Niska telesna temperatura kod beba

odgovora

Objavljeno

Pre nego sto odes kod lekara treba da spustis temeraturu. Kako? Pa das paracetamol ili sta si vec koristio pre, ali sad ne moze ista doza kao i pre par meseci jer je dete dobilo sigurno 1-2 kg, ako ne i vise. Tad racunas onako kako sam objasnila, ili drugacije ako imas neki drugi lek i neka druga uputstva.

Ne vredi davati detetu od 20kg 5ml paracetamola. I ja mislim da je vasa doza bila ok.

Mozda je do sirupa, mozda se pre davali neki drugi sirup, pa ste sad kupili novi. Mozda sirup nije bio svez... A mozda nije i nista od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad smo Ot, ali ja sam i na fb-u nasla doktore koji odgovaraju na pitanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad smo Ot, ali ja sam i na fb-u nasla doktore koji odgovaraju na pitanja.

Stvarno? Daj neki link, za ne daj Boze! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do duse, nikad mu nisam merila T, ali me je to zbunjivalo jer je znao da bude hladan 10-15 minuta i oznojen, pa onda ponovo topao.

Sto se hladnog znoja tice svaki pedijatar nam je rekao da ga obavezno odmah presvucemo u suvo. Dete ne sme ni pod koji uslovima da spava znojavo ni malo jer ce se razboleti. TO SU RECI PEDIJATRA.

Nemoj ovo molim te da shvatis kao moj komentar jer se meni milion puta dok je nosio pelenu desilo da se probudim a njemu pelena probila i u krevetu sve mokro do museme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do duse, nikad mu nisam merila T, ali me je to zbunjivalo jer je znao da bude hladan 10-15 minuta i oznojen, pa onda ponovo topao.

Sto se hladnog znoja tice svaki pedijatar nam je rekao da ga obavezno odmah presvucemo u suvo. Dete ne sme ni pod koji uslovima da spava znojavo ni malo jer ce se razboleti. TO SU RECI PEDIJATRA.

Nemoj ovo molim te da shvatis kao moj komentar jer se meni milion puta dok je nosio pelenu desilo da se probudim a njemu pelena probila i u krevetu sve mokro do museme.

Ma naravno. Moje dete je znalo da se probudi hladno i znojavo i kad ga uzmem on tek tada je piskio u pelenu. Naravno da se desavalo da pelena propusti, ali ja sam od onih majki koja je 2 godine ustajala svaki put i menjala pelene nocu bez obzira sto nije propustila. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blabla...da li i dalje niska T noću...to je već nekoliko noći? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad smo Ot, ali ja sam i na fb-u nasla doktore koji odgovaraju na pitanja.

Daj nam link :)

Blabla...da li i dalje niska T noću...to je već nekoliko noći? :unsure:

Blabla, kako ste? Ja samo da ponvim pitanje Neuhvatljive....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno? Daj neki link, za ne daj Boze! ;)

Daj nam link :)

Evo link. :)

Moj pedijatar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konačno se temperatura stabilizovala, normalna je 36,5 znači punih devet dana. Još uvek se znoji kad spava ali to je mnogo lakše sad kad je temperatura ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konačno se temperatura stabilizovala, normalna je 36,5 znači punih devet. Još uvek se znoji kad spava ali to je mnogo lakše sad kad je temperatura ok.

Bravo, valjda ce sad tako i nastaviti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da se

desavalo da pelena propusti, ali

ja sam od onih majki koja je 2

godine ustajala svaki put i

menjala pelene nocu bez obzira

sto nije propustila.

I ja sam menjala pelene, mislila sam da samo moje dete toliko piski po 5 puta nocu puna pelena i šesti put pelena propusti. Ali on i pije puno tečnosti i domaću supu bi jeo po ceo dan od doručka do večere po pun tanjir. Baš voli kuvano.

HVALA VAM PUNO NA PODRSCI PUNO MI JE ZNACILO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo malo... u tirsovoj, na hematologiji su nam rekli da se paracetamol daje 0.5 po kg, a febricet manje. Navodno razlikuje se samo po proizvodjacima ali se ne daje ista doza. Konkretno, doktor je na njenih 6 kg tada rekao ako imamo paracetamol da joj damo 3 ml, a ako je febricet 2 - 2,5ml.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti je to lek.

Febricet

Oralno:deca mlađa od 3 meseca 10 mg/kg

od 3 meseca do 1 godine 60 - 120 mg (1/2 do 1 male kašike sirupa)

Izvor:mojaapoteka.com

Paracetamol

dob djeteta

3 mjeseca do 1 godine 1/2 do 1 žličica sirupa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam menjala pelene, mislila sam da samo moje dete toliko piski po 5 puta nocu puna pelena i šesti put pelena propusti. Ali on i pije puno tečnosti i domaću supu bi jeo po ceo dan od doručka do večere po pun tanjir. Baš voli kuvano.

HVALA VAM PUNO NA PODRSCI PUNO MI JE ZNACILO!

Ali,sad, sa 3 godine ne piski toliko cesto nocu, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi šta je večerao i šta je pio i koliko. Nekad ustaje 2 puta, nekad 1.

Jao opet 35,4! Ubiću se opet nema spavanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi šta je večerao i šta je pio i koliko. Nekad ustaje 2 puta, nekad 1.

Jao opet 35,4! Ubiću se opet nema spavanja

Jao... :( Stvarno mi je žao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BlaBla...javi se... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljam se!

Još uvek dežuramo noću, više mu ne pada temperatura puno (ispod 35,5) i ne merimo mu jer više nije tako hladan na dodir. Samo je ostalo to grozno znojenje zbog čega ga presvlačimo na pola sata-sat jer mu je majca oko vrata kao da je neko prosuo čašu vode. Tako je i kad spava preko dana! Sigurno nije bio takav do pre mesec dana. Preko dana je super,idemo napolje, sve je super, samo da prestane to dosadno znojenje.

Puno pozdrava svim mamama! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.