Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Nu Bebce, nije tako strasno, zar ne? :-) Meni taj test nekako bio lak, mada radila sam ga pre trudnoće... Ja jos mislim sta cu za zub... Svi su mišljenja da ne treba da ga vadim ako ne boli, da izdržim do posle porođaja... Pitala sam ginekologa za hemomicin, njegov odgovor je u fazonu ako baš morate, onda možete piti... A sta bi čovek drugo mogao i da kaže, niti je zubar, niti kardiolog... A ja celu noc razmišljam šta da radim, i ništa ne smislim, a glava od nespavanja i razmišljanja boliii... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je isto logicno da ako ne boli, ne treba ga dirati. Ali to samo ti mozes da doneses konacnu odluku. Kako ste dosli do toga da je zub za vadjenje? Jesi isla na neki redovni pregled ili?

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira,da li je zub pod upalom,infekcijom?

Ako jeste,mora van...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zavrsila sa mucenjem i sedim jedem kebab!Zasluzila sam A bilo nas je vise trudnih pa je ispala cela zurka. A od gladi svi poceli razmisljati o hrani i ko ce sta jesti posle. :lol:

Melissa, Kikiriki, Nira i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super uzivaj u nagradi. Ja isla u radnju i curka zaboravim karticu tako da sam se izblamirala na kasi i duplo se prosetala <_<. Sad cu malo da spremim ormane doslo vreme da se sklone kratki rukavi. Ne znam kako deca da se obuku, ujutru bude bas hladno a kad se vracaju iz skole prokuvaju. Letos u Grckoj im kupila kozne jakne obozavaju ih a stvarno su i lepe.

ma.za.m i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe, meni se prosle nedelje dva puta desilo da sam u radnji otvorila novčanik, a para nema... :-) 

Vuciguraj, ne znam u kakvom je stanju zub, ali pošto je samo koren ostao, zubar smatra da je bolje da ga se rešimo... 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nu Bebce, nije tako strasno, zar ne? :-) Meni taj test nekako bio lak, mada radila sam ga pre trudnoće... Ja jos mislim sta cu za zub... Svi su mišljenja da ne treba da ga vadim ako ne boli, da izdržim do posle porođaja... Pitala sam ginekologa za hemomicin, njegov odgovor je u fazonu ako baš morate, onda možete piti... A sta bi čovek drugo mogao i da kaže, niti je zubar, niti kardiolog... A ja celu noc razmišljam šta da radim, i ništa ne smislim, a glava od nespavanja i razmišljanja boliii... 

Nira, u ovom slucaju mislim da treba da poslusas zubara. On zna da si trudna i alergicna na penicilin, pa ako i dalje smatra da je ipak rizicno da ti taj zub ostane do kraja, vadi ga jer ako ti se, ne daj boze, iskomplikuje, tek ces se naprimati antibiotika, inekcija i kojecega.

Ako nisi sigurna i hoces sa jos nekim da se posavetujes, trazi misljenje jos jednog zubara. Od jedne kutije antibiotika u ovoj fazi trudnoce, sigurno ti nece nista biti, jer sam se i ja dobro raspitala pre nego sto sam popila posle amniocinteze.

 

 

Izmenjeno od strane pipi duga čarapa
Nira, Kikiriki, Ehinacea i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira,lepo kaze Pipi,dobro se raspitaj i izvagaj...

Zoe,meni se to redovno desava,a najgrdje kad me ljudi puste preko reda a ja nemam da platim :)

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zub izvadjen... :) Sve proslo bez problema... Sad vec anestezija popusta, pa pocinje malo boluckati, ali nije strasno... Lezim, okruzena bananama i grozdjem i odmaram... :) Zub je bio bas kvaran, komplet koren, tako da mislim da sam donela dobru odluku sto se tice vadjenja... 

bepce, Kikiriki, Ehinacea i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nek si izvadila zub, sad si rahat.Gore je kad pocne da boli pa jos sad ne mozes popiti tabletu koju hoces,muke zive...

Zenice kako vi spavate navece? Ja skroz kasno zaspim, ja sam mislila da cu u trudnoci u 9h zaspati jer sam inace nocna ptica ali izgleda da sam i dalje ostala. :)

Nira, merima i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se prispava oko devet,ali se probudim oko 3 nocu,naravno toalet...pa onda u 5-6 jutri...inace,bas me muci toalet,piskim svakih 30-45 min..nekad i krace..doktorka kaze da je to zato sto se spustio beban...oh,kako da se oslobodim neprijatnog osecaja-kako oni znaju da je sa bebom sve ok a toliko veliki vremenski razmak prave izmedju dva ultrazvuka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uvek zaspim cim legnem... Ali, onda, nekad noc prodje bez budjenja, tek oko 5 ujutru me probudi potreba za wc-om... :) A nekad, prevrcem se po celu noc, ne mogu se nikako namestiti... U sustini, bolje je nego sto je bilo pre recimomesec dana, kad sam bukvalno spavala po tri sata... 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dogovoricemo neku kompenzaciju :) Kada ne budes vise mirovala, ti ces doci da usisavas i ribas podove kod mene (to ne volim nikako!), a ja cu prozore kod tebe, posto to volim da radim :)

 

toooooo!!;)

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je utrogestan uspavljuje, to zna da bude znak da ga uzimaš previše (tako mi je u prvoj trudnoći objašnjavala dr.)

Mene su krenuli da bole zglobovi od težine. Zs bol u krstima meni jako znači pojas.

moram da je pitam sutra,sama mi je povecala dozu.ona izgleda cim se neko pozali na nesto,ona krkne utrogestan.nemam nista protiv spavanja,ali cu je ipak pitati.i lakse mi kad spavam,bar ne lupam glavu o glupostima

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i dalje solidno spavam. Budim se 2-3 puta, piskim bukvalno sa jednom otvorenim okom i nastavljam dalje :)

Merima, mani se uktrazvuka cesce nego jednom mesecno!!! I ja sam stalno u tripu, da li je sve ok. Imam mogucnost da odem preko veze i cesce na ultrazvuk, kuma mi se nudila - kaze da malisu malo spijuniramo, ali nisam nijednom otisla. Ne treba preterivati ni sa ultrazvukom...

bepce, Nira, Vuciguraj i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i dalje solidno spavam. Budim se 2-3 puta, piskim bukvalno sa jednom otvorenim okom i nastavljam dalje :)

Merima, mani se uktrazvuka cesce nego jednom mesecno!!! I ja sam stalno u tripu, da li je sve ok. Imam mogucnost da odem preko veze i cesce na ultrazvuk, kuma mi se nudila - kaze da malisu malo spijuniramo, ali nisam nijednom otisla. Ne treba preterivati ni sa ultrazvukom...

I ja mislim da je jednom mesecno dovoljno, bar meni jeste... Vidim bebicu, cujem da je sve u redu, onda uzivamo meec dana i opet... Te 4 nedelje prodju brzo, bar meni... Evo vec mi proslo sedam dana od prethodnog uz... :)

ma.za.m, bepce i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, jos nesto. Interesantno je kod mene da me ne budi potreba za wc-om, kao sto je to bilo u prvom trimestru, vec moja luda podsvest - da treba da idem u wc... luda glava ;)

MamaMima i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sto rece Kikiriki kad bude pocelo da se sutira i rita,bicu mirnija...pa sve i da hocu,ne daju ovde vise od jednom mesecno...

bepce, ma.za.m i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoći mene je muž našao kako spavam na wc šolji. Sad piškim u proseku dva puta noću. Devojke su me par puta častile da ustanem jednom ili nijednom do 6am, ali to su baš izuzeci. Ima noći kad idem i na svaki jedan ili dva sata.

Vuciguraj, MamaMima, Nira i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zaspim negde oko pola 12-12 i probudim se da piskim oko 5,6 ili 7. Uglavnom se tada rasanim,  pa mi treba neko vreme da zaspim. Nije strašno, samo da tako i ostane. 

Vuciguraj i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, mene je probudila glad u dva ujutro. Pojela sam parče hleba sa kremom i šolju jogurta i sad mi se ne spava. Makar sam wc odradila dva puta pa kapiram kad zaspim da ću već da spavam do jutra.

ma.za.m, Nira, sakovac i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u hiperaktivnom izdanju ove nedelje, u subotu mi dolazi drugarica iz Srbije, na nedelju dana i bas sam uzbudjena. Pa se sada trudim da pozavrsavam obaveze koje imam, malo sredim stan....

U glavi imam ideju kako cemo cele sledece nedelje negde da lunjamo i da uzivamo, ali kad pomislim kako ja padnem ponekad s nogu posle sat vremena setnje-pitam se dokle li cemo da doguramo! 

A inace malo sam zalutala na temu za roditelje beba do 6 meseci....da malo dobijem realnu sliku sta me ceka za malo vise od 3 meseca, pa me malo uhvatila panika!:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira dobro je da si izvadila zub...

Zene ne odgovoriste mi za ekspertski gde ste ga radile ili planirate da ga radite i da li ga je neka radila u Gradskoj?

Ja fino spavam dok me mladja cera ne probudi da trazi vodu u pola noci, tom prilikom odem i ja do wc-a, pa nastavim da spavam. :)

Ja ovih dana pocinjem sve vise da jedem, stalno sam gladna. Ne znam sta ce biti kada beba jos naraste. :rolleyes:

Merima draga tebi bi definitivno najbolje dosao jedan uz u spavacoj sobi da gledas bebu kadgod pozelis. :)

merima, bepce, Vuciguraj i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi, ja sam ga radila u GAK Višegradska

Bepce, sad nema nazad :D veruj mi kako su se svi snašli, i ti ćeš. Nećeš ga vratiti u porodilište uz reklamaciju :D

Vuciguraj, bepce i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.