Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

To si svakako u pravu!!Ma ja hocu da provjerim nek se smije ko hoce,mada su Njemci ja mislim po tom pitanju drugaciji od nas..Ja uvjek trazim 2 ili 3 misljenja doktora  ako nisam sigurna u nesto..Samo kaze sve je uredu i ocigledno im je za sve glavna recenica trudna si nisi bolesna hahah..vala i ne ponasam se ko da sam bolesna radim sve ko i do sad poslove naravno ne dizem tesko i kad vidim da sam se preforsirala odmorim pa nastavim al sasvim normalno se ponasam..Kako sam mislila prije trudnoce,kad ostanem trudna ja cu poludit necu ovo necu ono jer zbog prije spontanog..al ja skroz suprotno,pokusavam mislit pozitivno uzivat u trudnoci nema ni od kukanja nista i trazenja problema gdje ga i nema..

Samo Merima nemoj da brkaš otvorenost grlića sa dužinom. Uvek je sigurniji metod kad ga neko pipne nego uz. Uz ipak ne daje savršenu sliku. U svakom slučaju ne mogu da ti omaše za 2,5 cm tako da ako ti piše da je dužina 4 cm to ti je to. Ako su ti još rekli i da si zatvorena, to ti znači da si super.

Ella pusti ti to, on se smeje tvom čitanju foruma jer je hvala bogu sve ok. A da mu se napiješ koncentrisanog zelenog čaja i da te uhvati tahikardija, hvatao bi se za glavu. Tako da je bolje da ti pitaš pa da budeš sigurna, makar se dr.smejao, nego da negde pogrešiš. Tako je meni doktorka pokušala da se nasmeje kada sam je pitala za NT do koliko je normalan, jer sam mislila da je do 2 (kao evo nam još jedne što čita po forumima) ali sam je malo spustila da je bolje da se informišem na netu i da pitam lekare nego da pijem virak i nikad ne odem kod ginekologa i kukam na sudbinu kletu što nemam dece a da pri tome ne znam ni kakvo mi je stanje u organizmu, niti šta imam od reproduktivnih organa.I onda mi je rekla, pa jel moguće da ima i takvih...shvatila je da je postupila glupo što je umesto da bude pozitivna što se neko bavi svojim zdravljem i zdravljem svoje dece, ona pokušala to da ismeje.

Cintia, bepce i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da su ti nalazi ok,jer da nesto ne stima zvali bi te..tako je meni bar bilo..Drzim ti fige za ponedjeljak,moja od juce nije bog zna nesto aktivna ja sam bila u poslu i kad sam legla nije ko inace klepala jer i ona se umorila cisteci i praveci jelo sa mnom hahaa,al zato neki dan je od ujutro pa do navece uderala naravno ja sam uzivala u tim karataskim potezima haha al sam se zapitala onda hocel  ovo djete spavat posto mi je bilo neobicno..Eh nece da prica jos o imenima ti,kaze muci se jos malo i mozgaj hahah...ja i muz smo izabrali ime jos sam abd da bebica dodje..Kad si spomenula lezanje pitala sam ga i za to kaze da preporucuje na stran spavanje ne na ledjima al kaze kako vrijeme ide tvoje tjelo i organizam ce ti davati znakove i da ne mozes da spavas,mada i ne spavam,al se nekad uhvatim da sam na ledjima pa se okrenem,kupila sam onaj jastuk za spavanje koja milina pa ja se ko degen patila sa 3 ili 4 jastuka sve kontam sta ce mi,sad makar malo bolje spavam da sam znala kupila bi ga odma..

 

Ja sam srecom naviknuta da spavam i lezim na boku dok gledam tv, tako da mi to super odgovara.Ako sam dugo na ledjima pocne sve da me boli, jos i pre trudnoce. A na stomaku nisam nikad mogla da spavam. Jos neko vreme mi je bilo da se lakse namestim na desni bok, medjutim u zadnje vreme samo na levom mogu da zaspem i po noci se uopste ne okrecem. Nocas kad sam ustala na wc, toliko dugo sam bila na levom boku, da je bio jadan sav utrnut, morala sam napraviti krug po stanu, da ga malo razmrdam. 

A da, onaj jastuk je zakon, ja ga imam jos od pre, kuma je imala dva pa mi jednog poklonila, ali je sav ugnjecen, jer nije punjen onim kuglicama, nego nekom vatom, tako da je vreme da se kupi novi. 

Ella90, Nira i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Samo Merima nemoj da brkaš otvorenost grlića sa dužinom. Uvek je sigurniji metod kad ga neko pipne nego uz. Uz ipak ne daje savršenu sliku. U svakom slučaju ne mogu da ti omaše za 2,5 cm tako da ako ti piše da je dužina 4 cm to ti je to. Ako su ti još rekli i da si zatvorena, to ti znači da si super.

Ella pusti ti to, on se smeje tvom čitanju foruma jer je hvala bogu sve ok. A da mu se napiješ koncentrisanog zelenog čaja i da te uhvati tahikardija, hvatao bi se za glavu. Tako da je bolje da ti pitaš pa da budeš sigurna, makar se dr.smejao, nego da negde pogrešiš. Tako je meni doktorka pokušala da se nasmeje kada sam je pitala za NT do koliko je normalan, jer sam mislila da je do 2 (kao evo nam još jedne što čita po forumima) ali sam je malo spustila da je bolje da se informišem na netu i da pitam lekare nego da pijem virak i nikad ne odem kod ginekologa i kukam na sudbinu kletu što nemam dece a da pri tome ne znam ni kakvo mi je stanje u organizmu, niti šta imam od reproduktivnih organa.I onda mi je rekla, pa jel moguće da ima i takvih...shvatila je da je postupila glupo što je umesto da bude pozitivna što se neko bavi svojim zdravljem i zdravljem svoje dece, ona pokušala to da ismeje.

znaci da je ipak ona u pravu kad je rukom izmerila 1.5cm.pa kad nece doktori da mi razjasne...genijalci...hvala :-)

Izmenjeno od strane merima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste mi danas?

Ja sam ustala slomljena, bole me bokovi od lezanja malo na desnoj pa na lijevoj strani, navece kad se okrecem sva skripim hahah

Ja evo pijem kamilicu sa medom da izlijecim zatvor. Nadam se da ce pomoci.

Vuciguraj i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vise ne spavam, pomirila sam se sa tim da je gotovo sa osmocasovnim snom u narednih par godina... :) Legnem, odmah zaspim i onda krece budjenje... Ne mogu na levoj, ne mogu na desnoj strani, na ledjima tek ne mogu... I tako se lepo pomirim sa tim i super sam... :) Ovaj vikend nisam sama, dosla moja mama... :) :):)  

Kikiriki, Ella90, Melissa i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uspesno savladala jucerasnji dan, prepun slavlja! Izdrzala na stiklama do ponoci, kao prava pepeljuga :) Samo nisam mogla da zaspim do 3h, a ustala sam u 9h. Bice danas dan za odmor.

Nego da vas pitam, ovaj moj malisa zna da mi se javi i negde dole skroz ispod pupka. Da to nije jako nisko? Sta kazete? UZ imam tek za 10 dana...

Ella90, Nira, Vuciguraj i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uspesno savladala jucerasnji dan, prepun slavlja! Izdrzala na stiklama do ponoci, kao prava pepeljuga :) Samo nisam mogla da zaspim do 3h, a ustala sam u 9h. Bice danas dan za odmor.

Nego da vas pitam, ovaj moj malisa zna da mi se javi i negde dole skroz ispod pupka. Da to nije jako nisko? Sta kazete? UZ imam tek za 10 dana...

Ja sam moju bebicu osetila bas tu, ispod pupka... Ako je to bila bebica... :) Inace, i imam osecaj da je ona bas skroz dole... 

ma.za.m i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma.za.m normalno je to da se javlja skroz nisko. Zavisi kako je okrenuta bebica. Ja nekad imam osecaj da mi se beba igra sa grlicem :)

bepce, ma.za.m i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zavisi kako se beba namjesti. Ja nekad osjecam gore, sa strana pa kod pupka a nekad stalno dole nisko udara, to je sve njen prostor. Moja je mene jutros probudila, udara sa strane skakuce stomak :):) 

bepce i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam srecom naviknuta da spavam i lezim na boku dok gledam tv, tako da mi to super odgovara.Ako sam dugo na ledjima pocne sve da me boli, jos i pre trudnoce. A na stomaku nisam nikad mogla da spavam. Jos neko vreme mi je bilo da se lakse namestim na desni bok, medjutim u zadnje vreme samo na levom mogu da zaspem i po noci se uopste ne okrecem. Nocas kad sam ustala na wc, toliko dugo sam bila na levom boku, da je bio jadan sav utrnut, morala sam napraviti krug po stanu, da ga malo razmrdam. 

A da, onaj jastuk je zakon, ja ga imam jos od pre, kuma je imala dva pa mi jednog poklonila, ali je sav ugnjecen, jer nije punjen onim kuglicama, nego nekom vatom, tako da je vreme da se kupi novi. 

Ja sam prije trudnoce spavala na ledjima i stomaku i bilo mi je tesko naviknuti se spava na stani,sad sam vec navikla al isto tako utrne i pocne me kuk bolit ili te kad ustanem  za wc-e skuzim da mi je oduzeta jedna strana..a i kod mene je jastuk punjen vatom ili cim vec,nisu ni kod mene te kuglice,ja narucila preko neta,a sigurno je bolji taj s kuglicama,al i ovaj je dobar za razliku od prije par dana kad naredam oko sebe jastuka jedn 5 ili 6 pa ko u rovu da sam haha,muz me ne moze pronaci..

ma.za.m, bepce, Melissa i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uspesno savladala jucerasnji dan, prepun slavlja! Izdrzala na stiklama do ponoci, kao prava pepeljuga :) Samo nisam mogla da zaspim do 3h, a ustala sam u 9h. Bice danas dan za odmor.

Nego da vas pitam, ovaj moj malisa zna da mi se javi i negde dole skroz ispod pupka. Da to nije jako nisko? Sta kazete? UZ imam tek za 10 dana...

Danas se malo odmori,a sto se tice bebice nije nisko,i ja moju osjetim isto tako nekad gore visoko skroz nekad dole nisko kako kad a ja sam bila na pregledu i sve je uredu hvala Bogu tako da ne sikiraj se,sve je to normalno..

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prije trudnoce spavala na ledjima i stomaku i bilo mi je tesko naviknuti se spava na stani,sad sam vec navikla al isto tako utrne i pocne me kuk bolit ili te kad ustanem  za wc-e skuzim da mi je oduzeta jedna strana..a i kod mene je jastuk punjen vatom ili cim vec,nisu ni kod mene te kuglice,ja narucila preko neta,a sigurno je bolji taj s kuglicama,al i ovaj je dobar za razliku od prije par dana kad naredam oko sebe jastuka jedn 5 ili 6 pa ko u rovu da sam haha,muz me ne moze pronaci..

Meni je na zadnjem pregledu, pre 4 nedelje beba bila okrenuta tako da ima noge dole, uglavnom samo dole je i osecam, mozda sam 2-3 puta osetila gore ili na stranu. Danas osetim bebu i dok stojim i dok radim, bas se uzvrtelo sunce malo. Samo nek se vrti. 

Melissa, Ella90, ma.za.m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se javlja upravo i dalje je okrenuta kako smo je videli jucer na uzv glavica desno nogice levo,jucer sam bila budna do jedan sat u noci i ona se celo vreme javljala znaci nocna pticica :D jao meni

evo danas mi je protiv zatora pomoglo musli sa mlekom uz to jedna banana i jagode i caj od kamilice s medom,kad sam to sve zmesala pomoglo je :D

Vuciguraj, Melissa, Ella90 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam stavila na pranje jastucnicu od tog novog jastuka. I moj je punjen kuglicama, verujem da ce mi prijati :) Evo i sada sam prilegla, bas sam umorna i nikako da zaspim... menjam se!

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je beba na poslednjem pregledu bila okrenuta nogama na dole i ja i osećam pokrete prilično dole nisko, nekad u besici bukvalno.

Kako koristite taj jastuk? O kakvom jastuku je reč? Jel to onaj u obliku polumeseca što se koristi posle za podoj i slicno? 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je na zadnjem pregledu, pre 4 nedelje beba bila okrenuta tako da ima noge dole, uglavnom samo dole je i osecam, mozda sam 2-3 puta osetila gore ili na stranu. Danas osetim bebu i dok stojim i dok radim, bas se uzvrtelo sunce malo. Samo nek se vrti. 

Ma okrenut ce se do poroda kako treba,nek se samo vrti,kod mene je sad lijevo sad desno pa gore i dole ne znas gdje vise,bude bas aktivna pa se smiri jedan ili dva dana a ja onda pretrnem i tako u krug,budem vesela kad ona klepa cesce..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je beba na poslednjem pregledu bila okrenuta nogama na dole i ja i osećam pokrete prilično dole nisko, nekad u besici bukvalno.

Kako koristite taj jastuk? O kakvom jastuku je reč? Jel to onaj u obliku polumeseca što se koristi posle za podoj i slicno? 

Da, taj. Ja jos ne znam kako cu ga koristiti :) Tek se pripremam.

Cekamo da se jave mame sa iskustvom :) da nam objasne.

Nira i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam utisak da se moj stomak udvostrucio u poslednjih 3-4 dana... :-) Ne znam kako ce biti za dva meseca tek, ali ja se jedva sagnem da se obujem. :-) Kao sto sam danas rekla, imam utisak da je beba bas jako nisko i kad se samo malo savijem napred, smeta mi... Ne boli, samo smeta... Tako da, dok se dragi ne vrati, ja cu biti bosa ili ds iznajmim nekoga da me obuva... :-) 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Ja sam nocas jako lose spavala, pola noci sam pokusavala da nateram sebe da spavam. Beba se ritala celu noc evo i sad ja ne znam sta toliko radi samo se vrti i nekad imam osecaj da prsticima grebekod kicme. Posteljica mi je na prednjem zidu i kicma me mnogo vise boli nego u prve dve kad je bila na zadnjem zidu valjda mi materica gura kako raste. Stomak je bas velik ja ne znam kolika cu biti ako nastavi ovim tempom, gledam slike kad iz prve dve i nisam ni blizu imala ovoliki stomak u ovom periodu. Inace sam 21+3 

ma.za.m, Vuciguraj i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila budna nekih sat vremena, tu oko 3h. Neverovatno, ali svake noci se pojavi neki novi komarac! Leti me nisu mucili, a sada izlaze - ne znam odakle! I sada me mucio...

Zoe, nas dve uskoro ulazimo u 6. mesec, zar ne? :) Ja sam onako sa stomakom, +8kg, ali je rasporedjeno po struku, nije sve stomak.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila budna nekih sat vremena, tu oko 3h. Neverovatno, ali svake noci se pojavi neki novi komarac! Leti me nisu mucili, a sada izlaze - ne znam odakle! I sada me mucio...

Zoe, nas dve uskoro ulazimo u 6. mesec, zar ne? :) Ja sam onako sa stomakom, +8kg, ali je rasporedjeno po struku, nije sve stomak.

S koliko sedmica se ulazi u 7 mj. U mene 4kg sto sam dobila sve je u stomak otislo hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni rekose da se od 27 nedelje ulazi u 7 mesec...sto bi znacilo da ja vec treba da se preselim u treci trimestar :baby:

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni rekose da se od 27 nedelje ulazi u 7 mesec...sto bi znacilo da ja vec treba da se preselim u treci trimestar :baby:

i ja istooo :D ove sedmice cu na kontrolu, mislim da bi trebala biti 27 sedmica :D 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 27 punih nedelja, odnosno 27+1 se ulazi u 7. :)

A u 6. mesec? 22+1 ili 23+1?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.