Problemi sa isplatom bolovanja

odgovora

Objavljeno

posto mi istice bolovanje a nisam primila ni jednu naknadu interesuje me da li isplata porodiljskog bolovanja zastareva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posto mi istice bolovanje a nisam primila ni jednu naknadu interesuje me da li isplata porodiljskog bolovanja zastareva?

ju.. ne mogu da verujem da je takva situacija... a i šta se pravim kao iznenađena kad u zemlji Srbiji nema iznenađenja.

U svakom slučaju naravno da ne zastareva. Ukoliko imaš poslodavca, on treba da ti regularno isplaćuje a država mu onda refundira. Ukoliko si samozaposlena država će ti direktno refundirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ju.. ne mogu da verujem da je takva situacija... a i šta se pravim kao iznenađena kad u zemlji Srbiji nema iznenađenja.

U svakom slučaju naravno da ne zastareva. Ukoliko imaš poslodavca, on treba da ti regularno isplaćuje a država mu onda refundira. Ukoliko si samozaposlena država će ti direktno refundirati.

Da i iz mog primer mogu reci da je drzava tacna, cim mi poslodava tj mm uplati pare u roku od 10 do 15 dana njemu drzava refundira, e sad mozda je problem sto poslodavac kod vecine ne upacuje redovno pa drzava njemu sporije uplacuje pa tu dodje do zastoja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posto mi istice bolovanje a nisam primila ni jednu naknadu interesuje me da li isplata porodiljskog bolovanja zastareva?

Koliko znam, ne zastareva. Moja sestra je sve primila sa zakasnjenjem od godinu dana, doduse tek prvi dio a drugi nakon par mjeseci. Uglavnom je sve isplaceno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na porodiljskom od 12.11.2010 i do dana danasnjeg nisam dobila ni dinara.Radim u privatnoj radnji i moj poslodavac kaze da je uplacivala doprinos,ali ja ne mogu da vjerujem da je onda toliki zastoj od strane drzave.E,sad ko koga tu laze ja ne znam.Zna li neko nesto o ovakvim situacijama. :(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na porodiljskom od 12.11.2010 i do dana danasnjeg nisam dobila ni dinara.Radim u privatnoj radnji i moj poslodavac kaze da je uplacivala doprinos,ali ja ne mogu da vjerujem da je onda toliki zastoj od strane drzave.E,sad ko koga tu laze ja ne znam.Zna li neko nesto o ovakvim situacijama. :(:(:(

Ja,takodje,radim u privatnoj firmi i porodiljsko mi je uplacivano kada i plata ostalim radnicima.U resenju za por.odsustvo koje sam dobila od centra za soc.lepo pise da poslodavac MORA da uplati platu kada i ostalim radnicima,u suprotnom nece moci da je refundira od socijalnog.Eto,to je ono sto ja znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ja jos uvijek nisam dobila to rijesenje za porodiljsko odsustvo.Kako je to moguce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ja jos uvijek nisam dobila to rijesenje za porodiljsko odsustvo.Kako je to moguce?

Pa,to resenje dobijes onda kada svom poslodavcu dostavis izvod iz mat.knjige rodjenih za svoju novorodjenu bebu.Ja sam sve to predala oko 25.12. a resenje sam dobila 10.2.U medjuvremenu mi je poslodavac svakako isplacivao platu kada i ostalim radnicima.Ja sam na porodiljskom od 23.10.znaci,ako si ti od novembra,a uredno si predala papire koji su potrebni za resenje,trebalo bi u toku marta da ga dobijes.Videces da u resenju stoji da je poslodavac duzan da ti uplati platu da bi imao pravo da je refundira od drzave.E,sada,posto je ovo Srbija,ko zna sta muti tvoj poslodavac.Ti njemu trosak,trenutno,nisi,jer te placa drzava,samo je njegova i APSOLUTNO njegova volja kada ce ti uplatiti novac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posto mi istice bolovanje a nisam primila ni jednu naknadu interesuje me da li isplata porodiljskog bolovanja zastareva?

Ti radis u nekoj privatnoj firmi?Ovo bi bilo smesno koliko je zalosno.Ne mogu da verujem da je to moguce.Ali,nista nas ne sme iznenaditi!I posle-radjajte decu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na odgovorima.Cim sam dobila bebin rodni list odmah sam predala,ali jos nista nema.Nadam se da ce biti uskoro inace sam prsla vise.Koji je to bezobrzluk,strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BOLOVANJE ZASTAREVA NAKON DVE GODINE, tako da ukoliko niste pimile resenje idite kod poslodavca ili jos bolje u Zavod za zdr. zastitu i Zavod za zastitu dece da proverite jesu li dokumenta predata. Proverite i doprinose. Ja sam tek saka nakon godinu dana uspela nesto da uradim, ali tek me ceka bitka za novac. Poslodavci se vade na drzavu, drzava na njih, a majke ispastaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BOLOVANJE ZASTAREVA NAKON DVE GODINE, tako da ukoliko niste pimile resenje idite kod poslodavca ili jos bolje u Zavod za zdr. zastitu i Zavod za zastitu dece da proverite jesu li dokumenta predata. Proverite i doprinose. Ja sam tek saka nakon godinu dana uspela nesto da uradim, ali tek me ceka bitka za novac. Poslodavci se vade na drzavu, drzava na njih, a majke ispastaju.

:blink: ne mogu da verujem!!! Zar je moguce ?!?!! E stvarno, divne li drzave.... Da je ne pozelis i najgorem neprijatelju da se rodi i odrasta u njoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da i trudnicko i porodiljsko. Svaki put kada odem da pitam oni kazu kao ne brinite to ne zastareva dve godine kao da je to nekom uteha. Kome god da ne stize resenje, odmah neka proverava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste bolovanje zastareva posle 2 godine, to te lazu da ne zastareva kako bi se opustila i da ne potezes previse to pitanje, a kad zastari vise ih nije briga. Jednostavno to je prevara pa ako im prodje prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok sam bila u Srbiji, u februaru, predala sam dokumenta koja sam imala za novcanu naknadu za porodiljsko, jer od poslodavca samo problemi dolaze i nije htela to da preda. Razgovarala sam sa nacelnicom licno i upoznala je sa situacijom. Ona je , kao, bila sva zgranuta, i pozvala mog poslodavca na razgovor da se sredi moja situacija. Mesec dana kasnije ja jos uvek nisam primila resenje ni negativno ni pozitivno da li cu novac primiti. Kada smo kontaktirali nacelnicu i pitali o cemu se radi, svi rokovi su prosli, ona kaze kako je zelela da saceka mog poslodavca jer to je jedna divna zena, ne shvata zasto ja imam lose misljenje o njoj. Ej, mogu na licu mesta da pokazem dokaze protiv nje i kroz sta sam prosla kao i druge radnice, a oni padaju na njene lazne suze i izjave. Njima na kraju postaje normalno to sto je ona novac uzimala da ide na odmore, a ne da placa racune firme. Sada su pojurili da kao srede sve da i njih ne uvucem u tuzbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Draga moja on da je tebi uplaćivao doprinose ti bi dobila i platu jer ne može platiti doprinose a ne zaradu na osnovu koje cifre ti je platio doprinose.Znači da laže a svakako to možeš proveriti u PIU samo ponesi ličnu kartu i imaćeš podatak o tome ,definitivno ih treba sve prijaviti samo ne znam kome pošto svi rade jedan za drugog a porodilje ko šiša i onda kažu rađajte decu !!!!!

Izmenjeno od strane keva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prijavila sam ja, i blokiran je racun za iznos svih neuplacenih doprinosa, ali ona to ne uplacuje redovno, tj. nikako i to stvara dodatne probleme. Porodiljsko je moguce dobiti, samo po repubulickom proseku, no i tu poslodavac mora ucestvovati. Mi kao da ne postojimo, niko ne obraca paznju na trudnice i majke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,

ja sam jelena, moram da vam ispricam moj slucaj i vecini resenje za problem jer se retko ko odluci za ovakav put. Bila sam na porodiljskom od 16.aprila 2007 i nisaam dobila ni dinar, dva meseca po povratku sa porodiljskog je poslovna jedinica u kojoj sam radila zatvorena. obratila sam se svim nadleznim drzavnim institucijama i svi su mi se bukvalno smejali i rekli mi da je to moj problem :( ali sam onda nasla dobrog advokata i podnela tuzbu protiv bivse firme, i verovali ili ne u roku od tri meseca sam dobila presudu u moju korist i isplacene su mi sve plate +velika kamata a poslodavac je morao i da plati veliku kaznu.....

zelim vam puno srece!!! i ako vam treba jos neka informacija slobodno me pitajte!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,

ja sam jelena, moram da vam ispricam moj slucaj i vecini resenje za problem jer se retko ko odluci za ovakav put. Bila sam na porodiljskom od 16.aprila 2007 i nisaam dobila ni dinar, dva meseca po povratku sa porodiljskog je poslovna jedinica u kojoj sam radila zatvorena. obratila sam se svim nadleznim drzavnim institucijama i svi su mi se bukvalno smejali i rekli mi da je to moj problem :( ali sam onda nasla dobrog advokata i podnela tuzbu protiv bivse firme, i verovali ili ne u roku od tri meseca sam dobila presudu u moju korist i isplacene su mi sve plate +velika kamata a poslodavac je morao i da plati veliku kaznu.....

zelim vam puno srece!!! i ako vam treba jos neka informacija slobodno me pitajte!!!

Vala, kako je krenulo i ja cu morati da pokrenem tuzbu. Jedino se tako moze dobiti ono sto ti sleduje. Bas mi je drago da si ti uspela. Zaista je malo ljudi koji su spremni na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala, kako je krenulo i ja cu morati da pokrenem tuzbu. Jedino se tako moze dobiti ono sto ti sleduje. Bas mi je drago da si ti uspela. Zaista je malo ljudi koji su spremni na to.

samo napred, ne boj se nista, advokatu placas 10% po naplacenoj presudi, tako da nemas nikakvih troskova dok ne dobijes svoj novac.....srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj problem je dalje i ta naplata nakon presude. Znam da ce se presuditi u moju korist, ali kako posle ide ta naplata? Imam dva meseca bolovanja i godinu dana porodiljskog, do sada je sve moglo biti zavrseno, ali ova se vecito vadi kako nema para, a ne imala ih kada sve trosi na sebe i odmore. Ona ima samo svoju platu, mozda auto,ako ga je otplatila, i lekove u apoteci. Ja cu tuziti, ali kao ce se sve odvijati ne znam ni sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj problem je dalje i ta naplata nakon presude. Znam da ce se presuditi u moju korist, ali kako posle ide ta naplata? Imam dva meseca bolovanja i godinu dana porodiljskog, do sada je sve moglo biti zavrseno, ali ova se vecito vadi kako nema para, a ne imala ih kada sve trosi na sebe i odmore. Ona ima samo svoju platu, mozda auto,ako ga je otplatila, i lekove u apoteci. Ja cu tuziti, ali kao ce se sve odvijati ne znam ni sama.

svi se oni vade da nemaju para ali ti ne tuzis nju nego firmu tako da ako ne plati sama posle presude onda ide prinudna naplata i blokiraju im se racuni a to njima nikako ne odgovara, tako da je mene u mom slucaju poslodavac jurio da mi da pare da mu se to ne desi. Ali sam advokat mi je pricao da zaista ima dosta rupa u zakonu i da uvek mogu da se izvuku ali im sama presuda i blokada racuna pravi dosta problema za dalji rad firme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima.:)Ja imam jedan poseban problem.Primljena sam za stalno u jednoj apoteci,vec duze vreme i pocela sam bolovanje pre mesec dana,medjutim ta apoteka ce se zatvoriti i ja se sada bojim da necu primati porodjajno od njih.Ne zatvara se firma nego samo ogranak tj moja apoteka.Posto sam ja zapocela bolovanje kod njih da li oni mene mogu da degradiraju i ne polacaju mi bolovanje?ako neko ista zna o tome,neka mi pise.

Unapred zahvalna....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima.:)Ja imam jedan poseban problem.Primljena sam za stalno u jednoj apoteci,vec duze vreme i pocela sam bolovanje pre mesec dana,medjutim ta apoteka ce se zatvoriti i ja se sada bojim da necu primati porodjajno od njih.Ne zatvara se firma nego samo ogranak tj moja apoteka.Posto sam ja zapocela bolovanje kod njih da li oni mene mogu da degradiraju i ne polacaju mi bolovanje?ako neko ista zna o tome,neka mi pise.

Unapred zahvalna....:)

koliko ja znam po zakonu o radu trudnice ne mogu da se otpuste a u slucaju kad se zatvara poslovna jedinica ste tehnoloski visak i mislim da bi socijalno nastavilo da ti isplacuje bolovanje i trudnicko......nadam se

u svakom slucaju zelim ti srecu i nadam se da ce sve biti ok, javljaj sta se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna da li porodilje na bolovanju imaju pravo na regres posto imamo pravo na godisnji odmor??? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.