Vas hobi

odgovora

Objavljeno

filipa ideja je extra...ali extra, kad das poklon napisi nam kakva je reakcija bila :)

Tetka se oduševila... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene malo na ovoj temi!

Moj hobi od malih nogu je rucni rad. Strikanje, haklanje (mada dosta lose heklam), kreiranje i sivenje, a u posao mi se pretvorila izrada nakita. Nakit pravim od svega, a posebno od polimerske gline u koju spada fimo, i ostalih vrsta gline. Mada obozavam sve, od konca, kanapa, zice, perja, poludragog kamenja, svarovskog, staklenih perlica i perli, tekstila do svih vrsta masa za modelovanje i rucno oslikavanje i izrada perli i privezaka. Takodje imam kolekcije napravljene reciklazom, koje su mi omiljene...

Da ne bih kacila slike, mozete pogledati na mom sajtu andjelcic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcic divan je nakit, svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene malo na ovoj temi!

Moj hobi od malih nogu je rucni rad. Strikanje, haklanje (mada dosta lose heklam), kreiranje i sivenje, a u posao mi se pretvorila izrada nakita. Nakit pravim od svega, a posebno od polimerske gline u koju spada fimo, i ostalih vrsta gline. Mada obozavam sve, od konca, kanapa, zice, perja, poludragog kamenja, svarovskog, staklenih perlica i perli, tekstila do svih vrsta masa za modelovanje i rucno oslikavanje i izrada perli i privezaka. Takodje imam kolekcije napravljene reciklazom, koje su mi omiljene...

Da ne bih kacila slike, mozete pogledati na mom sajtu andjelcic

Oduševljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđeličiću, bravo, svaka čast!!! Odlični radovi, minđuše su prelepe (obožavam ih) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcicu,prelepo je,zaista.Odusevila sam se.. svaka cast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene malo na ovoj temi!

Moj hobi od malih nogu je rucni rad. Strikanje, haklanje (mada dosta lose heklam), kreiranje i sivenje, a u posao mi se pretvorila izrada nakita. Nakit pravim od svega, a posebno od polimerske gline u koju spada fimo, i ostalih vrsta gline. Mada obozavam sve, od konca, kanapa, zice, perja, poludragog kamenja, svarovskog, staklenih perlica i perli, tekstila do svih vrsta masa za modelovanje i rucno oslikavanje i izrada perli i privezaka. Takodje imam kolekcije napravljene reciklazom, koje su mi omiljene...

Da ne bih kacila slike, mozete pogledati na mom sajtu andjelcic

Bravo andjelcic. Super su stvarcice. I ja isto pravim nakit od skoro da malo smirim zivce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam napravila jako puno narukvica u poslednje vreme, stavicu neke slicice uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde se kupuje ova glina od koje se pravi nakit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sta moji momci i ja radimo ovih dana,ovo smo juce pravili.

slika061.jpg

slika062.jpg

slika063.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

My hart, stvaka ti čast. Ovo je stvarno prelepo urađeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako fenomenalnih radova ima ... nisam znala da imamo toliko umjetnika .... Ja sam svojevremeno kreirala gardarobu, to me je opustalo i pravila razne makete ali na zalost sada zaista nemam vremena ... mozda se opet bacim kada dlinci malo porastu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

My hart, stvaka ti čast. Ovo je stvarno prelepo urađeno.

Hvala,treba da se vezba,ali treba imati i smisla,mm je iscrtavao linije(oci,usta...),a ja sam sekla i bojila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde se kupuje ova glina od koje se pravi nakit?

Ja je nabavljam od dobavljaca direktno.Ali ko ume, moze i sam da pravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

My heart bas su super slicice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

My heart bas su super slicice.

Hvala,seceru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo My Heart :) :) :)

Dopada mi se, a jel od kartona, ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo My Heart :):):)

Dopada mi se, a jel od kartona, ili...?

Hvala,ne od stiropora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,ne od stiropora.

Izgleda kao da je kupljeno u radnji... Super ideja za novogodišnje ukrase - ako dete sruši nema lomljenja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

My heart koje boje koristiš prilikom bojenja?

Mogla bi ovo prodavati ;) Svaka kreativnost se da dobro unovčiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda kao da je kupljeno u radnji... Super ideja za novogodišnje ukrase - ako dete sruši nema lomljenja :)

Napravi,pa ces da vidis kako nema lomljenja..kad ti slomi pa pocne da ga kruni po tepihu videces.... salim se,naravno da je super za ukrase.Vule ce dobiti malu jelkicu na koju cemo kaciti njegove ukrase os stiropora,kolacice i od gline,a mi nasu veliku sa pravim ukrasima.

My heart koje boje koristiš prilikom bojenja?

Mogla bi ovo prodavati ;) Svaka kreativnost se da dobro unovčiti.

Tempere.Ima dosta njih koji to rade,tako da ne verujem da bih se 'probila na trziste',ali sto da ne,pa makar i samo u svom okruzenju,mada nisu to neke pare,kod nas kosta 200-300din za vece od mojih,ali sa druge strane niko nece kupiti samo jedno.Ko zna,ako budem raspolozena mozda se sa sestrom bacim u biznis. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam i zaboravila da sam kuckala na ovoj temi! Hvala vam puno! Ja sam opsednuta nakitom i izradom istog, ali i raznim drugim vrstama rucnog rada. Sada sam se bacila na dekupage. Sve kutije od bebelaca koje su se nakupile od sestrine bebe i mog bebana, kao i kutijice od kasica od svih beba mojih sestara krenula sam da koristim za nesto pametno :) Zelim da napravim jednu fenomenalnu kolekciju kutijica za kuhinju, tako da mi viseci deo bude put prelepo ukrasenih kutija, umesto kesa za secer, brasno, so, pirinac, slag, gustin i sve ostalo...

Pa bih vas ovom prilikom zamolila, sve koje imate kutije od bebelaka, novalaka, kasica ili bilo kakve kutije za hranu, a doslo je dotle da ih toliko imate da ih bacate, molila bih vas da ih cuvate za mene. Pa mozete mi ih dati i licno, ako ste iz Beograda, ili mi poslati postom da ja platim postarinu. Ja sam toliko postala opsednuta ovime, da su mi moje kutijice postale malo...

Slikacu ovih dana kutijice, a jednu kolekciju od 6 kutija sam vec poklonila sestri za svadbu, uz mikrotalasnu. :)

A sto se nakita tice, jos jednom vam puno hvala, i da vam odgovorim na pitanja

Bravo andjelcic. Super su stvarcice. I ja isto pravim nakit od skoro da malo smirim zivce :)

Ja sam napravila jako puno narukvica u poslednje vreme, stavicu neke slicice uskoro.

Seceru, videla sam da pravis nakit i jedva cekam da vidim ostatak tvojih narukvica. Podrzavam svaku vrstu rucnog rada, jer i mene to nenormalno smiruje. Cak me mnogo smiruje smirglanje svakog komada nakita posebno, posle pecenja, koje sam inace mrzela iz dna duse... Svaki deo izrade nakita me smiruje, a najvise volim kada na gomilu skupim puno stvarcica i ne znam gde vise da ih stavim.

A gde se kupuje ova glina od koje se pravi nakit?

Mase za modelovanje se kupuju u hobi radnjama. Konkretno fimo, cernit, fimo air i ostale uvozne mase sve na jednom mestu imaju da se kupe u radnji kreativnog hobija u Destefiku, u Tosinom Bunaru 166/6.

Takodje kineska polimerska glina, kao i razni metalni elementi i repromaterijal za nakit imaju da se kupe u radnji Hobbyt systema u Bulevaru Kralja Aleksandra 93.

Sto se tice domace polimerske gline, tj. beolina, koji ja najcesce koristim, kupujem ga u rinfuzu na minimum 10kg direktno od proizvodjaca PurPur Tehnology, a ima ih i na sajtu pa mozes da pogledas izbor boja.

Takodje sam redovni musterija farbara u okolini, gde kupujem smirgle, lakove, cetke, lepkove... i mislim da sam jedna od vrlo rekih osoba kojoj je mnogo veci provod kada je muz izvede u farbaru, a ne u neki Bog zna kakav trzni centar :)

Evo sta moji momci i ja radimo ovih dana,ovo smo juce pravili.

Ovo je fenomenalno! :) Vidjala sam cak u izlozima nekih radnji napravljene figurice na ovaj fazon od stiropora, ali da znas da nisu ni prici vasim! :)

Ovih dana kada budem napravila jos koju kutiju, i kompletirala da to izgleda lepo, slikacu i okacicu ovde, da vidite cime se ja to bavim u poslednjih nekoliko dana svakog slobodnog trenutka, makar to znacilo da radim nocu :) (obozavam da radim nocu, kada imam svoj mir i tisinu, beba spav, mm i dever na poslu...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

*andjelce nakit je prelep,to je bio i moj hobi pre par godina.Volim unikatne stvari,pravila sam nakit,strikala razne saleve,kape,pravila predmete od gline...bas mi to nedostaje.Ovih dana bas razmisljam kako da okitim jelku i sobu,a posto sam na porodiljskom do kraja sled.godine mogla bih ponovo nesto praviti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

*andjelce nakit je prelep,to je bio i moj hobi pre par godina.Volim unikatne stvari,pravila sam nakit,strikala razne saleve,kape,pravila predmete od gline...bas mi to nedostaje.Ovih dana bas razmisljam kako da okitim jelku i sobu,a posto sam na porodiljskom do kraja sled.godine mogla bih ponovo nesto praviti :)

Hvala na komplimentu!!!

Svaka cast! Pravo vreme da se posvetis necemu sto ce te ciniti srecnom kao sto je rucni rad! :) Mene rucni rad ispunjava totalno, ponosim se necim sto je mojih ruku delo i toliko sam srecna da moze da me izvuce iz najdublje depresije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.