Zelena stolica kod bebe...

odgovora

Objavljeno

Borjana, kašica ili kompot od šljive može da reši problem sa tvrdom stolicom, možda bi mogla da pokušaš, ako već nisi.

Jooj, pokusala sam, ali on to nikako ne zeli... :(

Kompot je na prevaru povukao par puta, ali sljivu je samo pljuvao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj, pokusala sam, ali on to nikako ne zeli... :(

Kompot je na prevaru povukao par puta, ali sljivu je samo pljuvao...

Borjana sljiva sa jabukom....????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana sljiva sa jabukom....????

To mi nije palo na pamet. Ja sam mu nudila samo kupovnu kasicu od sljive, koju je sa odusevljenjem prihvatio, ali i dalje je stanje bilo nepromijenjeno. Probacu i to sa jabukom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupovna kasica od breskve pomaze i probaj neki caj za bebe za probavu bice super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupovna kasica od breskve pomaze i probaj neki caj za bebe za probavu bice super.

Ok, hvala puno.

Nisam se ni sjetila tih cajeva, odmah sam digla frku, a nisam sve probala. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, hvala puno.

Nisam se ni sjetila tih cajeva, odmah sam digla frku, a nisam sve probala. <_<

Borjana nije to sto kazes,nego znam sta je jer i ja to radim.Lakse ti je kada podelis sa nama i cim neki problem odmah se jadamo,prosto je tako lakse.

Ja cu pre pitati nesto iako odg ima u predhodnim postovima,ali lakse se osecam kada to podelim sa nekim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, hvala puno.

Nisam se ni sjetila tih cajeva, odmah sam digla frku, a nisam sve probala. <_<

Borjana nije to sto kazes,nego znam sta je jer i ja to radim.Lakse ti je kada podelis sa nama i cim neki problem odmah se jadamo,prosto je tako lakse.

Ja cu pre pitati nesto iako odg ima u predhodnim postovima,ali lakse se osecam kada to podelim sa nekim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako sam definitivno prestala da ga dojim stolica nam polako dobija zlatno žutu boju :blink::blink: ... jeli moguće da je od mog mlijeka bila zelena???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, moja beba ima dva mjeseca, dojila sam ga prvih mjesec dana i nakon toga nije vise bilo mlijeka, medjutim pocela sam da mu dajem vjestacko mlijeko, i super ga je prihvatio, medjutim poslednjih 10 dana slabije ima stolicu i moram da mu pomognem. Naime, primjetila sam da ima na pocetku stolice zelenu boju, kao da se stvori neki cep, a kada nastavi onda stolica postaje zuta, i na kraju bude malo tecnija. Procitala sam da vecinom svi kazete da beba kad napreduje dobro nema razloga za brigu?

pa vas molim da mi pomognete na sledeca dva pitanja:

1. Da li je potrebno da beba ima svaki dan stolicu, tacnije moram li mu pomagat svaki dan, ili da cekam da sam pokusa?

2. Da li je normalno da beba ima taj zeleni cep, i da li treba da se obratim pedijatru?

Srdacan pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aptamil HA1 ( ja se bas i nerazumem bas najbolje )..Jel to ta comfort? Nije joj sluzava stolica sad je vec zelena sa primesama zutim.. a htela sam i da se posavetujem koliko kolicinski je njoj potrebno mleka? Ona sad ima 5500g i 2,5 meseci...

Mom detetu su još u porodilištu dali Humanu HA1, a da pri tom nisu ni proverili da li je dete alergično.

To su nam stavili i u otpusnnoj da dajemo detetu po potrebi.

Elem,

u jednoj od tema sam napisala da bebe često imaju zelenu stolicu zbog gvožđa koje sadrži AD mleko. beba višak izbacuje kroz stolicu. Kad sam već počela da paničim zbog mog deteta, dr. mi je rekla da dete super napreduje i da ne brinem zbog stolice, jer je to zbog Humane. Do tog trenutka sam se opterećivala svaki put kad se ukaki.

Zelena i retka, sluzava stolica pokazuje da je dete gladno.

Što se tiče kake i toga da li se dete muči, ja sam za to da detetu ne stavljate nikakve čepiće, toplomere i sl, jer tako samo ulenjite bebina creva i navikne se, pa posle morate svaki put da pomažete.

Pustite bebu da sama reguliše - čaj od kamilice protera bebu, a i taj period prođe, beba ustali ritam za kaku i opustite se. :)

Ako baš beba ima problem - dajte joj više vode da pije, čaj od suve šljive odlično pomaže.

Beba ne mora da ima svaki dan stolicu, alarmantno je ukoliko je nema duže od 4 dana - tako je meni rečeno, i ja sam samo jednom brojala sate u četvrtom danu od nervoze. Mom Stefanu je pomagala kamilica... I jako brzo se ustalio sa kakom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice moram ovo da demantujem jer mi vec dva puta para usi.

Kravlje mleko kao i ad mleko,koje je u osnovi kravlje mleko,jel tako....? sadrzi veoma malo gvozdja cak nimalo.Bebe koje piju dosta kravljeg mleka su obicno anemicne,jer ne samo sto gvozdja nema u mleku, vec i sprecava apsorpciju u organizmu.Da AD mleko sadrzi gvozdje kako kazes,onda ne bi 90% beba do 6 meseci ,a koje piju AD mleko,imale losu krvnu sliku. ;)

I po ko zna koji put....ako je bebina stolica jako tamno zelene boje ,skoro crna i to traje vec duze vreme onda to moze biti glad.Medjutim sigurna sam da se svaka majka bori za to da joj beba bude sita tako da glad-otpisati.

Irenice ovo sto ti opisujes ,je jedna sasvim normalna i uredna stolica.Sve nijanse svetlo zelene sa primesama zutog dolaze u obzir.Sve je to sasvim normalno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice moram ovo da demantujem jer mi vec dva puta para usi.

Kravlje mleko kao i ad mleko,koje je u osnovi kravlje mleko,jel tako....? sadrzi veoma malo gvozdja cak nimalo.Bebe koje piju dosta kravljeg mleka su obicno anemicne,jer ne samo sto gvozdja nema u mleku, vec i sprecava apsorpciju u organizmu.Da AD mleko sadrzi gvozdje kako kazes,onda ne bi 90% beba do 6 meseci ,a koje piju AD mleko,imale losu krvnu sliku. ;)

Ja kažem šta je meni rekla dr.

A i napisah da mi je rečeno da se VIŠAK IZBACUJE.

"gvozdje kako kazes,onda ne bi 90% beba do 6 meseci ,a koje piju AD mleko,imale losu krvnu sliku" - što se ovoga tiče, izvini, neistina.

O kravljem mleku ne mogu da diskutujem, i vezom sa kakom - jer taj slučaj nisam imala i nisam o tom pitala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li se nekoj mami desilo da joj beba ima male tragove krvi u kaki?? kao sekret koji je rozikast... mnogo sam se uplasila, ali cu sacekati jos dan dva pa ako se nastavi idemo kod doktora... izasao nam je prvi zubic, i tad se to pojavilo... volela bih da je zubic uzrok svega... izvinite ako sam promasila temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka je imala krvi u stolici ali tad je imala opstipaciju tj zatvor

Nisam sigurna, ja bi na tvom mjestu potražila stručniji savjet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima dve bebe,stare 2,5meseca. Vec duze vreme imaju tecnu stolicu. Do skoro sam ih dojila i prehranjivala Aptamilom 1. Obe su dobro napredovale.

Marina je rodjena sa 2700gr,a sada ima preko 5250gr.

Maja je rodjena sa 2300gr,a sada ima preko 4660gr. Od kada sam ih prestala dojiti Marina trazi puno vise da jede. Pojede oko 150ml na svaka 3-4h i opet nije zadovoljna. Maja pojede 120ml i nekada trazi jos...nekada joj ostane u flasici. Juce im je stolica postala jos tecnija i zelena. Kazu da je zelena stolica "stolica gladi" Ali meni to nije jasno kako jer mi se cini da nekada jedu i previse. Imaju preko 5 obroka. Moze li mi neko pomoci?? Da li da menjam hranu??

Doktorica mi je rekla da ne znaci zelana stolica da su gladne...ali ja vidim da su nezadovoljne,placu i nestaju dok nedobiju jos. Mislim da ih hrana samo deblja a ne i zadovoljava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima dve bebe,stare 2,5meseca. Vec duze vreme imaju tecnu stolicu. Do skoro sam ih dojila i prehranjivala Aptamilom 1. Obe su dobro napredovale.

Marina je rodjena sa 2700gr,a sada ima preko 5250gr.

Maja je rodjena sa 2300gr,a sada ima preko 4660gr. Od kada sam ih prestala dojiti Marina trazi puno vise da jede. Pojede oko 150ml na svaka 3-4h i opet nije zadovoljna. Maja pojede 120ml i nekada trazi jos...nekada joj ostane u flasici. Juce im je stolica postala jos tecnija i zelena. Kazu da je zelena stolica "stolica gladi" Ali meni to nije jasno kako jer mi se cini da nekada jedu i previse. Imaju preko 5 obroka. Moze li mi neko pomoci?? Da li da menjam hranu??

Doktorica mi je rekla da ne znaci zelana stolica da su gladne...ali ja vidim da su nezadovoljne,placu i nestaju dok nedobiju jos. Mislim da ih hrana samo deblja a ne i zadovoljava.

Po njihovoj tezini vidi se da su dobro napredovale do sada,ne bih rekla da su gladne.Takodje i zelena stolica ne mora da znaci da su uvek gladne.Ja sam moju bebu dojila i super je napredovao,bio je kao mali bumbar a ipak je cesto imao zelenu stolicu do sestog meseca posle se nekako i to sredilo.Mada me buni to sto placu i sto su nezadovoljne,mozda da probas neko drugo mleko.Da li im cesto nudis vodu?znam da bebe koje piju adaptirano mleko treba cesce nuditi vodom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodu bas i ne piju. Piju caj od komorace,blagi. Popiju ga dosta.Na upustvu za doziranje aptamila 1 se ne poklaba njihov uzrast sa tezinom. Moguce da im vise neodgovara hrana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba vec treci dan ima tamno zelenu stolicu.Inace nikada tome nisam pridavala paznju ,ali sad me nesto brine.

Imala je zlatno zutu stolicu dok nismo poceli sa uvodjenjem cvrste hrane.E sad ne znam da li to moze da ima veze sa tim.

Ovih dana je i nervoznije primecujem da se cupa za usi i jednostavno ne moze a da nema nesto ustima da glodje-mozda zbog zuba.

Ovih dana sam pila malo vise kafe nego obicno,pa mozda i zbog toga.

Nemam pojma,mozda lupam ali pokusavam da pronadjem uzrok,pa se onda hvatam za sve.

Inace fino izgleda i lepo napreduje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jela je sargarepu,krompir,zitarice,sljivu,bananu,breskvu,ali to su stvarno male kolicine i to samo jedan obrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je ona raspolozena , nema proliv , nije prehladila stomacic onda je od hrane ,njene ili one koju ti unosis ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.