Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Nisam iskusna trudnica, ali iz ovog mog kratkog iskustva mogu ti reci da sam ja bebu na početku osecala toliko nisko da sam mislila da mi sve udara u besiku, pa u preponu... Ne znam da li je to normalno ili ne, ali eto mi smo dobro... Sad se vec pomerio gore... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja je osecam gore ispod pupka i sa strane,ali cudno mi sad od pre mozda sat vremena mi je sisla dole,pa ne znam da li je to ok.i ja sam u pocetku je osecala nisko...a inace Nira nas dve smo jako blizu po datumu...ja sam 23,ti si isto tu negde,je l' da?^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam neka iskusna, ali ja malisu cesto osecam skroz nisko. A cesto i visoko oko pupka. Mislim da je to sve normalno.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma odvratan mi je osecaj,a i potpuno stran za ovaj period.znam da kazu da ne valja pritisak dole,ali kako sad da razlikujem to od obicnog bebinog gurkanja ili silazenja dole?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je beba se jos vrti po stomaku verovatno je okrenula noge dole pa tako suta. Tek kasnije se okrenu glavicom na dole ali i onda rukicama cackaju nisko kako god okrenes lupaju na sve strane.

merima i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je beba se jos vrti po stomaku verovatno je okrenula noge dole pa tako suta. Tek kasnije se okrenu glavicom na dole ali i onda rukicama cackaju nisko kako god okrenes lupaju na sve strane.

a to sutiranje sam osetila ranije,bas smo ti i ja komentarisale to.ovo je vise bio jeziv osecaj kao da ce da "ispadne",kao da dole imam rupu precnika pola metra.ali bez ikakvih bolova niti kontrakcija.sad lezim.i inace lezim po ceo dan,ustanem da jedem,operem sudove i do wc-a.sve zajedno u danu ne stojim ni sat vremena.znaci,to mu dodje kao normalna pojava rasta bebe i pritiska tezine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja takav osecaj imam vecinu vremena, sto kazes kao da imam rupu dole, pritom nemam terapiju niti odmaram evo sad sam se prosetala jedno 5 km i umesila kiflice :).Stalno nesto zateze bolucka to je sve normalno opusti se idi malo prosetaj razbistri glavu nece se nista desiti a prijace ti.

merima i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u bre zeno :wub: posalji neku kiflicu!! inace,pricale smo i o lupanju srca,sto se meni recimo desava uvece.i sinoc ukapiram,kod mene se to desava ako pojedem neku tezu hranu,pa zeludac gura srce,a ono siroto ne moze da postigne...ako se neko prepoznaje,uvece samo voce ili vocni jogurtic i nema lupanja...a pritisak sam vrv dobila od straha zbog lupanja srca,sad je hvala Bogu normalan vec deset dana.hvala vam zene na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja je osecam gore ispod pupka i sa strane,ali cudno mi sad od pre mozda sat vremena mi je sisla dole,pa ne znam da li je to ok.i ja sam u pocetku je osecala nisko...a inace Nira nas dve smo jako blizu po datumu...ja sam 23,ti si isto tu negde,je l' da?^_^

Isto 23... :)

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam 23+4 ;) 

sutra idem na pregled i uzv jedva cekam,moram vam se pohvalit uspjesno sam isekla nokte i obrijala sve sto je trebalo,iako sam se izrezala malo po nogi i strgala pipu u kadi ali dobro heheh ovo je postalo pretesko B)

Nira, merima, Ehinacea i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam 23+4 ;) 

sutra idem na pregled i uzv jedva cekam,moram vam se pohvalit uspjesno sam isekla nokte i obrijala sve sto je trebalo,iako sam se izrezala malo po nogi i strgala pipu u kadi ali dobro heheh ovo je postalo pretesko B)

Jao, kako ti zavidim za to uspesno secenje noktiju... Mene to ceka sutra, neeeeemam ideju kako cu... :)

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako vam je to problem, msm seckanje noktiju?  Meni jos uvek nikakav..., a nije mi stomak bas mali ;), dobro vi ste nedelju i po vise od mene, mozda se i meni nesto promeni... Videćemo. Ja se secam da mi je u 1.trudnoci u 9.bio problem sve sto je u vezi sa stopalima i depilacijom... 

Merima, ja moju bebu kad osetm osetim je bas jako nisko...,al ja mislim da ja nisko nosim.. I bas mi je veliki pritisak na besiku, prepone... Ne bih se ja na tvom mestu brinula... Opusti se i odmaraj! 

Mene vene bas bas zezaju na clanku desne noge, sad mi vec nije cool... U utorak idem na expertni pa cu da vidim sta kažu. 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ja sam ih isekla (nekako!) :huh: za cupavicu se nudio M.rekla sam mu bezi,prepasces se :P tako da sam sama,iz dva puta,dan za danom....mozda nisam bas naaaajbolje,ali je svakako bar priblizno kako je bilo...inace,ja ne volim kad zacupavim,sve me smeta,znojim se,svrbucka itd.bljak.

hajde,devojke,ustajte,kaaaaafaaaa. ;)

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dorucak i kafa vec obavljeni... :-) 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dorucak i kafa vec obavljeni... :-) 

ma neeeeeeeemoj....pretekla me...a ja to natenane od sedam....da mi prodje sto vise vremena...znas gde je pola cetiriiii..

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek sad se ustaje? Ja na nogama jos od 5, mogla bih sad vec ponovo u krevet! 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos neman nameru da napustim toplinu kreveta hehe. Klinci otisli u skolu uzivam u tisini, jedino me glad zeza jos me mrzi da ustanem. Meni je stomak bas veliki ali jos uspevam da posecem nokte a i obrijala sam se na slepo, dobro je proslo. Inace jos uvek slabo spavam nocu to me bas nervira uvece bas budem umorna i opet ne mogu da zaspim.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha Bepce,ma ja se probudim u 5:30,ali M ustaje u  7 h za posao,tako da ja iskoristim priliku da se scucurim kod njega,pa mazimo pandicu zajedno,a ona samo bup-bup :wub:

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nedostaju mi gospodze iz treceg trimestra,majke mi :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

nedostaju mi gospodze iz treceg trimestra,majke mi :wub:

Ma sta ti nedostaju, ja sutra treba da se prebacim tamo, a bas mi se ne ide, kad krenu da pametuju ona Kikiriki i Cojecoje jooooj

Sala Merima sala :)  sad cete jos malo i vi zamnom u trecake, ali praticu vas i odande:wub:

Izmenjeno od strane sakovac
bepce, cojecoje i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koma, ustala sam u 5 sa mm, popila kafu i  otisla da obavim neke stvarcice, sad dodjoh ponovo kuci, kupila usput kg mandarina i skoro sve pojedoh, i mislim da cu sada samo da se bacim nazad u krevet, jer sam mrtva umorna, dva puta sam se saplela na ulici, skoro pade. Nemam pojma sta mi je, juce bila ko leptiric! A imam gomilu stvari da odradim danas. 

merima, sakovac i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, mozete slobodno da mi dajete savete kako se boriti protiv stresa, plakanja, brige, straha, nervoze i sacuvati bebicu od svega toga... :( Sve prihvatam, jer ja ne znam... :( Ustanete, osecate uznemirenost i tacno znate da ce uskoro lose vesti... I tako i bude... Tata u bolnici, lose... :( Stvarno se izvinjavam sto mracim ovu lepu temu, ali bas se lose osecam... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, pa sta se dogodilo? Jel nesto iznenada ili je bolestan? 

Mrzim taj predosecaj, pogotov sto znam da me nikada nije prevario. 

Nazalost, nemam savet, ne znam ni sta pametno da ti kazem, osim da smo tu kao podrska. 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koma, ustala sam u 5 sa mm, popila kafu i  otisla da obavim neke stvarcice, sad dodjoh ponovo kuci, kupila usput kg mandarina i skoro sve pojedoh, i mislim da cu sada samo da se bacim nazad u krevet, jer sam mrtva umorna, dva puta sam se saplela na ulici, skoro pade. Nemam pojma sta mi je, juce bila ko leptiric! A imam gomilu stvari da odradim danas. 

Super si ti ja sam pre 6 dana pala i razbila ruku i koleno.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira,sta je bilo?Ti si jaca nego ja,samo bez sekiracije,zbog tvog deckica,tu smo kao podrska.samo probaj,znam da je tesko,probaj da se ne sekiras.mozda ce proci,Bog je veliki.javljaj ljubim te!!!

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.