Epiziotomija

odgovora

Objavljeno

Da li vam je radjena epiziotomija?U niskom porodilistu je to vec rutina,vise i ne gledaju ima li za njom potrebe ili ne.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ali se jesam pocepala, drugi stepen pise u kartonu, par savova. Ovde se epiziotomija nasiroko izbegava jer rane od cepanja su "prirodnije" i lakse zarastaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ali se jesam pocepala, drugi stepen pise u kartonu, par savova. Ovde se epiziotomija nasiroko izbegava jer rane od cepanja su "prirodnije" i lakse zarastaju.

I ja sam se pocepala,imala sam 3 sava.Sreca pa nisu mogli da mi je rade,toga sam se najvise i plasila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja 3 sava je super ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put DA, drugi put sam se pocepala. Oba puta mi je sve bezbolno prošlo, mislim na ranu i zarastanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogami, kod mene ista situacija, nista nisam osetila kad su isekli, ali zato posle... 15 dana sam sedela na boku, a tek kad hocu da obavim nuzdu i to malu, joooj. Uzas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cijepanje nisam osjetila, ali zato njihovo sjeckanje i te kako jesam! :angry:

Oni su me prvo sjekli- dva puta, pa su onda odustali kada su vidjeli da malac gura ramenom, i cijepa sve sto mu se nalazi na putu. Ja sam mjesec dana sjedila na slaufu, mada mi je cak i to predstavljalo problem, bas je bilo bolno, ali je lijepo zaraslo, i sada je sve kao i ranije! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nisu radili epizitomiju. Pocepala sam se malo - dva šava. Nije me porađala babica već dr koji je insistirao na širenju. Čini mi se da babice radije rutinski urade epiziotomiju od doktora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epiziotomija mi nije bila potrebna,beba je bila mala,posto je prevremeno rodjena,pocepala sam se malo,2-3 sava,i rana je normalno zarasla. Ipak,mislim da je bolje uraditi pomenuti zahvat ukoliko se radi o vecoj bebi,kako bi se izbeglo cepanje vecih razmera. Naravno,osoba mora znati sta radi,tj. kako obavlja svoj posao,to nije samo rutina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Usivanje i epiz. su nesto sto sigurno necu zaboraviti...tj. ne verujem da ce izbledeti.

Isekli me ,pukla, puko grlic...ne 3 sava vec 3 paketa konca...ali zato je sam porodjaj jako kratko trajao i ona se nije mucila...ako je to cena...okay

Nikad necu zaboraviti kada mi je sutradan,jedna porodilja(kada je videla kako se vucem do wc-a na drugom kraju zgrade) rekla "ti si sigurno ona na kojoj su potrosili sve zalihe konca :lol: "

A kada se samo setim kako sam zavidela svim devojkama u sobi koje su opusteno mogle da sede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA,RADILI SU MI JE + SAM PUKLA UNUTRA,kako mi rekose :(

sadasedim,posto sam morala da pocnem (iako zato nisam bila spremna) u bolnici da bih dojila bebu,nije najsjajnije,ali ce zarasti kao i sve drugo.

istpomislim da je to postao trend,da se babice ne muce previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa Veljkom me nisu sekli, pocepala sam se, i ušivena sam jedno 4 do 5 šava..tek sam se pre neki dan usudila da vidim ranu..jezivo :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa Veljkom me nisu sekli, pocepala sam se, i ušivena sam jedno 4 do 5 šava..tek sam se pre neki dan usudila da vidim ranu..jezivo :unsure:

Upravo zbog toga sam pristalica ovog zahvata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vam je radjena epiziotomija?U niskom porodilistu je to vec rutina,vise i ne gledaju ima li za njom potrebe ili ne.

Ne zaboravite da se epiziotomija tretira kao hirurska intervencija i da se lekarima stoga obracunava vise novca po dezurstvu (insider info :) )...sigurno je da postoje slucajevi kad je opravdana,ali ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nisu radili epizitomiju. Pocepala sam se malo - dva šava. Nije me porađala babica već dr koji je insistirao na širenju. Čini mi se da babice radije rutinski urade epiziotomiju od doktora.

Pare vrte gde burgija nece, na zalost ili na srecu, ne znam vise...meni je babica (placena) pomogla pri izlasku bebe tako da nije strasno to sto sam radjajuci mog bucka pukla i imala samo 2 sava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne zaboravite da se epiziotomija tretira kao hirurska intervencija i da se lekarima stoga obracunava vise novca po dezurstvu (insider info :) )...sigurno je da postoje slucajevi kad je opravdana,ali ...

E to nisam znala. Sad mi je malo jasnije zasto ni ne pokusavaju bez epiziotomije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala problem sto sam dobila napone ali se nisam dovoljno otvorila pa je morala da se radi epiziotomija,porodjaj je izazivan inekcijama posto je proslo 12 dana od termina... :( Rez je bio ogrooooomaaaaan 7 koncica iako beba nije bila krupna 3250 gr...greskom lekara bebi su skroz opali srcani tonovi dok su oni 7 dana razmisljali da li raditi carski rez ili ne! :angry: Pozdrav svima od bebe Dunjice i mame Marijane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala problem sto sam dobila napone ali se nisam dovoljno otvorila pa je morala da se radi epiziotomija,porodjaj je izazivan inekcijama posto je proslo 12 dana od termina... :( Rez je bio ogrooooomaaaaan 7 koncica iako beba nije bila krupna 3250 gr...greskom lekara bebi su skroz opali srcani tonovi dok su oni 7 dana razmisljali da li raditi carski rez ili ne! :angry: Pozdrav svima od bebe Dunjice i mame Marijane

Dunjica je mali andjeo! Dobro dosle!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno Borjana!Sada smo veliki imamo 4.5 meseca!Poljubac za vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosle Dunjice i mama Marijana. :) Dunja je bas slatka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno!Poljubac za sve mame i bebice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne zaboravite da se epiziotomija tretira kao hirurska intervencija i da se lekarima stoga obracunava vise novca po dezurstvu (insider info :) )...sigurno je da postoje slucajevi kad je opravdana,ali ...

Ovo nije tacno. Od strane drzave je propisano koliko se za dezurstvo dobije i ne uvecava se, bez obzira sta je od intervencija radjeno na dezurstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo nije tacno. Od strane drzave je propisano koliko se za dezurstvo dobije i ne uvecava se, bez obzira sta je od intervencija radjeno na dezurstvu.

Informacija od babice,provereno. A baska sto ih mrzi da pomazu porodilji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boga mi mene su dobro isekli tako da dva meseca nisam mogla da se krecem a plus sam i unutru pukla tako da je bilo strasno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je bila gora od samog porodjaja.. sada, 16.dan posle porodjaja i dalje me muci rana.. mislim da ni ne vode racuna koliko te iseku samo da je njima lakse. ali opet mislim da je to bolje nego kad sama puknes.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.