Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Nira, ja bih sacekala da eventualno prodje herpes. A ako ti nije hitno to vadjenje, mozda da sacekas da bebac jos malo ojaca? Sta znam, ja sam nekako bas protiv antibiotika ako nije hitno... ali kontam ako moras, nekad i zub moze napraviti ogroman problem...

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Moja ideja je bila da odlozimvadjenje zuba do marta,medjutim zubar kaze da se moze zakomplikovati, sto bi za bebu bio mnogo veci rizik... Ja NE ZELIM antibiotik, zato mi se to sve i ne radi... :(

Izmenjeno od strane Nira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosla ti je poruka, ja sam ti cak i odgovorila :)

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosla ti je poruka, ja sam ti cak i odgovorila :)

Videla sam... Kazem, danas je onaj dan kad se sve zakomplikuje... :) :):) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni8 ja za lekove ako nisu neophodni,skoro vodila ceru kod zubara,malo ima prebojene zubice,a zubarka me odmah pita da li sam pila neki ab u trudnoci...Mislim,ne mora nista da bude,mnoge zene moraju nesto da koriste od lkova,ali ja sam za to da se izbegne sve sto nije hitno...

Bas me stisla prehlada,celo pre podne sam u krevetu...

Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajd to kad bas mora,al zamislite moj sok kad mi je doktorka,koja je menjala moju dok je ova bila na odmoru,preventivno napisala palitrex.nisam imala i nemam,hvala Bogu,nikakvu potrebu za njim.i nisam ga ni uzela.ja se slogirala.mada su i u apoteci rekli kao smete.ma hvala lepo,ako nema potrebe necu.

Ehinacea, Vuciguraj i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se stvarno izvinjavam, ali moram da vam napisem kako tece moj dan... Pored komplikacije oko zuba, sad mi sa posla opusteno javljaju kako su knjigovodje izgubile moje papire za bolovanje za avgust, pa da ja to njima ponovo posaljem... Heeeej, kakava neodgovornost, da li je moguce???? BAS sam se iznervirala... I cekam sledecu komplikaciju za ovaj dan... :)

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e BAS nece nista vise da ti se desi ;-) :-* pa koja si onda sad tacno nedelja? 18+?  ?

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e BAS nece nista vise da ti se desi ;-) :-* pa koja si onda sad tacno nedelja? 18+?  ?

Ma, nije to nista strasno, bitno da je beba ok, a i ja sa njom, :) nego prosto ne mogu ostati ravnodusna na takvu neodgovornost... A zanemarimo to sto sam ja svojoj bebi uzela jednu nedelju, a ljutim se na knjigovodju... :) :):) Danas 18+1... :) Sad cekam da se javi bebica, sve nesto mislim necu znati da je to to, mada svi kazu znas, ne mozes da ne shvatis... :)

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, nije to nista strasno, bitno da je beba ok, a i ja sa njom, :) nego prosto ne mogu ostati ravnodusna na takvu neodgovornost... A zanemarimo to sto sam ja svojoj bebi uzela jednu nedelju, a ljutim se na knjigovodju... :) :):) Danas 18+1... :) Sad cekam da se javi bebica, sve nesto mislim necu znati da je to to, mada svi kazu znas, ne mozes da ne shvatis... :)

Pa ja sada tek shvatam, na kraju 21. nedelje, kada je postalo malo ucestalije, da je to - to. Sada ne znam kada je pocelo, jer sam ranije mislila da su creva u pitanju... tako mi - koje smo bez iskustva definitivno tek kasnije shvatimo da nam se bebice javljaju :)

Mene danas nesto grlo grebucka... pojacacu caj i limun i valjda ce biti sve ok.

Nira, gde bas sada vadjenje zuba!? Bas imas nezgodnu situaciju...

merima i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, nije to nista strasno, bitno da je beba ok, a i ja sa njom, :) nego prosto ne mogu ostati ravnodusna na takvu neodgovornost... A zanemarimo to sto sam ja svojoj bebi uzela jednu nedelju, a ljutim se na knjigovodju... :) :):) Danas 18+1... :) Sad cekam da se javi bebica, sve nesto mislim necu znati da je to to, mada svi kazu znas, ne mozes da ne shvatis... :)

ja sam 18+3,i ja osluskujem ali opet cujem samo crevca.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ella,sta si htela da napises?

Nesto mi mob nije ok,kad god hocu da citiram nekoga uvjek mi izbaci tvoje ime,ne znam zasto..

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sada tek shvatam, na kraju 21. nedelje, kada je postalo malo ucestalije, da je to - to. Sada ne znam kada je pocelo, jer sam ranije mislila da su creva u pitanju... tako mi - koje smo bez iskustva definitivno tek kasnije shvatimo da nam se bebice javljaju :)

Mene danas nesto grlo grebucka... pojacacu caj i limun i valjda ce biti sve ok.

Nira, gde bas sada vadjenje zuba!? Bas imas nezgodnu situaciju...

Sad sam zvala zubara da pitam za taj herpes i kijavicu, da li da odlozim vadjenje ili ne, da bi oni meni rekli kako njima moj herpes i kijavica ne smetaju, da mogu da dodjem da vadim zub... Pa, kao da mene zanima da li njima smeta ili ne, mene zanima da li ce meni da skodi i bebi, ako zbog loseg imuniteta rana sporije zarasta, dodje do neke upale ili slicno... Stvarno nisam panicar, ali nesto mi se ne da da vadim taj zub... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Namam nista pametno da kazem za zub stvarno ne znam. Ja sad stigla kuci od 7 sam svrljala po lekarima i isla do posla da odnesem bolovanje. Dobila sam antibiotik zbog eserihije u veoma velikom broju. Dala mi je cefaleksin on jedini moze od ovih na koje su bakterije osetljive. Na poslu srela ovog onog sa svakim par recenica i ja se zadrzala. Klinci se razisli sad legla i da uzivam u tisini malo.:) Bebce lupka, ja se najela sad ce ona da rucka.

Vuciguraj, ma.za.m, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam ovih dana nesto slabiji apetit... sve nesto na silu jedem, radi reda... zato sto moram da jedem. Ne znam sta mi je!? Da li se desavalo nekome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto mi mob nije ok,kad god hocu da citiram nekoga uvjek mi izbaci tvoje ime,ne znam zasto..

probaj da stavis kursor na kraj toga "pre 15min,merima je napisala" i pritisnes backspace.tako je mene zezao onda sam ukapirala sta treba da radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, svakako je najgore da ti negde u telu divlja infekcija, makar to bilo i od zuba. Idi, izvadi ga. Ja nisam htela da se punim antibioticima u trudnoći, ali eto, prvo u bolnici eritromicin, pa sad palitrex...tu se bira između dva zla manje. Ako zubarima ne smeta, to znači da neće ni tebi, jer oni ne rade intervencije koje će da ti ugroze zdravlje, ako nemaš poverenja u te, pozovi još par ordinacija pa pitaj. Za antibiotik konsultuj naravno ginekologa, znam da je sve drndanje, ali nema u životu da upadaju pečene ševe u usta...to znaš i sama. 

Vuciguraj, Ehinacea, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, svakako je najgore da ti negde u telu divlja infekcija, makar to bilo i od zuba. Idi, izvadi ga. Ja nisam htela da se punim antibioticima u trudnoći, ali eto, prvo u bolnici eritromicin, pa sad palitrex...tu se bira između dva zla manje. Ako zubarima ne smeta, to znači da neće ni tebi, jer oni ne rade intervencije koje će da ti ugroze zdravlje, ako nemaš poverenja u te, pozovi još par ordinacija pa pitaj. Za antibiotik konsultuj naravno ginekologa, znam da je sve drndanje, ali nema u životu da upadaju pečene ševe u usta...to znaš i sama. 

Nije meni problem sto se cimam oko toga, bolje sve proveriti i biti siguran... Svakako se sad bavim sobom i bebom, to je najbitnije... Cekam odgovor ginekologa za antibiotik i ako kaze moze, od sutra sam laksa za jedan zub... :)

Zene, divne ste... :) Ovaj forum dodje kao ispovedaonica... :) :):)  Ulogujes se, kazes sta te muci, saslusas nekoga, dobijes koristan savet, podelis svoje iskustvo i mozda tako nekome pomognes... Milinica... :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima to je to,beba se pocela ritat, ja sam stajala pa me udarila nekud unutra neznam ni sama kud uf bas je bilo neprijatno mi smo usli u 19.sedmicu jos malo i pola juhuu

Talestrida dobrodosla tu među nas :D 

Hvala Maja :) 

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, nije to nista strasno, bitno da je beba ok, a i ja sa njom, :) nego prosto ne mogu ostati ravnodusna na takvu neodgovornost... A zanemarimo to sto sam ja svojoj bebi uzela jednu nedelju, a ljutim se na knjigovodju... :) :):) Danas 18+1... :) Sad cekam da se javi bebica, sve nesto mislim necu znati da je to to, mada svi kazu znas, ne mozes da ne shvatis... :)

I ja sam shvatila tek u 23 nedelji, sve zavisi kako je beba okrenuta i gde te suta! Moja je gledala prema mojoj kicmi, pa mi je dr na zadnjem pregledu rekla da se ne uzbudjujem ako jos ne osecam pokrete, zato sto me suta unutra i dole, a to se cesto mesa sa crevima. tako da tek kad sam treci put za redom osetila slicnu stvar-shvatila sam da je beba. :lol:

ma.za.m, Kikiriki i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, spremam se za ogtt. Vec sad sam gladna kao pas, sta ce tek posle biti?! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle još par dana ti se neće jesti slatkiši ihihi

MarijaMara voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A juce sam bas mastala o jednoj velikoj Milki s keksom! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako ce tebi biti, ali ja sam htela da umrem od mucnine od one glukoze i od gladi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sada sam ok. Nisam cak ni gladna vise. Cudi me samo da bebac ne reaguje na toliki secer. 

Nira i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.