Dečije paste i cetkice za zube

odgovora

Objavljeno

Na osnovu čega birate dečiju pastu za zube, po preporuci stomatologa, na osnovu TV reklame ili po sastavu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još uvek ne koristimo pastu za zube :lol: :lol: :lol:

a ni zube ne peremo :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na osnovu čega birate dečiju pastu za zube, po preporuci stomatologa, na osnovu TV reklame ili po sastojcima?

Ja bi mozda i birala djeciju pastu za zube ali moja Anastasija hoce iskljucivo i samo jednu i to neku sa tri boje (tako je ona zove), mislim da je signal.

prosli put sam nasla tu "sa tri boje" koju je probala kod bake ali kada sam je donjela kuci Ana se naljutila jer to ipak nije bila ta ... jedna je boja bila drugacija :lol::lol:

u svakom slucaju dobru je izabrala jer vidim da su joj zubi bjelji. Izbila je jednu "fleku" na zubu koju je imala od kada su joj zubi nikli. pila je puno soka od borovnice (imala slabo zeljezo) i napravila joj se fleka na prednjim zubicima. Nema cim nisam pokusala da izbijem tu flekicu ali nista, stomatolog nije htjeo da dira, kaze zdravi zubi a dijete previse malo da bi izbjeljivao ali je uspjela sa ovom pastom ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po sastavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jos peremo samo sa vodom i to samo uvece (ali npr svako drugo vece)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Peremo ih vodom,svake veceri ako je raspolozena. Inace, po preporuci somatologa i pedijatra dobili smo ovde Elmex pastu za decu od 0-6 godina, no ne planiram jos uvek da je koristim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još uvek ne koristimo pastu za zube :lol: :lol: :lol:

a ni zube ne peremo :lol: :lol: :lol:

Isto, mada nam je pedijatar rekla da otvorimo karton malom kod stomatologa da mu pogleda vilice sa devet meseci kad smo bili...

Nismo otišli...

A čula sam da i ko oće u prve dve godine da mu dete pere zube - da pere čistom vodom, a posle navršene dve pastom sa što manje flora da se detetu ne oštećuju zubi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stomatolog nam je juče rekla da detetu kupimo pastu za zube!

Čak me je pitala i jel ume on da ispljune pastu kad pere zube? :blink:

OMG, pa ne zna. Ne dajemo mu pastu.

I na moje pitanje koju četkicu da mu kupim, rekla je prvo OralB za bebe, a onda je dodala da ne gledam cene i koliko koštaju, da mu kupim bilo koju... :blink:

Hm..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stomatolog nam je juče rekla da detetu kupimo pastu za zube!

Čak me je pitala i jel ume on da ispljune pastu kad pere zube? :blink:

OMG, pa ne zna. Ne dajemo mu pastu.

I na moje pitanje koju četkicu da mu kupim, rekla je prvo OralB za bebe, a onda je dodala da ne gledam cene i koliko koštaju, da mu kupim bilo koju... :blink:

Hm..

Nama je prva pasta bila chicco,jer može da se guta,a ičetkica chicco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je prva pasta bila chicco,jer može da se guta,a ičetkica chicco.

I mi isto to koristimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Admini da li moze da se naziv ove teme promeni u "Decije cetkice i paste za zube",da se ne bi posebno otvarala tema za cetkice,a srodne su teme.

E sad zanima me koje cetkice koristite,da li su one gumene za prve zubice ili od vlakana kao i nase?I da li je potrebno sada Jani da koristim pastu i koju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Admini da li moze da se naziv ove teme promeni u "Decije cetkice i paste za zube",da se ne bi posebno otvarala tema za cetkice,a srodne su teme.

E sad zanima me koje cetkice koristite,da li su one gumene za prve zubice ili od vlakana kao i nase?I da li je potrebno sada Jani da koristim pastu i koju?

Ja sam jutros kupila ORAL B od 4 - 24 meseca. Uzela sam sa četkicom kao za nas... Mislim da je najbolje da se koristi samo sa vodom, da nema potrebe pasta, to može kasnije kad bude veća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je prva pasta bila chicco,jer može da se guta,a ičetkica chicco.

Isto. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo izmenjali vec tri, cetiri...ni ne znam vec sta smo koristili. Mislim da je imala Oral-B i Chicco...Trenutno ima Oral-B i neku Colgate pastu za decu, od 0-6god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da vam kažem preporuku zubara za četkicu za zube i pastu.

Četkica za dete da se ispira u hladnoj vodi, ne mora da se menja na mesec dana nego na dva ili tri - u zavisnosti kako je počela da se "trca".

Pasta za zube da se svaki put promeni proizvođač kada se stara pasta za dete portoši - znači da se menjaju.

Posle slatkiša - pranje zuba, a čije dete zna da grgoće - samo vodom dobro da ispere usta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se pohvalimo , poceli smo da peremo zubice , nemamo ih puno tri i po :) Kupili smo onaj pamucni naprstak za trljanje zubica , plasila sam se da nece hteti ali smo pretvorili to u igru i on prosto uziva a mama je srecna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa super...vole deca sve što je zanimljivo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja bravo za Markica.

Jana nema sanse da stavi cetkicu u usta.Uopste ne shvata sta treba da radi.Ili je samo prisloni do usta i mlati glavom levo-desno :lol: .Previse je bockaju i golicaju ona vlakna.Kupili smo onu cetkicu od 4 do 24 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja bravo za Markica.

Jana nema sanse da stavi cetkicu u usta.Uopste ne shvata sta treba da radi.Ili je samo prisloni do usta i mlati glavom levo-desno :lol: .Previse je bockaju i golicaju ona vlakna.Kupili smo onu cetkicu od 4 do 24 meseca.

Ja sam trazila onu sa gumicama umesto vlakana pa nisam nasla i zato sam uzela ovo , bojim se da je jos rano za tu sa vlaknima i sto kazes da ce ga bockati pa ce mu stvoriti averziju prema pranju zuba ... Ovako se igramo i lepo nam je :)

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imalo je u DMu da se kupe pakovanje od tri četkice za zube. Jedna je više kao glodalica gumena i to je kada im još i ne izrastu potpuno prvi zubići, druga je skroz gumena ali umesto onih "vlakana" nalaze se par gumenih kojim se više masiraju zubići i desni nego što se peru i naravno ona, treća je klasična.

Ja sam sad uzela Chiccovu i prihvatila ju je ok.

Pastu i dalje ne koristimo.

Cicana, savet, kreni da je vodiš u kupatilo kada god ti ideš da pereš zube, već posle tri-četiri puta i ona će hteti da to isto radi. E onda joj daj da ona tebi pere a ti njoj ;) A naravno ona sama kada pere više mlati glavom nego četkicom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imalo je u DMu da se kupe pakovanje od tri četkice za zube. Jedna je više kao glodalica gumena i to je kada im još i ne izrastu potpuno prvi zubići, druga je skroz gumena ali umesto onih "vlakana" nalaze se par gumenih kojim se više masiraju zubići i desni nego što se peru i naravno ona, treća je klasična.

Ja sam sad uzela Chiccovu i prihvatila ju je ok.

Pastu i dalje ne koristimo.

Cicana, savet, kreni da je vodiš u kupatilo kada god ti ideš da pereš zube, već posle tri-četiri puta i ona će hteti da to isto radi. E onda joj daj da ona tebi pere a ti njoj ;) A naravno ona sama kada pere više mlati glavom nego četkicom :D

Ma verujem , u gradu ih ima svuda ali u ovom mom selu jedva andol nadjem :D Salim se ali eto u tri apoteke , koliko ih ima nisam nasla ... Kupicemo te gumene cim naletim na njih ... Ja sam mojoj kumici kupila za prve zubice isto tako pakovanje od tri komada Noby ili tako nesto u Aksi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se pohvalimo , poceli smo da peremo zubice , nemamo ih puno tri i po :) Kupili smo onaj pamucni naprstak za trljanje zubica , plasila sam se da nece hteti ali smo pretvorili to u igru i on prosto uziva a mama je srecna :)

Super,bravo za drugara!Mi smo cetkicu uveli nakon nicanja prvog zubica i mijenjamo na svakih 6 nedelja...I nemamo problema sa pranjem zubica!Pastu jos uvijek ne koristimo,ali cemo ubrzo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mihailo je od momenta kada je propuzao poceo ici za mnom u wc, i svaki put ga je interesovalo sta to ja radim sa cetkicom. On ima neku Colgate smiles cetkicu, ali mu je jos uvijek zanimljivija moja... <_< Zato ima i neku vecu koju cesce koristi kada sam "pere" zube. Jako se zabavlja dok to radi, milina ga je gledati. :) Ne koristimo pastu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me koliko cesto smemo da "peremo" zubice ? Mi to posle obroka obavimo a ako je pio sokic onda i pre svakog spavanja , da ne preteremo ? Kontam da taj naprstak ne moze da skodi ali opet , sta znam .... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me koliko cesto smemo da "peremo" zubice ? Mi to posle obroka obavimo a ako je pio sokic onda i pre svakog spavanja , da ne preteremo ? Kontam da taj naprstak ne moze da skodi ali opet , sta znam .... ?

Mislim da se sa tim ne može preterati :rolleyes:

Ja iskreno perem samo uveče. Ali mislim da je to što ti radiš najbolja varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.