavi da mazes sta drugo da kazem ne znam.Ako nisi probala sa D3kapima probaj :babymommy: zao mi malene jos i virus je sada trebao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, ne znam jesam li dobro ispratila - dete te zubićima vređa? I ja nisam imala problem u početku, ali kada su izbile skroz gornje jedinice (sa 11 meseci), kako uhvati, tako mi krv pusti. Sa jedne strane nije bilo toliko strašno, dok sam drugu ubrzo morala da ukinem jer je bilo neizdrživo. Počela sam da drhtim i gubim sliku od bolova jednom prilikom, ona je zastala, nekako me čudno pogledala i od tada sve manje tražila. Valjda je skopčala da me boli. Do 13 meseci smo prestale skroz. Ne znam ima li tu rešenja, pošto svakako zubićem svaki put produbljuje ranu. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nzm da li ce ti pomoci, ali provereno su dobre uljane AD kapi za bradavice... ja ih mazem preventivno, i nemam problema sa bradavicama, a moja Milica ih stalno razvlaci, igra se sa njima kad se narucka, i plus sto haljapljivo sisa i hvata :baby:... a moju majku su one spasile kada je dojila moju sestru, razlika izmedju nas dve je velika-pa se secam,  ona je imala toliko ragada da joj je krv isla, a ove kapi su joj brzo pomogle... takodje mozes da pokusas sa silikonskim bradavicama dok se ne normalizuju tvoje... ja sam vec spremila da imam kad mojoj Milici krenu zubici :babymommy::babymommy: ... takodje sam cula da je dobar lanolin, i neke maramice koje se stavlaju na bradavice i veoma brzo deluju... nisam probala, ali dosta njih sam cula da hvale ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u periodu prvih 40 dana imala infekciju, radili su mi bris mleka obe dojke kad sam se zatekla nazad u bolnici iz drugog razloga. Grudi mi nisu ni pale na pamet, ali oni su sve pregledali i pronasli i to. Doza antibiotika je resila sve. 

U sterilnu bocicu za urin nacedi vrlo malo mleka, par kapi, i odnesi na analizu da ti urade bakterioloski bris mleka i antibiogram i po tome da dobijes terapiju ako ima bakterije. Posle terapije sam radila kontrolni bris mleka koji je bio sterilan i to je to.

Najlakse im je da posavetuju prestanak dojenja, ali problem se nekad resina mnogo laksi nacin.

 

Za rane na bradavicama babylove DM mast, bolju nisam nasla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.