Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage dame, 

mali covek ima 1.3 milimetra i 5 nedelja i 5 dana. Doca kaze da je sve super i zadovoljan je pregledom, UZ i dopler, sledeci pregled za 3 nedelje i 2 dana i krv i bris u 16. nedelji. Nasao je da devojka ima miom ali ga to ne brine jer je skroz sa strane, dalje od bebca. Sve u svemu, lepo je proslo, sad ovo cekanje, cekanje i cekanje, kako sam se prevario kad sam pomislio da ce posle pregleda da bude lakse. 

Ne znam sta pametno da napisem, sav sam uleptirisan.

 

Bravo, Oddie!! Čestitamo tebi i tvojoj dragoj! 

 

Testicu, ja vidim crticu na sva tri :D ali ozbiljno. S tim što je na trećem vidno jača. Bravo. Čekamo betu!

Izmenjeno od strane .Naja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Oddie, samo napreeed :) a druzicemo se Boze zdravlje mi i na ostalim temama, ja sam sada 5.nedelja tako da smo blizu :) 

ja intetesantno imam manje apetit nego inace, ali nemam mucnine (jos uvek). I sto je jos interesantnije imam odbojnost prema nezdravoj hrani (tipa torte, pecivo iz pekare, cevapi itd.), a zdravu hranu jedem vise nego bilo kada u zivotu :)  a pre trudnoce nisam imala naviku uopste ni za voce ni za mnoge druge zdrave stvari

Bubu 2 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,organizam trazi ono sto bebici treba :wub:

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Testić biće ti betica kao kuća! Čestitam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :wub:Zoxx, Ivanice, Ana, Naja, Kiki

Za par dana znacemo tacnu brojku ali od juce mi nije ni bitno, nekako verujem da je to to i da ce sve biti ok. 

Oddie ima li izbirljivosti sto se hrane tice ?

Ja sam bas naduta, stomak mi je rastegnut do maximuma...ako ovako bude nadalje ne znam ni kako cu jesti. Mislim da mi se zeludac smanjio, dva zalogaja i ja sita a stomak sve veci. 

Inace o ishrani vodim racuna zbog IR...

Kikiriki, Bubu 2, Ana87 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Testic i ja isto tako, dva zalogaja i vec sita... a inace smo veliki gurmani i ja i suprug, on se krsti zadnjih 10 dana od mene  :)  

testic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Testic, i ranije je umela da bude izbirljiva oko hrane, sad je neznatno naglasenije. Mada, tek su poceli blagi simptomi mucnina, netrpeljivost na neke mirise se pojacala. Apetit je tu ali ne i kolicina, jede manje ali cesce.

testic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Testic i ja isto tako, dva zalogaja i vec sita... a inace smo veliki gurmani i ja i suprug, on se krsti zadnjih 10 dana od mene  :)  

Ja sam jako sklona gojenju. Poslednjih par godina imam sasvim ok liniju ali bas sam vodila racuna. Iskreno od nove godine, od kada sam saznala za IR, smrsala sam u prvih par meseci bas dosta jer sam tesko podnosila terapiju. Sada je sa terapijom ok, ishranu sam prilagodila i iskreno uvek sam sita a kilogrami stoje. E poslednja cetiri dana bas je tesko sa hranom. Imam osecaj da ne varim. Stomak mi je kao balon, u predelu zeluca mi je bas naduven. Danas cu pokusati sa hranom iz blendera i supicama, planiram da ubacim i donat Mg. Nadam se samo da je sve ovo samo jos jedan znak da su bebe/a tu.

ivannnica i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Testic, izvini a sta je IR?

testic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Testic, izvini a sta je IR?

Insulinska rezistencija. Iz ishrane izbacujem secere , belo brasno.....a tri puta dnevno pijem gluformin. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ala pljuste plusici... :babycrib: cestitam svima! Ne mogu ni da pohvatam.... Oddie, Testic, Ana... jesam li nekoga propustila??? :D 

Ana87, Maajaa:) i Oddie volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Ja sam jako sklona gojenju. Poslednjih par godina imam sasvim ok liniju ali bas sam vodila racuna. Iskreno od nove godine, od kada sam saznala za IR, smrsala sam u prvih par meseci bas dosta jer sam tesko podnosila terapiju. Sada je sa terapijom ok, ishranu sam prilagodila i iskreno uvek sam sita a kilogrami stoje. E poslednja cetiri dana bas je tesko sa hranom. Imam osecaj da ne varim. Stomak mi je kao balon, u predelu zeluca mi je bas naduven. Danas cu pokusati sa hranom iz blendera i supicama, planiram da ubacim i donat Mg. Nadam se samo da je sve ovo samo jos jedan znak da su bebe/a tu.

testic nemoj blender izdrzi...a ni cedjeno jer hrana tako ima veci glikemiski indeks

ja imam IR reci mi kakve si rezultate Ogtt testa imala koje lekove i koju dozu imas

i jos nesto koliko si bila na metforminu pa ugledala ||

nisam upucena u tvoj slucaj imas li dece ili je ovo prvo

izdrzi bar do 13 nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ala pljuste plusici... :babycrib: cestitam svima! Ne mogu ni da pohvatam.... Oddie, Testic, Ana... jesam li nekoga propustila??? :D

de si ti draga sovice nema te?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

testic nemoj blender izdrzi...a ni cedjeno jer hrana tako ima veci glikemiski indeks

ja imam IR reci mi kakve si rezultate Ogtt testa imala koje lekove i koju dozu imas

i jos nesto koliko si bila na metforminu pa ugledala ||

nisam upucena u tvoj slucaj imas li dece ili je ovo prvo

izdrzi bar do 13 nedelje

Nemam tacne vrednosti trenutno ali ide 50 90 130 60 15.... prva je normalna. I ovo je od prilike. Pocela sam polako sa gluforninom i sada sam na 3x1 (500)

Znam to za blender ali izbegavam hranu koja koja ima visok indeks insulina. Ubacujem piletinu, malo maslinovog ulja i luk... Ribu, brokoki, ulja...

Da lakse svarim, ne znam da li je i to greska. Inace iza mene je jedna vanmatericna , dve biohemijske i dva spontana. 

Sada sam bila na vto. Uvedena i antikoagulantna terapija (prisuna trombofilija). Nazalost upala sam u neki srednji oblik hiperstimulacije. Na proteinima sam i infuzijama bila do pre par dana. 

Sve je proslo i nemam potrebu da se secam nekih stvari. Sada verujem u rezultate koji slede...

ivannnica, kaficica i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema me jako dugo...od juna meseca nisam mogla da se ulogujem...bas sam bila besna.
Ja sam digla ruke i odustala od lekara,raznih lekova...itd.Igrom slucaja sam preko prijatelja povezana sa jednom zenom koja leci od steriliteta alternativnom medicinom i bavi se bioenergijom.Treci mesec me ona leci i mogu vam reci da sam primetila promenu.Godine i godine odlazaka lekaru i tona lekarske dokumentacije,nista joj od toga nije trebalo.Rekla mi je da ce me ona pregledati a ja samo da joj potvrdim da li se njena dijagnoza podudara sa onom koju su mi lekari rekli.Kao iz topa rekla je ENDOMETRIOZA.Ostala sam frapirana.Za deckov spermogram je samo pitala KOLIKI JE PROCENAT,ja joj rekla 51% na sta je ona rekla da je to ok jer cim je iznad 48% ,sa muskarcem nema problema.Cela terapija mi je na bazi cajeva,luka,maslinovog ulja....
Do ne davno su mi odnosi bili bolni zbog endometrioze i nije mi bilo svejedno u kom sam polozaju,vec posle prvog meseca njene terapije,ja vise nemam bolove.Zvuci kao neka reklama ali stvarno je istina :)
Cak sta vise ,ni noge me vise ne bole a bolele su me isto zbog endometrioze jer me je pritiskalo.
Prijatelj mi je rekao ,od 10 zena sa problemom,ona je 10 izlecila...Imam vec strah od verovanja posle toliko poraza ali ajde,videcemo....

testic, Maajaa:) i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubav-vera-nada, moras da verujes, nisi ti slucajno izabrala ovo ime :P. Drzim ti palceve, samo napred. :babymommy:

Ljubav-Vera-Nada i testic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ,mene nije bilo skoro godinu dana. Elem nista novo..nego jedno pitanje, ciklus mi je do sad bio na 28-29 dana. Danas je 36 dan a juce mi se pojavo onaj braonkasti iscedak. E sad pre dva meseca isto tako, na kraju vtestica dosla normalno, jedino sto nije prosli put kasnilo. Panika me hvata jer znam da nije trudnoca (iako se potajno negde u malom mozgu nekim cudom i dalje nadam) a onda su hormoni prolupali. I sad ajde malo utehe..bilo kakve jer stvarno ova borba je preteska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam utisak da se vrtim u krug. Sad me zbunjuje ovo kašnjenje. Sta sad ne valja? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala88 jel krenula M ili samo braon iscedak 36.dana? Jel to prvi put sa toliko kasni? Sto ne uradis test? 

Testic posle toliko muka zasluzila si jedne blizanciceee :) 

testic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije krenulo ništa. Samo blago braon. Jeste mi kasnilo pre dve godine kad sam imala vanmatericnu. Od dana nije. Evo sad tek. Ne mogu da radim test, ne mogu jos jedno razočaranje da prihvatim. A osećam da ću dobiti. Samo me plaši to kašnjenje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zadnja veštica je bila 23.07 i na 29 dana je. I sad lepo sizim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala necu da ti dajem laznu nadu, ali meni je tako pre 7 dana u vreme M bio braon sekret, svi simptomi vestice, i ja uradim test i bio je pozitivan... nebi ga radila ali ja niiikad nemam braon sekret pre M! Ako ti duze od 1 dana traje taj braon sekret uradi test, mene je dr odmah bacio na utrogestan i inekcije progesterona zbog njega i otvorio bolovanje... ako je trudnoca trebalo bi da odes kod dr... znam da su ti testovi preko glave, i meni su bili, ali bar ces znati o cemu se radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam pre dva meseca to braon ali dan pre mece, znaci nije mi kasnilo. Ovo mi kasni i juče mi se pojavi to braon. Ajde pokušaću da nateram sebe da uradim još jedan test u nizu. Cisto da znam. 

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam tacne vrednosti trenutno ali ide 50 90 130 60 15.... prva je normalna. I ovo je od prilike. Pocela sam polako sa gluforninom i sada sam na 3x1 (500)

Znam to za blender ali izbegavam hranu koja koja ima visok indeks insulina. Ubacujem piletinu, malo maslinovog ulja i luk... Ribu, brokoki, ulja...

Da lakse svarim, ne znam da li je i to greska. Inace iza mene je jedna vanmatericna , dve biohemijske i dva spontana. 

Sada sam bila na vto. Uvedena i antikoagulantna terapija (prisuna trombofilija). Nazalost upala sam u neki srednji oblik hiperstimulacije. Na proteinima sam i infuzijama bila do pre par dana.

Sve je proslo i nemam potrebu da se secam nekih stvari. Sada verujem u rezultate koji slede...

draga ti bas strogo vodis racuna a koliko sam shvatila insulin na 120 minuta ti je 60 sto je osrednje teska IR meni je na 120 -64 a terapija tefor 2x500

rekla mi je dr da kombinujem namirnice npr malo mesa malo krompira (koliko moze u saku da stane) i salate malo vise krastavac i paradaiz

za dorucak ugljene hidrate mogu malo vise +lekic i voznja biciklo bar dva km

slatko ne beli hleb ne jedem iskljucivo integralmi ali vodim racuna da u hlebu moram da vidim sto vise mekinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.