Najraniji simptomi poroda

odgovora

Objavljeno

Meni je u prvoj trudnoci ispao cep,bila sam 3 puta mokra po malo,tad sam mislila da mi je pukao vodenjak ali kad sam stigla u bolnicu tamo su mi probusili vodenjak.Sad su i poceli bolovi u ledjima,a nisam ih nikad imala,pa pomisljam da mi mozda krece porodjaj. malo sam zbunjena,ne znam da li je to to.A moram da napomenem da mi je posteljica na zadnjem zidu (neki kazu da onda bole ledja). :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukoliko se bol pojačava i iz sata u sat je postepeno sve jači i jači... TO je TO ;) a po temi SOS bih rekla da večeras eventualno sutra ćemo da nazdravimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo! :)

Ja sam u 38. nedelji trudnoce i trebalo bi mi nekoliko saveta... Nisam sigurna sta su sve simptomi da je porodjaj blizu,pa me zanimaju iskustva zena koje su se skoro porodile.

Danima imam bolove u preponama i donjem stomaku,a juce sam u nekoliko navrata na gacicama imala sluzavo krvavi sekret... Da li su to nekakvi znaci? :)

Unapred hvala!

Jelena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo! :)

Ja sam u 38. nedelji trudnoce i trebalo bi mi nekoliko saveta... Nisam sigurna sta su sve simptomi da je porodjaj blizu,pa me zanimaju iskustva zena koje su se skoro porodile.

Danima imam bolove u preponama i donjem stomaku,a juce sam u nekoliko navrata na gacicama imala sluzavo krvavi sekret... Da li su to nekakvi znaci? :)

Unapred hvala!

Jelena

Dobrodosla na forum! Moze biti da ti je izasao tkz. cep,ali mislim da bi bilo najbolje da se posavetujes sa tvojim dr. Svakako ti je porodjaj blizu,vec si 38. nedelja,i kad porodjaj krene znaces sigurno!

Sa srecom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epa ovako, evo i mog iskustva.:-) Sto se tice bola u preponama, bolelo me je pa skoro mesec dana pre porodaja. Sto se kontrakcija tice ne znam da li sam ih imala, jer kao sto kazu to su mogli da budu jaki pokreti bebe. Dan pre porodjaja sam, jao kad se setim prala stvari na ruke, ribala, cistila, i taman da odem na kupanje osetim kao da imam nenormalno belo pranje, obrisem se maramicom i uocim neko sluzavo cudo braon boje i uspanicim se. Obucem se polako i krenem u bolnicu. Stave me na ctg i tada sam imala samo 1 kontrakciju koja je imala vrednost 100. Na pregledu sam otvorena 0.75 prsta, a za svaki slucaj da me ostave na odeljenje. Cele noci sam imala kontrakcije na svakih 6 min i trajale su po skoro 30 sekundi. Kada sam se pozalila sestri i kada sam otisla kod doktora nista, to su navodno pripremni bolovi. Menja se doktor, i dolazi novi u vizitu. Pozalim se njemu, on kaze da mi urade ctg i pregled. Na ctg-u opet nista, imam bolove ali ctg ne pokazuje to. Cekam na pregled, i doktor me automatski salje na porodiliste, kaze pocela sam da se otvaram. Na porodilistu su mi uradili ctg gore sam imala nenormalne kontrakcije, cudila sam se. Od 10h su mi krenule jace kontrakcije, nisam mogla da stojim kad nalete. Bile su sve cesce i jace. Oko 1 sam otisla na pregled, otvaram se polako a za 2h bi trebalo da se porodim po njima. U 14h mi doktor busi vodenjak, od tad do 15h sam imala nepodnosljive bolove. Kazu mi da zbog bebine glave ne smem da sedim nego da setam. Kakvo setanje, stojim nad lavoboom i povracam neku zelenu tecnost. U 15h sam usla u salu i za 20 min sam se porodila. Kada se rodio moj Luka sve sam zaboravila nicega se ne secam. I eto to je to. P.S. MOJE ISKUSTVO NIJE NALIK MENSTRUACIONOM BOLU, NEGO MNOGO JACE, A TREBA RAZMISLJATI DA SE SVE ZAVRSAVA BRZO AKO SLUSATE DOKTORA I DATE SVE OD SEBE DA SE SKONCENTRISETE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da postoji tema o porodu ali mene konkretno interesuje koji su vama bili prvi znaci poroda .... cak i oni par dana ranije. Dakle ne porod konkretno nego ono sto ga je nagovjestavalo

da li ste ga osjetili ranije i kako ..... jeste li imali neke bolove nalik na menstruacione i sl tome ....

ne znam da li sam u dobrom forumu smjestila temu posto set tada jos bile trudne :P

Mozda panicim ili mi je u podsvjesti to sto su mi rekli da cu vjerovatno da rodim prije termina (ironijom sudbine mozda i prenesem :P )ali ja vec 3-4 dana konstantno osjecam one menstruacione bolove ... u pocetku samo ujutru ili poslije spavanja a sada su se ti jutarnji bolovi polako pretvorili u one cjelodnevne, gacice su mi stalno mokre kao da sam se upiskila, prepone me nevjerovatno bole, stalno sam u toaletu, nervozna sam, javljaju se ostri bolovi u donjem dijelu stomaka a bebu osjetim intenzivnije nego ikada ranije.

opet kazem mozda je to normalna faza prije pripreme za porod ali mene opet interesuju vasa iskustva ....

Prvog imam termin kod doktorice ali ja njima vise nista ne vjerujem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo: cetiri dana pre termina, idem na CTG, na njemu nikakvih kontrakcija, sve pet, dr mi kaze da dodjem dva dana nakon termina jer mi po njenom misljenju porodjaj nece ni tad, ali eto da dodjem za svaki slucaj. Ja sva vesela naredni dan odem u kupovinu nekih stvari za bebicu, nahodam se samo tako, i dalje sve super. Navece - ledja krecu da me bole nenormalno, bol na svakih 5 minuta, hodam ko zver u kavezu gore dole po sobi, kontam preforsirala sam se s hodanjem, prestace to. Nakon 2-3 sata nista ne prestaje, samo gore i muz me pokupi u bolnicu, kad tamo cvrc, ja vec 4 prsta otvorena :blink: Tako da kontrakcije i ne moraju biti bas na svaka 2-3 sata na pocetku, kao sto vidite iz prilozenog :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dan pre isla cesto u wc. Ustala ujutru i opet me teralo u wc, onda je krenuo vodenjak da curka i poceli lagani, kao menstrualni bolovi. Vodenjak pukao ispred bolnice, dok su me spremili za CR ja vec 3 prsta otvorena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sluzavi cep ispao na dan kad sam se trebala poroditi. Cep ispao ujutru a ja se porodila uvece. A noc prije toga su poceli bolovi u ledjima poput menstrualnim. Babica me pregladala kuci i bila otvorena tri prsta, za sat vremena u bolnici skoro pet prstiju bila otvorena, bas je brzo islo,. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...A sad pred drugi porodjaj...vec imam blage bolove(34 nedelja) :wacko: pa pretpostavljam da cu i te jake kod kuce da osetim da me oteraju u porodiliste...

Za sada to imam kao najraniji simptom :rolleyes: pretpostavljam da se materica sprema i imam neki utisak da necu ni u ovoj trudnoci docekati dan termina al videcemo...... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da napisem moja iskustva,prvi put pred termin,tu noc nisam spavala uopste beba je bila uzasno aktivna,a wc mi je bila druga soba :D Na dan termina odem na CTG i dr me pregleda i kaze mi da sam otvorena 3 prsta i kad krenu jaci bolovi da odem u porodiliste,dodjem kuci krv vidim na gacicama,ali bolovi blagi menstrualni,posto je bilo leto i imala sam lubenicu,pre nego sto sam otisla u porodiliste morala sam da pojedem jedno parce ^_^ Odem u porodiliste bez bolova,ali posto sam bila otvorena 3 prsta ubacili me u box i tamo mi probusili vodenjak.

Drugi put isto na dan termina odem na redovnu kontrolu CTG, pregled opet otvorena 3 prsta bez bolova,otisli do prodavnice bebi opreme,do pijace,kupila pizzu, lepo rucala,i beba pocinje da me udara u prepone i od udarca su mi klecala kolena ali nije bilo bolova,odemo u porodiliste otvorena 4,5 prsta i tamo su mi probusili vodenjak.

Oba puta porodjaj bez bolova i bez epidurala,vrlo laka a bebe krupne,e sad za treci put videcemo :)

SuperStar, Fox, Mejja i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.