Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Neće još hehe..Kada je termin?

Termin je 23.oktobar,dalekooo.... :) Pogotovo sad kad znamo da ce biti Ana! :)

I meni je stomak nekako naglo porastao,ipak mi neki kazu da je bas mali a neki da je bas veliki,sve je to individualno...

Veliki pozdrav!

PS: Ima li nekog ko ima isti ili slican datum termina? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis Clara da je to ok, a nije malo rano za pripremne kontrakcije? pa tek sam 24 sedmica. Bas sam zabrinuta. A da li si skoro bila na UZ-u , kako je polozena tvoja beba, ravno lezi u stomaku ili je okrenuta nogicama ili glavom na dole. Ova moja beba lezi jos vodoravno, cak na Uz-u je tako ispruzila noge, kao da je na plazi. E bas me nervira , cini mi se u prethodnoj trudnoci da je beba u ovom periodu lezala okrenuta glavom na dole.

I moja devojcica lezi jos vodoravno,nista se nebrini... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis Clara da je to ok, a nije malo rano za pripremne kontrakcije? pa tek sam 24 sedmica. Bas sam zabrinuta. A da li si skoro bila na UZ-u , kako je polozena tvoja beba, ravno lezi u stomaku ili je okrenuta nogicama ili glavom na dole. Ova moja beba lezi jos vodoravno, cak na Uz-u je tako ispruzila noge, kao da je na plazi. E bas me nervira , cini mi se u prethodnoj trudnoci da je beba u ovom periodu lezala okrenuta glavom na dole.

Nemoj se nervirati, sve je ok..okreće se bebica stalno, čas je glavicom okrenuta, čas vodoravno..još uvek ima dovoljno mesta..bitno je samo da te ne boli dugo i da ne krvariš bwe..ako si redovna na pregledima, ako te dr redovno vaginalno pregleda, kaže da si zatvorena nemaš razloga za brigu..šta ja da ti kažem..kod nas uopšte više i ne pregledaju vaginalno..sa stevom mi je takav pregled bio jednom mesečno, sada ništa..da nije interneta i vas,i da nemam neko prethodno iskustvo, stvarno ne znam šta bih radila..a pravo da ti kažem, nisam nešto pri parama da idem privatno..ma ludilo :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bude mi povremeno napet stomak..to su one pripremne kontrakcije koje traju par sekundi, tada mi je stomak kao stena tvrd..posle se opusti i bude mekši..

Takodje! Ponekada mi je cak tvrd celom duzinom i sirinom, pa me popusti obicno kad odem u wc ili nekada cim promenim polozaj. Ne Brini, to je sve normalno, materica se priprema za veoma vazan san:)))! Kisss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje! Ponekada mi je cak tvrd celom duzinom i sirinom, pa me popusti obicno kad odem u wc ili nekada cim promenim polozaj. Ne Brini, to je sve normalno, materica se priprema za veoma vazan san:)))! Kisss

Kad je termin? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je termin? :rolleyes:

Oko 13.septembra! Jos Malo!!!!:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponekad me zabole jajnici,ali to je samo na momenat,sta to treba da znaci?U 15-oj sam nedelji trudnoce....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala problema sa bolovima u predjelu jajnika cijelu trudnoću.

Male upalice...ali sve OK prošlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko 13.septembra! Jos Malo!!!!:)))

Ima da guramo mi..celo leto hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj` sto celo leto, nego sto ce biti vrucina. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja devojcica lezi jos vodoravno,nista se nebrini... ;)

Bila sam juce na UZ i beba se okrenula (glavicom na dolje). Interesantno pravi takve pokrete kao da jos stoji vodoravno, bas mi je to islo po malo na zivce. Ali me dr bas iznenadi kada rece da se bebac okrenuo i dalje je malo krupniji nego sto treba ali opet nista zabrinjavajuce. Trepce okicama, sada ima i trepavice, ceski se po stopalima, i bas je smijesan, pozira kao da zna da se slika. :rolleyes::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj se nervirati, sve je ok..okreće se bebica stalno, čas je glavicom okrenuta, čas vodoravno..još uvek ima dovoljno mesta..bitno je samo da te ne boli dugo i da ne krvariš bwe..ako si redovna na pregledima, ako te dr redovno vaginalno pregleda, kaže da si zatvorena nemaš razloga za brigu..šta ja da ti kažem..kod nas uopšte više i ne pregledaju vaginalno..sa stevom mi je takav pregled bio jednom mesečno, sada ništa..da nije interneta i vas,i da nemam neko prethodno iskustvo, stvarno ne znam šta bih radila..a pravo da ti kažem, nisam nešto pri parama da idem privatno..ma ludilo :unsure:

Od kada uzimam Ginipral, tegobe su se znatno smanjile, mnogo je manje tih nekih kontrakcija i bola, samo sto je lijek bas uzasan,...uhvati te neko tresanje i lupanje srca, bas neugodno. Ali vazno da trudnoca tece po planu i da je bebac ok.

A sto se tice vaginalnog pregleda ne brini, da nesto ne valja osjetila bi odmah. Dok dr ne preporucuje taj pregled sve je u najboljem redu. Nekada je vazilo pravilo da ukoliko sve tece u trudnoci bez smetnji i komplikacija, prvi vagin.pregled je tek u 7.mjesecu. Zato ne brini... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponekad me zabole jajnici,ali to je samo na momenat,sta to treba da znaci?U 15-oj sam nedelji trudnoce....

Jajnici u trudnoci su u fazi mirovanja i gotovo nikada ne bole.

Neki bol u tom dijelu (jajnika) se obicno javlja jer se siri materica i pocinje da raste stomak (rasteze se). U tom periodu do 20.sedmice cini se grozno, "kako boli" a kako trudnoca raste, sve nesto vise boli, te rebra, pa ledja, pa se ne mozes namestiti da spavas, joj daleko li je ovaj septembar :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kada uzimam Ginipral, tegobe su se znatno smanjile, mnogo je manje tih nekih kontrakcija i bola, samo sto je lijek bas uzasan,...uhvati te neko tresanje i lupanje srca, bas neugodno. Ali vazno da trudnoca tece po planu i da je bebac ok.

A sto se tice vaginalnog pregleda ne brini, da nesto ne valja osjetila bi odmah. Dok dr ne preporucuje taj pregled sve je u najboljem redu. Nekada je vazilo pravilo da ukoliko sve tece u trudnoci bez smetnji i komplikacija, prvi vagin.pregled je tek u 7.mjesecu. Zato ne brini... :)

Uz ginipral obavezno popij verapamil da ti smanji osećaj trešenja i drhtavice.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam i ja te bolove kao u jajnicima, preseku me odjednom, posebno u nekom nezgodnom polozaju, kad naglo ustanem, a bila sam savijena, ili kad se okrenem da pogledam iza sebe...

Raspitivala sam se malo i stvarno mi deluje da se to materica i misici stomaka zatezu i sire... Bol je kao kad se usines, od nekog naglog pokreta i brzo nestane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uz ginipral obavezno popij verapamil da ti smanji osećaj trešenja i drhtavice.. :rolleyes:

Rado bih uzela nesto za smirenje, ali to ima negativnih posledica za bebu. Vec sam imala lose iskustvo u prethodnoj trudnoci. Cetiri mjeseca su mi davali ginipral i bensedin (ili verapamil) i ispoljio se negativni efekat na dijete, ima urodjenu hipotermiju. kako kazu lekari "nista strasno" a meni bas i nije svejedno kada mjerim djetetu temperaturu a ono jedva moze da termometar izmjeri (35), kada se razboli skoci mu temperatura na 37 i skroz je umrtvljen kao kada normalni organizam ima 39, a tek dok to sve objasnite ljekaru, uh..

Drugi nus efekat ljekova za smirenje u trudnoci su poremecaji u radu srca bebe, ...hvala Bogu to nismo dobili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rado bih uzela nesto za smirenje, ali to ima negativnih posledica za bebu. Vec sam imala lose iskustvo u prethodnoj trudnoci. Cetiri mjeseca su mi davali ginipral i bensedin (ili verapamil) i ispoljio se negativni efekat na dijete, ima urodjenu hipotermiju. kako kazu lekari "nista strasno" a meni bas i nije svejedno kada mjerim djetetu temperaturu a ono jedva moze da termometar izmjeri (35), kada se razboli skoci mu temperatura na 37 i skroz je umrtvljen kao kada normalni organizam ima 39, a tek dok to sve objasnite ljekaru, uh..

Drugi nus efekat ljekova za smirenje u trudnoci su poremecaji u radu srca bebe, ...hvala Bogu to nismo dobili.

Uh bwe..onda nekako izdrži, šta da ti kažem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh bwe..onda nekako izdrži, šta da ti kažem :(

Thanks... :)

Pa kada mi neko kaze previse si utripovana, a nisam nego premalo, ako jednu "glupost" prepustis bez detaljne provjere ljekarima odmah nesto krene kako nebi trebalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja povremeno osteim taj bol u predelu jajnika...ali nista konstantno.ne sklacem vise za svaku sitnicu,ali i uzivam i odmaram...nista se sad NE MORA od poslova i sve moze i neko drugi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 17 nedelji i osecem mog bebca sve cesce...

Uglavnom kad legnem, valjda sam u tom polozaju osetljivija na pokrete bebca...

I uhvatili smo mu ritam, uglavnom se javlja izmedju 6-7 uvece...

To jos nisu udarci, vise kao leptiric da proradi, uglavnom oko pupka ili malo nize...

Meni je ovo druga trudnoca, ako se racuna spontani, zapravo treci, pa mozda i zbog toga osecam ranije i primecujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 17 nedelji i osecem mog bebca sve cesce...

Uglavnom kad legnem, valjda sam u tom polozaju osetljivija na pokrete bebca...

I uhvatili smo mu ritam, uglavnom se javlja izmedju 6-7 uvece...

To jos nisu udarci, vise kao leptiric da proradi, uglavnom oko pupka ili malo nize...

Meni je ovo druga trudnoca, ako se racuna spontani, zapravo treci, pa mozda i zbog toga osecam ranije i primecujem

ma nije to uopste rano, tacno je kako i teba. I ja sam negdje u 16 sedmici osjecala bebu kako se pomjera. U prvoj trudnoci dok registrujemo da je to ziva beba prodje i 20 sedmica (i vise) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 17 nedelji i osecem mog bebca sve cesce...

Uglavnom kad legnem, valjda sam u tom polozaju osetljivija na pokrete bebca...

I uhvatili smo mu ritam, uglavnom se javlja izmedju 6-7 uvece...

To jos nisu udarci, vise kao leptiric da proradi, uglavnom oko pupka ili malo nize...

Meni je ovo druga trudnoca, ako se racuna spontani, zapravo treci, pa mozda i zbog toga osecam ranije i primecujem

I ja sam u 17 nedelji osetila bebicu prvi put. Iako mi je prva trudnoca. Valjda zato sto sam ocekivala pokrete i sto sam bas obracala paznju na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage trudnice, imam pitanje. U dvanaestoj sam nedelji i pocela sam da zapazam cudne neke promene u odnosu ne prethodni period. poceli su nekakvi jaki bolovi da mu se javljaju u stomaku - kao probodi od kojih se savijem. opipavala sam to mesto koje me boli i napipala kao nekakvu zilu. jeste li imale slicna iskustva? da li je moguce da istezanje ligamenata koji drze matericu toliko jako boli? moze li to da bude opasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jesam imala bolove, ali nikad nisu bili toliko jaki. Vise me je onako... boluckalo. :) Mada, ja nosim samo jednu bebicu. :) Ne zaboravi da pitas sutra lekara sve sto te zanima i sve sto te muci. Bice ti mnogo lakse kada ti doktor bude rekao da je sve OK. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage trudnice, imam pitanje. U dvanaestoj sam nedelji i pocela sam da zapazam cudne neke promene u odnosu ne prethodni period. poceli su nekakvi jaki bolovi da mu se javljaju u stomaku - kao probodi od kojih se savijem. opipavala sam to mesto koje me boli i napipala kao nekakvu zilu. jeste li imale slicna iskustva? da li je moguce da istezanje ligamenata koji drze matericu toliko jako boli? moze li to da bude opasno?

Da sam ja na tvom mestu obratila bi se ginekologu jer ne bi trebalo nista tako jako da te boli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.