Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Trudnice kako ste?

Ja sam usla 8m.Danas sam isla na kontrolu,radila predhodnih dana laboratoriju.Po prvi put mi napisali na nalazu proteinurija u jutarnjem urinu 0.07 pa sam se malo uplasila,pritisak mi je u ovoj trudnoci malo visi,pogotovo sto sam poslednjuh dana  citala o smrti porodilje (sportistkinje  Bobane) pa sam se malo jos vise uplasila.Al dr kaze da je ok,danas je bio 120/85,a inace 140/90,137/85,kad dodjem kuci on spadne na 120/90 i tako.Za sad samo noge oticu po malo.Beba je super nesto manje od 1800,voli da se puci ima bas pune usnice :) Ovako nemam vise nikakvih komplikacija da krvarim kao u pocetku,al me bole ledja,stidna kost,prepone.Zatvorena ili zacementirana sam kao prvi put,i dalje sam na Utrogestanu.I ovoga puta cu se poroditi carskim rezom,nemam jos siguran termin al bice od 7-13.8. VTP 20.8 ako ne krene do tad samo,a grlic mi je 4cm dug

JecaS94 i Bralac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima.:wub:  Nova sam ovde, mada odavno vas citam. Vidim da je ova tema najaktivnija pa resih da se ovde oglasim, ako administrator smatra da sam pogresila, molila bih da me preusmere. 

Naime, imam sina od 3,5 godine. Pokusavamo da dobijemo i drugo dete. Ali jos nikako. Pre 9 godina sam imala vanmatericnu (ruptura desnog jajnika), porodjaj mi je bio carskim rezom , a pre godinu dana sam imala biohemijsku.

Zadnja menstruacija je bila 04.07. Na dan kad sam tradila dobiti uradila sam test ali uvece , pokazao je pozitivno. Ujutru sam uradila ponovo (s tim da sam se probudila oko pola 6 a apoteka se otvorila tek oko 8) i taj test mi je pokazao jedva,jedva vidljivu donju crtu. Otisla sam taj dan (02.08.) kod ginekologa, naravno ne vidi nista u materici, endometrijum debljine 10mm. Kaze moze biti ili ne mora. (sumnjao je na biohemijsku). Juce sam vadila betu, njena vrednost je 335. Zvala sam doktora, kaze ne moram ponovo da vadim betu jer bi on mogao sa tim rezultatom da mi potvrdi trudnocu s tim da racunam da je ovulacija bila kasnije i da ovo nije 'skolska trudnoca'. I da dodjem u cetvrtak na uz.  Ali....

Mi zene ne bi bile zene kad nas ne bi nesto cackalo iznutra. :D Ja se sada bojim, da to nije opet vanmatericna trudnoca. Jer od simptoma nemam skoro nista, (u prvoj trudnoci je sve bilo po ps-u), a oko datuma menstruacije ledja su me jako bolela, muka, osetljivost na mirise, odlazak u wc, sad kao da je to sve prestalo. Po racunici, ja sam negde u 4+ nedelji trudnoce.

Interesuje me, ako je neko imao slicno iskustvo da je ovulacija bila kasnije, samim tim da je do zaceca doslo kasnije i da je beta tako mala (jer sa prvim detetom beta mi je na prvo vadjenje bila preko 1000)? 

P.S. Krvarenja nemam ni u tragovima, ni bolova. I bolovi su prestali u tom periodu kad sam ocekivala ciklus.

Izvinjavam se ako sam pisala nejasno, ali pokusala sam da hronolski priblizim situaciju. Hvala svima na odgovorima. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.