Amniocenteza

odgovora

Objavljeno

Da li ovde ima zena koje su radile amnio u poslednjih godinu dana drzavno? I gde? Evo me u Visegradskoj, cimerka kaze da su joj ovde samo uzeli uzorak i da je, posto nigde ne rade analize drzavno, morala da nosi u privatnu laboratoriju. Meni je to neverovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ovde ima zena koje su radile amnio u poslednjih godinu dana drzavno? I gde? Evo me u Visegradskoj, cimerka kaze da su joj ovde samo uzeli uzorak i da je, posto nigde ne rade analize drzavno, morala da nosi u privatnu laboratoriju. Meni je to neverovatno.

I meni je ovo nevreovatno... Ja sam sve radila drzavno, doduse pre 5 godina. 

Ako je stvarno istina, da je neki trenutni zastoj u drzavnim lab, mozda mozes da refundiras troskove. Npr, moja prijateljica je refundirala dabl test. Nisu imali trenutno reagense u drzavnoj, slali u privatnu, i posle joj doktorka dala uputstva kako da refundira.

AC je stvarno skupa, isplati se raspitati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam radila na IMD pocetkom godine i trudnica iz visegratske je lezala sa mnom u sobi. Odradila amnio i vatila se da lezi u visegratsku. Radi se jos i u Frontu ali se uzorak nosi u Palmoticevu i mislim da radi i KBC Zvezdara. 

Nista se ne placa naravno, meni su jos refundirali i putne troskove jer nisam iz bg. Kao sto Brocoli kaze moraju da refundiraju i AC ako u drzavnim ustanovama nema mesta jer je to obavezna intervencija.

Za IMD, izabrani ginekolog zakazuje genetsko savetovaliste na IMD a oni dalje odredjuju da li ima potrebe za AC  i zakazuju termin.

N prethodnoj stranici imas iskustva. Srecno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su sad u Frontu rekli da nema dovoljno podloga za sve trudnice i da dabl i tripl rezultati presudjuju za AC iako imam 38 godina..a bilo je da se posle 35 obavezno radi..

pupsik, Bubu 2 i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila ac pocetkom marta na Zvezdari. Dabl mi je bio dobar relativno, na svoj zahtev sam uzela uput i otisla kod njih u genetsko savetovaliste. Malo su razmisljali sta da rade jer su rezultati bili ok, ali su se zbog godina sami odlucili da mi zakazu (trebalo je uskoro da napunim 37). Oni imaju svoju laboratoriju gde obradjuju uzete uzorke tako da nije guzva i uglavnom zakazuju bez problema. 

U prethodnoj trudnoci to nisam znala, a dabl mi je bio uzasan. Po automatizmu su mi dali uput za N.front a tamo su mi zakazali za skoro 21.nedelju, sto je meni bilo prekasno. Njima nije. Radila sam privatno i pokusala da refundiram novac, ali nisam uspela jer me nisu u sustini odbili. Sad sam se bolje raspitala i direktno otisla na.Zvezdaru.

E da, i definitivno vise nije odlucujuce to sto neko ima vise od 35 godina.

Bubu 2 i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na primer, u drzavnoj ustanovi gde sam ja radila, genetsko savetovaloste se sastaje samo jednom mesecno (poslednjeg utorka u mesecu).

Meni je stigao dabl u cetvrtak, ja se sama raspitam slucajno i nazovem u petak, i zakazem za taj utorak (odmah sledeci). 

E, da sam cekala i nazvala par dana kasnije, verovatno bi bilo kasno i za savetovaliste i AC o drzavnom trosku... 

Meni su odobrili i zbog loseg dabl testa, godine na granici (35), i jos nekih faktora.

A dve trudnice su odbili jer su bile mlade, a dabl i nije bio tako los. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vam se javim, posto ste mi tako lepo odgovorile, hvala vam. Meni je dabl bio odlican, ali me dr ipak uputila da radim kvadripl. Imam 30 godina. Ja sam se uplasila sta cu u slucaju da kvadripl ne bude ok, sto uglavnom bude slucaj, znam mnogo primera, pa sam zelela da razmotrim sve opcije jer nisam zelela da idem privatno. Na kraju sam odlucila da mi je ipak kasno za amnio, narocito ako bih cekala sve te komisije, i resila da odbijem jer mi zaista na pregledima (a pregledaju me ko da nosim prestolonaslednika) niko nije ni naznacio da sa bebom moze nesto da ne bude ok. Na svu srecu, kvadripl je ispao odlican, pa sam i napismeno dobila razlog da, ako mi moja dr predlozi amnio, ipak odbijem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Marg:) Sad mozes da se opustis:wub:

Svakako ce ova  iskustva mozda koristiti drugim trudnicama koje dodju na temu.

Da nisam sama guglala, verovatno bih zakasnila na AC o drzavnom trosku.

Margaritta, Bubu 2 i Girasole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su sad u Frontu rekli da nema dovoljno podloga za sve trudnice i da dabl i tripl rezultati presudjuju za AC iako imam 38 godina..a bilo je da se posle 35 obavezno radi..

Ako nisi zakasnila a zelis da radis AC pokusaj da zakazes na IMD. Samnom je lezala trudnica, ima 35g, vec ima jedno dete, i dabl test joj je bio fantastican. Jedina indikacija su bile godine pa ipak su joj zakazali. Mada znam da ima i slucajeva koje su odbili na IMD a imaju preko 35. Mozda i zavisi od vremenske prognoze, raspolozenja ili cega vec. :huh:

broccoli i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,zanima li me da li ovde ima jos nekoga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam dabl i i tri test losi su mi rezultati. Savetuju mi aminocentezu. Jeste da su dabl i tripl samo statisticki podaci, brinem se ovo mi je prva trudnoca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam dabl i i tri test losi su mi rezultati. Savetuju mi aminocentezu. Jeste da su dabl i tripl samo statisticki podaci, brinem se ovo mi je prva trudnoca

Imas li novac za neki od ovih novih prenatalnih? Naravno, ovo ako se plasis amniocinteze i ne zelis da cekas 18.nedelju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, ja bih uradila sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.