Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

A još se i ne krećem, tako da će mi obuća trebati eventualno za dva odlaska kod ginekologa.

merima, ma.za.m i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja vec tražim jaknu za jesen, a onda moram i za zimu... Sve sam mislila provući cu se nekako sa ovim sto imam, ali neće moći... :-) Ja bas doooosta setam, tako da cu morati sve to uzeti... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam i prvi put poslednje mesece trudnoce provela zimi,noge su mi bile bas otecene i nosila sam ugsice,dva broja vece od obuce koju inace nosim.Nadam se  da ovaj put nece biti olikih otoka...Inace,ovaj put mi je termin 5. (ili 6..)januar,a sa cerkom 9. a rodjena je 13.:)

I mene uhvatio glupi virus,moram da dremnem malo...

 

bepce, merima i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja vec tražim jaknu za jesen, a onda moram i za zimu... Sve sam mislila provući cu se nekako sa ovim sto imam, ali neće moći... :-) Ja bas doooosta setam, tako da cu morati sve to uzeti... 

Jooj, ja i dalje zivim u zabludi da cu se nekako provuci sa starim jaknama... sve mislim: izadjem iz kuce, udjem u auto, stigne m gde vec idem i sve vreme otkopcana ;) 

A za setnje... ne znam. Mozda kupim nesto jeftino kod kineza za jednokratnu upotrebu ;)

bepce, Vuciguraj i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam neprijatan osecaj boluckanja u predelu oko pupka i osecaj kao da ce mi stomak puci inace sam u 16-toj nedelji je l' je neka od vas imala taj problem?

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam neprijatan osecaj boluckanja u predelu oko pupka i osecaj kao da ce mi stomak puci inace sam u 16-toj nedelji je l' je neka od vas imala taj problem?

Kako mislis puci?izguglaj malo simptome kontrakcija.ili je ne daj Boze to ili je nadutost creva.da nije zatvor?ides li redovno u wc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce da je zatvor, jer bas nikako wc ne posecujem... Hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ne pada napamet da kupujem odecu koja mi posle nece sluziti ni za šta. Imam dvoje trudnickih pantalona (farmerke i jos jedne) iz prošle trudnoće, majice dugih rukava i dzemperi mogu da posluže. Helanke i par haljina-tunika i to je to. Ako ne budem mogla starke i obične čizme, imam sportke patike za trčanje i ugsice i jaknu koju inače nosim i koja nije preuska. Imam sreće da ovde nema zime u pravom smislu reči, tako da meni ne treba neka specijalna garderoba. Nadam se da ću pregurati s ovim što imam. Ne sećam se da sam bila nešto mnogo otečena u prošloj trudnoći, mada ko zna kako će biti sada. Ipak u prosloj nisam dogurala do kraja.

Nira, ma.za.m i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ne pada napamet da kupujem odecu koja mi posle nece sluziti ni za šta. Imam dvoje trudnickih pantalona (farmerke i jos jedne) iz prošle trudnoće, majice dugih rukava i dzemperi mogu da posluže. Helanke i par haljina-tunika i to je to. Ako ne budem mogla starke i obične čizme, imam sportke patike za trčanje i ugsice i jaknu koju inače nosim i koja nije preuska. Imam sreće da ovde nema zime u pravom smislu reči, tako da meni ne treba neka specijalna garderoba. Nadam se da ću pregurati s ovim što imam. Ne sećam se da sam bila nešto mnogo otečena u prošloj trudnoći, mada ko zna kako će biti sada. Ipak u prosloj nisam dogurala do kraja.

I ja bih da prodjem isto tako, ali prosto jakne moram uzeti, a obuca je svakako bila u planu, osim sto sad mogu biti problem otecene noge, ako budu takve, ap ne smem jos nista da uzimam... Majice, dzemperi i pantalone, to me ne brine... Volim haljinice, u njima se bas prijatno osecam, kao i u helankama... Od dragog mama voli da ja svasta nesto lepo imam, pa mi staaaalno nesto kupuje... :)Ima jako dobar ukus, tako da mi bukvalno sve odgovara sto uzme...  Pored toga, ja uzmem par stvarcica i eto stigao februar... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce da je zatvor, jer bas nikako wc ne posecujem... Hvala...

redovna i normalna stolica ti je jako bitna.uzmi balans jogurt ili donatmg vodu,izbegavaj suhomesnato sto vise.uvedi u ishranu cedjeno voce ili rendane jabuke.tvrda stolica nikako ne valja,narocito u trudnoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam celo leto bila u grubinkama i bas mi prijaju. Za ovaj period cu proaktivirati patike za džoging, one su mi jako udobne. A za zimu timberland - ako mozes da priustis... Mi ih kupujemo u njihovom outletu u Minhenu. Imam i duboke zimske patike i cizmice. Tamo su povoljne cene...

Meni su grubinke top, nosim ih vec godinama, leti za napolje, zimi za po kuci. Ja sam bas na pocetku trudnoce kupila patike, adidas,isto neke za dzoging, pa valjda nisam jos razgazila, pa su me pre par dana nazuljale, danas su mi bile ok, tako da ce to biti resenje na neko vreme,a posle cemo vec videti. 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce, da li imaš jastuk za trudnice? Meni on pomaže kad hoću da mi se telo odmori, između ostalog i leđa. Mislim da ti bolovi koje imaš nemaju veze sa obućom, već sa tim da ti stomak vuče napred i da je kičma dodatno opterećena. MM mi je pokazao vežbu koju smeju trudnice da rade da bi ispravile leđa (leđa koja su do tad bila zdravaga imao problem sa kičmom ne sme bez konsultacije sa lekarom da radi bilo šta), ko je pre to) staneš na sve četiri i izviješ se kao mačka kad ugleda kucu. Meni ni ta vežba ne odgovara jer mi stomak češe podlogu. Ta vežba ne pomaže na duge staze, ali makar na par minuta prijaaaa

Definitivno je do obuce, danas sam isto bila dugo na nogama,ali u patikama i manje vise sam ok. Imam i jastuk i pojas iiiiii sve. Stomak definitivno opterecuje kicmu dodatno, ali iz mog iskustva obuca igra veeeeliku ulogu. Jer sam i kao dete morala nositi ortopedsku obucu. Sto se tice vezbi, poznata mi ja ta sto si opisala, izvodim je redovno svaki dan i jos neke dodatne, sto za kicmu, sto za untrasnje trbusne misice. ALi juce je izgleda bio neki gadan spoj nekih nesretnih okolnosti!!!Sve u svemu, paracetamol i odmor su resili problem. :lol:

ma.za.m, Vuciguraj i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene najvise boli ako dugo stojim, pa onda ako hodam, pa na kraju i ako dugo sedim....tako da moram svega po malo. :rolleyes:

Ja sa obucom imam dosta problema jos od pre i od ravnih cipela me ledja uvek otkidaju, dodatna tezina naravno pogorsava situaciju. ALi resicemo i taj problem. 

Mene u utorak ceka ogtt. 

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima to je to,beba se pocela ritat, ja sam stajala pa me udarila nekud unutra neznam ni sama kud uf bas je bilo neprijatno mi smo usli u 19.sedmicu jos malo i pola juhuu

Talestrida dobrodosla tu među nas :D 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ella,sta si htela da napises?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozete slobodno da kazete da nisam normalna... :) Nasoj bebici od pocetka smanjujem jednu nedelju... :) I ne znam kako sam sad u momentu to shvatila... :) Jos se ubedjujem sa drugaricom kako nije u pravu... Lepo pogledam izvestaj od prosle nedelje sa pregleda, pise 17+2, sto bi znacilo da smo prosle nedelje bili u 18-oj nedelji... A ja sva bitna racunala da smo u 17-oj... :) Sve bi to bilo ok, da ne moram da pomeram ekspertni uz, koji je vec zakazan na osnovu te moje pogresne racunice... :) 

Vuciguraj, Maajaa:), bepce i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene bole ledja kada duze stojim, setnja mi prija. Na iducu kontrolu idem tek sl. srede, ne mogu da docekam. Inace mislim i ja da osecam bebca, sa leve strane, bas karakteristican osecaj, kao da me gurka nogicama. :wub: Svaki put kada ga osetim se odusevim. Jedva cekam da jos poraste da budem svaki put sigurna da je on. Onda cu da kukam kako me sutira, ali nema veze. :)

I dalje sam nekako osetljiva i emotivna, jos nisam uzla u fazu nervoze. :) Hormoni su cudo. Ne znam da li sam vec pomenula da jedva cekam da udjem u 9. mesec? :P

bepce, MarijaMara, merima i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozete slobodno da kazete da nisam normalna... :) Nasoj bebici od pocetka smanjujem jednu nedelju... :) I ne znam kako sam sad u momentu to shvatila... :) Jos se ubedjujem sa drugaricom kako nije u pravu... Lepo pogledam izvestaj od prosle nedelje sa pregleda, pise 17+2, sto bi znacilo da smo prosle nedelje bili u 18-oj nedelji... A ja sva bitna racunala da smo u 17-oj... :) Sve bi to bilo ok, da ne moram da pomeram ekspertni uz, koji je vec zakazan na osnovu te moje pogresne racunice... :) 

ja ti bas gledam termin,pa mi nije bilo jasno,ali otkud znam,valjda su ti tako rekli :-)

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, gde cete da radite ili ste radile ekspertski uz? Ja bih opet u Gradskoj, ali cula sam da su uzasne guzve i da uopste nije lako zakazati. Ako je neka radila tamo ili zakazala neka pise iskustva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nego devojke,koliko cesto idete na uz?ja bih volela na dve nedelje,ali ne daju dusmani,mal falilo da se posvadjam jutros preko telefona.pa jbg,kao i svaka majka,i ja zelim da vidim moju mrvicu.kad je vec tehnologija uznapredovala,pa nismo vise u srednjem veku,pobogu!

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nego devojke,koliko cesto idete na uz?ja bih volela na dve nedelje,ali ne daju dusmani,mal falilo da se posvadjam jutros preko telefona.pa jbg,kao i svaka majka,i ja zelim da vidim moju mrvicu.kad je vec tehnologija uznapredovala,pa nismo vise u srednjem veku,pobogu!

Veruj mi da ne znam kako samse tako preracunala, ali dobro je,an vreme sam shvatila... :) Inace, ja na kontrolni pregled i uz idem svake 4 nedelje, sto mi je super... Ne bih volela da je veci razmak izmedju pregleda od toga... Ovako mi super, taman vidim kako beba napreduje, mirna sam oko svih nalaza... Mada,priznajem, svaki put jedva cekam da dodje taj pregled... :)

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh meni je to mnogo,ali vidim da ne vredi,ne daju ne znam sto,sta im znaci,a meni mnogo znaci..inace,pocela me hvata gorusica. !  a u stomaku kao da mi se kotrlja mali kamen,ne znam da li su i to pokreti bebana ili su crevca :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu pregledi idu na 4-5 nedelja, ali ako ti je za utehu u 9. mesecu su cesci. :) Nema potrebe za vise, mada bi svaka od nas volela privatni uz u spavacoj sobi. :P

Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, ja sutra imam zakazano vadjenje zuba... Zbog srca moram da pijem antibiotik pre bilo kakve intervencije gde ce biti krvi i koja moze dovesti do toga da bakterija dospe do srca... Stvari dodatno komplikuje to sto sam trudna i alergicna na penicilin. Zubar mi prepisao palitreks, a kardiolog kaze da mi on za tu prevenciju nista ne znaci, vec da moram hemomicin... Pri tom, nije sigurna smem li u ovoj fazi trudnoce hemomicin... Sad treba konsultovati ginekologa... Jos mi dodatno kaze da se ipak konsultujem sa zubarom zbog herpesa koji imam vec dva dana, pa kao mozda je bolje da sacekam da se povuce i malo popravi imunitet pa tekonda da vadim zub... Uh... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.