Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja jutros isla da dam briseve, a sutra cu krv i urin, spremam se za Visegradsku. Bas me smara sto idem tako cesto, ali bar sam mirna. 

 

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz nisam ispratila,zbog cega ti je rizicna trudnoca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mogu ja ovdje da upadnem i kazem nesto?:-)

Ja donekle i razumijem Marg, jer sam i ja to osjetila donekle:-D mislim, pozurivale su me zene, nije da nisu hahaha Mada mislim da ni VG ni Marg nisu u 'krivu', jednostavno stekle su drugacije utiske.

Ja sam se po prvi put prosle godine upisala na taj spisak, i moram priznati da mi nije bilo svejedno(uz to bejah i Georgina:-) imala sam utisak da sam dosadila sa tim svojim prvim mjestom hahaha(ko ne zna upisala sam se za 2.06. a porodila 18.06.) al nisam se time opterecivala. Boze moj pa ovo je forum, ovdje sam zato sto ja zelim, a ne sto me neko prisiljava.Jos da razmisljam da li nekome smeta sto se nisam porodila kad mi je termin..da,da, kako da ne:-D

E da, ja stvarno ne razumijem zasto zene dodju, upisu se na spisak i nestanu...mislim, ako ne zelis da ucestvujes na forumu sto se uopste upisujes. Nidje veze.

Htjedoh jos da pitam clanicu Shanu - otkad si ma forumu i koji nik si imala ranije? Naravno, ako zelis da kazes;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mogu ja ovdje da upadnem i kazem nesto?:-)

Ja donekle i razumijem Marg, jer sam i ja to osjetila donekle:-D mislim, pozurivale su me zene, nije da nisu hahaha Mada mislim da ni VG ni Marg nisu u 'krivu', jednostavno stekle su drugacije utiske.

Ja sam se po prvi put prosle godine upisala na taj spisak, i moram priznati da mi nije bilo svejedno(uz to bejah i Georgina:-) imala sam utisak da sam dosadila sa tim svojim prvim mjestom hahaha(ko ne zna upisala sam se za 2.06. a porodila 18.06.) al nisam se time opterecivala. Boze moj pa ovo je forum, ovdje sam zato sto ja zelim, a ne sto me neko prisiljava.Jos da razmisljam da li nekome smeta sto se nisam porodila kad mi je termin..da,da, kako da ne:-D

E da, ja stvarno ne razumijem zasto zene dodju, upisu se na spisak i nestanu...mislim, ako ne zelis da ucestvujes na forumu sto se uopste upisujes. Nidje veze.

Htjedoh jos da pitam clanicu Shanu - otkad si ma forumu i koji nik si imala ranije? Naravno, ako zelis da kazes;-)
 

Dakle, da odgovorim na tvoje pitanje, tj. deo koji se odnosi na mene :-) U prvoj trudnoći bila aktivna na sasvim drugom forumu, koji je sad ''zamro'' i baš mi je žao što je tako.Posle u drugoj znači 2011/2012 sa drugom trudnoćom sam aktivna ovde kao i na prvom forumu sa istim, mojim ''prepoznatjivim'' nik name Shana. Misim da nisam uopšte menjala ovde nik :-) Evo Cipelić moj me je odmah prepoznala :-)

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardž, srećno u Višegradskoj na kontroli i piši nam šta ima novo! Mene ubi hrana od Uskrsa, svaku noć gorušica, do skoro pred povraćanje. Ili je od hrane ili ovoj mojoj devojčici raste kosa :-) Ali pre će biti od prejake i previše hrane. Užas, ne mogu noću da spavam nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Shana sto si mi odgovorila. Ipak te se ne sjecam. Iako sam.ja stara forumasica...izgleda da se nismo sretale na temama;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da pozdravim, vratla sam se sa puta :D, izrzah 1800km u jenom i u drugom pravcu....sledece nedelje brisevi i krvna slika :P

MatroNadja, Oblacak i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan ženice! Pa ovo je katasrofa od vremena! Vodim jutros sina u vrtić i ladno je padao sneg, evo sad pljušti kiša. Kakvo je vreme kod vas koje nisu iz Beograda? Sinoć sam malo bolje spavala inače dva dana sam htela da crknem od gorušice i mučnine. Moram da spremim ''ratni'' plan pripreme za bebu, kupovine i razmeštaja, nema zezanja više ulazi se u sedmi mesec. U devetom neću ništa sem da odmaram, a biću verovatno kao tenk, pa i da hoću neću moći ništa :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam kad da pocnem da pripremam stvari, tek sam na pola, sve mi to deluje rano... kako vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni deluje rano, mislila sam tek u 8. mesecu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene i dalje muci stomak,tako da i dalje pazim sta jedem.Muci me i gorusica,rekla sam mm-u da mi kupi Reduflux,vidim da je on za trudnice,pa bar malo kiselinu da mi ublazi.Kod nas cas sneg veje,cas kisa,duva vetar,i bas je hladno.Mi jos uvek ne spremamo stvari,dogovaramo se oko krevetica,stocica za presvlacenje,i kolica,jer nam treba sve duplo.

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblačak, mene je gorušica u prvoj trudnoći urnisala, to je bilo neobjašnjivo koliko me je mučila... Sve sam probala i ništa mi nije pomagalo, pa jedini savet koji ti mogu dati je da jedeš manje porcije, pre spavanja posebno, i da čekaš da se porodiš. 

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz ,veruj,uopste ne jedem puno,ne jedem posle sedam,bas vodim racuna.Mada ja sam i ranije imala problem za zeludcem,imam kilu i hronicni gastrit,a ovo sad izgleda kao da virus isprovocirao.A strasno sam gladna ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E nisam vam se pohvalila, juče jasno i glasno osetim tru šuta, i danas ceo dan povremeno se javlja. :wub: 

Ali baš je nisko, nisko me i lupka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E nisam vam se pohvalila, juče jasno i glasno osetim tru šuta, i danas ceo dan povremeno se javlja. :wub: 

Ali baš je nisko, nisko me i lupka. 

tako je mene na pocetku lupkao bas nisko. Bukvalno u gacama osetim udarce. Pa je dr rekao bez sedenja, lagane setnje i bez stajanja. I sad da li je pomoglo i to ili se sam podigao kako je i materica rasla, ali ne udara  vise tako nisko,  sad uglavnom oko pupka.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelić, meni je dr rekla da ležim sa jastukom ispod nogu, nije naredila strogo mirovanje, ali da malo usporim, što ja i jesam uradila. Koja si ti nedelja, kada si osetila da se podigao? Malo me brine što imam bolove kao menstrualne, pa sve mislim da nisu kontrakcije, jer tad ne osećam bebu uopšte. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam pre 3-4 nedelje pocela da osecam udarce vise. Sad sam 29. Meni je moj dr prvo rekao da bas mirujem. Posle na euz drugi dr mi je rekao da nije beba tako nisko. E sad ja i dalje ne savijam se, ako ne moram, ne cucim, ne perem prozore, ne nosim nista tesko. Sedim kad jedem i u kolima, ovako na bok. I kad negde odem na bok sednem, onako iskosim se. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni otkad se okrenula karlično bebana, tako nisko osećam kako me lupka dole, da baš bude neprijatno i imate utisak da vam se stalno ide u wc. Sve kao da je baš nisko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod meene je jedan karlicno,a drugi glavicom na dole.E to je cirkus,jedan suta u besiku a drugi oko pupka,i to najvise nocu,onda im ja pricam,mazim ih i ubedjujem da spavaju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Oblačak, ti najbolje znaš kako je tebi :-) 

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebica je okrenuta glavicom na dole i šutira već dve nedelje baš često i jako, čak je i mm uspeo da oseti. :wub: Posle klope je najaktivnija i kada se umirim. 

pupsik, Margaritta i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juče puštena iz Višegradske, ništa novo, čekam rezultate q testa, bebi ima 230 grama, sad smo 20. nedelja. 

macka maza, Plusic, shana i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardž, ja baš htela da ti pišem da proverim do kad si u Višegradskoj, pošto ja u subotu dolazim na kontrolu, doktorka mi dežurna. Napreduje bekac.

Margaritta i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene sa ekspertnog,moji momci su dobri,rastu,sve je ok,nikakvih cista,grlic zatvoren, 38mm,dr mi rekao da idem kuci i uzivam jer kanije necu imati vreme za setnju .Da se opustim,i da setam,po 330 i 390 grama imaju.Eh,sad mogu da disem!Marg divno i vi lepo napredujete!Gde su nam ostale trudnice,nesto nam utihnula tema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shano, mene ti uvek na dan zadrže samo. 

Dobro dok je tako. 

Ko je tvoja dr? 

Sledeći put idem 24. maja. Do tada razmišljam da uradim ekspertski. Stigli mi rezultati kvadripl testa i sve je super, definitivno neću amniocentezu, ali eksperstki bih mogla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.