Kandida u stolici

odgovora

Objavljeno

Javicu obavezno, nego mislim da je to u pitanju, posto su simptomi isti.

Nego sad se bakcem sa ovim glupavim mlekom u prahu, sad cu to da mu dajem posto kravlje ne sme nikako - tako da i ostali znate ako neko ima slican problem. Cula sam i za neko origano ulje, ima i origano voda i origano kapi, pa ako ne uspemo sa strogom dijetom i sa regulisanom ishranom da pobedimo kandidu, pokusacemo i sa tim uljima, ako ni tako ne uspemo eto nas put Beograda, posto pocinjem da sumnjam u strucnost nasih lekara. :(

Pomenula si origano ulje (kapi) i vodu. Kapi se smeju piti samo mesec dana i posle toga mora pauza. Konzumiraju se tako sto ih stavis u sok od narandze ujutru. Takodje svako jelo mozes zaciniti sa malo origana. E za vodu, stvarno nemam informacije jer tetka to nije davala maloj, vec samo ulje.

Povecaj unos kruske (to je takodje jedino dozvoljeno od voca u toj dijeti).

Povrce svako mozes da das. Eto to su neke osnovne informacije koje sam dobila od tetke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ce nekom trebati, pa evo da napisem: nasli smo neki caj koji pravi zena (inace, ima firmu u Sloveniji), caj je za kandidu. U apotekama nema cajeva koje mogu bebe da piju, sve je to za odrasle, tako da mi nije bilo svejedno da li da mu dajem. Ali sam mu ipak dala, jer nema drugog nacina da mu iskorenim kandidu. Inace, lepo je prihvatio caj, sad je u fazi izbacivanja kandide (putem stolice), cini mi se da ima napretka. Htela sam da postavim ovo, cisto ako nekom bude potrebno, posto nigde nema nikakvog resenja, a kandida moze da bude dosta zajebana stvar...

Gde moze da se nabavi taj caj i kako se zove? Hvala unapred.

Moj sin od 3 godine ima kandidu u crevima, ali bar u Bgd-u niko ne radi broj kolonija kada se odnese uzorak , vec samo prisustvo gljivice,tako da neznamo obim infekcije ali svakako se dugo patimo sa tim, neko vreme bude bolje pa se opet vrati. A otkrivena mu je kada je sa dve godine otisao kod logopeda da ga malo motivisu da prica :( , pa su trazili razne analize, krvi,stolice,urina i otkrismo je u stolici zasada. Kasnije sam povezala razne simptome koje je ispoljavao ( znojenje u snu, nemirno spavanje, skrgutanje zubima, govor....ali zanimljivo nikada nije imao problema sa stolicom,tako da nismo posumnjali na gljivicu).

Receno nam je da dosta dece koja kasne u govoru ili imaju nekih problema pa sve do autizma imaju kandidu, da ona uzrokuje mnoge probleme. Zivi u crevima normalno kod svih nas, a kad podivlja.tj prenamnozi se, ispusta toksine iz creva u krv,koji stizu do mozga i tu vec uticu na razne zone mozga. Tu su nam nudili razne preparate koji su prilicno skupi, pa ako nekog interesuje neka me kontaktira na pp,drage volje cu potanko objasniti i oko ishrane i sve sto znam o posasti zvanoj kandida, jer sam postala ekspert za tu temu, nazalost.

Trenutno par meseci dete nije imalo kandidu,trebalo bi uskoro da odnesemo stolicu na analizu, pa ako je pozitivna, pocecemo sa tim preparatima. Inace smo 3 meseca, sa pauzama pili Nistatin i nista. On nije toliko toksican, ali opet je lek, a bar nama nije pomogao.

Iz mog iskustva, sve je u imunitetu, neka deca reaguju tako da kandida podivlja u crevima kada im padne imunitet, posle primene antibiotika ili jace prehlade, ucestanih prehlada itd. Pa sam pored dijete pocela bas da vodim racuna o sinovljevom imunitetu, pravilna ishrana, vitamini, sport...zdrav nacin zivota jednom recju.

A on sada potpuno normalno prica, cak pokazuje strasnu zelju da sto vise sklapa recenice i uci nove reci tako da stvarno toplo preporucujem Institut za poremecaj govora u G.Jovanovoj (ko je iz Bgda), da nismo otisli tamo tada, ko zna sta bi bilo i sa kandidom i sa njegovim govorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ce nekom trebati, pa evo da napisem: nasli smo neki caj koji pravi zena (inace, ima firmu u Sloveniji), caj je za kandidu. U apotekama nema cajeva koje mogu bebe da piju, sve je to za odrasle, tako da mi nije bilo svejedno da li da mu dajem. Ali sam mu ipak dala, jer nema drugog nacina da mu iskorenim kandidu. Inace, lepo je prihvatio caj, sad je u fazi izbacivanja kandide (putem stolice), cini mi se da ima napretka. Htela sam da postavim ovo, cisto ako nekom bude potrebno, posto nigde nema nikakvog resenja, a kandida moze da bude dosta zajebana stvar...

Uzeli smo taj caj,kod nas se opet vrattila.Ima 150 kolonija.Dali su nam nistatina ali cu pokusati prvo cajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzeli smo danas drugi rezultat,broj kolonija je pao na 20.Dva dana nije pio mleko.Juce i danas mi donosi flasicu iz koje inace pije mleko i kaze:Mama,daj meme.Morala sam malopre da mu dam.Caj pije,probiotik sam izbacila da bi brze on izbacio kandidu.Sledeci rezultat uzimamo u sredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam otkrila da je ima i Ogi.Ima 20 kolonija,sutra idemo kod doktorke pa cemo videti.Ako je taj caj na koji mislim,zena mi je rekla da moram 3 puta da nosim stolicu na analizu pa tek onda caj.VIdecu.

Normalno je da u stolici ima 20 kolonija. Inače kandidu svako ima u svom telu ali kada padne imunitet ona se razmnoži i može da pravi probleme . Samo kod vrlo osetljivih ljudi može da bude opasna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da se opet vratila :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Sandra

Molim te za pomoc.Ja sam mama 2 godisnje devojcice koja muku muci sa kandidom ali i govorom.A u tvom postu sam prvi put cula za povezanost ta dva stadnja.Molim te podeli tvoje iskustvo sa mnom.Svaki savet i pomoc je dodro dosao.I molim te da li si zadovoljna institutom za poremecaje govora u Bgd?Mi se dugo lomimo da li da je vodimo tamo ili ne?Veliki pozdrav i hvala.

Gde moze da se nabavi taj caj i kako se zove? Hvala unapred.

Moj sin od 3 godine ima kandidu u crevima, ali bar u Bgd-u niko ne radi broj kolonija kada se odnese uzorak , vec samo prisustvo gljivice,tako da neznamo obim infekcije ali svakako se dugo patimo sa tim, neko vreme bude bolje pa se opet vrati. A otkrivena mu je kada je sa dve godine otisao kod logopeda da ga malo motivisu da prica :( , pa su trazili razne analize, krvi,stolice,urina i otkrismo je u stolici zasada. Kasnije sam povezala razne simptome koje je ispoljavao ( znojenje u snu, nemirno spavanje, skrgutanje zubima, govor....ali zanimljivo nikada nije imao problema sa stolicom,tako da nismo posumnjali na gljivicu).

Receno nam je da dosta dece koja kasne u govoru ili imaju nekih problema pa sve do autizma imaju kandidu, da ona uzrokuje mnoge probleme. Zivi u crevima normalno kod svih nas, a kad podivlja.tj prenamnozi se, ispusta toksine iz creva u krv,koji stizu do mozga i tu vec uticu na razne zone mozga. Tu su nam nudili razne preparate koji su prilicno skupi, pa ako nekog interesuje neka me kontaktira na pp,drage volje cu potanko objasniti i oko ishrane i sve sto znam o posasti zvanoj kandida, jer sam postala ekspert za tu temu, nazalost.

Trenutno par meseci dete nije imalo kandidu,trebalo bi uskoro da odnesemo stolicu na analizu, pa ako je pozitivna, pocecemo sa tim preparatima. Inace smo 3 meseca, sa pauzama pili Nistatin i nista. On nije toliko toksican, ali opet je lek, a bar nama nije pomogao.

Iz mog iskustva, sve je u imunitetu, neka deca reaguju tako da kandida podivlja u crevima kada im padne imunitet, posle primene antibiotika ili jace prehlade, ucestanih prehlada itd. Pa sam pored dijete pocela bas da vodim racuna o sinovljevom imunitetu, pravilna ishrana, vitamini, sport...zdrav nacin zivota jednom recju.

A on sada potpuno normalno prica, cak pokazuje strasnu zelju da sto vise sklapa recenice i uci nove reci tako da stvarno toplo preporucujem Institut za poremecaj govora u G.Jovanovoj (ko je iz Bgda), da nismo otisli tamo tada, ko zna sta bi bilo i sa kandidom i sa njegovim govorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koja analiza pokazuje prisustvo kandide, koprokultura ili treba nesto posebno da trazim u privatnoj labaratoriji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koja analiza pokazuje prisustvo kandide, koprokultura ili treba nesto posebno da trazim u privatnoj labaratoriji?

Koprokultura, ali naglasis da urade i na glivice.

Posto valjda automatski ide samo na bakterije,nisam sigurna, nas je lekar uvek podsecao da to naglasimo u laboratoriji.

Najbolje da pitas da li rade brojanje kolonija gljivice, jer ako dobijes rezultat: ima kandide u stolici, to bas i nije pokazatelj kolicine( da li je 50 ili 150 kolonija).

Mada su meni objasnili u gradskom zavodu, da skoro niko ne broji kolonije, jer vide na preparatu da li ih ima vise od dozvoljenih ( 20-25).

Ako je taj slucaj, onda napisu pozitivan nalaz na kandidu. Mada nisam bas sigurna za ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koprokultura, ali naglasis da urade i na glivice.

Posto valjda automatski ide samo na bakterije,nisam sigurna, nas je lekar uvek podsecao da to naglasimo u laboratoriji.

Najbolje da pitas da li rade brojanje kolonija gljivice, jer ako dobijes rezultat: ima kandide u stolici, to bas i nije pokazatelj kolicine( da li je 50 ili 150 kolonija).

Mada su meni objasnili u gradskom zavodu, da skoro niko ne broji kolonije, jer vide na preparatu da li ih ima vise od dozvoljenih ( 20-25).

Ako je taj slucaj, onda napisu pozitivan nalaz na kandidu. Mada nisam bas sigurna za ovo.

jesam, naglasila sam...pre mesec i po dana pokazalo se da ima ali mali broj, pedijatar mi je rekla da to nije nista, i sad sam ponovo nosila i pise veliki broj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koja analiza pokazuje prisustvo kandide, koprokultura ili treba nesto posebno da trazim u privatnoj labaratoriji?

Mikoloska analiza stolice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, moje dete ima godinu ipo dana i pet meseci smo se borili sa kandidom u crevima. daktanol, nistatin, probiotici (svi moguci i domaci i strani) u enormnim kolicinama, ali svrab i ojed na guzi su i dalje bili kriminalni, e onda sam otisla kod homeopate (u tom momentu je guza izgledala kao da je sela na ringlu - zive rane) dr koja se bavi homeopatijom je konstatovala enormnu kolicinu kandide (sto je u vise navrata potvrdjeno koprokulturom) mi je dala jedan preparat koji je za kandidu i jos jedan koji je za opste stanje organizma (prvi je trebala da pije deset dana, a drugi mesec). dve tri nedelje se nije desavalo i ja sam ponovo pala u ocaj, jer sam sve prethodno isprobala i vise nisam imala ideju sta da radim dalje, medjutim pred kraj terapije (26-27 dana od pocetka uzimanja preparata) ojed se skroz povukao i kandide smo se resili na moje veliko zaprepascenje i nevericu!!!! zato devojke iskreno i svim srcem preporucujem ODMAH cim dobijete dijagnozu da dete ima kandidu (ne gubite vreme sa bilo cim drugim) nego zovite dr Natasu Ostojic (ordinacija joj je na banovom brdu u Beogradu, ima jako puno dece i mora da se zakaze 5-7 dana ranije, pa valjda to veliko interesovanje pokazuje i kvalitet rada) broj telefona je 065 556 5551, i da posto je moje dete prevremeno rodjeno, skoro godinu dana sam joj davala gvozdje (legofer i ferum lek) medjutim hemoglobin je sve vreme bio nizak, a posle homeopatskog preparata (tog za opste stanje organizma) je bogu fala regulisan. i da, pregled kod dr je 3000 din, a kontrola 2500 din. imajuci u vidu pare koje sam dala za sve lekove i probiotike njena cena je zanemarljiva!

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam tu ideju da vodim dete kdo homeopate, samo ne znam sa koliko najamnje mogu da idu....da cekam da napuni godinu ili...

kod nas ovde privatno samo pise na primer u velikom broju..ovde me ubedjuju da ako je nesto abs alarmantno mora da se radi antibiogram, u protivnom ne...ja sam ne znam da l treba da trazim posebno taj antibiogram il kako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim sve koji su imali sličan problem i riješili ga da pomognu ako ikako mogu.

Dijete mi je sa 5 mjeseci zakačilo kandidu albicans, i to se sve dešavalo u periodu kada smo prelazili sa dojenja na čvrstu hranu. Uporedo sa kandidom dobilo je i zzatvore koje su nam doktori liječili sirupom od kojeg je čini mi se situacija postala samo gora, jer je sirup na bazi šećera. Naravno, kandidu smo sami otkrili jer doktori nisu htjeli da rade analizu stolice. E sada, kada je počeo problem, šeteli smo se od doktora do doktora, počev od izabranog, pa preko gastroenterologa pa do nekoliko privatnika. Svi oni su nam rekli isto: kandida se ne liječi! Slušajući njih, a istovremeno koristeći sirup, došli smo do toga da sada posle 6 mjeseci ima 200 kolonija, i to se smenjuju kandida albicans i kandida spp. Više nismo htjeli da ne radimo ništa (po savjetu doktora), i izmolili smo izabranog pedijatra da počnemo sa liječenjem. Doktor nam je dao samo nistatin kapi 3*1, a da pri tome ne sprovodimo nikakvi dijetu. Posle pregledavanja ovog i drugih foruma, došli smo do zaključka da je dijeta obavezna, i da kandida može da prouzrokuje veeeeelike probleme! Molim vas, ako je neko imao sličan problem, da pomogne, jer više ne znamo što da radimo, potpuno smo izbezumljeni! Interesuje me preporuka za nekog stručnjaka u Bg, iskustva sa probioticima, dijetom. Koliko vidim, dijeta je restriktivna, pa me interesuje tačno što beba smije da jede a što ne, čitam i origano kapi, probiotici... Beba sada ima 11 mjeseci, i interesuje me koje probiotike da dajemo,sve vezano za ishranu, i sve ostalo što može biti od pomoći vezano za ovu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.