Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni je juce muz bio kuci, nakon 2 nedelje svakodnevnog celodnevnog rada, i umesto da se nauzivamo na kraju sam ja preplakala celo vece. Kaze da sam ceo dan bila nadrkana i otresala se na njega, a ja to uopste nisam dozivela tako , nego kao izrazavanje svog misljenja....uglavnom, na kraju sam se isplakala kao kisa i moram priznati da mi je bas prijalo. Bas sam dosta placljivija ovih dana. Doduse,juce me je sve bolelo, od kicme, stomaka, nogu.....i moram priznati bila sam malo nervozna.

Srecom, kuci je i danas pa mogu malo da popravim utisak! :rolleyes:

Cintia, ma.za.m i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene uvece zna da boli trtica i zadnji trap :) Tacno osetim kako se sirim, valjda u tom karlicnom delu.

I lose spavam... budim se, pa ustajem umorna. Vec par dana tako.

Ja sam juce obavila i skolicu i ginekologa i malo setala sa mamom po Fruskoj gori i sva sreca danas ne moram ni da provirim napolje :)

Novosadjanke, gde ste radile OGTT? Drzavno? Privatno? Koja je cena?

sakovac, bepce i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto.a meni zubarka kad je videla desni,reagovala kao da cu istog trenutka da umrem.idem poslepodne kod moje zubarke,privatno.

inace bila sam kod doktorke,za sekret mi napisala neke nove vaginalete,ispisa doznake i na kraju objavi da nece sad da mi gleda grlic,kao ako nemam znacajnijih tegoba,samo da nastavim mirovanje.bas je izgledalo kao samo da me skine sa dnevnog reda.ma,sta sam i ocekivala.samo se poneki put zapitam kako moze da bude tako mirna,nju bas nista ne brine,nijedan simptom.a privatno da idem bas nemam toliko novca,ionako cu se nacekati za trudnicko.i tako,lezi panju i lezi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec par dana mi je pojacan sekret,bez boje i ikakvih peckanja a na pregled idem 28,trebam li se zabrinut?? Znam da je normalan sekret u trudnoci ali meni bas curka,uplasila sam se da nije plodna voda ali mislim da nije kad ne curka kad lezim..

Kako ste vi danas po ovom kisnon danu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni zna tako da se pojavi,ali da je plodova voda,curkala bi stalno,kao sto si i rekla.meni je doktorka preporucila gynophilus vaginalete,jer i meni se nekad pojavi pojacan sekret.i nekad bude i bez boje i mirisa.kako kad.

meni ovde zenice rekose-ako ne pecka,ne svrbi,nije nekog bas neprijatnog mirisa,nije sirast,onda je sve ok.

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene nema me par dana, vi romane ispisaste. :) Ako lepo je sto ste aktivne.

Merima uzivaj u prvoj trudnoci, u svakoj narednoj neces moci na taj nacin, jer ces imati prvo dete ili prvo dvoje dece. :) Ja sa ovim mojim smizlama nemam sekund odmora, osim sto sam igre jurenja i skakanja svela na mirnije igre tipa citanje, slaganje slagalica, igre sa lutkama itd., kad idemo u park ja sedim i gledam ih, one se igraju, ali veruj mi savijem se bar 20 puta dnevno da obrisem guzu, da skupim igracku, da dohvatim ovo ili ono. I da hocu da se odmaram ne mogu. Svake druge nedelje ih sama skupljam iz vrtica, sto posebno zimi nije lak zadatak...  Ako me nesto i boli, cesto dok ne legnu nemam vremena da mislim o tome. Plus sto radim, na poslu tek nemam vremena. Vec smo pricale, problem je sto ti imas previse vremena i sto moras da mirujes, ali nemoj citati svasta na netu, ako to ozbiljno shvatas i lose utice na tebe. Prirodno je da brines, ali nemoj da preterujes, nije ni to dobro jer stres se prenosi na bebicu.

Sto se pokreta tice, kod svakog je drugacije, neke bebe su mirnije u stomaku od ostalih, moja drugarica recimo u prvoj trudnoci gotovo da nije osecala bebu. Vazno je da se javi, ne mora da izvodi aikido u stomaku. :)

Inace mene sinusi i dalje muce, sad to traje vec tri nedelje, bas se oteglo. Bolje mi je, ali nikako da prodisem. Bebac se vrti, posebno kada se umirim i legnem, vec se popeo do pupka, lupka me sa svih strana. Ja sam po kalendaru 21 nedelja, a po uz idem sedam dana napred. Iduce nedlje idem na ekspertski pa cemo da vidimo.

Sto se tice karlicnog porodjaja, mene su pustili prirodno da probamo, ali ja sam zaista posle 20 godina bavljenja baletom i folklorom bila jaka kao slon i uspela sam da izguram bebu bez problema. posle dobrih pola sata napinjanja. Mladju sam rodila za cas, posle par napona.  Poradjao me je citav tim lekara, zapravo celo osoblje bolnice je doslo da gleda, jer se kazu to retko vidi. :) Iskreno, tek posle sam saznala sta je sve moglo da podje po zlu i jako sam srecna sto je sve super proslo. Da mi se beba opet okrene tako mislim da sad ne bih imala snagu da to iznesem i da bih ja prva trazila cr.

Jecy, Nira, Vuciguraj i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec par dana mi je pojacan sekret,bez boje i ikakvih peckanja a na pregled idem 28,trebam li se zabrinut?? Znam da je normalan sekret u trudnoci ali meni bas curka,uplasila sam se da nije plodna voda ali mislim da nije kad ne curka kad lezim..

Kako ste vi danas po ovom kisnon danu? 

Ja od pocetka imam BAS, BAS pojacan sekret... Kad sam pitala dr, kaze to je ok... I bilo je sve do momenta dok se nije promenio, pa sam dobila vaginalete... I, evo i dalje ga ima u vecoj kolicini, ali samo to i nista vise, tako da mislim da je ok... 

A kisni dan? Bezveze... Jos cimanje oko isplate bolovanja, izgubljenih papira od strane knjigovodje... Cekam vece, ono ce biti bolje... :)

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene uvece zna da boli trtica i zadnji trap :) Tacno osetim kako se sirim, valjda u tom karlicnom delu.

I lose spavam... budim se, pa ustajem umorna. Vec par dana tako.

Ja sam juce obavila i skolicu i ginekologa i malo setala sa mamom po Fruskoj gori i sva sreca danas ne moram ni da provirim napolje :)

Novosadjanke, gde ste radile OGTT? Drzavno? Privatno? Koja je cena?

Ja sam radila na poliklinici, ali vidim da je 700din u medlabu sa 75gr glukoze... E, sad ne znam sta to tacno kod njih podrazumeva... 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od pocetka imam BAS, BAS pojacan sekret... Kad sam pitala dr, kaze to je ok... I bilo je sve do momenta dok se nije promenio, pa sam dobila vaginalete... I, evo i dalje ga ima u vecoj kolicini, ali samo to i nista vise, tako da mislim da je ok... 

A kisni dan? Bezveze... Jos cimanje oko isplate bolovanja, izgubljenih papira od strane knjigovodje... Cekam vece, ono ce biti bolje... :)

Joj i ti ja sam danas knjigovodju htela da zgromim, zena mi zagubila papire i u novembru ostadoh bez plate, primicu je tek u decembru a ona na to mi kaze tebi ako je bitno ti mi pusti poruku pa cu da ubrzam. Ne nije mi bitno da primim platu :angry:

A i sekret imam vec neko vreme ali samo kao vodica bez mirisa, peckanja itd pa ga kuliram.

merima i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i ti ja sam danas knjigovodju htela da zgromim, zena mi zagubila papire i u novembru ostadoh bez plate, primicu je tek u decembru a ona na to mi kaze tebi ako je bitno ti mi pusti poruku pa cu da ubrzam. Ne nije mi bitno da primim platu :angry:

A i sekret imam vec neko vreme ali samo kao vodica bez mirisa, peckanja itd pa ga kuliram.

Ti pricas o plati za novembar, a ja jos cekam avgust... :) A sta sam joj sve rekla, ne secam se... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti pricas o plati za novembar, a ja jos cekam avgust... :) A sta sam joj sve rekla, ne secam se... :)

ma kakav novembar za septembar cu umesto u novembru primiti u decembru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakav novembar za septembar cu umesto u novembru primiti u decembru

Aha... :) Vec sam pomisljala da zaplacem, jer ja jos cekam avgust.. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha... :) Vec sam pomisljala da zaplacem, jer ja jos cekam avgust.. :) 

Ta tvoja je jos gora. Ja na sajtu RZZO pratim sta kad proknjize pa na osnovu toga znam kad ce uplata, tako sam i znala da reagujem inace bi cekala i cekala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta tvoja je jos gora. Ja na sajtu RZZO pratim sta kad proknjize pa na osnovu toga znam kad ce uplata, tako sam i znala da reagujem inace bi cekala i cekala.

Ista prica... :) A oni iz nekog razloga misle da ja ne znam za taj nacin provere, kao i da mi nece pasti na pamet da odem  u socijalno i raspitam se oko svega... Imam sve vreme ovog sveta, a obozavam da znam svoja prava ... :) 

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sakovac,daj mi link kad stignes gde to pratis,da propratim i ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja konacno legla da odmorim malo bas se umorih od 7 jutros dosla kuci malo posle 3. Ja ne znam kako vi sa tim kasnjenjem plate izdrzavate meni stize redovno dva puta mesecno pun iznos e sad cu prvi put imati bolovanje preko 30 dana i pitala sam na poslu rekose da ce isplatiti necu ja cekati nego oni. E sad ne znam kako ce biti za porodiljsko.

merima,nije dobro ni cesto cackanje dole. Mene nije pregledala od letos osim uz. Opusti se pokrivena si terapijom grlic je zatvoren koliko se secam normalne duzine. Gledala sam bas nalaze u drugoj trudnoci grlic mi bio 2 cm uloziv za prst skroz mekan, da odmaram nisam mogla pored malog deteta i prenela je. Nemas hvala bogu jake bolove neke komplikacije to sto ziga normalno je kao i da su neke bebe mirnije, meni je sin bio miran cerka jako nemirna evo i ova sad samo se vrti.

Izmenjeno od strane Zoe86
Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako moramo :-/ tako izdrzavamo.zato ja nemam ni za privatne preglede,nego zavisim od ovih bezveznjakovica u dz.a tek danas knjigovodja izvalila da su mi i ove i prosle doznake pisali na muz.firmu,umesto na moju,jer sam bila prethodno na njega osugurana.mislim,to se lepo vidi da traljavo odradjuju.a vaginalete koliko me kostaju-pala sam u nesvest.sve lepse od lepseg.

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe, stedelo se na vreme... :) Salim se, naravno... Ja ne radim u struci, ova plata koju trenutno imam, i ne primetimo da je stigla, tako da sada i ne osetimo da je nema... Mene vise nervira njihova nemarnost, hocu svoje pare, pa koliko god to bilo, jer mi po zakonu sleduju... Trenutno u nasoj kuci dragi zaradjuje ono sto nam omogucava sve ovo sto imamo... Izmedju ostalog i te privatne preglede... Ali, ne dam se ja, koristim ovo slobodno vreme da se prekvalifikujem, uciiiiiim svaki dan... :) Ako sam vec pogresila prilikom upisa fakulteta, daj da se to ispravi, kad vec moze... :) 

Jecy, sakovac, ma.za.m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se "pohvalim", mislim da su pocele da mi oticu noge... 

I, da znate, nisam lenja zena koja zivi na racun muza, samo eto bio je pametniji prilikom izbora skole... :) Zato ja ucim ponovo u 30 i nekoj, posle deset godina od kako sam ostavila knjigu, ne bi li popravila tu situaciju... Da mu se bar maaaalo priblizim... :) I, ne zbog njega, nego zbog sebe... :) Eto, sad ispada da vam se pravdam, ali da znate kako stvari stoje... :) :) :) Popravilo se raspolozenje u odnosu na jutros, skype je cudo... :) 

Jecy, Ehinacea, bepce i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se "pohvalim", mislim da su pocele da mi oticu noge... 

I, da znate, nisam lenja zena koja zivi na racun muza, samo eto bio je pametniji prilikom izbora skole... :) Zato ja ucim ponovo u 30 i nekoj, posle deset godina od kako sam ostavila knjigu, ne bi li popravila tu situaciju... Da mu se bar maaaalo priblizim... :) I, ne zbog njega, nego zbog sebe... :) Eto, sad ispada da vam se pravdam, ali da znate kako stvari stoje... :) :) :) Popravilo se raspolozenje u odnosu na jutros, skype je cudo... :) 

kad pomenu skolu,meni nedostaje i ucenje i skola...msm,sta sve klinci mogu da odvale na casu,ma koliko bila stroga,ne mogu da se ne nasmejem...a tek kako pobrkaju gradivo,pa sta napisu na testu-meni je bilo smehotresno...hehehe

Nira, Vuciguraj i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako moramo :-/ tako izdrzavamo.zato ja nemam ni za privatne preglede,nego zavisim od ovih bezveznjakovica u dz.a tek danas knjigovodja izvalila da su mi i ove i prosle doznake pisali na muz.firmu,umesto na moju,jer sam bila prethodno na njega osugurana.mislim,to se lepo vidi da traljavo odradjuju.a vaginalete koliko me kostaju-pala sam u nesvest.sve lepse od lepseg.

Sto ne uzmes neke druge probiotske vaginalete? To su vaginalete za poboljsanje vaginalne flore, nisu terapija. Pravo da ti kazem, dr ti je to dala samo da ti nesto da :) Uzmi Lactogyn tablete ako su jeftinije, istu stvar rade ali se piju, sigurno ima i drugih koje su se pojavile poslednjih godina.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa to sam i mislila,do sad sam koristila macmiror,jer on ima sirok spektar delovanja,a dooooooosta je jeftiniji....ove su dva kom.1175.00 din,a macmiror 6 kom 500.00.izgleda da te guraju jer su se sad nove pojavile na trzistu...a kostaju kao da su zlatne.msm,bezveze,van svake pameti.a neka nece znati pa ce pasti na tu pricu(kao da ce da izraste nova stvar od njih ha,ha) i lupice pare za bzvz,a mogla je to usmeriti na voce,povrce ili nesto drugo sta joj je vec potrebno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li moze neka od iskusnijih trudnica da mi kaze da li je ok osecati bebu jako nisko?bukvalno je osecam iznad besike.necu da panicim bezveze,ali volela bih da znam.ili se mozda beba tako okrenula bzvz.meni je posteljica na prednjem zidu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.