Analize i testovi posle spontanog...

odgovora

Objavljeno

Evo par analiza koje je potrebno uraditi posle spontanog.

Nekome ne treba ni jedna...nekome treba i vise od ovih sto cu navesti...pa cu napisati samo one koje sam ja mislila da je neophodno da uradim.

- TORCH test : toxoplasma,citomegalovirus,herpes,rubela

- Vaginalni bris na hlamidiju, micoplazmu i ureaplazmu

- testovi zgrusavanja krvi :

- parcijalno protrombinsko vreme

- protrombinsko vreme

- vreme koagulacije

- vreme krvarenja

- protein C

- Protein S

- lupus antikoagulans

- antifosfolipidna antitela

- beta-1-glikoprotein

- C3 i C4

- Test iz krvi, rad reproduktivnih hormona

I naravno pappa test,ultrazvuk i vaginalni i cervikalni bris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo par analiza koje je potrebno uraditi posle spontanog.

Nekome ne treba ni jedna...nekome treba i vise od ovih sto cu navesti...pa cu napisati samo one koje sam ja mislila da je neophodno da uradim.

- TORCH test : toxoplasma,citomegalovirus,herpes,rubela

- Vaginalni bris na hlamidiju, micoplazmu i ureaplazmu

- testovi zgrusavanja krvi :

- parcijalno protrombinsko vreme

- protrombinsko vreme

- vreme koagulacije

- vreme krvarenja

- protein C

- Protein S

- lupus antikoagulans

- antifosfolipidna antitela

- beta-1-glikoprotein

- C3 i C4

- Test iz krvi, rad reproduktivnih hormona

I naravno pappa test,ultrazvuk i vaginalni i cervikalni bris

Ja sam sve ovo navedeno uradila i meni je ustanovljena trombofilija na osnovu nekih poremecenih parametara,dodala bih samo jos obavezno hormone stitne zlezde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da slazem se, i stitna zlezda je cest uzrocnik spontanog

Suncokret...vazno je da si otkrila na vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da slazem se, i stitna zlezda je cest uzrocnik spontanog

Suncokret...vazno je da si otkrila na vreme

Da,hvala Bogu ali posto sam ja pomalo hipohondar tripujem se da l nema tu jos neceg mozda? Svakodnevno pronalazim na netu raznorazne bolesti i uzrocnike spontanih i uvek pomislim"da nije i to kod mene"ali naravno, kad bih krenula u analizu bezbroj mogucih uzrocnika trebalo bi mi citavo bogatstvo da to sve platim...Znam da mi to ne valja li sta cu,takva sam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,hvala Bogu ali posto sam ja pomalo hipohondar tripujem se da l nema tu jos neceg mozda? Svakodnevno pronalazim na netu raznorazne bolesti i uzrocnike spontanih i uvek pomislim"da nije i to kod mene"ali naravno, kad bih krenula u analizu bezbroj mogucih uzrocnika trebalo bi mi citavo bogatstvo da to sve platim...Znam da mi to ne valja li sta cu,takva sam :)

eh,suncokret,i ja sam takva,hipohondar tezak... ali,to je jace od mene..

ja sam pre ovog spontanog bila bolesna 3 meseca..imala sam konstantno povisenu temperaturu i niko nije znao sta mi je..ginekoloski sam uradila ja mislim sve sto postoji i i sve je bilo u redu,kao i hormoni,biohemija,krvna slika,urin... kasnije sam isprimala silne inekcije,temperatura na kraju spala,i posle 2 nedelje ostanem trudna i eto,posle nedelju dana od saznanja dodje spontani :( ko ce ga znati zasto.... i sad nemam pojma da li da radim neke analize i koje??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh,suncokret,i ja sam takva,hipohondar tezak... ali,to je jace od mene..

ja sam pre ovog spontanog bila bolesna 3 meseca..imala sam konstantno povisenu temperaturu i niko nije znao sta mi je..ginekoloski sam uradila ja mislim sve sto postoji i i sve je bilo u redu,kao i hormoni,biohemija,krvna slika,urin... kasnije sam isprimala silne inekcije,temperatura na kraju spala,i posle 2 nedelje ostanem trudna i eto,posle nedelju dana od saznanja dodje spontani :( ko ce ga znati zasto.... i sad nemam pojma da li da radim neke analize i koje??

Pa evo, vrati se na početak strane, tu se nalazi spisak stvari koje bi trebala da odradiš, e sad, verovatno ćeš se susresti sa rečima ginekologa "Posle prvog spontanog obično se nikakve analize ne rade sem briseva i Pape.." moj ti je savet da ne poslušaš gin. nego da sama odradiš, na svoju ruku sve gore navedeno. Ja imam tri spontana iza sebe, tako da znam šta ti pričam ;) I meni su posle prvog rekli tako, "dešava se" pa je onda došao drugi, treći spontani, nadam se, poslednji. Vrlo je moguće da kod tebe zaista ništa nije u pitanju, jer statistika kaže da se najveći procenat pobačaja desi u prvoj trudnoći, ali da bi bila mirne glave, ako hoćeš da me poslušaš, odradi sve sa spiska, ne čekaj da ti se, ukoliko stvarno postoji neki medicinski problem to (ne daj Bože) ponovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa evo, vrati se na početak strane, tu se nalazi spisak stvari koje bi trebala da odradiš, e sad, verovatno ćeš se susresti sa rečima ginekologa "Posle prvog spontanog obično se nikakve analize ne rade sem briseva i Pape.." moj ti je savet da ne poslušaš gin. nego da sama odradiš, na svoju ruku sve gore navedeno. Ja imam tri spontana iza sebe, tako da znam šta ti pričam ;) I meni su posle prvog rekli tako, "dešava se" pa je onda došao drugi, treći spontani, nadam se, poslednji. Vrlo je moguće da kod tebe zaista ništa nije u pitanju, jer statistika kaže da se najveći procenat pobačaja desi u prvoj trudnoći, ali da bi bila mirne glave, ako hoćeš da me poslušaš, odradi sve sa spiska, ne čekaj da ti se, ukoliko stvarno postoji neki medicinski problem to (ne daj Bože) ponovi.

Hvala Sunce! Ti si zena ZMAJ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Sunce! Ti si zena ZMAJ!

Kako za Jekalinu tako i za tebe važi isto, ne slušajte doktore kad vam kažu "Dešava se, nije potrebno ništa od analiza, bla, bla, bla...." Možda, ali zašto rizikovati? Odradite sve gore navedeno i mirne glave udjite u sledeću trudnoću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako za Jekalinu tako i za tebe važi isto, ne slušajte doktore kad vam kažu "Dešava se, nije potrebno ništa od analiza, bla, bla, bla...." Možda, ali zašto rizikovati? Odradite sve gore navedeno i mirne glave udjite u sledeću trudnoću.

p0221.gif

t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I JA BIH VAM STAVILA OVE DIVNE SMAJLICE,ALI NE UMEM :rolleyes:

a sto se tice tih analiza,svakako cu ih odrati,ali ja sam vec pre trudnoce tj.ovog spontanog uradila milion analiza,jedino lupus,trombofilije i protrombin nisam,tako da cu uraditi i to,ali nije na odmet da odradim i ostalo opet ;) Lekare ne slusam odavno,sem ono sto znam da moram..vise lupetaju nego sto znaju nesto,kazem iz visegodisnjeg iskustva..Uglavnom ja sve testove i analize radim na svoju ruku...

Nego,suncokret,sta je bio uzrok tvoja 3 spontana pobacaja? :(

p.s.ne daj Boze nikome,ali juce sam se cula sa jednim drugom,njegova sestra je imala 2 spontana i krenula da radi analize razne i sutanove joj da joj Lpus napada plod i da ne moze da ima dece :( Od simptoma je imala temperaturu,blago povisenu preko 6 meseci i nista drugo... Mnogo sam se uplasila jer sam i ja pre svega ovoga imala temperaturu 3 meseca i nepoznati uzrok...spala je na kraju,ali se ne zna sta je to bilo..Tesi me jedino cinjenica sto krvna slika kod lupusa pokazuje smanjene leukocite gotovo obavezno,a meni su bili povecani sto znaci da je postajalo zariste..kod lupusa zariste ne postoji..

Samo da nije nista ne izlecivo ne daj Boze,sve ostalo cemo resiti.Drzimo se zajedno!Ljubim vas!Empress pisi kad stignes... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekalina, moj problem je Trombofilija, sklonost ka zgrušavanju krvi u trudnoći, prave se mikrotrombovi koji guše plod i koji zbog toga odumire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,citala sam bas o tome danas,i o svim ovim analizama za koje si napisala da se trebaju uraditi nakon spontanog.. zakazala sam sve to za 21.03 i jako se plasim,posebno lupusa jer imam temperature do 37,2 unazad 4 meseca.. :( Molim Boga da nije nista ozbiljno i molim Boga za tebe da ovoga puta izguras i da sve prodje dobro!drzi se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,citala sam bas o tome danas,i o svim ovim analizama za koje si napisala da se trebaju uraditi nakon spontanog.. zakazala sam sve to za 21.03 i jako se plasim,posebno lupusa jer imam temperature do 37,2 unazad 4 meseca.. :( Molim Boga da nije nista ozbiljno i molim Boga za tebe da ovoga puta izguras i da sve prodje dobro!drzi se!

Napisala sam u Plusićima, nije lupus jedini koji izaziva povišenu temp. polako, sve po redu, pa i da je Lupus, i to je rešivo, sve je rešivo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja se uplasila lupusa jer jedna poznanica ima...isto temperatura,pa 2 spontana,pa otkrila da je lupus i rekli joj da nece moci da iznese trudnocu jer antitela napadaju plod... :huh:

ma znas sta,necu vise da bije glavu unapred,cekam 21.03 pa cu znati.

hvala ti puno,pomogla si mi mnogo,a verujem i mnogim drugim zenama i devojkama:**

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja se uplasila lupusa jer jedna poznanica ima...isto temperatura,pa 2 spontana,pa otkrila da je lupus i rekli joj da nece moci da iznese trudnocu jer antitela napadaju plod... :huh:

ma znas sta,necu vise da bije glavu unapred,cekam 21.03 pa cu znati.

hvala ti puno,pomogla si mi mnogo,a verujem i mnogim drugim zenama i devojkama:**

:blink: kako neće moći? Za sve postoji lek, svašta, naravno da će moći, odakle je ta drugarica? Šta tačno radiš 21.03? Koje analize? Al' zna šta? Malo si poranila sa analizama, one se rade tek kad prodje prva menstruacija, tako barem preporučuju, to ti nije ginekolog napomenuo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: kako neće moći? Za sve postoji lek, svašta, naravno da će moći, odakle je ta drugarica? Šta tačno radiš 21.03? Koje analize? Al' zna šta? Malo si poranila sa analizama, one se rade tek kad prodje prva menstruacija, tako barem preporučuju, to ti nije ginekolog napomenuo?

radim ove testove:

testovi zgrusavanja krvi :

- parcijalno protrombinsko vreme

- protrombinsko vreme

- vreme koagulacije

- vreme krvarenja

- protein C

- Protein S

- lupus antikoagulans

- antifosfolipidna antitela

- beta-1-glikoprotein

- C3 i C4

-trombofilije i

-KKS

nije mi niko rekao nista,zvala sam preko veze u svetog save,inace kazu ceka se mnogo dugo na analize,i do 6 meseci... mislis da ne vredi sad da ih radim? :( tako sam nestrpljiva..

ta devojka je sestra naseg prijatelja,a ona zivi u Kragujevcu,imala je dva spontana dok joj nisu otkrili Lupus..Jedan spontani je bio u drugom mesecu,a drugi u cetvrtom..sad joj rekli da ne pokusava vise sa decom.. :( Pretpostavljam da to ima veze sa tipovima lupusa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radim ove testove:

testovi zgrusavanja krvi :

- parcijalno protrombinsko vreme

- protrombinsko vreme

- vreme koagulacije

- vreme krvarenja

- protein C

- Protein S

- lupus antikoagulans

- antifosfolipidna antitela

- beta-1-glikoprotein

- C3 i C4

-trombofilije i

-KKS

nije mi niko rekao nista,zvala sam preko veze u svetog save,inace kazu ceka se mnogo dugo na analize,i do 6 meseci... mislis da ne vredi sad da ih radim? :( tako sam nestrpljiva..

ta devojka je sestra naseg prijatelja,a ona zivi u Kragujevcu,imala je dva spontana dok joj nisu otkrili Lupus..Jedan spontani je bio u drugom mesecu,a drugi u cetvrtom..sad joj rekli da ne pokusava vise sa decom.. :( Pretpostavljam da to ima veze sa tipovima lupusa?

Aha, ti radiš ove za Trombofiliju? Onda ok, to ne bi trebalo da ima veze, mislila sam na briseve, (Hlamidija, Ureo, Mikoplazma....) za njih preporučuju da se rade posle prve menstruacije. A čekaj, je l' u pitanju Lupus Antikolagulans ili Sistemski Lupus kod te tvoje drugarice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mikoplazmu,ureaplazmu ,hlamidiju,CV I CB bris ,kao i PAP test sa kolposkopijuom sam radila pre dva meseca i sve je bilo uredno,tako da mislim da nema potreba za tim,ali ovo ostalo nisam radila ,pa mislim da je konacno vreme da i to zavrsim da bi bila sigurna i da bi znala sta i kako dalje...

a sto se tice te devojke,stvarno nemam pojma... Koliko je meni receno,ona nije imala nikakve simptome sem te temperature,a tek posle god dana od temeperature pocele su da joj se javljaju crvene fleke po licu tako da je to verovatno onaj sistemski eritemski lupus ili kako se vec zove..Mada,kaze mi njen brat da misli da joj lupus sada napada i organe jer je napao i plod dva puta..

Ja se ne razumem bas u tu bolest,osim onoga sto sam procitala ili cula..

A jel mozes ti da mi kazes sta znaci to sistemski lupus,a sta lupus antikoagulans? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanjce-sta je KKS?

A citam Jekalinin post i ne mogu da se setim da li sam taj clanak procitala na Bebcu ili na nekom drugom sajtu, evo pokusala sam da nadjem na Bebcu ali ne mogu. sve u svemu, prica je jako dobra i ako nadjem okacicu je. Majka je, posle nekoliko pobacaja, bukvalno u trudnoci pocela da se susi... pocela je da biva modra, oslabila je... dok nisu utvrdili da je beba ubija. Ima veze sa antitelima i posteljicom. Lekari su jedva utvrdili razlog. Primala je injekcije u stomak i uspela, sa istim problemima da rodi i drugo dete. Jako bih volela da nadjem taj text jer je razlog banalan, resenje smesno, a posledice bi bile katastrofalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KKS je kompletna krvna slika ;)

ajde ako mozes nadji txt pa nam okaci,bas me zanima...Ljubim te srculence moje!

p.s.a da nema taj txt mozda veze sa onim rh faktorom? znam da i taj rh faktor moze nesto da utice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mikoplazmu,ureaplazmu ,hlamidiju,CV I CB bris ,kao i PAP test sa kolposkopijuom sam radila pre dva meseca i sve je bilo uredno,tako da mislim da nema potreba za tim,ali ovo ostalo nisam radila ,pa mislim da je konacno vreme da i to zavrsim da bi bila sigurna i da bi znala sta i kako dalje...

a sto se tice te devojke,stvarno nemam pojma... Koliko je meni receno,ona nije imala nikakve simptome sem te temperature,a tek posle god dana od temeperature pocele su da joj se javljaju crvene fleke po licu tako da je to verovatno onaj sistemski eritemski lupus ili kako se vec zove..Mada,kaze mi njen brat da misli da joj lupus sada napada i organe jer je napao i plod dva puta..

Ja se ne razumem bas u tu bolest,osim onoga sto sam procitala ili cula..

A jel mozes ti da mi kazes sta znaci to sistemski lupus,a sta lupus antikoagulans? ;)

Ne znam ja baš mnogo o sistemskom Lupusu, ali mislim da je mnogo opasniji od Lupus Antikolagulansa. Lupus A. spada pod Trombofiliju, radićeš ga, pa ćeš videti, meni je negativan ali zato su mi pozitivna Antifosfolipidna antitela. Mislim da Lupus A. ne mora nikad da se ispolji, da izbije na površinu, dok sistemski Lupus ima mnogo ozbiljne simptome i posledic, to je bolest koja napada sopstveno telo / organe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ja baš mnogo o sistemskom Lupusu, ali mislim da je mnogo opasniji od Lupus Antikolagulansa. Lupus A. spada pod Trombofiliju, radićeš ga, pa ćeš videti, meni je negativan ali zato su mi pozitivna Antifosfolipidna antitela. Mislim da Lupus A. ne mora nikad da se ispolji, da izbije na površinu, dok sistemski Lupus ima mnogo ozbiljne simptome i posledic, to je bolest koja napada sopstveno telo / organe.

e,pa mislim da ona onda ima taj sistemski lupus.. znaci,sa lupusom A ,trudnoca moze da se iznese?

A sta su tebi rekli ,sta sad treba da radis da ne bi doslo do spontanog sa tvojom dijagnozom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,pa mislim da ona onda ima taj sistemski lupus.. znaci,sa lupusom A ,trudnoca moze da se iznese?

A sta su tebi rekli ,sta sad treba da radis da ne bi doslo do spontanog sa tvojom dijagnozom?

Naravno da može, terapija su injekcije Fraxiparin, evo, ovde imaš sve, da se ne ponavljam http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=1100&st=0 ali, nemoj odma' da misliš da ti to imaš, polako, možda ti stvarno to sve neće trebati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da može, terapija su injekcije Fraxiparin, evo, ovde imaš sve, da se ne ponavljam http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=1100&st=0 ali, nemoj odma' da misliš da ti to imaš, polako, možda ti stvarno to sve neće trebati.

nadam se da nece ;) procitala sam txt i sad mi je nekako bar malo lakse sto znam da ipak postoji kakvo takvo resenje da dobijemo nase bebce :rolleyes:

nego,jel treba uraditi i antikardiolipinsku IgM i IgG? Cula sam da je i to jako bitno i da moze da dovede do spontanog..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.