Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

A zar nije 27-31 7 mesec, 32-36 8 mesec i 37-40 9 mesec?

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko znam 22+1 ako nisam u pravu ispravite me. Da jos malo i 6 jao kad pre bas mi brzo proslo.

Attina, ma.za.m i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja sam mislila ovako: 6.mesec 22+1; 7.mesec 26+1.

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da...ja isto tako mislim...26+1 je 27-a nedelja i 7 mesec valjda. Ja imam i neku tabelu koja tako kaze...a i doca mi je tako rekao

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da da znam da neki mesecibtraju 4 a neki 5 nedelja. Hmmm ovo se razlikuje od tabele koju ja imam...u ostalom nije ni bitno, ne mogu sad da lupam glavu ko je u pravu. Ja racunam da sam usla u 7mi into je to, ne vracam se u 6ti :rolleyes::lol:

Tabela kaze ovako:

1mesec: 1-5 nedelje

2mesec: 6-9 nedelje

3mesec: 10-13 nedelje

4mesec: 14-17 nedelje

5mesec: 18-21 nedelje

6mesec: 22-26 nedelje

7mesec: 27-31 nedelje

8 mesec: 32-36 nedelje

9mesec: 37-40 nedelje

Izmenjeno od strane Attina
Dopuna
ma.za.m i Melissa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MissN dobrodosli, mi smo danas usli u 20 nedelju znaci na pola puta :)

kikiriki kak si ti? Koja si nedelja? Uvek se setim kako si pisala da moras sto duze izdrzat,drzim fige da to bude barem do 36 nedelje :)

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam 29ta nedelja, odnosno 28+2. Ja sam zvanično u trećem trimestru :D tako da ovde svraćam da bacim pogled šta radite :D hihi

Vuciguraj, Maajaa:), Nira i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je stomak bas narastao i osecam kako mi se rastezu ligamenti ovih dana. Bebac se povremeno javi, ali mnogo redje i diskretnije od sestara koje su me i jace sutale i ranije su se oglasile. Mozda je do polozaja posteljce, pa ga zato slabije osecam. Kad me lupne bas se obradujem. Ja sam po kalendaru 18-ta nedelja, ali mi vise odgovara po dabl testu da sam 19-ta. :) Jos malo pa sam na pola. I mene boli kicma od stajanja, i od sedenja bez naslona. 

Pravila sam muzu i deci plazma tortu, pa sam i ja uzela dva parceta. Nek ide zivot. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzas kako lose spavam,i dete me budi,i sama se budim,ne mogu da se namestim...Problem sa cestim odlaskom u wc nemam,jer je beba visoko,ali mi to ne pomaze da bolje spavam...Stomak mi je stis'o zeludac,imam utisak da cu eksplodirati...Disem plitko i umaram se,sto zbog stomaka sto zbog anemije...

A vi,kako te? :D

 

 

 

m

Maajaa:), ma.za.m i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad stigla od zubara, bas ga mrzim u petak idem ponovo. Bas zahladnelo i jos kisa. Opet sam nocas probdela pola noci bez valjanog razloga. Imam problem sa gacama pocele su da bas da me zuljaju moram kupiti babske neke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj mene ledja sastavila uzas, ni jedan polozaj mi ne prija. Uh uh uh bas mi tesko nesto danas.

Kikiriki i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzas kako lose spavam,i dete me budi,i sama se budim,ne mogu da se namestim...Problem sa cestim odlaskom u wc nemam,jer je beba visoko,ali mi to ne pomaze da bolje spavam...Stomak mi je stis'o zeludac,imam utisak da cu eksplodirati...Disem plitko i umaram se,sto zbog stomaka sto zbog anemije...

A vi,kako te? :D

 

 

 

m

ista situacija u kod mene, nikako da se navece namjestim, tesko zaspim, dtalno se budim, okrecem...ustanem nenaspavana...i ja se cesto umaram i pocela sam opet da povracam,ne svaki dan. Stomak mi je veci nego prije nisam ni primjetila kad prije naraste heheh bebica sad udara i gore visoko, zeldac ne znam vise ni gdje je :)

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam 29ta nedelja, odnosno 28+2. Ja sam zvanično u trećem trimestru :D tako da ovde svraćam da bacim pogled šta radite :D hihi

super brzo ce to :D

 

I meni je stomak bas narastao i osecam kako mi se rastezu ligamenti ovih dana. Bebac se povremeno javi, ali mnogo redje i diskretnije od sestara koje su me i jace sutale i ranije su se oglasile. Mozda je do polozaja posteljce, pa ga zato slabije osecam. Kad me lupne bas se obradujem. Ja sam po kalendaru 18-ta nedelja, ali mi vise odgovara po dabl testu da sam 19-ta. :) Jos malo pa sam na pola. I mene boli kicma od stajanja, i od sedenja bez naslona. 

Pravila sam muzu i deci plazma tortu, pa sam i ja uzela dva parceta. Nek ide zivot. :P

ma samo daj i ja upravo njupam cokoladu,bas mi odgovar nekad se zavaram s vocem pa me prođe zelja al nekad bas moram malo slatkog ali malo :) 

htela sam kupit onaj jastuk za trudnice jer sam vidla da ste pisale da je dobar,gde ga mogu kupiti? Na internetu? I kolika mu je cena u eurima? 

Kikiriki, Nira, Vuciguraj i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno sve imamo problem sa spavanjem... :( Mi od danas u 20-oj nedelji, kazem koliko se nisam zalila do sada, toliko se u psolednje vreme zalim na to nespavanje... :) Postajem dosadna samoj sebi, ali vec i to nespavanje postaje problem... Inace, takav mi je organizam da jedna nerpospavana noc dovodi do pada imuniteta i odmah herpes... Evo vec vise od deset dana kako se pojavio prvi, pre dva dana i drugi... A ledja, ajaooooo.... Boliiiiiii... Legnem na levu stranu, spavam cini mi se pola sata i probudi me bol... Okrenem se na desnu, opet pola sata i opet budjenje... I tako celu noc, svaku noc... Ako zanemarim taj herpes i strah da sa takvim imunitetom ne krenem da skupljam viruse, ja se super osecam... Nikad ne spavam preko dana, sve radim, nisam umorna... 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super brzo ce to :D

 

ma samo daj i ja upravo njupam cokoladu,bas mi odgovar nekad se zavaram s vocem pa me prođe zelja al nekad bas moram malo slatkog ali malo :) 

htela sam kupit onaj jastuk za trudnice jer sam vidla da ste pisale da je dobar,gde ga mogu kupiti? Na internetu? I kolika mu je cena u eurima? 

Ja definitivno kupujem taj jastuk, koliko god da kosta... Evo celo jutro trazim gde da uzmem, odakle da porucim... I, iskreno se nadam da ce da pomogne... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja definitivno kupujem taj jastuk, koliko god da kosta... Evo celo jutro trazim gde da uzmem, odakle da porucim... I, iskreno se nadam da ce da pomogne... 

meni pomaze kad naguram pod sebe jastuke ali su mi postali premaleni, inace ja sam u Njemackoj i tu nigde nisam videla da ga ima jedino preko neta idem da trazim po stranicama, a pomoci ce sigurno ako nista drugo kad se porodim stavljat cu ga na rub kreveta da sam sigurnija da beba ne padne kad bude malo veca,ili kao naslon za dojenje..

Vuciguraj i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzas kako lose spavam,i dete me budi,i sama se budim,ne mogu da se namestim...Problem sa cestim odlaskom u wc nemam,jer je beba visoko,ali mi to ne pomaze da bolje spavam...Stomak mi je stis'o zeludac,imam utisak da cu eksplodirati...Disem plitko i umaram se,sto zbog stomaka sto zbog anemije...

A vi,kako te? :D

 

 

 

m

Meni je tako isto, uzas zivi. Idem u wc samo jednom nocu, to nije problem, ali ne mogu lepo da se namestim i spavam. Uz to, uvece me  uzasno bole noge, imam i grceve od kolena pa na dole, noge "igraju", ni masaza ne pomaze i to mi je dodatni problem da zaspim. Šta god da pojedem kao da sam pojela vola, baš isto kao ti Vuci, a jos treba izgurati tri meseca. Uuuuh

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja  sam ga kupila i mnogo lepse spavam od kad ga imam. Na fejsu ima na stranice 3  sve je manje vise isto. Ja sam uzela ovaj Magic pillow, kosta 3000 din i bas je veliki i udoban, ima i manjih i jeftinijih.

Danas nakon ledja krenula i gorusica da me muci, sve od jednom.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo... ja kao na bolovanju... bila da odnesem papire na posao i nedavno se vratila. A moracu i u sredu i u cetvrtak da idem. Opet samo na kratko... valjda...

Rucala i pojela pola milke... sta reci...

Juce sam prvi put koristila jastuk - milina prava! Ali nisam vam ja merodavna... fino spavam, samo sam tri komarca ubila u toku noci; oni su me budili... kao da zivim u tropskim krajevima :D i dva puta wc sa jednim otvorenim okom :D

(Jastuk sam dobila, nisam ga kupovala)

Vuciguraj, Nira i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, jastuk je odličan za dojenje, ja sam ga koristila za to. E sad, za spavanje nisam probala. Kako ga koristite za spavanje? Kako ga stavite?

Nira i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni pomaze kad naguram pod sebe jastuke ali su mi postali premaleni, inace ja sam u Njemackoj i tu nigde nisam videla da ga ima jedino preko neta idem da trazim po stranicama, a pomoci ce sigurno ako nista drugo kad se porodim stavljat cu ga na rub kreveta da sam sigurnija da beba ne padne kad bude malo veca,ili kao naslon za dojenje..

Ja sam svoj preko ebay narucila i kostao je oko 25 eura plus 4 eura dostava,nakon 3 dana mi stigao..I mogu rec da bolje spavam..

 

Nira, sakovac, Vuciguraj i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi i nas bata je mnoogo mirniji od seke i jos uvek se bas obradujem kad me ritne. Jutros mi se bas razigrao kao nikad do sad evo sad sigurno pajki :) 

ja bih super spavala da se ne budim da piskim ili da me cera ne probudi kao nocas i bude po sat vremena budna a ja ne mogu da zaspim dok ona ne zaspi.

Nira, Ehinacea i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.