Stomak posle carskog reza

odgovora

Objavljeno

Molila bih neku bivsu trudnicu koja se porodila carskim rezom, i nakon toga joj nije ostalo ni malo stomaka da se javi i isprica svoju pricu. Ove me bezobraznice bas isprepadase. (ne ljutite se za ovo bezobraznice) :)

Ja sam jedna bivša trudnica koja je rodila dvoje djece na carski rez. Jedno prije 8 a drugo prije nepune 4 godine. Ne znam je li to genetika ili nešto drugo, možda će vama djelovati nevjerovatno ali ja sam iz bolnice nakon onih nekoliko dana provedenih gore, izlazila sa skoro neprimjetnim stomakom. Meni je to bilo normalno jer baš nisam imala susreta sa trudnicama nakon carskog reza. Doduše, ja jesam u trudnoći dobivala u prosjeku nekih 15 kila i prije trudnoće nikada nisam imala stomak ali i poslije trudnoće se nekako sve vratilo u normalu osim pupka koji je malo ispupčaniji nego što je bio. Iako sam djecu rađala sa normalnom kilažom za novorođenče u obje trudnoće sam imala mali stomak za trudnicu koja je morala na kraju 6 mjeseca nadređenom reći da planira bolovanje od tog i tog datuma kako bi našli zamjenu. Što je naravno bio šok." pa zar si trudna".Strije nemam iako se nešto specijalno nisam mazala, što isto mislim da je genetika. Ono što ja mislim da je tajna je činjenica da ja nekako uvijek držim stomačne mišiće zategnute, ne znam kako bih vam to objasnila ali probajte. Onako kad god možete uvucite stomak i držite mišiće zategnute. Čak sam i u trudnoći to radila. Meni je čak i navika da mi je uvijek uvučen stomak (iako nemam šta uvući) a mišići zategnuti. Nekih godinu dana idem na treninge Zumbe tri puta sedmično tako da sada čak imam i stomačne mišiće koji su jako lijepo izraženi. Mislim da moja tajna leži u tome jer sada na treningu gro vježbi se radi tako da se uvuče stomak i da se drže mišići zategnuti. Zato sam ubjeđena da moja tajna leži u tome pa zato probajte......

P.S. Da ne mislite da nemam neku boljku, imam. Kapilari po nogama. Nije lako biti majka i roditi djecu. Ali sve to nije važno kad ih imamo....Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

proslo je 9 meseci od mog porodjaja ja nemam ni gram sala igde,kao da se nisam porodila :))) jedem na brzinu,samo sam u pokretu,inace je kod mene genetika u pitanju i 11 godina vezbanja

marina19350 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila uzasno mrsava kad sam ostala trudna, bez grama sala na stomaku. A 25 dana posle CR meni je ostao stomak, kao da imam salo, mrda se :lol:

A bas me nervira, valjda nece da ostane... nikad nisam imala stomak pa mi je ovo ruuuuzno... :unsure:

Dzo voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako,skoro si se porodila! Meni je stomak mesecima spadao,a sad sam mrsava,ali imam stomak. Nisam nosila nikakve steznike. A za vezbe retko kad imam vremena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nosila steznik i stomak mi je kao da nikad nisam bila trudna. Najcesce sam vezivala maramu oko struka kako mi je moja baka savetovala, a od trudnoce jedini trag je ostao oziljak od carskog reza i 2-3 strije koje se bledo vide.

Zavisi kako kome odgovara, meni su steznik i marama smetali kad sednem, ali po bakinom savetu ipak sam nosila i ne znam je l' mi je stomak normalan bi se i bez toga vratio u normalu.

Vezbe nikad nisam radila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crnka isto tako i ja :D

Osecam se nekako mlohavo, jer mi je stomak UVEK bio tip top :)

Steznik pomaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e mogu li ja da krenem sa voznjom bajka?! evo proslo je 5 meseci.. mogu da sacekam jos mesec dana nije problem.. ali bih da krenem.. to me mnogo opusta, i vraca mi pozitivnu energiju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e mogu li ja da krenem sa voznjom bajka?! evo proslo je 5 meseci.. mogu da sacekam jos mesec dana nije problem.. ali bih da krenem.. to me mnogo opusta, i vraca mi pozitivnu energiju :)

Mislim da mozes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ostao stomak, znatno je manji, ali je ostao. Nosila sam u pocetku steznik skoro stalno, sad samo kad idem negde, obucem ga. Tako se bolje osecam. Imam i strije :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Munche ja mislim da ce tebi svakako zakazati carski, zato sto ce razlika biti mala.

Ja se vala plasim mnogo... tako mi prodje kroz glavu:eto posle prvo sam imala te i te komplikacije,a sta me posle druog ceka?

Ajd' recite da sam hipohondar. Jesam. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.