Trudnoca posle kontracepcije

odgovora

Objavljeno

Drage moje,pre par dana sam prekinula koriscenje kontraceptivnih pilula Diane 35....

zanima me da li ih je jos neko koristio pre trudnoce i da li ste imale problema nakon tableta da zatrudnite ili obrnuto????Citala sam na drugim forumima svakakve price pa me zanimaju vasa iskustva....Ja sam prekinula da ih pijem na pola table.......i opet nakon tri dana dobila,al ne u toj meri kao redovnu menstruaciju......i sad pokusavamo da dobijemo bebu......do duse tek smo na pocetku.....al rezultate cemo videti za par nedelja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,

i mene zanima da li ima neko iskustva posle antibebi pilula Jasmin, prestala sam terapiju u Aprilu jos, i nikako da zatrudnim pa me zanima da li je to sasvim normalno ili ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila pilule i nakon 4 mjeseca bez mnogo truda ostala u drugom stanju. Tacnije nismo ni nesto specijalno isli na to da pravimo bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula za dosta slucajeva gde su devojke posle duzeg koriscenja kontracep. pilula nisu ili su teze ostajale trudne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,pre par dana sam prekinula koriscenje kontraceptivnih pilula Diane 35....

zanima me da li ih je jos neko koristio pre trudnoce i da li ste imale problema nakon tableta da zatrudnite ili obrnuto????Citala sam na drugim forumima svakakve price pa me zanimaju vasa iskustva....Ja sam prekinula da ih pijem na pola table.......i opet nakon tri dana dobila,al ne u toj meri kao redovnu menstruaciju......i sad pokusavamo da dobijemo bebu......do duse tek smo na pocetku.....al rezultate cemo videti za par nedelja....

Ja sam pila Diane 35,kad sam prekinula cekala sam da prodje 3 meseca,kazu da bi trebalo malo sacekati i posle tog perioda samo poceli da radimo na bebi.Za neka 3,4 meseca sam ostala trudna i trudnoca je prosla u najboljem redu.Ja malo kasnim sa odgovorom.Jel do sad ima nesto novo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila logest. Odmah posle prestanka(mesec dana) sam ostala trudna drugi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel do sad ima nesto novo?

Vladana kod Milane bogami ima- pogledaj joj novi ticker ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jas piev Diane 35 bidejki imav hormonsko poremetuvanje a so toa i so ovulacijata. Gi piev pred 1 godina ama togas ne se obiduvav za bebe :) Zimata 2010 prestanav da gi pijam a vo juli mesec se obidovme prv pat so mm so bebe i od prva fati iskreno ne se ni nadevav deka ke ostanam odma trudna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila Mercilon i prekinula na pola table. Posle mesec dana sam bila trudna. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila Mercilon i prekinula na pola table. Posle mesec dana sam bila trudna. :rolleyes:

Ja sam pila Logest, na svakih 5-6 mjeseci sam pravila pauzu po mjesec dana da bi mi se iscistio organizam, i to tako po preporuci doktorice. Sad ne pijem vec dva i po mjeseca, a prvi put sam prekinula na pola table, pa sam dobila nakon tri dana nesto malo, mada nikada nisam ni imala nesto obimne menstruacije. Sad HOCEMO BEBU!!! Ali ne ide! Prije pola sata sam uradila test jer mi kasni par dana ali negativan :( Osjecam se vec danima cudno, a sad da li je psiha ne znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam Yasmin 7 godina,kao terapiju PCOS.Kada sam prestala da ih pijem prvi naredni mesec sam ostala trudna.

Ne slusajte razne price da pilule otezavaju ostajanje u drugom stanju jer nije tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam veceras kod moje Dr i nema bebare male :( Mada mi je rekla da se strpimo jos malo, da mi kasni zato sto se organizam privikava jos uvijek jer sam prestala piti tablete i da sam napravila gresku jer sam prestala na pola table da pijem.....Uglavnom bitno je da je ona meni rekla da me nista ne sprjecava da imam bebca maloga :))) Mm se malo rastuzio ali dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao!Vec dve godine moja drugarica pije Diane 35 pilule...ja joj ne znam dati savet i rec utehe pa molim sve vas koje zelite pomoci da date par saveta kako da ostane u drugom stanju i ostvari svoj san... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumem baš skroz kakav savet ti treba. Neka prestane da pije Diane 35.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iris 89,

uputila bih te na temu koja se zove "trudnoća posle kontracepcije" a evo i linka KLIKNI

Kako tema već postoji ova će biti spojena sa postojećom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila 4 god u kontinuitetu pilule i ostala sam trudna nakon toga bez vecih problema. Mislim da sam morala da sacekam tri meseca takozvanog pravog ciklusa bez piliula po preporuci lekara i to je to. Mislim da postoji predrasuda o pilulama i da se one cak vrlo cesto daju kao terapija kod zena koje imaju problem sa zacecem. Recimo kada sam zelela drugu trudnocu to nije islo bas glatko i dr mi je rekla da odradimo neke analize pa ako je potrebno da mi da neku hormonsku terapiju. U svakom slucaju ne skode pilule za kontracepciju i nakon njih se cak i lakse ostaje u drugom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila logest. Odmah posle prestanka(mesec dana) sam ostala trudna drugi put.

I ja sam pila Logest ali kao terapiju,jer hocu da zatrudnim,pila sam ih 3 meseca. Ovo je prvi mesec bez kontracepcije,merim bazalnu ali O nikako da uhvatim. Temperatura jako šeta. Jel ima neko iskustva u merenju bazalne nakon kontracepcije,i kakvi su mu bili simptomi ovulacije. Imam utisak da mi se dešava haos u organizmu zbog prestanka kontracepcije,pa da ce mi ovaj ciklus biti bez ovulacije,ili su kasnije.

Ako znate na koji dan ciklusa vam je bila ovulacija nakon kontracepcije? Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam pila tablete za kontracepciju 8 godina i to sam promenila 3 vrste: jasmin, mikroginon i legravan. Cim sam prestala sledeceg meseca sam ostala trudna i to bez nekog posebnog truda. Prema tome, nemojte da slusate babske price da morate da se cistite po nekoliko meseci, da ne mozete da ostanete trudni posle koriscenja jer sam ja primer koji to demantuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.