Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

I meni slatko izaziva taj osecaj..Sreca pa mogu i bez njega :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma slatko uopste ne jedem ali i dalje je kiselost tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove vrućine, gomila majstora, leto bez odlaska na more malo mi teško pada. Jedino mi je drago što ću da budem ogromna kad bude već bilo hladnije. Ovakva sad ne mogu ni na bazen, ni na jezero, ni negde da se prošetam. Ali iskreno, kad pomislim da čekamo naše dve devojčice, baš me briga za sve ostalo.

sakovac i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros me je probudilo krcenje creva tj glad i pre toga sam otisla do wc i na papiru je bilo braonkaste sluzi...jel to opasno...danas sam 7+2 a sutra imam zakazan uz u 14h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nema sveže krvi, ne bi smelo da bude opasno. Uostalom, videćeš sutra kod lekara da budeš sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaco miruj danas,ne bi trebalo da bude opasno ako nema sveze krvi,ali ipak odlezi.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E samo da kazem Kikiriki da mi je mnogo drago sto ima dve curice joj kakvi ce to zvrkovi biti ♡♡

Ja sam na godisnjem od foruma dok nam je taja tu. Uzivamo u svakom danu koji je maksimalno ispunjen. Danas sam plakala sto u petak ide...uh ti hormoni...

Milen@, Vuciguraj i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene bas često boli glava otkad sam ušla u drugi trimestar i onda nisam nizašta ceo dan. Bol nije jak, ali je neprijatan i dosadan. Sećam se da mi je tako bilo i sa M. Takodje sam nevidjeno umorna. Što se ostalih stvari tiče, za sada je sve ok osim blagih mučnina, čak i motor vozim :). 

I ja imam dve svekrve, pravu i tetku moga muža, koja je djavo pravi. Prava svekrva je super, ni u sta se ne mesa, ali zato je tu ova druga da sve nadoknadi. Jbg, ko ne plati na mostu, plati na ćupriji. 

Ni mi nemamo imena. Uvek nam se sviđaju različita. Kad se ćerka rodila, dva dana je u bolnici bila bez imena, svi se čudom čudili. Na kraju nadjosmo ime da nam se oboma svidja. I sad je krenulo istim putem, hihi.

bepce i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske da li kad vam se stvrdne stomak (a ne boli, samo neprijatno )  da li se to beba tu namestila ili su lazne kontrakcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske da li kad vam se stvrdne stomak (a ne boli, samo neprijatno )  da li se to beba tu namestila ili su lazne kontrakcije?

Mogu biti laznjaci ali meni,vrlo cesto, ova moja vestica se tako namesti da mogu celu da je napipam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske da li kad vam se stvrdne stomak (a ne boli, samo neprijatno )  da li se to beba tu namestila ili su lazne kontrakcije?

To su kontrakcije. Kiki, ako hoćeš da budeš sigurna, čim to osetiš lezi na desni ili levi bok, ako je stomak mekan (unutra gde je materica) onda nije kontrakcija. Ako i dalje osećaš da je tvrdo, obavezno to reci lekaru na sledećoj kontroli. E sad, ako krene da boli koliko je stegnuto ili ako osećaš da su kontrakcije češće nego tri puta na sat vremena onda se javi lekaru što pre. Obavezno na kontroli insistiraj na ginekološkom pregledu, samo tako oni mogu sa sigurnošću da utvrde stanje grlića materice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

treba mi pomoc a plusici pusti

stigli rezultati stitne

TSH 2,13 ref.vrednosti 0,3-4,00

free T4 14,1 ref.vrednosti 10,2-25,6

tpo <37 ref.vrednosti <60

dali su dobri rez i dali je pogodno za trudnocu

ja mislim da su dobri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivannnice, ja bih ti pomogla drage volje, ali se ni malo ne razumem u te stvari.

Gde su nam ostale zene? Uspavala nam se tema. 

Ima li neko problema sa glavoboljom? Mene ubija u zadnje dve nedelje i to uvek popodne i uvece. Kafu pijem samo ujutro, jer mi je neko vreme smrdela i nije mi prijala, e sad sam uvela i jednu manju popodnevnu dozu, pa mi se cini kao da je malo blazi bol, ali me i dalje boli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glava i mene bas cesto boli,mada ja patim od migrena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Magnezijum za vugla

I panadol  plavi kad zagusti

 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske u kojoj nedelji se ulazi u treci trimestar? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivannice rezultati su ti odlični.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa punih 27 sedmica , tj sa pocetkom 28. :D  
Vidjecete za koliko ce da proleti :D Bar je meni , ja jos ne vjerujem da je tako brzo proslo :D 

bepce, Vuciguraj i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce i prekjuce se bebac bas razmrdao,udara bas jako,bas sam se iznenadila,prvo dete sam tako jako osetila mnogo kasnije :)

 

 

 

 

m

bepce, MarijaMara i kaficica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebce, mene često boli glava otkad sam ušla u drugi trimestar. Čitala sam negde (ne sećam se gde) da je to normalno tokom drugog trimestra jer krv brže cirkuliše. Nemam pojma. Jeste neprijatno. Mene kad uhvati, ne pušta ceo dan.

Zoxx, koja si ti nedelja? Ja sam nešto mislila da smo ti i ja blizu, al izgleda sam se prevarila. Ja jos ne osećam pokrete, a kamoli udaranje. Meni reče doktorka da u drugoj trudnoći može da se oseti od 18-e nedelje, ali biće da je to individualno. 

 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas 16+5,a pokrete,bas jake,osetila sa 16+3.One slabije sam osrcala i ranije.

Ja sam i prvo dete osetila rano,s 17+ nesto,tako da me ovo sada nije iznenadilo...

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, ja sam 15+2, blizu jesmo, ali ja ništa ne osećam. I prvo dete sam osetila kasno i to jako blage pokrete, mislim čak da nikad nisu ni bili jaki. Učinilo mi se doduše da sam osetila nešto sitno jedno veče pre nekih nedelju dana, ali samo tada, pa kapiram da sam istripovala.

bepce i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prva trudnoca, sad sam 16+2, za mene je tek prerano, a isto mi se pre par dana ucinilo da osetim nesto. ALi to je bilo samo tada, tako da je verovatno moj trip. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pocetku je normalno da osetis te blage pokrete, treperenje vise, i da to ne bude svaki dan, posle se beba oseti svaki dan. Ja sam u prvoj trudnoci osetila negde oko 20. A sada u drugoj te prve oko 13.-14. A svakodnevni pokreti su krenuli oko 20.-24.nedelje

bepce i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.