Prvi trimestar

odgovora

Objavljeno · Prijavi zloupotrebu

Počeli su zatvor i jutarnja mučnina? Ne očajavajte jer to su uobičajeni pratioci početka trudnoće i uskoro ćete naučiti da ih podnosite. U ovom periodu nastaju i promene raspoloženja. Neke žene naizmenično se smeju i plaču, druge počinju sebi da postavljaju filozofska pitanja o tome kakvi će roditelji biti. Možda će vam biti nesnosno i stalno vruće, ali ne brinite jer je to normalno u ovom periodu zbog promena do kojih dolazi u organizmu.

Mali Zeka voli ovo

sa emocijama nisam imala problema, ali sa mučninama je bilo užas.... mučnine sam rješavala žvačući ljute žvake, to me spasilo...

možda nekome pomogne!

Elien voli ovo

Ni ja nisam imala problema sa emocijama,nisam imala ni jutarnje mucnine,samo mi je bilo jako lose od pojedinih mirisa,a od mirisa kuvanja i onih iz frizidera pogotovu,uhhh,fuj,kad se samo setim....Zato u kuhinju nisam zalazila,muz mi je,sirot,donosio da jedem u sobu ;)

aleksica voli ovo

Da li ima iskustva neko da starost trudnoce varira za dve-tri nedelje gore/dole. U pitanju je trudnoca 6-8 nedelja! Ja sam u 6oj nedelji, a prema doktoru sam u 8oj! Zabrinuta sam zbog toga! Sta vi mislite!

Naravno da moze varirati, cak je normalno da se 2 nedelje pogresi, niko ne moze znati kada si tacno imala ovulaciju i koji dan je doslo do zaceca.

Meni su rekli 5ta nedelja, a za dve nedelje sam bila u 9oj! :D

i od onda se uklapa u ovo drugo, danas sam 100% 27+3 nedelje trudna, posle milion UZ-a, sigurno, a kod mene je slucaj da se tacno zna jedan jedini dan kada sam imala odnos u tom periodu, pa mogu omasiti samo 5 dana tamo vamo.

Ali inace se znaju zeznuti i vise od one 2 nedelju koje su dozvoljene za gresku

Ja sam onako "skolski" imala sve moguce simptome i neprijatnosti, i sve je nestalo posle tri meseca.

Naravno da moze varirati, cak je normalno da se 2 nedelje pogresi, niko ne moze znati kada si tacno imala ovulaciju i koji dan je doslo do zaceca.

Meni su rekli 5ta nedelja, a za dve nedelje sam bila u 9oj! :D

i od onda se uklapa u ovo drugo, danas sam 100% 27+3 nedelje trudna, posle milion UZ-a, sigurno, a kod mene je slucaj da se tacno zna jedan jedini dan kada sam imala odnos u tom periodu, pa mogu omasiti samo 5 dana tamo vamo.

Ali inace se znaju zeznuti i vise od one 2 nedelju koje su dozvoljene za gresku

Hvala,puno znaci ovaj odgovor,pozdrav!

Nema na cemu

Nisam tu da dajem lazne nade, ali uvek ima nade i sanse za dobro ;)

ja sam 8+1 i nestali su mi simptomi,pa me nesto strah,mada nisam imala muku,mirise,nego me bolele grudi i glava,sad manje grudi,i ne umaram se kao na pocetku,ali mi nesto frka....ufff

Ja sam u 7-oj nedelji trudnoće i mučnine su mi prestale kad sam promjenila tablete folne kiseline!

car309pb___.png

aleksica voli ovo

Na početku ove trudnoće nisam imala toliko mučnine, koliko neke nesnosne bolove u ledjima..da li ste vi imale neko slično iskustvo na početku trudnoće?

Na početku ove trudnoće nisam imala toliko mučnine, koliko neke nesnosne bolove u ledjima..da li ste vi imale neko slično iskustvo na početku trudnoće?

Ja sam imala te bolove u ledjima do 12.sedmice, a sada se jave povremeno kada citav dan stojim. Taj bol je karakteristican za mrsavije osobe, ...tako bar dr.kaze

Ja sam imala te bolove u ledjima do 12.sedmice, a sada se jave povremeno kada citav dan stojim. Taj bol je karakteristican za mrsavije osobe, ...tako bar dr.kaze

Jao jesam mršavije gradje..bar bila hehhe..

Jao jesam mršavije gradje..bar bila hehhe..

Drage moje, ja sam danas saznala da mi bebac ima 10 mm i mnogo sam srećna! To mi je popravilo raspoloženje pa sam čak uspela nešto da spremim sebi za ručak, prvi put od kako su mi se pojavile mučnine koje traju po ceo dan-još pre 2 nedelje! Mnogo podrigujem i smeta mi to - čak i kad mi mm kaže da je to simpatično ja se osećam kao prasence!

Drage moje, ja sam danas saznala da mi bebac ima 10 mm i mnogo sam srećna! To mi je popravilo raspoloženje pa sam čak uspela nešto da spremim sebi za ručak, prvi put od kako su mi se pojavile mučnine koje traju po ceo dan-još pre 2 nedelje! Mnogo podrigujem i smeta mi to - čak i kad mi mm kaže da je to simpatično ja se osećam kao prasence!

Joj drago mi je bwe..polako, proći će i mučnine, a onda uživancija u trudnoći :D

:) Uzivaj.... sve ce to proci. :)

Ljubičica :) voli ovo

Mislim na mucnine i tako to. :D

Svi me teše ali stvarno mi je teško! Najgore mi je kad povraćam pa ni posle toga ne bude lakše... Za poslednje 2 nedelje smršala sam 7,5 kg!

Poljupci!

AnaSasa voli ovo

Svi me teše ali stvarno mi je teško! Najgore mi je kad povraćam pa ni posle toga ne bude lakše... Za poslednje 2 nedelje smršala sam 7,5 kg!

Poljupci!

Sve ce to proci. Nista ne brini. Jos malo pa ti dolazi najlepsi period trudnoce. :)

Poljupci!

ako si bas smrsala toliko, mozda nije lose da dr pitas da ti ukljuci par infuzija, od njih se organizam brzo umiri a i povracanje prestane....

Ja kao da nisam trudna, nemam mucninu, ne povracam, nista mi se ne gadi...Sad sam u 5 nedelji.Prije nego sto sam saznala da sam trudna dva puta sam osjetila da mi srce ubrzano radi i da mi se ruke tresu.Sad ponekad osjetim da sam vise umorna i tupi bol u donjem dijelu kicme.I mislim da pocinju problemi sa zatvorom..

Ni ja nisam imala mucnine i tako te gluposti. Ali su me je zato MNOOOGo bolela ledja. Ne znam da li je to bilo zbog trudnoce ili zato sto imam sitnih problema sa kicmom (malo je kriva, bas na tom mestu gde me je bolelo), ali bol je nekad bio tako veliki da ja u trenutku ostanem bez daha dok me ne popusti. Sva sreca, to je bilo par nedelja. Pocelo je malo pre nego sto je trebalo da dobijem, a prestali su nekih nedelju dana posle uradjenog testa.

Ja kao da nisam trudna, nemam mucninu, ne povracam, nista mi se ne gadi...Sad sam u 5 nedelji.Prije nego sto sam saznala da sam trudna dva puta sam osjetila da mi srce ubrzano radi i da mi se ruke tresu.Sad ponekad osjetim da sam vise umorna i tupi bol u donjem dijelu kicme.I mislim da pocinju problemi sa zatvorom..

Pred da odgovorim da se pretstavim. ja sam novi clan foruma i oprostite mi na pravopisne greske jer sam iz Makedonije.

Mislim da je 5 nedela rano da bi osetili mucnine. Ja sam ih pocela osecat negde od 7 nedelje, a izpocetka imala sam bol u kicmu i u dolnjem stomaku. Nisam povracala ali sam imala mucnine i bila sam jako umorna negde do pre par dana. Inace sad sam vec u 14 nedelju. Tako da nemoj se bojati, mucnine ce doci, jos bolje ako prodzes bez njih.

Pozdrav Svima

Nadam se da cemo se lepo druziti

Cokalin@ voli ovo

ako si bas smrsala toliko, mozda nije lose da dr pitas da ti ukljuci par infuzija, od njih se organizam brzo umiri a i povracanje prestane....

Draga, hvala na savetu, poslušala sam ga. U DZ su mi dali uput za bolnicu gde daju infuzije, ali doktor iz bolnice je zaključio da to nije toliko strašno. Nisam dobila infuziju. Razumela sam da bi mi je dali samo ako je povraćanje češće od 10 x dnevno. Do tog broja je valjda "normalno"? Prepisao mi je Klometol tablete, i to samo kad mi se baš jako sloši.

Zdravo svima!

Ja sam u desetoj nedelji trudnoce i cekam blizance. Strahovito sam nestrpljiva i jedva cekam da se hvalim kao one trudnice kje su u 32. ili 35. nedelji...

Jedini simptom rane trudnoce koji nemam jeste povracanje... Ostalo je tu: ogromne bolne grudi, celodnevne mucnine, bubuljice... (aaaaaa uzas!!!), nadimanje od svake hrane, tupi bolovi u donjem stomaku i ledjima, zatvor (koji, na srecu nije konstantan kao u prvoj trudnoci)...

Moram da vas pitam: koliki su vam stomacici? Mene iritira sto su mi grudi ogromne, a stomaka skoro i da nema. Mislim, tu je, ali je mnogo mali... Stalno strahujem... Kad obicno pocne da se vidi, onako konkretnije? Hihihi - glupog li pitanja...

Da, jos jedan simptom: totalna emocionalna nestabilnost: iz preovladavajuceg stanja blazenstva i spokoja mogu da pobesnim za tri sekunde toliko da mi se zavrti u glavi od besa - to mi se nije desavalo dok nisam bila trudna a sad mi se desilo dok sam cekala u nekom redu na salteru a jahali me neki nevaspitani pokusavajuci da se uguraju preko reda...

Ovo je jos bolje: gledam pre neki dan stari Madonin spot "Like prayer"u kome ni kriv ni duzan strada neki crnac i zavrsava u zatvoru (spot je inace star dvadesetak godina i desetine puta sam ga gledala), i ubih se od plakanja zbog nepravde. Jaooo! U poverenju - ja sam psiholog po profesiji :ph34r: Hahaha.

Ljubim vas, mame. Budute dobro!

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Iznenadni zastoj rasta ploda
      Započeo/la Ana Grdic · Objavljeno
      Najgore je sto nisam ni znala da bebac ima povisen taj crp jer niko od lekara nije nasao za shodno da mi kaze pre polaska kuci 
    • Iznenadni zastoj rasta ploda
      Započeo/la leni · Objavljeno
      Jako mi je zao sto si ovako prosla, a ono sto je nauk ostalim zenama je da se dobro raspitaju koja su im prava i da ne odustaju. Lekare mi placamo svojim porezom, i prema njima treba da se ponasamo kao prema javnim sluzbenicima. Nisi smela da dozvolis da oni rade sta misle da treba bez konsultacije, ali nisi jedina. Uvek se pitam kako prolaze introvertni, plasljivi, neobrazovani ljudi kad se nadju u kandzama bahatih medicinskih radnika.  
    • VTO - procesi
      Započeo/la Nensi1984 · Objavljeno
      Hvala 
    • Treći trimestar
      Započeo/la septembar26 · Objavljeno
      Hola od nas. Bila sam jutros kod dr, kaze ne zna tacno sta bi moglo biti moze da nagadja samo. Pita kad mi se pojavilo jel puno svrbi, izgleda mu upaljeno. Dao mi uput za dermatologa, al on na godisnjem do ponedeljka pa nista. Joj sto to ruzno izgleda , sama sam sebi fuj, fuj. Al ne diram , suzdrzavam se do maksimuma i vidim da malooo kao sr smiruje...ili ja umisljam i to je moguce. Kad pocesem samo se siri dalje. Nekako cu da izduram do ponedeljka pa da vidim sta dalje. Nije od hrane nista novo nisam jela ,od parfema i hemije te sve izbacila pa sad da vidimo kako ce biti dalje. Hvala vama u svakom slucaju ja sam se ponadala ima neko iskustva i lijek al valjda ce biti bolje. Kod nas divan dan , imam nesto posla po kuci pa cu predvece u setnju malo da iskoristim sunce ovo. Joj ja ne razmisljam jos o porodu i tim stvarima jos ni ne pomisljam, pa sam smirena. Al mislim kad dodje ono pred termin da ce trema da me uhvati postenska. Al sta cu, prezivjecu ,nekako vani mora.   smajli kez .
    • VTO - procesi
      Započeo/la pupsik · Objavljeno
      Ja sam bila kod profesora Ljubića u Jevremovoj. Kratka šema sa Fostimonom , jedina u Srbiji  koliko vidim  :  D 
  • Teme