Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Znaci i mene tek ocekuje nabijanje kilaze. :)

Mada mi sve ide u stomak za sada.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam tu negde između 6 i 8 kg nabacila do sad, nisam sigurna koliko sam imala tačno pre trudnoće. Svi mi u principu kažu da super izgledam al mene nešto hvata panika da sam se previše ugojila. Mogla bih malo da obratim pažnju

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je juce musterija pitala zasto sam smrsala kad treba da se gojim :D ali juce sam bila super, i nisam bila naduvena sva kao sto ponekad znam da budem...

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам била супер и онда се буквално преко ноћи надувала. И у лицу и у буткицама и зглобови огромни и стопала као куване виршле...

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a 2kg za 15 nedelja?Sta mislite?Inace sam 159cm visoka 

Jaca1988 i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, super si. Kilaža naglo kreće da raste tu sa dvadeset i kusur nedelja. Evo sad sam našla podatak da sa jednom bebom treba da se dobija oko 450-500g nedekjno, a sa dve oko 650-700g. 

merima i Jaca1988 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se recimo odmah ugojila jedno 3-4kg...7 ili 8 nedelja sam bila kad su me merili kod lekara prvi put...znam da sam se slogirala kad sam videla, terala sam ih tri puta da me mere. Onda je na tome stajalo do sad...samo mi je stomak rastao ali se kilaza nije mrdala. Sad u 21oj nedelji kad su me merili nabacila sam jos 4kg.

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene čeka još 10 kg...a već sad se osećam kao kit. Mada sa vodom sam imala problem i u prvoj trudnoći. Obično žene na porođaju izgube 6-7 kg, ja sam izgubila 15...tačno je telo uspelo da izbaci i vodu.

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e hvala ti :-)) nadam se da necu mnogo,jer sam niska.stalno mi se trazi slano,obozavam da jedem kuvano,nekad i bez hleba..nira,ti i ja smo tu negde,i po kilazi i po nedeljama :-)

Jaca1988 i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I po visini... :))) Ja od danas 14.nedelja...

Ja 14+4,usla u 15u nedelju...bebac mi kaze da sam 15-a nedelja..oh,kad bih mogla danas da vidim sta je...da li je beban ili bebana!

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 17-ta do sada 2 kile vise imam, meni je stomak odjednom bukvalno preko noci narastao jos u 12. i nekako za sada stagnira malo je veci za nijansu, posto mi je treca trudnoca normalno je da bude veci jer su misici vec rastegljeni. Sa sinom sa pred porodjaj imam 15 kg vise ali sam pre trudnoce bila bas mrsava, visoka 172 imala 49 kila na porodjaj otisla sa 64, sad vec imam 58. Ne jedem puno jos uvek mi je muka stalno ali bar ne povracam. Imam grozan ukus u ustima sta god da pojedem pa mi se i ne jede.

Jaca1988 i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe86 potpuno te razumem sto se tog ukusa tice, tako je i meni do nedavno bilo. Sad mi je muka samo kad pojedem nesto slatko i to ne uvek. Ja sam 19. nedelja i ugojila sam se 3 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to onaj ukus kao metal u ustima?Kao da ste stavile dinar u usta?Meni bude nekad tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majaa u 15. nedelji je rano za pripremne kontrakcije, javi kako si, mozda su te do sada prosle?

Evo mene na poslu posle vise od mesec dana pauze, prijalo mi je da se sredim i sto caskam sa kolegama. Prija mi i da radim. A opet, kad pomislim da treba da radim zimi, da se vozim prevozom, onda razmisljam da za mesec dana odem na bolovanje. Ni sama nisam odlucila.

Mene pocinje uvece da hvata gorisica, vecera mi se svede na solju jogurta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 24-ta nedelja..

A od pocetka nisam povracala niti imala bilo kakvih tegoba. 

Samo se gojim. :D

Kikiriki i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuku meni, 

kad citam koliko se vi NISTE ugojile, shvatam koliko ja jesam! 21 nedelja i 9kg vise!!!!

Bice veseloooooo! Bicu kao tenk. A cini mi se da ne jedem toliko puno. Jedem cesce ali manje, ali ocigledno se sve to negde lepi. 

A bebu jos ne osecam, sad sam vec nestrpljiva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moja bebica konacno od pre tri dana pravi zurku u stomaku :wub: Uglavnom kad legnem da spavam i ujutru kad se probudim...valjda dok lezim mirno pa je osetim. :baby: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moja bebica konacno od pre tri dana pravi zurku u stomaku :wub: Uglavnom kad legnem da spavam i ujutru kad se probudim...valjda dok lezim mirno pa je osetim. :baby: 

Divno!!!! <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne sekirajte sse zene,kilca brzo spadnu kada krenete da dojite i cuvate bebce!Ja se u prvoj trudnoci ugojila 30 kg(mislim,ja to ne preporucujem,samo kazem:) ),posle sedam meseci bila stara ja.Skupi se tu i voda i svasta...

Sada mi samo grudi teze,brat-bratu,bar 2,3 kilca,teram muza da ih podigne,da vidi koliki teret moja jadna ledja podnose, a on crkava od smeha,i samo hukce :D Sve mogu da podnesem,ali sto su mi grudi kao lubenice,to ne mogu!Jos me mm zeza da necu potonuti na moru :D

Inace,bila kod doce,bebac je dobro,prvi put mi je pokazao monitor i videla sam kako cucka maleni palac :wub: Doca nije 100% siguran,ali misli da je bata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam svega 162 cm, pa sam se za 17 nedelja ugojila 5 kg. Ali ja sam vec zena u godinama i valjda se lakse gojim od vas mladjih :D

Imam jedno pitanje, a verujem da cu dobiti dobar savet. Sta koristite protiv strija? Konacno sam resila da pocnem sa mackanjem. Bila sam danas u apoteci i ponudili mi neke fancy preparate koji kostaju 3-4000 din, 200-250 ml. Da li ima nesto jeftinije, a kvalitetno?

 

Jaca1988 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta ja da kazem sa 187cm, najmladja sam a svima mama mogu da vam budem :D

Za mackanje topla preporuka set u Dm, ukupno oko 500 din, ulje+krema za masazu. Uvece se maze ulje a ujutru se masira kremom da se lepo utrlja. Meni se svidja bas :)

bepce, merima, Vuciguraj i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja 14+4,usla u 15u nedelju...bebac mi kaze da sam 15-a nedelja..oh,kad bih mogla danas da vidim sta je...da li je beban ili bebana!

Nasa beba nije htela da se okrene da vidimo sta je, pa cemo cekati jos 4 nedelje.. .:)

bepce i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.