Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

e,znam da smo pisale vec na ovu temu,ali da li se i jednoj pojavljivao vrlo svetlo bezkast sekret,a da nije period ovulacije?kaze doktorka mozda sam se malko povredila kad sam stavljala utrogestan vaginalno,pa da predjem na oralno.doduse,i jesam bila sinoc malo stisnuta,jedva sam stavila vaginaletu.koja su vasa iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooj sve bate ove godine, ne znam sta de desava :) brojno smo jaci :) nadam se da ce sledeca biti godina devojcica da bate imaju i seke za birati :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,znam da smo pisale vec na ovu temu,ali da li se i jednoj pojavljivao vrlo svetlo bezkast sekret,a da nije period ovulacije?kaze doktorka mozda sam se malko povredila kad sam stavljala utrogestan vaginalno,pa da predjem na oralno.doduse,i jesam bila sinoc malo stisnuta,jedva sam stavila vaginaletu.koja su vasa iskustva?

Merima,moguce da si malo "odrala" sluzokozu ako si bila suva,prati i miruj ako mozes...

Coje,bas i ja gledam spisak :)

Maajaa:) i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zato ce nase malobrojne cere imati da biraju :D

E hajde obojite u plavo i Cintiju zena je napisala odavno ali ja sa tel nisam uspela da obojim i to tako prodje.

Izmenjeno od strane sakovac
Kikiriki, Vuciguraj i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VG superiska za velikog bepca, protoke, grlic, posteljicu pa i pisu :)) sutra uzivanje! I srecan put vam zelim ♡

 

Vuciguraj i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se vama nekad pojavi sa normalnim iscjetkom kao blago roskasto ali samo nekad...ja kontam reko mozda imam neki infekciju...Prije mi se pojavljivalo bas crveno i prodje nije imalo veze sa bebicom...sad mi ima skroz blago roskasto sa normalnim iscjetkom..morat cu skuhati brusnice pa piti. Inace smo 22 nedelja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Melissa,ne znam sta bi to moglo biti.Ds je infekcija,mislim da bi bio jos neki simptom,neprijatan miris,svrab,bol...Kakvi su ti brisevi?Ako nisi skoro radila,trazi od doce jedan kontrolni,just in case.

Ako mislis da je urinarna infekcija,proveri mokracu,ni tu ne bi smelo da ima krvi,a u medjuvrrmenu brusnica i Pancicev caj za trudnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam pod nekom upalom, malopre me zvali od ginekologa, posto je ovde sistem napisu ti samo elektronski recept i ti ides direkt u apoteku i dignes lekove. Tako da sam sad na putu u apoteku, pa cu da vidim sta sam dobila. A u ponedeljak je svakako pregled kod dr, pa cu znati malo vise. 

Iskusne mamice, ajde pisite malo o kolicima za bebe. Sta je bitno da se gleda na kolicima- tockovi, velicina, polozaj.... kakva su vasa iskustva sa kolicima koje ste koristili sa vasim prvim bebama. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuciguraj, super ze rez. ekspertskog i cestitam za batu :) Ja znam koji je pol, ali ipak da sacekam rezultate amnio, pa ce onda sve biti lakse.

Uzivajte na moru i za nas :) 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuciguraj diiivnooo!!!! Bata! :wub:

Juce sam imala neprijatnost, pojavio mi se braonkast sekret, ali jaaaaako malo, i vise je bio bez nego braon. U svakom slucaju odmah sam zdimila kod lekara, moja dr nije radila, pa me je primila dezurna, pregledala me je ginekoloski, kaze grlic super, sve zatvoreno, sve ok, vise mi se nije javljalo. Zapravo javila mi se jos jedna bez tackica posle pregleda, ali mislim da je to od pregleda. Dala mi je za svaki slucaj utrogestan od 100 uvece i ujutru narednih 7 dana, mada mislim da mi je to dala jer nije znala sta drugo da mi kaze. Ja sam odlucila da ga stavljam samo uvece. Od onda je sve ok, ovako nemam nikakve tegobe, nista me ne boli. Uopste ne znam zasto mi se to javilo. Ovo mi je prvo takvo iskustvo, prva dva puta to nisam imala. Jedva cekam da pocnem da osecam bebu, onda ce mi cini mi se sve biti puno lakse. 

Bepce meni je bilo bitno da kolica imaju korpu za lezanje za prvih 4-5 meseci, onaj drugi deo za sedenje da mogu da gledam bebu, a i da okrenem posle kad bude veca, zatim da su stabilna i lagana za voznju, i jako bitna stvar-da staju u gepek i ko se vozi liftom da staju u lift. I tako kupismo neka varisport u Kiki za 25000 pre 6 godina, moje smizle se navozase u njima, sad se vozi moj sestric, a Boze zdravlja da u njima vozim i svoju trecu bebu. Kao nova su.  Neko bira kolica iz nekoliko delova, ali ja sam odvojeno kupila auto sediste, to je sve stvar nekog licnog afiniteta.

Vuciguraj, Cintia, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolji su veliki tockovi, za korpu ne znam sta da kazem nije neophodna a i zavisi kakva ce beba biti moj sin nije hteo u duboka kolica tj korpu derao se kao da sam ga na trnje stavila uzas tek kada je mogao da se malo podigne i da gleda okolo bilo je bolje ali je kisobran kolica bas voleo. Oni su meni oboje bili krupne i velike bebe tako da svakako bi korpa kratko mogla da se koristi jaje su mogli do 6. meseca posle je njemu bilo tesno oko glave a maloj ramena nisu mogla da stanu inace ima bas siroka ramena i sada je krupne gradje. Sad moram nova posto sam razdelila sve a i proslo je dosta vremena i verovatno cu fazon kisobran sa nultim polozajem tipa peg perego to su bas klasicna. Posto je tebi prvo dete najbolje uzeti neka kvalitetnija i isplati se uzeti sistem 3u1 posle ces imati za drugo, trece ili koliko dece zelite.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas sa 1. Expertnog. Sve je u najboljem redu, u ponedeljak ce mi javiti rez krvi. Nadam se da ce sve biti ok. I izgleda da vam mi kvarimo prosek sa jednom devojčicom :wub:, jako sam je želela ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene muce kolica. Znam da su bolji veci tockovi, ali bih ja isto volela da se lako sklapaju i da nisu previse teska tako da ja mogu sama da ih pakujem iz kola i u kola bezbroj puta a da me ne bole ledja. Isto tako bih da su visoka tako da kad sednem recimo negde na kafu da mi beba bude u visini stola npr, ne ispod. 

Znam da mi sediste za kola tj. jaje treba i trebace mi sediste za 6+...al ne znam sta da radim za kolevku...dal da uzimam 3u1 ili 2u1...gledala sam ona Kunert 3u1, povoljna su al mi drugarica rece da su bas loseg kvaliteta i da se brzo uniste.

Trenutno pokusavam da nadjem neku varijantu da moze sve odvojeno da se kupuje iz delova pa da kupujem po potrebi...svakako sam zbunjena :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Jecy za bebicu-devojcicu :babycrib:

Hvala drugari :wub:

Evo nasih koica,ja sam zadovoljna,korpa im se okrece,sto je meni bilo bitno jer sam zelela da gledam bebu do 6. meseca,tj.,da bude okrenuta prema meni.A da,pored ostalih stvari,bilo mi je vazno i da nisu teska,jer sam uglavnim sama morala da ih teglim...Ova su oko 9 kg.

cam-832---140_2.jpg

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put cujem tako za kunert kolica, meni su cak naprotiv, svi rekli da su bas bas trajna. Ja sam gledala Kunert silver 3u1 i najverovatnije cu njih. U 2u1 uglavnom nemas jaje vec sportski deo i kolevku, a realno jaje treba vise nego kolevka... a i nije neka razlika u ceni iskreno. Kolevka je kul za iznosenje bebe iz bolnice i nosakanje po kontrolama ili gde se vec ide... jaje treba za kola...a sportski deo je najjaci, jer ima i 0 poziciju. Izgleda da cu i ja na kraju 3u1 :D cula sam za velike tockove i jos su mi rekli da gledam da se okrecu za 360 stepeni, radi lakseg upravljanja.... ne znam ni ja vise, danima se raspitujem ali dobro je da imam vremena, pa cu njih tamo u nobembru uzeti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo cerkicu u as izneli,kupljeno posebno.Samo smo postavili neko cebence da ga malo izravnamo i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni Kunert nisu delovala lose, al ova moja kaze ”Nemoj samo njih molim te”...nemam pojma. Ja nesto nisam sigurna da ce mi trebati ta kolevka uopste. Svakako ce novembar biti messc za kolica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy superiska eksperski i za seku malenu :)

Jao ja sam bas gledala kolica. Meni je bitno da budu bas bas lagana. Ta tvrda korpa mi ne treba jer je teska a mi nemamo auto da bih je negde nosala. Jaje imam tako da mi samo trebaju kolica sa sportskim sedistem. Trenutni favorit mi je cam fluido allegria bez dodataka al ako ne budem bila pri lovi bice cam portofino. Moram ih samo uzivo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po zakonu i mora beba u auto sediste kazna je 5000 plus o bezbednosti da ne govorim. Vuci ta camova su mi super bas zbog toga sto moze sediste da se okrece nisu ni skupa mnogo a koriste se do kraja i kao kisobran takva cu neka i ja verovatno.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je budzet za kolica negde do 55000...sad sta cu naci videcemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarijaMara u dz sam videla cam portofino i bas se prijatno iznenadila mnogo su drugacija nego na slici veca su na slici mi deluju kao igracka i tockovi su solidni mislila sam da su manji jedina zamerka mi je kratak naslon cini mi se da beba brzo izraste, slicna su i chicco simplisity kod njih mi se svidja sto se dobije i ranac torba ali mi isto deluje sediste kratko, gledala sam i brevi ima u aksi slicna su kao portofino samo mi sediste deluje vise ali nisam uzivo gledala tako da nije sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moracu to jos malo da pogledam mada cemo svakako kasnije kisobran kolica. ja sam tako na institutu videla ta fluido allegria i odusevila se. Nisam ih probala kako idu al ovako na oko su predivna! ona su skuplja malo. Videcemo jer svakako imanjos vremena :)

Attina svakako ces sa tim budzetom imati i veci izbor. Svidjaju mi se i chicco urban al su mi malo skuplja. Posto mi sad treba za jedno dete. Ne planiram vise da radjam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.