Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

@daca82 jako mi je drago :wub: sada polako i bez nerviranja... skolsku trudnocu ti zelim :babymommy:

hvala punoooo :babymommy:

ja sad samo odmaram. Rekla sam MM da nista necu da dirnem , jedino ako osecam da mogu da skuvam:rolleyes: e da ocistim to vec mene ceka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala punoooo :babymommy:

ja sad samo odmaram. Rekla sam MM da nista necu da dirnem , jedino ako osecam da mogu da skuvam:rolleyes: e da ocistim to vec mene ceka...

divna je ta prva trudnoca ;) posle ko te pita kada imas jos jedno, dva deteta :lol:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Opet nista kod nas :(

Daco cestitam, skolsku trudnocu zelim. Cekamo nove vesti... :)

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, Zone :( stigla vestica? Ja je danas ocekujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A u persun! Mogla je bar tebe zaobici pa da povedes kolo^_^

Mm je rekao da ce se desiti u oktobru, ja bih bila presrecna da bude tako jer me sad vec hvata neki frk da cemo se nacekati. Godine (starost) me kljucaju i ne daju da se opustim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ja zelim sto pre... nemoj brinuti zbog godina.. opusti se, bice brzo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zene, da probate andol od 75 jedan mesec, svaki drugi dan?

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, da probate andol od 75 jedan mesec, svaki drugi dan?

zasto? ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni ja za sta je. Razredjuje krv, pa zbog prokrvljenosti?

Ugl.mi dojimo pa za sebe znam da ne bih a verujem da ce i Maki slicno razmisljati. Ali svakako bi zelela da cujem za sta je dobar, ko zna jednog dana...

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da... i ja dojim... ali hvala Leni na savetu :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@leni hvala na info :babymommy:Pokusacemo jos koji mesec bez ikakvih provera i stimulacija pa ako se nista ne desi bacamo se dalje u problematiku. U porodici imam vise primera gde su zene rodile jedno dete i nisu uspele da zatrudne nakon toga pa to plus godine (ne kazem da sam matora ali bih mogla biti i mladja:D) su mi doneli neku presiju da mora sto pre T da se desi:huh: bzv znam, ali kad je jace od mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone, Maki...drzim fige da nam se sto prije javite sa lijepim vijestima!
Znam da nije lako opustiti se i ne razmisljati o tome...ali treba imati vjere! Ja sam kroz slicnu situaciju prosla prije nego sam ostala trudna sa srednjim djetetom, 8 mjeseci pokusavanja( to za nekoga i nije puno ali meni bila frka jer sam sa prvim ostala isti mjesec trudna) i taman kad sam krenula kod gin. desi se trudnoca. Ja posla da vidim jel sve ok, kad posle 15tak dana dobijem prve simptome(mucnine i povracanje) i test pokaze dvije crtice.
Ako ne postoji problem(a to treba provjeriti posle par mjeseci pokusavanja) onda se treba prepustiti visoj sili...i kad se najmanje nadas, desi se....tako se meni 'desio' Lazar:-))) Ja mislila da trece rodim kasnije kad ono medjutim...
U danasnje vrijeme dosta parova prolazi kroz muku da dobiju drugo dijete...al treba biti optimista i vjerovati!

Zone* i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikada slucajno nisam zatrudnela, pa kod mene nema tog neplaniranog... a kada planiram, onda sam pod pritiskom.. znam da je bolje biti opusten ali... ja sam i sa jednim i drugim detetom odmah zatrudnela... a bilo je i slucajeva da sam mislila da nam se desilo ali eto nije... a sada i dojim pa moguce i to da remeti

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone, od kad sam se upoznala sa trombofilijom i genetskim mutacijama koje pola populacije nosi zapisano u dnk, nista vise ne dozivljavam kao slucajno. U cekaonici sam upoznala mnogo zena koje su rodile jedno i vise nisu ostajalw trudne, ili rodile jedno pa imale 3 pobacaja...

Treba biti fizicki u dobroj snazi, hraniti se zdravo i kvalitetno, osluskivati svoje telo i pratiti ovulaciju uz pomoc tracica.

Nama je za prvo dete trebalo godinu dana, drugo smo smuckali prvog meseca, trece dete posle dva ciklusa, imala sam skoro 37 ali sam par meseci pre trudnoce promenila nacin ishrane, zivotne stavove...i uzimala sam aspirin od 81 mg. Obe dojite i sanse su manje da zatrudnite ali drzim palceve :) 

Zone* i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bre, vi što imate decu, nemojte da same sebe gonite. Dajte sebi u glavi npr. dve godine za trudnoću pa ako do tad ništa ne bude onda se aktivirajte...lekar, analize itd. 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ma da,budimo zahvalni sto imamo vec minimum po jedno dete a ovo kada dodje,i ja mislim da je Bozija volja.Pocela sam da pijem femibion i cajeve,probacu i taj aspirin pa da vidimo.Meni je menzis upravo prosao pa krecemo u akciju treci mesec pokuaj.

Izmenjeno od strane Brunda
Kikiriki, Zone* i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridruzujem se cekalicama u nadi da ce nas biti sve manje aktivnih. Mi krecemo ponovo u akciju... Vise od pet godina konstantnih pokusaja, pa mora jednom da upali :-) 

Vuciguraj i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobro dosla Makice. Da li ste radili nesto od analiza? I sta, ako jeste? 

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam svast i sve analize su bile dobre... Po lekarima nije mi falilo nista. Medjutim 5 godina cekanja i pokusavanja nije mali period pa sam krenula na svoju ruku i tako sam dospela kod doktorke Majre(ruskinje). Prve analize koje mi je trazila je bio hormonalni status koji mi drugi lekari nisu radili i zamislite to je bilo katastrofalno. Mislim da mi nista nije funkcionisalo kako treba, bila sam zivi les po analizama. Sada posle dve godine lecenja stanje mi je mnogo bolje i po njenom misljenju desni jajnik mi ovulira svaki mesec, a levi kako kad...

Medjutim danas mi se desava nesto sto me jako brine i bilo bi mi od pomoci ako se neko susretao sa istim problemom. Kako su mi plodni dani tako i radimo na bebi, medjutim danas ceo dan imam bolove u donjem stomaku nalik nekim kontrakcijama ne znam kako bih tacnije opisala i piskim jako cesto sve po par kapi... Na sve to malopre sam primetila blago krvarenje i sada sam u dilemi da li da idem u urgentni ili da sacekam jutro pa da odem do svoje doktorke jer ipak ona zna celu situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam svast i sve analize su bile dobre... Po lekarima nije mi falilo nista. Medjutim 5 godina cekanja i pokusavanja nije mali period pa sam krenula na svoju ruku i tako sam dospela kod doktorke Majre(ruskinje). Prve analize koje mi je trazila je bio hormonalni status koji mi drugi lekari nisu radili i zamislite to je bilo katastrofalno. Mislim da mi nista nije funkcionisalo kako treba, bila sam zivi les po analizama. Sada posle dve godine lecenja stanje mi je mnogo bolje i po njenom misljenju desni jajnik mi ovulira svaki mesec, a levi kako kad...

Medjutim danas mi se desava nesto sto me jako brine i bilo bi mi od pomoci ako se neko susretao sa istim problemom. Kako su mi plodni dani tako i radimo na bebi, medjutim danas ceo dan imam bolove u donjem stomaku nalik nekim kontrakcijama ne znam kako bih tacnije opisala i piskim jako cesto sve po par kapi... Na sve to malopre sam primetila blago krvarenje i sada sam u dilemi da li da idem u urgentni ili da sacekam jutro pa da odem do svoje doktorke jer ipak ona zna celu situaciju.

koji ti je dc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koji ti je dc?

8. Tek smo krenuli rano je i pricati o mogucnosti da sam trudna, ali problem je tu i bas ne znam sta bi moglo da bude. Inace ovo mi se desava uvek kada pravimo bebu tj kada su mi plodni dani, a ako to uradimo kada su mi neplodni dani nemam nikakve simptome. Doduse nikada do sada nije bilo ovako jako i nije bilo krvarenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neke zene imaju bolne ovulacije(ja sam jedna od njih), ali nikada tako rano vec izmedju 11 i 14. dana. Ako imas krace cikluse i raniju ovulaciju, mozda ti fali progesteron, mozda imas urinarnu infekciju...mozda, mozda... Sacekaj jutro i idi kod ginekologa. Da li je ta dr kod koje ides gin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neke zene imaju bolne ovulacije(ja sam jedna od njih), ali nikada tako rano vec izmedju 11 i 14. dana. Ako imas krace cikluse i raniju ovulaciju, mozda ti fali progesteron, mozda imas urinarnu infekciju...mozda, mozda... Sacekaj jutro i idi kod ginekologa. Da li je ta dr kod koje ides gin?

Hvala Leni i ja sam jedna od tih, ali nikada nisam krvarila... Sto se tice urinarne infekcije to bih iskljucila jer sam pre nedelju dve radila analize i urinokulturu i sve je besprekorno. Nema mi druge nego da cekam jutro i da odem do nje. A dok sam bila na pripremama za vantelesnu davali su mi progesteron i ako mi verujes nesecam se jos neke inekcije. Malo sam zaboravila jer sam pre dve godine digla ruke od fronta i zapocela privatno lecenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.