Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Cao zene! Drago mi je da su bebice dobro, zdravo, da rastuuuuu. :)

Maja i meni tvoj opis lici na kontrakciju. Ja bih je svojim recima opisala, to je kao da ti neko nevidljivi kais stegne oko materice, traje tipa 20ak sekundi, onda popusti. Dok traje kontrakcija materica se stvrdne. Kod nekih zena je pracena i bolom u krstima. Koja si nedelja? Ako si sesti mesec tada vec krecu pripremne kontrakcije (Brakston-Hiksove ili tako nekako) i to je sasvim normalno za taj period ako su bezbolne i povremene.

cao i tebi i cestitam na bebici, ja cu za dva dana biti 15 nedelja dal su normalne za taj period? Bezbolne su i javljaju se samo ujutro ali nisu uzastopne nego samo jedanput u danu,danas sam ok nije mi se to desilo 1.9 idem na uzv i pokusavam ostat smirena ali ipak se brinem.. Pozdrav svima

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jedinu muku za sada imam - kao i mnoge od vas - sa zacepljenim nosem i kijanjem. Ali to je klasika za mene za ovaj period i jako sam se bojala sta ce se desiti ako bas zatrudnim na prolece ili u toku leta, kao sto se i desilo. Stalno disem na usta. Cesto mi se cini da ne mogu da dodjem do daha i lako se zadisem. Krvna slika mi je ok, tako da verujem da je to zbog zapusenog nosa.

Nadam se da ce ovaj nas malisa podneti ovo moje kijanje i curenje nosa...

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao i tebi i cestitam na bebici, ja cu za dva dana biti 15 nedelja dal su normalne za taj period? Bezbolne su i javljaju se samo ujutro ali nisu uzastopne nego samo jedanput u danu,danas sam ok nije mi se to desilo 1.9 idem na uzv i pokusavam ostat smirena ali ipak se brinem.. Pozdrav svima

Samo reci dr. i Utri će to da reši. U 15toj nedelji to nije normalno ali je jako lako rešivo i nije ništa strašno. 

Maajaa:) i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas primetih na sebi nešto što me je oduševilo : smanjena maljavost! :D Proslo je sigurno mesec ipo dana od poslednje depilacije, i ja danas kao da iskoristim slobodno vreme, uzeh depilator u ruke kad ono skoro pa ništa. Nisam ja u principu nikad imala mnogo, i svetla sam ali ovo je GENIJALNO!!! Još kad bi tako ostalo i posle porođaja...:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo reci dr. i Utri će to da reši. U 15toj nedelji to nije normalno ali je jako lako rešivo i nije ništa strašno. 

hvala ti draga na savetima, kako su tvoje bebice? Ja se moram pohvaliti da se mucnine smanjuju a povracala nisam ima deset dana hehe :)

Pisite zenice sta vase bebe papaju u stomacicima da malo tema zivne :) mu smo danas punjenu papriku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas primetih na sebi nešto što me je oduševilo : smanjena maljavost! :D Proslo je sigurno mesec ipo dana od poslednje depilacije, i ja danas kao da iskoristim slobodno vreme, uzeh depilator u ruke kad ono skoro pa ništa. Nisam ja u principu nikad imala mnogo, i svetla sam ali ovo je GENIJALNO!!! Još kad bi tako ostalo i posle porođaja...:rolleyes:

Blago tebi Attina! Meni se cini da sam dlakavija nego pre trudnoce... inace imam tamne i jake dlake, kao i kosu uostalom... 

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace je kosa krenula kao luda da mi raste i prestala je da opada. Raste mi gomila nove kose koju sad moram da kacim snalicama jer je kratka pa ispada sa svih strana. Ali noge eto nista.

I ovo sa kosom mi se svidja, inace imam retku. Bas bi bilo divno da ostane ovako :rolleyes:

bepce, Vuciguraj i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto konstatovala tu divnu stvar, na nogama trci trci pa dlaka i to jedva da se vide. Ja se samo bojim da ce posle porodjaja da krenu da rastu kao lude.

Sto se tice kose,cini mi se da slabi, kovrdze sam vec skoro izgubila. Zato mi nokti rastu kao ludi!!!Sto je dobra stvar-na rukama, pre su uvek bili slabi i tanki i pucali...ALi nazalost istom brzinom rastu i ovi  na nogama, a ne znam koliko cu jos dugo moci da dodjem do njih! :)

Attina i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina,ne bih da te razocaram,ali kosa uglavnom kod vecine zena krene da opada posle porodjaja...Nadam se da ces biti jedna od onih stecnica koje nemaju taj problem :)

Bepce,uposli muza :)

 

 

 

 

m

leni, Ehinacea, Attina i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj znam da kosa krene da opada posle porodjaja, nego mi sad nesto prija da mislim da moja nece. Konacno imam kosu :lol:

I ja sam se sinoc namucila sa noktima na nogama, uspela sam ali je traaaaajalo i bas sam se umorila. Sledeci put ili muz ili salon, nema trece.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogme, ja vec neko vreme ne mogu noge da dohvatim, a i kad hocu da se savijem imam prepreku :D

tako da sam se prebacila u salon za mackanje i sredjivanje nogu...a carape i patike muz obuva :D

Vuciguraj i Attina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skroz sam zaboravila na carape i patike, valjda zato sto je jos toplo pa ne razmisljam o tome. Taman kad zahladni ja necu moci da se obujem. Vec zamisljam mm kako me obuva :lol: joj sto ce to da bude zabavno :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nosim carape kad spavam pa zato. Mogu ja jos uvek sama ali osecam da gnjecam stomak kad se savijem pa izbegavam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se savijam sa rasirenim nogama, kao zaba sam, mm se ubije od smeha svaki put kad me vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, evo čitam vas i ne verujem, haha. Ja se normalno savijam, mogu da dohvatim noge bez problema, a baš mi se čini veliki moj stomak za ovaj period trudnoće. Ni u prošloj trudnoći nisam imala problema, mogla sam i nokte da mazem, malo teže nego inače naravno, ali nije mi bila potrebna pomoć. Visoka sam, ne znam da li je mozda to onda razlog?? U svakom slučaju, zanimljivo!

Jedangram, Attina i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti imas duze noge :lol: Ja sam 166cm visoka , i prilicno sam razgibana je sam se bavila ritmickom gimnastikom al ne vredi. Mogu ja sve jos uvek da dohvatim i da se savijem al kao sto rece Cojecoje sve imam utisak da gnjecim stomak pa se nesto tripujem.

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u proslim trudnocama mogla do kraja da obuvam carape nadam se da cu i sada moci

malagarava, Cintia i Attina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja htela-ne htela moram da se savijam,da obujem dete,ali mi nije frka,s obzirom da i dalje spavam na stomaku :)

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se jos savijam najnormalnije. U prosloj trudnoci cini mi se od sedmog meseca nisam mogla da obucem gace od bola u preponama. Nogu sam mogla da odignem 10cm od poda. Haos. Al onda sam najstroze mirovala a sad jurim za ovim zvrkom svakodnevno :)

Attina i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam svoju tehniku kako da se obuvam i oblačim. Sednem pa iskrenem nogu pa navučem obuću. Samo je problem što su noge krenule da otiču, pa mi obuća koja mi je bila i široka, sada uska ili knap. Seckanje noktiju na nogama takođe zahteva određene akrobacije...

Vuciguraj i Attina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da vas nesto priupitam. Da li je neka od vas imala/ima skroz vodenast sekret. Ja stavljam inace utrogestan 1 x uvece, i to sam jako neredovna, ali bez obzira na njega desava mi se da mi tokom dana curne samo kao voda i gacice mi budu skroz vlazne. S obzirom da sam u sredu radila amniocintezu, sad obracam paznju na svaku sitnicu na koju pre i nisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi nisam radila amino al mi se desavalo to. Ne svaki dan tako veca kolicina. Jednom sam se istripovala da je naprso vodenjak koliko je bilo. Dok sam koristila utrogestan imala sam vise sekreta al bio je belicast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uopste nemam sekreta ali mi se par puta desilo da pisnem a uopste ne osetim samo gacice skroz mokre budu, da nije to slucaj i kod tebe? Mozda beba zalegne na besiku pa malo iscuri a ne osetis uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veš bude mokar od Utrogestana. I zna tamo dole da svrbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.