Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

ma sad nista ne kapiram,zasto napisa i cervix i PVU,ko je sad u pravu,ona kad je rekla 1.5 il on sa 0.4??doduse on je gledao ultrazvucno...nisam pametna

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ,narode ja necu vise da pisem.ziv sam primera onoga "u strahu su velike oci".lepo pise 40 mm.ispadoh curka.to je 4 cm,a ne 0.4.gospode,kakva sam curka.zbogom pameti........:(

Kikiriki i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ,narode ja necu vise da pisem.ziv sam primera onoga "u strahu su velike oci".lepo pise 40 mm.ispadoh curka.to je 4 cm,a ne 0.4.gospode,kakva sam curka.zbogom pameti........:(

Kazemo mi tebi, manje citaj, manje misli, manje proveravaj... :) 

merima i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,ali ovo je strasno.ispadoh gluperda,a radim u prosveti...srecom,nisam profesor matematike hihihihihi :D  ljubi vas sve vasa luda Merimaaaaaa

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej, a sta predajes ako nije tajna?

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

merima opusti se, posle ce ti biti zao sto nisi uzivala u trudnoci. Grlic je zatvoren to je jako bitno sve je to dobro.

Ja se najela supe, sosa i mesa raspadam se <_< morala sam prileci sta cu kad bas volem jos sam posebno kuvala s&s a meni se jelo ovo pa i sebi da ispunim i tako zaglavila u kuhinji. Beba je bas aktivna poslednjih par dana juce se opet guzila cerka je mazila malo pa je bockala prstom stomak i beba se povukla. Haos sa njima.

Melissa, Ehinacea, merima i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vidi se da veze nemam sa biologijom,ha ha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima nemoj previse da razmisljas,trudnoca i pored komplikacija je poseban i divan period...u svemu moras naci pozitivu i uzivaj sa svojom bebicom, da bi se i ona lijepo osjecala...Ja sam takodje na mirovanju ali sam sama sebi rekla da nisam na mirovanju ne bi ovoliko uzivala u trudnoci sa svojom bebicom....Od kako lezim,mazim stomak,pricam bebici,tepam joj,pustam pjesmice...Ako sam uznemirena pustim pjesme i pjevam, samo da je njoj dobroo...Mnogo je bitno kako se ti osjecas, bilo tugu,strah i stres,to sve i ona osjeca...Uzivaj u trudnoci, bitno da je sve sa bebicom u redu...:)

merima, Nira i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra imam zakazan uzv konacnooo sam resila papire aaa vec sam luda od tog svega,drzite nam fige mozda saznam pol. Merima cestitam za malu princezu,pioceo je spisak da rozi polako :) eh nemojte mi spominjat meso i sos odma sam gladna apetit mi naraso katastrofa samo bi jela cjeli dan

Melissa, merima, Vuciguraj i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,ali ovo je strasno.ispadoh gluperda,a radim u prosveti...

Pa nije ti to nikakva garancija,mi prosvetari smo inace pogubi teski :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nije ti to nikakva garancija,mi prosvetari smo inace pogubi teski :D

pa koleZinice sta vi predajete ako nije suvise intimno pitanje?;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra imam zakazan uzv konacnooo sam resila papire aaa vec sam luda od tog svega,drzite nam fige mozda saznam pol. Merima cestitam za malu princezu,pioceo je spisak da rozi polako :) eh nemojte mi spominjat meso i sos odma sam gladna apetit mi naraso katastrofa samo bi jela cjeli dan

Uh, Majaaa, moj apetit je u poslednjih 2-3 dana ogroman... Ustanem jako gladna, odmah moram da jedem, posle dva sata vec gladna... I non stop bih nesto jela... Gledam da to nesto uglavnom bude voce, jer ako jedem svaki put kad mi se jede, nece valjati... :) 

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace,tacno je ono da majcin glas umiruje bebu...danas posle pregleda se nesto ustumbala po stomaku,ja poceh da joj pevusim moju omiljenu pesmu,ljudi ona se umiri dok si rekao keks :wub:

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, Majaaa, moj apetit je u poslednjih 2-3 dana ogroman... Ustanem jako gladna, odmah moram da jedem, posle dva sata vec gladna... I non stop bih nesto jela... Gledam da to nesto uglavnom bude voce, jer ako jedem svaki put kad mi se jede, nece valjati... :) 

eee bas to a sta je najgore jede mi se sve samo cekam kad cu da se ugojim znam da ce biti neizbezno.. Kako sam nestrpljiva zbog sutrasnjeg pregleda juhuhu

bepce i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno sam od sutra na bolovanju i ja :) Vreme mi je da malo odmorim od posla.

Inace, svaki put imam problem sa izabranim ginekologom. Verovatno mu smeta sto vodim trudnocu kod privatnika i onda mi u inat pravi probleme...

Ovoga puta mi je rekao da mora privatnik da mi napise da moram mirovati. Prosli put mi je rekao da ga ne interesuje sta mi on tamo pise... jako je kontradiktoran. Sada je rekao ako bude kontrola - mozda ce me vratiti na posao. Prosli put mi je rekao da slucajevi kao sto sam ja (VTO i 39 godina), bez problema dobijaju bolovanja i prolaze komisije...

Pošizela sam, ustala i rekla: ok, doci cu za mesec dana kada mi privatnik napise da treba da mirujem i onda mi je ispisao sve...

Da li ste imale takvu situaciju? Da vam trudnocu vodi privatnik, a izabrani ginekolog pravi probleme?

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno sam od sutra na bolovanju i ja :) Vreme mi je da malo odmorim od posla.

Inace, svaki put imam problem sa izabranim ginekologom. Verovatno mu smeta sto vodim trudnocu kod privatnika i onda mi u inat pravi probleme...

Ovoga puta mi je rekao da mora privatnik da mi napise da moram mirovati. Prosli put mi je rekao da ga ne interesuje sta mi on tamo pise... jako je kontradiktoran. Sada je rekao ako bude kontrola - mozda ce me vratiti na posao. Prosli put mi je rekao da slucajevi kao sto sam ja (VTO i 39 godina), bez problema dobijaju bolovanja i prolaze komisije...

Pošizela sam, ustala i rekla: ok, doci cu za mesec dana kada mi privatnik napise da treba da mirujem i onda mi je ispisao sve...

Da li ste imale takvu situaciju? Da vam trudnocu vodi privatnik, a izabrani ginekolog pravi probleme?

Meni trudnocu vodi privatnik, a kod izabranog ginekologa idem po papire za bolovanje, upute za komisiju, recepte... Do sad nisam imala problema, ali bolje mu je da ih i ne pravi... :) Na komisiju idem sa uputom izabranog ginekologa i izvestajem privatnog i niko mi nije pravio problem oko toga... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni trudnocu vodi privatnik, a kod izabranog ginekologa idem po papire za bolovanje, upute za komisiju, recepte... Do sad nisam imala problema, ali bolje mu je da ih i ne pravi... :) Na komisiju idem sa uputom izabranog ginekologa i izvestajem privatnog i niko mi nije pravio problem oko toga... 

Isto i ja... i svaki put me muka hvata kada idem kod njega... moracu da nadjem drugog.

Da li neko ima predlog za drzavnog ginekologa u NS, koji nije prebukiran i koji nije sujetan i koji je prijatan? (Ako ikako idu te tri stvari zajedno :lol: )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja predajem srpski :)

Moj drzavni doca je divota jedna,stvarno super i kao covek i kao strucnjak,a privatno idem jer u drzavnoj ambulanti nemaju dopler.Inace je drzavni doca odusevljen sto privatno idem kod dokrorke koja je od onih pravih naucnika,prosli put je bas isgvalio...

ma.za.m i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se juce opet namucila sa grcevima i stolicom, naduta sam bila ceo dan, popila sam ne znam koliko donata, jela suve sljive,ma sve zivo sto mi ja palo na pamet da moze da pomogne, tek posle solje slatke kamilice sinoc i jutros, se situacija pokrenula. 

Umorna sam kao konj ove nedelje, mislila sam danas spavati do iznemoglosti, ali mi drugarica stize sutra dopodne, na nedelju dana, a ja imam jos milion obaveza....tako da, nista od toga. 

U ponedeljak ultrazvuuuk, jedva cekam!

Cintia, ma.za.m i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja uclanim u klub: bas sam lose spavala i ustala umorna... pokusacu da odmaram u toku dana.

Popodne imamo deciji rodjendan, a uvece je ona famozna zurka (na koju cu ipak ici u staroj haljini), pa treba da budem fit :)

PS: I dalje cekam Novosadjanke da mi predloze drzavnog ginekologa :)

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma.za.m ja idem kod Novakovic Olge kod nje sam od pocetka njenog rada otprilike, nekad je bas super a nekad nije raspolozena to mi smeta ali je super lekar. Nazalost ne prima nove pacijente ima bas puno plus se od pon seli sa limana u zmaj ognjena vuka. Pre sam isla kod Ljiljane Stanisic divna divna zena ali je sad nacelnica odeljenja na limanu pa ne znam da li prima nove pacijente. Znam da su gin u signalu ocajni jer su dovedeni iako nisu akuseri vec ginekolozi onkolozi. Tesko je promeniti u NS jer svi navodno imaju puno pacijenata bla bla.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u Zmaju kod dr.Maje Markovski ali privatno vodim trudnocu tako da kod nje odem samo za kks,suk i bolovanje i to mi sestra odradi bez ikakvih problema. Ali od ranije mogu reci da je fina, a da li ima mesta to ne znam.

Nira i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.