Prevremeni porođaj

odgovora

Objavljeno

Porodila sam se 10-og septembra.u 28 nedelji.Decko je rodjen sa 1000 gr,sada je vec 21 dan na intenzivnoj nezi,na institutu za neonatologiju.Imao je krvarenje treceg stepena i infekciju.Sada je dostigao pocetnu kilazu.Daju mu hranu preko sonde i ima nazalni cpap kako mi mogao da dise> Molimo se i nadamo da ce sve biti u redu!sta znaci EG nalaz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se 10-og septembra.u 28 nedelji.Decko je rodjen sa 1000 gr,sada je vec 21 dan na intenzivnoj nezi,na institutu za neonatologiju.Imao je krvarenje treceg stepena i infekciju.Sada je dostigao pocetnu kilazu.Daju mu hranu preko sonde i ima nazalni sipap kako mi mogao da dise> Molimo se i nadamo da ce sve biti u redu!sta znaci EG nalaz?

Danas su mu radili EG,i doktorka kaze da je nalaz uredan,s tim sto ja ne znam sta to znaci!:(

Nocas je imao par kriza i pad seturacije...:(A ja ne mogu da budem sa njim,osim onih 15,20 min dnevne posete. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta reći na ovo..samo puno hrabrosti mama i strpljenja, bebice su čudo..izvućiće se on :blink::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijana, mogu samo da ti budem podrska u recima i emocijama ali stvarno nemam nikakva iskustva ili nekog koga znam, da prolazi kroz to, kroz sta ti prolazis. Nadam se da ce sve biti kako treba. Uz tebe smo potpuno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijana draga, zao mi je sto nisi uz svog deckica i sto moras da brimes ovako za njega... Znam da ti mora biti jako tesko i zato smo tu na Bebcu za tebe- kao podrska kad god zatreba.

Ja nemam sopstvenog iskustva, ali tri moje prijateljice rodile su bebe 6 i 7 nedelja ranije. Jedna od njih je prosle godine rodila devojcicu 7 nedelja ranije. Mala je bila u bolnici dok nije dostigla 2.7kg a rodjena je sa 1.6. Njena mama je imala jako tesku i rizicnu trudnocu i jedva su obe prezivele. Al ljubavi nikad kraja- izdajala je mleko i nosila maloj 3 puta dnevno. Njima je prva nedelja bila prepuna kriza, izgurali su i izasla je posle mesec dana iz bolnice. Mi smo pomagali oko starije cekice, kuvale za njih da bi mogli da sto vise vremena provedu u bolnici.

Pisem ti sve to samo da bi znala da nisi sama, da nije retkost da se bebe rode ranije i da sve bude u redu. Mala od moje prijateljice sasvim normalno napreduje, hoda, prica, nema zdravstvenih problema. Isto je i sa decakom i curicom od druge dve. Jaki su oni, jos jaci uz nase pozitivne misli i zelje!

Drzi se draga, zbog sebe i zbog malenog, sve ce biti u redu, samo treba da verujes. Zelim vam da sto pre budete zajedno i nadalje se ne razdvajate!

Maricia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se 10-og septembra.u 28 nedelji.Decko je rodjen sa 1000 gr,sada je vec 21 dan na intenzivnoj nezi,na institutu za neonatologiju.Imao je krvarenje treceg stepena i infekciju.Sada je dostigao pocetnu kilazu.Daju mu hranu preko sonde i ima nazalni sipap kako mi mogao da dise> Molimo se i nadamo da ce sve biti u redu!sta znaci EG nalaz?

da nije EEG nalaz? Elektoencefalogram? Sluzi za utvrdjivanje elektricne aktivnosti mozga, tj da li nas mozak normalno funkcionise, da li postoje regije gde ima spontanog elektricnog ptaznjenja koje moze ukazati na nezeljene aktivnosti u mozgu, na anomalije...

Obzirom da je imao krvarenje, pretpostavljam da su mu radili EEG...

Ako je EEG normalan, to znaci da se oporavio od krvarenja...

Zao mi je sto je tvoja i hrabrost tvoga supruga od samog rodjenja deteta na takvom testu. Verujem da cete se radovati na kraju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da nije EEG nalaz? Elektoencefalogram? Sluzi za utvrdjivanje elektricne aktivnosti mozga, tj da li nas mozak normalno funkcionise, da li postoje regije gde ima spontanog elektricnog ptaznjenja koje moze ukazati na nezeljene aktivnosti u mozgu, na anomalije...

Obzirom da je imao krvarenje, pretpostavljam da su mu radili EEG...

Ako je EEG normalan, to znaci da se oporavio od krvarenja...

Zao mi je sto je tvoja i hrabrost tvoga supruga od samog rodjenja deteta na takvom testu. Verujem da cete se radovati na kraju...

I ja mislim da je EEG,samo sam to nasla na netu.Molim boga da je to krvarenje prestalo i nadam se da 'uredan nalaz EEGa znaci upravo to'

Brinu me te krize i pad seturacije koje je imao nocas,pa on je jos uvek na nazalnom CPAP-u!I pored njega je imao pad seturacije-kolicine kiseonika u plucima! :(:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na pordrsci,ona nam mnogo znaci u ovom trenutku~Pitam se kako li je sada?/ :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na pordrsci,ona nam mnogo znaci u ovom trenutku~Pitam se kako li je sada?/ :mellow:

Jao Tijana, pa kako cesce ne mozes biti uz njega? Nemam neku pametnu rec za podrsku, sem da potpisem ovo sto su prethodno ti napisale... Javljaj nam kako je bebac....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijana, samo hrabro! Nadam se da je bebac dobro... Imas li neki broj od dezurnog dr tamo, pa da nazoves? Bas su neuvidjavni kada se sami ne sjete dati broj na koji mozes da ih kontaktiras, pa valjda znaju koliko majkama svaka informacija znaci?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Tijana, samo hrabro... nadam se da će tvoja beba biti dobro. Moj nećak je rodjen sa 900gr, mnogo pre vremena, sada ide u četvrti razred osnovne škole i nimalo ne zaostaje za svojim vršnjacima. Ta mala bića su jača nego što mislimo, držim palčeve i navijam za najbolji ishod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sestra je na rodjenju imala krvarenje III stepena i danas je zdrava odrasla osoba ,a i kao mala nikad nije bila bolesna(za razliku od mene,koja sam rodjena zdrava) Njoj su i celokupnu krv menjali zbog hemoliticke bolesti i govorili mami kako jedna od 1500 takvih beba prezivi,a na kraju je ipak sve ispalo uredu.SAmo hrabro,da pregurate jos malo,pa da bebac dodje kuci,a onda cete lako.Javljaj kako napredujete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu ti nikako drugačije pomoći sem da ti dam podršku. I sama bi brzo trebala da uđem u 27 nedelju i ne mogu ni da predpostavim kako se grozno osjećaš. Kao što su ti već u postovima pomenuli JAKI SU TI MALI ANĐELI ... Bogu hvala pa mu je EEG uredan, on mnogo znači i sada a i kanije u razvoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebac je danas stabilniji,ali jos uvek na aparatima.Malo je dobio na gramazi,sada ima 1015gr,sreca moja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijana, kao da gledam da ces iz dana u dan da nam dolazis sa sve lepsim i lepsim vestima :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebac je danas stabilniji,ali jos uvek na aparatima.Malo je dobio na gramazi,sada ima 1015gr,sreca moja!

Jako su neuvidjajni sto te ne pustaju da budes sa bebom tokom dana. Ovde se sa prevremeno rodjenim bebama primenjuje kengur metoda,mislim da se tako zove,gde roditelji vise puta dnevno dolaze i drze bebu na svojim grudima,stvaraju osecaja sigurnosti bebici. Ali,najbitnije je da se bebac drzi i napreduje. Mozda sam vec to pisala,ali znam dosta majki sa prevremeno rodjenom decom,samo treba biti strpljiv i istrajan. Polako ce sve biti dobro. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebac je danas stabilniji,ali jos uvek na aparatima.Malo je dobio na gramazi,sada ima 1015gr,sreca moja!

Samo hrabro i strpljivo! Danasnja medicina moze da stvori optimalne uslove u kojima je moguce da se dovrsi pre vremena prekinut razvoj bebe. Mislim svaki dan na tebe i tvog borca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijana samo ti mogu reci da budes jaka i ramisljas pozitivno.

Videces, na kraju ce sve biti dobro i uzivaces sa svojim andjelom.

Ja sam sada 29.nedelja i ne znam zasto ali imam strah od prevremenog porodjaja :unsure: cak sam par puta i sanjala kako se moj bebi rodio ranije.

U svakom slucaju glavu gore i samo hrabro.. Po tvojim postovima vidim da bebi napreduje svakodnevno tako da ce se sve to uskoro zavrsiti i bices kuci sa svojom dusom..

Veliki pozdrav od mene i mog malog nemirka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijana, ima li kakvih novosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napredujemo sporo,ali sigurno!U sredu 6og smo presli na poluintenzivnu negu,na cetvrto odeljenje.Imao je 1025 gr,pa je smrsao na 1kg,jer nije tolerisao kolicinu mleka koju su mu dali.Smanjili su kolicinu i poceo je napredovati.Juce je imao 1050 gr.Radili su mu ultrazvuk glave,i dalje ima krvarenje. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tajana, hvala ti puno na podeljenim novostima sa nama. Puno snage ti zelim i da brzo bude sve kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Tijana,

Moras da budes jaka i da verujes da ce sve biti u redu jer sigurno ce biti! U mojoj porodici sva prva deca se radjaju prevremeno, i ja sam rodjena u 29 nedelji pa mi ni dan danas nista ne fali. Nikako se ne razlikujem od drugih ljudi, i moj brat od tetke takodje. Jake su bebe rodjene pre vremena, moja porodica je ziv dokaz za to! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napredujemo sporo,ali sigurno!U sredu 6og smo presli na poluintenzivnu negu,na cetvrto odeljenje.Imao je 1025 gr,pa je smrsao na 1kg,jer nije tolerisao kolicinu mleka koju su mu dali.Smanjili su kolicinu i poceo je napredovati.Juce je imao 1050 gr.Radili su mu ultrazvuk glave,i dalje ima krvarenje. :(

Jeste sporo, ali znacajno. Oporavak traje,ali koliko vidim bebac se bori. Budi pozitivna,nije prijatno,ali neka ti bebina snaga bude podsticaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijana,ima li novosti,kako je bebac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijana, kako je beba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.