Stomak posle carskog reza

odgovora

Objavljeno

porodila sam se carskim pre 13,5 meseci,ugojila se 20kg,skinula 12 pa vratila 14...i meni je kao i mnogima,ostala velika ruzna(štraftasta)stomacina...mislim da nije mnogo manji nego kada sam posla na porodjaj(samo je meksi i mlitaviji-FUJ!)...dobro sad vec malo dramim i preterujem ali....mislim da stomakom vise nikada necu biti zadovoljna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...a mislila sam da samo ja imam problem sa stomakom posle carskog :D sad mi je laknulo.ja sam se porodila pre dva meseca u gradskoj carskim rezom i jos uvek me pustaju preko reda u posti,prodavnici,banci jer misle da sam trudnica :huh: strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...a mislila sam da samo ja imam problem sa stomakom posle carskog :D sad mi je laknulo.ja sam se porodila pre dva meseca u gradskoj carskim rezom i jos uvek me pustaju preko reda u posti,prodavnici,banci jer misle da sam trudnica :huh: strasno

'draga, koristi to ''preko reda'' koliko god mozes, pa nek i misle da si trudna, olaksace ti'; ja sam svojevremeno tako izbegla celodnevno cekanje ispred austrijske ambasade za predaju i nekoliko dana kasnije preuzimanje pasosa- neka zena mi je videla stomak, i samoinicijativno pozvala obezbedjenje da me kako znaju i umeju sprovedu unutra da se ne onesvestim cekajuci na suncu, kad sam dolazila da preuzmem pasos sama sam se prijavila da sam trudna- beba mi je tad imala 3 meseca' i zaista jesam izgledala kao trudnica sa onim stomakom. sve sto moze da pomogne, dobro je doslo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nosila steznik punih 6 meseci,a stomak se brzo vratio nekih 2 meseca posle porodjaja ali sam ja nekako zavolela steznik i bas mi je prijao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( meni steznik nikako ne odgovara,rana me uzasno boli,a fino je zarasla.ne znam da li tripujem da je od tog steznika..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( meni steznik nikako ne odgovara,rana me uzasno boli,a fino je zarasla.ne znam da li tripujem da je od tog steznika..

mislim da ne tripujes, neki lekari ne preporucuju nosenje steznika dok sve ne zaraste potpuno, mesec- dva. meni su posle prve bebe rekli da ga ne nosim, a posle druge, da mogu, sve zavisi i od lekara. Ako ti ne prija, strpi se malko... meni je smetao jer nisam mogla da jedem koliko zelim, stalno sam se osecala prenatrpano hranom, cak i kad samo malcice pojedem, da sam bila pametna, iskoristila bih to, ali nisam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vezbajte yogu i stomak ce potpuno nestati.Dokazano :D Nosila sam steznik prvih mesec dana ali mi je joga pomogla da evo tri meseca posle porodjaja imam ravan stomak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila pre skoro deset meseci, a stomak je i dalje tu...kao neki visak koze...bljak...a iznad rane se nekad i onako malo preklopi...grozno...

ne znam kako ce to da prodje. vratila sam se na svoju kilazu jos mesec dana po porodjaju...noge mrsave, nigde sala, ali zato stomak - kao da sam u cetvrtom ili petom mesecu trudnoce.

ne znam, mozda je to zbog toga sto nisam nosila pojas, ali tako mi je bilo tesko sa njim, narocito jer sam u prva tri meseca ili drzala bebu na dojci ili imala pumpicu u rukama...uvek u tom pogrbljenom polozaju kada ti pojas udara u ranu, kao da ce svaki cas da je pokida...

mozda treba raditi malo vise trbusnjaka, jer primetim da su slabi. hoce li to da mi pomogne? imam osecaj da se ne pomeram sa mtrve tacke

pozdrav :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hi....

evo da i ja udem malo na ovu temu, jer ja sam se takoder porodila carskim rezom pre dva mjeseca, s tim da je sve izgledalo dobro dok mi skoro neki dan nije konopac u rani izasao na povrsinu reza, mislim uzasno je boljelo ali sad je ok, ja sam se vratila na mpju pocetnu kilazu i stomak mi je sav otisao,nosim istu garderobu kao i pre trudnoce,,neznam u cemu je problem kod vas, mislim da je to samo visak kilograma,... :( nebrinite kada kilogrami odu otici ce i stomak : :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,ja sam od pre neki dan na vašem sajtu i odlični ste i htedoh prokomentarisati stomak posle carskog reza.Ja kada pogledam u orman i vidim garderobu iz devojačkih dana odmah mi se plače i sve mi se čini kakve god djete da držim stomak ostaje :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. Cesto citam pitanja i odgovore,ali retko i sama nesto napisem. Ja imam 26 god. i iza sebe 3 porodjaja carskim rezom. Hvala Bogu,sva tri su protekla u najboljem redu. Posledica i komlplikacija nije bilo. Moj najmladji sin Vasilije ima 1,5 mes. SVAKI PUT MI SE STOMAK VRATIO,RANE SU BRZO ZARASLE. Cim prestanem da dojim oko 6. mes,korigovacu ishranu i stomak odlazi!!! Ali najbitnija je kako je neko gradjen,ne mozete ocekivati da nemate stomak posle porodjaja ako ste ga ranije imale!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde moze da se nadje taj steznik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

i ja sam se porodila carskim rezom.

Kada sam ostala trudna imala sam 50 kg,a kada su me stavili na sto za porođaj 68kg,znači ugojila sam se svega 18kg.A kada sam izlazila iz bolnice imala sam 50 kg.

Sva kilaža mi je išla na njih dvojicu.Poslednji mesec sam bila prilično naduvena,ali ništa strašno.Tako da i dan danas imam stomačić kao da sam u trećem mesecu trudnoće,i moram vam priznati da uopšte ne obraćam pažnju na njega,a ne bi trebale ni vi.Tu ste,baš u tim stomacima,galili vaše bebce,zato uživajte..

ja kad sam ostala trudna imala sam 52kg.a kad sam se poradjala imala sam 70.ovako sam sitna mala haha,kada sam izasla iz bolnice imala sam 49 kg.steznjak nisam nosila iskreno imala sam neki strah,ostao mi malo stomacic mislim kad bi se zategla nebi ga vise imala,ja se uopste neopetrecujem sa tim,ja uzivam sa mojim sincicem koji ima 9 meseci neopeterecuje me tako nesto vise.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde moze da se nadje taj steznik?

Mozes da uzmes u Lisci steznik. Ja ga kupila posto sam se porodila pre tri nedelje i odlican je. To je u stvari kao mider. Oko 1600 dinara je.

Ja ga nosim ceo dan a nocu ga skidam. Za sada sam zadovoljna kako se smanjio u odnosu na ono kako je izgledao kad sam izasla iz bolnice. Ugojila sam se oko 16 kg i sada imam 5 kg vise. Kad to skinem mislim da ce sve biti ok. Svoje stvari od pre trudnoce vec nosim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cula sam da posle carskog obavezno ostane stomak. i meni je ostao! ugojila sam se 15kgu trudnoci isad stomak nikako da skinem :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molila bih neku bivsu trudnicu koja se porodila carskim rezom, i nakon toga joj nije ostalo ni malo stomaka da se javi i isprica svoju pricu. Ove me bezobraznice bas isprepadase. (ne ljutite se za ovo bezobraznice) :)

Evo primera - moja snajka se u roku od 2.5 godine dva puta porodila CR, a stomaka nigde! Posle prve trudnoce joj je ostalo ko 15kg (ugojila se oko 30),a onda je posle 4 meseca ponovo ostala u drugom stanju i tad se nije ugojila vise od 15. Stomak je spao u roku od par meseci, nije nosila steznik, cak je posle 3 godine bila toliko mrsava da smo se zabrinuli, a u stvari je stalno trcala za klincima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja imam stomak,a proslo 5 meseci,kako sam procitala prethodne postove velika verovatnoca je i da ce ostati :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravnica u mojoj skoli nema stomak, a imala je dva carska reza. Ne mora da znaci da ce ostati, nemojte unapred da ocajavate. Ona je posle porodjaja nosila pojas/steznik, a uvela je i neke vezbice kadd joj je rana lepo zarasla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam blizance nosila,razvukla se koža i pupak još štrči,al sstomak se vratio!Pojas niisam nosila,a vežbe planiram kad prodje 6 meseci(bebeimaaju 5)Neće biti nikad kao pre al sta je tu je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je ostao stomak, ali se iskreno ne tangiram mnogo, jer sam ga imala i pre trudnoce. nosila sam steznik, ali zbog ovih vrucina prestala. planiram od oktobra (bebac ce imati 6 meseci) da radim vezbe za stomak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ostalo samo salce. To cu da skinem i mislim da ce fino izgledati za koji mesec. Mozda uzmem i neku kremu za zatezanje, da pomognem kozi da se sredi. Inace, zadovoljna sam kako se sredio za mesec i po.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene, meni bas zao sto ce stomak da mi se deformise od trudnoce. Kad pomislim na sparusenu kozu koja visi oko struka... :(

Celoga zivota sam imala lep, ravan zategnust stomak... Mislim da ce to najteze da mi padne. I kad mi grudi "padnu" posle dojenja... Mracna strana majcinstva...

Malo sam off topic. Sorry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se sa svima ovde....i kod mene je ista situacija,kao da mi je ostala mlitava kesa na stomaku....trenirala sam do skoro dok nisam saznala da sam ponovo trudna....trcanje u parku,joga,trbusnjaci....itd....stanje se mnogo poboljsalo....ali ipak to je sad kod mene visak koze nije vise problem salo na stomaku....raspitivala sam se za razne kreme....preporucili su mi MUSTELA za strije,ali verovatno zateze i kozu ....i preporucili su mi iz AVON>a neku kremu za zatezanje koze,ima i u spreju....samo dajem savet koji je meni dat....znam koliko sam se ja nervirala zbog stomaka.....:))))))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila carskim rezom pre 5 meseci i u trudnoci sam se ugojila 38 kg i nije mi ostala ta kilaza niti stomak cim mi je carski rez uradjen meni se skinuo stomak i posle mesec dana i kilogrami...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom na komplikacije posle carskog,inficiranja rane i sl. rana je fino zarasla s tim sto jos uvijek boli na svaku promjenu...Radjen je tzv. "bikini" rez,tako da sam zadovoljna kako izgleda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.