Djak prvak

odgovora

Objavljeno

Mare, tebe su bas izmaltretirali. Moja jetrva je sve relativno brzo zavrsila. Mora da je to do skole i vrtica. Nikakvu vezu nije imala.
Al dobro, bitno je da ste vi to odlozili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mare, tebe su bas izmaltretirali. Moja jetrva je sve relativno brzo zavrsila. Mora da je to do skole i vrtica. Nikakvu vezu nije imala.
Al dobro, bitno je da ste vi to odlozili!

Jeste,ima i toga koliko sreće imaš na kakve naletiš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam posla sa 6 godina, pa nisam imala probleme na fakultetu... Nema to veze sa tim. Ali svojoj deci nikad ne bih uzela tu jednu godinu igranja. Ceo zivot ih cekaju obaveze, pa zasto zuriti sa njima. 

Kada smo bili na testiranju za skolu dobili smo jedan upitnik da popunimo. Izmedju ostalog bilo je pitanje: Sta ocekujete od svog deteta, kakav uspeh da postigne u skoli? Ja sam odgovorila: Da stekne radne navike za ceo zivot. Jer zaista mislim da je to najvaznije... 

majat, paper_moon i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame skolaraca, cime ste se rukovodile pri kupovini skolske torbe za prvaka?
Prije nekoliko dana sam slucajno usla u jednu knjizaru i ajd da pitam za torbe...prodavacica mi rece da se sada traze uglavnom neke marke Pulse, a da su se ranije vise kupovale neke marke Target.
Torbe se krecu od 35e pa nadalje.
Imate li iskustva sa gore pomenutim?
Da li onaj dio sto ide uz ledja treba da bude tvrd ili ne?(ovo mi ije isto prodavacica pomenula, ona kaze da su roditelji tako ranije trazili, sa tom tvrdom 'podlogom')

I na kraju, da napomenem, trazim kvalitetnu torbu(nije mi zao para:-) jer planiram da je A nosi makar prve 3 godine.

Nadam se da ce mi se javiti i zemljakinja da me uputi na pravu adresu ....leniiiii:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videla sam da su već natrpali trzne centre školskom opremom, ali vala ne želim još uvek da joj se približavam :P Zakonom bih im zabranila da usred jula podsećaju decu na školu! :D

Šalu na stranu, mislim da će mi prvi kriterijum biti tockici, ne želim da vucla na ledjima ranac u koji se brzo natrpa i nekoliko kg. 

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame skolaraca, cime ste se rukovodile pri kupovini skolske torbe za prvaka?
Prije nekoliko dana sam slucajno usla u jednu knjizaru i ajd da pitam za torbe...prodavacica mi rece da se sada traze uglavnom neke marke Pulse, a da su se ranije vise kupovale neke marke Target.
Torbe se krecu od 35e pa nadalje.
Imate li iskustva sa gore pomenutim?
Da li onaj dio sto ide uz ledja treba da bude tvrd ili ne?(ovo mi ije isto prodavacica pomenula, ona kaze da su roditelji tako ranije trazili, sa tom tvrdom 'podlogom')

I na kraju, da napomenem, trazim kvalitetnu torbu(nije mi zao para:-) jer planiram da je A nosi makar prve 3 godine.

Nadam se da ce mi se javiti i zemljakinja da me uputi na pravu adresu ....leniiiii:-*

Mi smo vec kupili ranac :wub:. Moj sin je sitan pa nam je bilo presudno da ranac bude lagan, plus da je kvalitetan. Ćerka nam ima već dva Pulse ranca i odlični su, tako da smo mi uzeli njihov, kolekcija Anatomic. U Bg je bio oko 4500 hiljada. Svima nam se bas svideo a on je oduševljen.

http://pulseserbia.com/product-category/pulse-torbe/rancevi-pulse/anatomic/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uzeli Santoro Gorjuss ranac na sniženju stare kolekcije u februaru te godine kada je trebalo da krene školu.Koristila ga je godinu dana do sad,nije mrdnuo.Ovaj je bio izbor jer su svi ostali dezeni bili kao da su za trogodišnjak,nikako đake prvake,a imali ideju ( i dalje imamo) da ga nosi prva 4 razreda .

Varijanta sa točkićima ako neće isključivo da vuče ranac dodatno otežava ranac.

Naš ima dole ono plastično ojačanje za koje sam ja bila skeptična da će da pukne(a nije) i podebljan deo koji ide na leđa uz ojačanje na naramenicama-okarakterisla bih ga kao udoban kada se težina rasporedi na oba ramena.

Savet je da obavezno probate jer kada je isprobala jedan Targetov izgledao je ogromno na njenim leđima iako nije krenula ni sa malo centimetra ni kila u prvi razred,a ovaj koji su kupili je lepo legao.
Sećam se da Herliz ima zgodne torbe za sićušnu decu,samo ne znam gde ih ima kod nas.

broccoli i snowhite volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da,na prodaju očuvani ( izgledaju kao nekorišćeni,stvarno ne znam kako ) udžbenici za prvi razred ,izdanje 2016 -to osim muzičkog 2014-to.
Logos srpski i muzičko,matematika Klett,Svet oko nas BIgz .Odoh sad da tražim temu sa malim oglasima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se javi mama sa iskustvom:)

Dete u radnju, da proba ranac na ledjima, da li je udoban i samo izabere dezen:) Po meni je to jako vazno zbog "psiholoskog efekta" Tako da izabere i sveske, pernicu i ostale drangulije....

Mama moze da sugerise vezano za kvalitet;)

Pulse su dobri rancevi, imamo taj od 5. razreda, bas kupljen u Podgorici, mislim u Delti. 

Dobar nam je bio i belmil (nisam bas sigurna u naziv), bio je skup, ali 2 god. garancije. Preziveo svasta. 

Inace je i moj sin bio dosta sitan kad je posao u skolu, pa smo za prvi razred birali sportski puma, gde su kajsevi anatomski spojeni u sredini (ramena minijaturna bila). 

 

majat, paper_moon, Voljena i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se javi mama sa iskustvom:)

Dete u radnju, da proba ranac na ledjima, da li je udoban i samo izabere dezen:) Po meni je to jako vazno zbog "psiholoskog efekta" Tako da izabere i sveske, pernicu i ostale drangulije....

Mama moze da sugerise vezano za kvalitet;)

Pulse su dobri rancevi, imamo taj od 5. razreda, bas kupljen u Podgorici, mislim u Delti. 

Dobar nam je bio i belmil (nisam bas sigurna u naziv), bio je skup, ali 2 god. garancije. Preziveo svasta. 

Inace je i moj sin bio dosta sitan kad je posao u skolu, pa smo za prvi razred birali sportski puma, gde su kajsevi anatomski spojeni u sredini (ramena minijaturna bila). 

 

Mogu samo da potpisem :wub: sve što si napisala. Ranac mu se toliko svideo da smo ga kupili dan pre odlaska na more. Inace mi se dopada sto ima onu kopcu koja moze i preko grudi da se zakopca, da ne spadaju kajsevi sa ramena... a onda ga je non stop nosio po kuci, samo sto na more nismo morali da ga ponesemo...

Mislim da je to jedna (bar za mog sina) od onih malih vaznih sitnica koja priprema za skolu...

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divne ste, zenske!

Da, Broc, ja cu je pustiti da bira,naravno;-) al mene 'brine' to sto ce njoj, pretpostavljam, svaka torba biti velika...s tim moram da se pomirim,jel da?;-)

Majat, tu kopcu imaju svi modeli tj marke ili ne? Koliko je to bitno?

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko je bitno ali vidim da mu lepo drzi... on je bas sitan, ima 116cm, 21kg i 6,5 godina...

Nisam ni videla da ima kopcu dok jije probao ranac. Mislim da imaju svi iz te kolekcije... svi su zapravo isti, samo se šara razlikuje...

Srećno i javi šta ste uradili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, majat. Javljam.

Moja ima vise cm, a manje kila;-)

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo kupili curi herlitzovu torbu u kompletu sa velikom punom pernicom imalom dodatnom i vrećom za papuče,bila nekih 45 eurića...isprobala je i birala sama,glavno da joj paše :)

thumb_7700_3432_bambi.jpg

 

mama maza, broccoli i snowhite volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecno mazo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećan novi početak, Mazo! :wub: 

Nama sleduje polovinom septembra. 

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazo, srecno!

Mi pocinjemo 4.09. Inace, ovdje skolska godina pocnje 1.septembra.

Voljena, zasto kod vas kasnije? A kod vas ranije, mazo?:-)

Da javim da smo kupili torbu Pulse kojom smo svi odusevljeni! Stvarno je lijepa i ima svasta nesto...ja kazem da je spejs satl medju ostalima:-) Bila je skoro 40e, ali smo imali kupon sa popustom pa smo je manje platili. Uzesmo i pernicu Connect i jos par stvarcica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veruj mi da pojma nemam. Koliko sam shvatila, dosta im je proizvoljan datum početka od regije do regije, pa je ovde možda konkretno zbog viših temperatura i još uvek aktuelnog mora, ko bi ga znao... Kako god, neću se bunim ni da je pomere za oktobar:D

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ispratih gdje je Voljena. Pitah jednom i ne dobih odgovor :D

Pa ovdje je ljetni raspust kraci jer imaju i na jesen slobodnu sedmicu, pa onda zimski(Bozicni) raspust, pa nekad u februaru imaju opet slobodnu sedmicu koju zovu "sportski raspust" pa onda opet u aprilu imaju slobodnu sedmicu koju zovu "uskrsnji raspust". Mislim da je zbog toga.

Ne rekoh da joj je uciteljica bosanka :D ne mozete zamisliti njene dragosti i koliko se pravi vazna jer sa uciteljicom moze da prica a da ih druga djeca ne razumiju :lol:

Oko torbe se nisam trosila nista posebno, nosi torbu koju sam joj kupila prosle godine, nista specijalno. Bitno mi je samo da nije glomazna i da ne propusta vodu. U njoj nosi samo pernicu, voce i svoju malu balerinicu. U biti nije joj potrebna ni pernica jer u skoli imaju sav pribor, al djeca eto vole da to nose i da se hvale ko ima ljepsu, pa gdje svi tu i mali Mujo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo za učiteljicu Bosanku je sjajno!:lol:

A za torbu se slažem, pošto me potpuno zaobišla euforija oko škole, nešto ne pridajem značaja ni tim detaljima. Tek treba da ga odvedem da izabere sebi šta mu se sviđa.

Mazo, biće da je meni promaklo pitanje :P Južni Jadran, Italija, tamo negde prekoputa Snow ;)

snowhite i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Đaci prvaci, srećan vam početak jednog novog razdoblja u životu!

snowhite i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecno prvaci:wub:

Sta je prikladno odneti na poklon djaku prvaku? I u kojoj vrednosti obicno nosite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.